Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

HM69 Feeling - 2,13m 5-21g proszęo opinię!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   radim_78

radim_78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 05 czerwiec 2008 - 16:19

Jak w tytule.Proszę o opinię na temat tego wędziska.Jest to nowość na ten sezon,ale myślę ,że już ktoś z Was je testował.
Lowię z łódki,więc taka długość.Wędzisko jest polecane do łowienia sandaczy,ale ja chcę łowić nim szczupaki.Przynęty;gumy np.predator nr3+główka 7,5-12g[15g],nieduże wachadłówki np.alga nr1.
Bedę wdzięczny za każdą opinię na ten temat.
Pozdrawiam radim_78

http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/products.php?groups= 5&assortment=3&producer=27&kind=4975

#2 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 05 czerwiec 2008 - 18:12

To jest bardzo sympatyczny kijek na lżejsze drapieżniki. Ze swojej strony bym polecił jakiś mocniejszy model do połowu szczupaków. Również trochę większe przynęty. Dla przykładu wahadłówki Gnom lub Aglia nr 3.

pozdrawiam :D

#3 OFFLINE   radim_78

radim_78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 05 czerwiec 2008 - 18:42

Posiadam wędziska na wieksze przynęty.np Millenium Kogut 18-42g,shimano bestmaster 10-30,wędzisko castingowe na jerbaity.Jednak na jeziorze w którym łowię ciężko jest o dużego szczupaka.Trafiają się głównie 1-3kg, większe wyjątkowo rzadko i to bez względu na wielkość przynęty.Często nawet te większe szczupaki lepiej biorą na przynęty 5-7cm niż 10-12cm.Stąd wybur takiego wędziska.Sądze że na tej wielkości szczupaki wędzisko będzie odpowiednie.
Napisz co o tym sądzisz.

Pozdarwiam.

#4 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 05 czerwiec 2008 - 19:15

Sądzę, że na takie małe sztuki ten kijek może być w sam raz.

pozdrawiam :D

#5 OFFLINE   radim_78

radim_78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 05 czerwiec 2008 - 19:25

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanko.Łowiłeś tym wędziskiem??czy są to tylko Twoje przypuszczenia?Jeśli łowiłeś to na jakie przynęty i jak duże ryby? ;) wędka ma akcję x-fast,czy nie będzie za sztywna do łowienia na plecionki???
Pozdarwiam.

#6 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 05 czerwiec 2008 - 19:44

pozwolę sobię tylko dodać
kolega Thymallus jest testerem wędzisk seri HM dla dragona :)raczej zna temat :D

#7 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 05 czerwiec 2008 - 19:55

czesc -
Mi sie wydaje ze tu musi byc jakis chaczyk a kolega Thymallus wie napewno jaki .Ekspertyzy wkazaly ze kije sa zabarzdzo ......i dlatego ........a.Poza tym to podobno jedne z lepszych hm jakie wyszly . :D

#8 OFFLINE   radim_78

radim_78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 05 czerwiec 2008 - 20:17

sorry ale nie zabardzo rozumiem o co Ci chodzi.co jest za bardzo???jaki haczyk??? :huh:

#9 OFFLINE   TERMOS

TERMOS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1900 postów
  • LokalizacjaDyslektyk ze Sztokcholmu.
  • Imię:Rafal
  • Nazwisko:K.L

Napisano 05 czerwiec 2008 - 20:30

Spokojnie nie ma sie co pieklc i robic :huh:
Thymallus wie napewno jezeli testuje te wedki moze cos wiecej napisze.Nie ma co ukladac zlych scenarjuszy wrecz przeciwnie nic co napisalem niepowinno Cie niepokoic . :D
--Bedę wdzięczny za każdą opinię na ten temat.
a to byla moja opinia -
Poza tym to podobno jedne z lepszych hm jakie wyszly .
pozdrawiam

#10 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 05 czerwiec 2008 - 21:20

radim_78@ zadałeś kilka pytań. więc odpowiadam. tak łowiłem kijami tej serii. Nie, nie są to moje przypuszczenia. jakie duże szczupaki łowiłem na poszczególne kije to nie pamiętam bo nigdzie tego ie notuję. Czy nie będzie za sztywna do łowienia plecionką- pytasz. To nie zależy od plecionki ani od kija tylko od umiejętności łowiącego. Brutalne to co napisałem ale taka jest prawda.
Jako ciekawostkę mogę ci napisać, że przez ostatnie 50 lat łowiono szczupaki na kije o lżejszym ugięciu, akcji od M do F. i na żyłkę. wiesz mi, że łowiono o wiele więcej ryb niż dzisiaj na super plecionki i kije o akcji super x-fast.

pozdrawiam :D

Załączone pliki



#11 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 czerwiec 2008 - 05:26

Mam nadzieję że Dragon lepiej zbroi kije w wyższej półki.Miałem w ręku kolegi HM80 9Pierwsza seria) chyba 3-18g i wyważenie kija z kołowrotkiem TP 2500
(za którego zapłacił 1200zł) wołało o pomstę do nieba, kupiłem HM 62 2,3m 14-35 i uzbrojenie było ciekawe wg mnie za mała pierwsza przelotka od uchwytu pod taki ciężar wyrzutu.Osobiście posiadam wklejankę Team Dragon 2,45m 1-7g i jest uzbrojona jak Bozia przykazała.Świetny kij zawodniczy na okonia.

#12 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 czerwiec 2008 - 10:05

Zaczyna to wyjezdzac na manowce...mialo byc wedzisko do lowienia na niewielkie przynety srednich ryb, zakonczylo sie na wklejance.. :wacko:

Nie umiem odpowiedziec na zasadnicze pytanie, czy dany kij nadaje sie...
Wrzuce kilka moich sugestii, ktore moze sie przydadza.
1.Przy dlugosci 7' i c.w. do 21g u producentow zza Wody to juz bywa bardzo poteznie. Takie wedziska bywaja opisane do 17LB okolo..
2.Przy niewielkich przynetach rozwazylbym jednak zwiekszenie dlugosci gdzies do 2,6m. Dluzsze wedzisko latwiej poradzi sobie rzutowo z dosc lekkimi wabikami. Takim da rade tez, poreczniej niz krotkim lowic na plyciznach, lawirowac pomiedzy roslinnoscia,...,...
3.Wiekszy bedzie wachlarz mozliwych przynet, przy duzej mocy wedziska.

Gumo

#13 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 czerwiec 2008 - 10:31

@Radim
2,13m w długości mam batsonabodajże IP843f 8-14lb 7-18g z rx7 superowy na sandacze bo ma wystarczająco mocy, przeszedł test na szczupaku 93cm i nie załamał się jego ostrą jazdą.Jak na chińczyka jest naprawdę przyzwoity, Hm 69 to drugi chińczyk.
Uzbroiłem obecnie CTs-a 2,6m 6-12lb 7-14g.Śmigam nim głowkami 5-12g + guma, kijek jest kosa, uzbrojony tak jak chciałem a nie to jak producent uzbroi.Przypuszczam że batsona uzbroisz bez szaleństw w granicach 600zł.Są batsony i 2,4m w tych gramaturach.Osobiście wolałbym coś uzbroić indywidualnie u Pana matuszewskiego, Zielińskiego, Masiaka i innych znakomitych zbrojmistrzów niż kupować gotowca z całym szacunkiem dla Dragona.

#14 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2423 postów

Napisano 06 czerwiec 2008 - 15:29

@Radim
2,13m w długości mam batsona bodajże IP843f 8-14lb 7-18g z rx7 superowy na sandacze bo ma wystarczająco mocy, przeszedł test na szczupaku 93cm i nie załamał się jego ostrą jazdą.

Z calym szacunkiem dla szczupaka, ale to nie byl zaden test dla owego kija. Moze jedynie test ugiecia... :wacko:

#15 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 10 czerwiec 2008 - 06:27

@Kuba
Popieram.Był to dobry test ugięcia.Pracował po samą rękojeść.Szczupaczek był dość nerwowy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych