Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Team Dragon silver edition cast 2.60m 14-35g fast


  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,094 posts
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Posted 01 June 2008 - 12:12

Witam czy ktos mial / ma ten kij i mogł by napisac pare slow a o nim ?;)

team dragon silver edition cast 1.98 14-35 kacja x-fast ugiecie progresywne:P

Ktory z tyhc kijow by był najlepszy do nauki castingu <czytaj najbardziej uniwersalny ze zwgledu na dlugosc :D

Pozdrawiam meme

#2 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,837 posts
  • Lokalizacjainternet

Posted 01 June 2008 - 19:13

Sądzę, że do nauki na początek lepszy będzie kij z tytułu twojego postu. Ma płynniejsze ugięcie.

pozdrawiam :D

#3 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,667 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Posted 01 June 2008 - 19:18

Dłuższy więcej wybacza i można posłać lżejszy wabik, potencjalnie nie do rzucenie danym multikiem :D

#4 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,094 posts
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Posted 01 June 2008 - 19:54

aaa multiplikatorem ma byc daiwa procaster 100L czy bedzie pasowal do kija ?;)

Jezeli chodzi o rzuty lzeszymi przynetami nie przymierzam uzywac przynet lzejszych nz 13 g .. ;)


#5 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,198 posts

Posted 01 June 2008 - 19:58

procastera 100L sobie daruj, on jest mega plastikowy i poprostu tandetny. Sporo lepszy deal zrobisz jak nabędziesz procastera 100 HL, ewentualnie 100 HL Rojo, ten ostatni jest naprawdę świetnym mulikiem choć nadal nie kosztuje majątku... :D

o ten ...

.

Attached Files



#6 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,837 posts
  • Lokalizacjainternet

Posted 01 June 2008 - 20:01

A dlaczego ma nie pasować. Powinien. Tylko skąd będziesz wiedział, że ta czy tamta przynęta waży akurat 13 gram?
Może łatwiej będzie zacząć naukę od trochę cięższych przynęt. N.p. wahadła Gnom 3, które waży 30 gram. a jak to opanujesz to powoli zaczniesz rzucać lżejszymi wabikami.

pozdrawiam :D

#7 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,094 posts
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Posted 01 June 2008 - 20:31

hehe no zawsze mozna wierzyc producentom <chodzi o mase przynet> ;)

Czyli jak rozumiem to tak:
kij 2.60 oraz procaster 100hl <mogl by ktos przyblizyc ceny tego modelu ?? ;) bo jednak fundusze mam ograniczone :D;) )

aa jeszcze jedno ;)
<Przepraszam ze tak pytam i pytam ale chcem na zestaw (wedka multik plecionka) wydac okolo 600 zl wec wole sie wypytac o wszytsko :P>

PLecionka power pro o wytrzymalosci 10 lb ? ktos jej uzywal dobrze sie nia rzuca z multika ?;)

POzdrawiam meme


#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 01 June 2008 - 20:36

za 600plnów to bym szukał w używkach curado albo revo i jakiegoś st croix premier czy inny triumph. myślę ze ew dodać byś musiał jakieś 100-150plnów a jak sądzę zestaw będzie całkiem całkiem. Z kijami dragona miałem do czynienia kilka razy (jerkówki, hm trociowe, sandaczowe etc) i zdecydowanie nie rzuciły mnie o ziemię.

#9 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,094 posts
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Posted 01 June 2008 - 20:51

Powiem tak dragonami lowile od poczatku przygody z spinigiem i nigdy nie mialem z nimi problemow ani tez innch zlych przygod :D Dlatego mysle zeby zostac przy tej marce jednakze na castingu nie znam sie wogule i chcialbym zasiegnac jezyka u bardziej doswiadczonych Kolegow,

Rowniez dlugosc kija w <2,60> bardziej mi odpowiada bo moim lowiskiem jest narew na wysokosci Tykocina i w góre rzeki(Podlasie) gdzie sa wysokie burty ... a w wielu czasopismach czytalem ze najlepiej operuje sie krotkimi wedziskami <chodzi o casting> ;)



Pozdrawiam meme

#10 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 01 June 2008 - 20:54

Miałeś też przyjemność z innymi firmami (nie koniecznie klakson czy mikadium??) bo myślę że to jak z matrixem, raz doświadczysz i nic już nie jest takie same...

#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11,308 posts
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Posted 01 June 2008 - 21:00

przypomniało mi sie co moj kolega zwykl mawiać w takiej sytuacji....

wiesz... polonez to w sumie najlepszy samochod na świecie... pod warunkiem ze nigdy nie jezdziles innym autem... ;)

#12 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,837 posts
  • Lokalizacjainternet

Posted 01 June 2008 - 21:13

Mam dla ciebie dwie odpowiedzi.
1. jeżeli ta dyskusja dalej się rozwinie to zakończy się mniej więcej tak, że najlepiej zrobisz jak sobie kupisz kij Megabassa i multika Shimano koniecznie z modułem DC bo jest najlepszy.
ale ja z tego dialogu wysiadam,
2. wracamy na ziemię i do twoich propozycji. To należy pamiątać, że kija do 35 gram ma moc około 20-25 lbs. Co ozacza, że plecionka powinna być do takiego kija trochę mocniejsza niż 10 lbs. Powiedzmy 20 lbs to powinno być dobrze.
Ceny za kij powiedzą ci w sklepie wędkarskim lub poszukaj sobie po sklepach internetowych. Jest tego już u nas bardzo dużo.

pozdrawiam

#13 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9,640 posts
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Posted 01 June 2008 - 21:15

szczególnie w polskich sklepach to dostaniesz baardzo dobrą cenę za towar oczywiście najwyższej jakości :unsure: i sprzedawca jeszcze od serca doradzi.

#14 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,094 posts
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Posted 01 June 2008 - 21:42

Standerus... nie mam zamiaru sie klucic :D wiem o tym ze Polskie sklepu to jezeli chodzi o casting to dno dlatego zasiegam pomocy Tutaj u ludzi z doswiadczeniem :D
Chodzac po stronach internetowych naszym rodzimych producentow to jedynie dragon ma ciekawe kije castingowe <moje zdanie, bo wiekszosc producentow ma tylko dzerkowki> ...

Nie przywiazuje sie do jednej marki bo łowiem kijami spinigowymi innych firm niz dragon.. poprostu dragonem mi sie najlepiej lowilo dlatego padlo na ta firme

Tyle odemnie ;) i naprawde nie chcialem urzadzan tu klutni tylko poprosic o wasze zdanie pomiedzy tymi kijami ;) a nad multikiem sie zastanowie ;) moze pojde w strone uzywek


Pozdrawia meme

#15 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26,625 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Posted 02 June 2008 - 07:46

Pytania już były, kilka odpowiedzi też i nawet pojawił się wątek o megabassie i DC. A ja zapytam Ciebie o coś innego. Jakie ryby chcesz łowić? Jak chcesz je łowić? Na łodzi, z brzegu, w rzece, czy w strumyku szerokości Twojej wanny? Któryś raz widzę mnóstwo porad oderwanych od rzeczywistości, w której masz łowić. Najpierw więc proszę określ jak, co i jakimi przynętami a następnie dobierze się odpowiednią wędkę. Być może będzie to TeamDragon a być może Megabass z DC.

Pozdrawiam
Remek

#16 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,499 posts
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Posted 02 June 2008 - 11:35

To, mniej więcej, też było Remku.

..
...........................................................
Rowniez dlugosc kija w <2,60> bardziej mi odpowiada bo moim lowiskiem jest narew na wysokosci Tykocina i w góre rzeki(Podlasie) gdzie sa wysokie burty ... a w wielu czasopismach czytalem ze najlepiej operuje sie krotkimi wedziskami <chodzi o casting> ;)

Pozdrawiam meme


Osobiście przychylam się do opinii Thymallusa i TomCasta.

#17 OFFLINE   zander_90

zander_90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 posts
  • LokalizacjaRybnik

Posted 03 June 2008 - 18:18

Team Dragon SE Cast 2,6m i 14-35g ok 340 zł, Plecionka PP 15, 20lbs z Allegro ok 60 zł. Shimano curado DHSV Ok 550zł używka taniej. Myśle że zestawik będzie dobrze działał. Chyba ci tych 600 zł zabraknie.

#18 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,094 posts
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Posted 03 June 2008 - 18:42

TEam Dragon Silver edition cast 2.60m 14-35 g 300 zl ale decyduje sie na wersjie krotsza 1.98 za 270 zl .. a multik to sie zastanawiam narazie chcem znalesc Abu C3 4501 ktory kosztuje okolo 250-300 <tak slyszalem> ;)

#19 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 posts
  • Lokalizacja*********

Posted 04 June 2008 - 21:22

hmm... to najpierw go znajdź... <_< ja nie znalazłem :wacko:

#20 OFFLINE   zander_90

zander_90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 posts
  • LokalizacjaRybnik

Posted 04 June 2008 - 22:17

Na forum jest presja by łowic na krótkie kije bo prościej, łatwiej nie zrobisz błędu. Ja sie z tym zgadzam tak ale wędkując albo z łodzi albo jerkami (mocniejsze kije nie <35g). Łowiąc w rzece lub brodząc tak jak ja, to lepszy jest kij dłuższy i przy tych samych parametrach c.w. będzie elastyczniejszy i da rady rzucać nawet tymi lżejszymi przynętami (czytaj nosisz to samo pudełko co do spiningu tylko łowisz inną wędką i szczerze z bardzo dużą frajdą :mellow: ).