Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Karpno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   JerzyS

JerzyS

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 01 czerwiec 2008 - 18:50

:angry: Mimoze nie mialem nowych wiadomosci o tym lowisku to pojechalem tam pod koniec maja.Miffek i orion99 napisali mi ze gdzies 4 lata temu lowili tam sporo drobnego szczupaka i mialem nadzieje ze od tego czasu sporo podrosl ale sie cholernie zawiodlem.Przez tydzien lowienia na spina kolega zlowil bestie 25cm i ja podobnego z tym ze na czerwonego robaka.Probowalismy chyba wszystkiego guma,wobek blachy itd.Ani oswicie ani w dzien ani wieczorem nie mielismy nawet kontaktu. Probowalem nawet antyzaczepem wyciagnac je ze srodka trzcin i zero.Od zarzadcy lowiska dowiedzialem sie ze przy tym stanie wody szczuply siedzi za trzcina i dopiero wychodzi jak woda sporo opadnie.Czuje sie po prostu oszukany bo przy tak drogich zezwoleniach /lowisko specjalne/ szansa na zlowienie ryby powinna byc caly czas a nie tylko okresowo zarzadca dopuscil wode bo byl zakwit wody.Z nieoficjalnych rozmow z personelem dowiedzialem sie ze szczupaka lowi sie tutaj tylko na jesieni.
Czuje sie oszukany bo biorac tak duzo za zezwolenia przez caly rok poprostu naciaga sie wedkarzy.Zeby byc uczciwy musze napisac ze wciagu 2 dni zlowilismy 2 piekne liny ok.2kg ijeden 1kg.Ostrzegam wszystkich kolegow przed tym lowiskiem.JerzyS

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 czerwiec 2008 - 07:51

JerzyS,
Niestety musisz się pogodzić z tym, że ryby pływające w zbiornikach nawet prywatnych to po prostu zwykłe ryby a nie modyfikacja genetyczna. One nie wiedzą, ży Ty płacisz by one brały. Przy okazji wielokrotnie słyszałem podobne opinie na temat szkierów - po prostu wystarczy tam pojechać a metrówki same wyskakują do łodzi. To tylko ryby i ... nawet w łowiskach komercyjnych mogą nie brać albo ... wędkarz może nie potrafić ich złowić. Tak więc - oszukany? - złe słowa moim zdaniem.

pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   JerzyS

JerzyS

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 02 czerwiec 2008 - 10:15

Mysle Remek ze niedokladnie przeczytales moja wiadomosc.Mam 50 lat i od bardzo dawna wedkuje .Od 10 lat praktycznie tylko spinnguje i to na bardzo roznych wodach i na rozne przynety chociarz preferuje wobki.Raz w roku jade na tydzien sam lub z kolega i zeby zwiekszyc swoje szanse na spotkanie z wieksza iloscia szczuplego staram sie do tego przygotowac.Zbieram informacje w prasie i jak sie juz nie raz przekonalem sa to w wiekszosci artykuly sponsorowane przez wlascicieli lowisk.Czesto lowilem na lowiskach specjalnych i to z roznym skutkiemWybieram zawsze jeziora naturalne przedewszystkim dlatego zeby sprawdzic siebie,nowe przynety isposoby prowadzenia.Wiadomo ze wtedy wszystko zalezy od moich umiejetnosci,pogody,pory roku itd.Tutaj nie mialem na brania zadnego wplywu,bo mimo swietnej pory /koniec Maja/ ,stabilnego cisnienia nie mozna bylo z tych powodow co napisalem poprzednio nic namierzyc.Jezioro nie jest duze i przypomina basen na calej powierzchni jest rowny blat 4-6m bez zadnych gorek,dolkow czy spadow.Rzucalismy pod sam brzeg w same trzciny i nie bylo nawet pobicia.Na bankowach w zatopionych drzewach narwalismy mnostwo gum i tez nic.Moje rozzalenie bierze sie nie z powodu pieniedzy ktorych my manniacy na to raczej nie zalujemy tylko z tego wzgledu ze to powinno byc lowisko sezonowe o czym wczesniej pisalem.pozdrawiamJS

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 czerwiec 2008 - 11:59

Jurku,
Kiedyś też jeździłem na takie łowisko. Pamiętam jak dziś - prawie po każdej wyprawie narzekałem. Ostatecznie dałem sobie z nim spokój - oczywiście chodzi mi o łowisko specjalne. Moim zdaniem w wielu przypadkach po prostu szkoda pieniędzy i czasu. Człowiek myśli, że teraz powinien połowić ale ... nie koniecznie tak jest. Ponadto u nas głównie robi się łowiska specjalne ale z kierunkiem karpiowym. Później reklamuje się takie coś jako łowisko specjalne gdzie można złowić od ukleji aż po jesiotra :D Fakty są zazwyczaj inne. Tak więc osobiście Ciebie rozumiem i rozgoryczenie, jednak jak widać takie cuda jak łowiska specjalne, szkiery czy inne alaski nie gwarantują wyników. A szkoda :D

Pozdrawiam
Remek


#5 OFFLINE   JerzyS

JerzyS

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 03 czerwiec 2008 - 07:56

Remek
Nie pisalem tego tylko po to zeby sie wyzalic ,ale zeby inny kolega nie dal sie nabic w butelke.Z netu korzystam od niedawna i po tozalogowalem sie na portalu zeby moc wymieniac sie informacjami z innymi kolegami i na tym chyba polega idea tego portalu.

Pozdrowienia
Jurek

#6 OFFLINE   Mateusz95s

Mateusz95s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz

Napisano 27 październik 2022 - 19:56

Witam, odswieze wątek. Ktoś był ostatnio? Jakieś wieści?