Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Helge å w Szwecji, może jakieś info?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 20 styczeń 2014 - 07:59

witam,

koledzy może ktoś z Was był i łowił? wybieram się w okolice Almhultu w czerwcu i może udałoby się jeden dzień poświęcić na pstrągi. mam pytanie czy jest sens? jak duża to rzeka? może ktoś z Was zna jakieś dobre odcinki, wie gdzie kupic zezwolenia? dodam, że w tym roku zacząłem przygodę z pstrągami i chciałbym spróbować swoich sił w Szwecji...

a może jakaś zupełnie inna rzeczka w tamtych rejonach? za podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam

slawito



#2 OFFLINE   Ricci

Ricci

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaŻagań

Napisano 20 styczeń 2014 - 08:23

Hej,znam tamte okolice dość dobrze,łowię często ale to raczej nie są tematy pstrągowe. Generalnie trudne podejście do lustra wody,większość czasu spędzisz na badaniu terenu,ponieważ to bardzo podmokłe rejony. Króluje szczupak,okoń,dużo białej ryby,jest kleń ale występuje miejscowo. To bardzo leniwie płynąca woda w tamtych stronach,wręcz o charakterystyce stojącej. Bagna,mokradła,off road, Szerokość z zasadzie 15-20 metrów. Jeśli pstrągi,to szukałbym czegoś innego. O zezwolenia to najlepiej pytać na stacjach paliwowych,w tamtym rejonie akurat częste zmiany właściciela wody. W rejonie Osby (30 km)poniżej Almhult na drodze nr23 jest oznaczone łowisko specjalne na tej rzece,nigdy tam nie byłem,tak więc nie udzielę w tym momencie istotnych informacji. Mam zamiar tam podjechać,ale to na wiosnę,wtedy będę wiedział więcej. Być może,tamten rejon jest ciekawszy,bo Almhult to sobie odpuść. Jeszcze jest rzeczka w okolicy miejscowości Ryd są na niej odcinki specjalne tylko mucha,lub mucha i spinn. Z tym że,to już takie bardziej komercyjne łowienie. Porobione stanowiska,itp. Nie pamiętam nazwy tego łowiska,mam gdzieś ulotkę. A,i nie daleko jeziora Asnen,tak więc gdybyś się znudził to zawsze można zmienić kierunek poszukiwań :)



#3 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 20 styczeń 2014 - 09:18

dziękuję za informację






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych