Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szlifierka DREMEL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   foxy77

foxy77

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • LokalizacjaNowe n/Wisłą

Napisano 22 styczeń 2014 - 06:06

Witam - czy używa ktoś z was DREMELA do pracy przy woblerach? Zamierzam sprawic sobie takie urządzonko. Moje pytanie - jeżeli ktoś używa takiej szlifierki z tarczami do ciecia/piłowania drewna to czy może mi ktoś napisać jak "grube-szerokie" powstaje nacięcie po potraktowaniu drewna np. lipy taką tarczką do drewna...



#2 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 22 styczeń 2014 - 08:21

To zalezy jaką grubą tarczkę kupisz, rowek jest zawsze minimalnie większy

#3 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 22 styczeń 2014 - 08:33

co prawda nie posiadam DREMELA ale podejrzewam, że parametry tarczek w mojej miniszlifierce są zbliżone(jeżeli nie takie same), tak więc jeżeli chodzi o metalową tarczkę to nacięcie wychodzi w granicach 1 mm (na oko oczywiście bo nie mam w tej chwili przed sobą tych akcesoriów), można to ewentualnie poszerzyć innymi tarczkami ciernymi, których trochę jest do wyboru; a co do DREMELKA to również się nad nim zastanawiałem ale stwierdziłem, że jak na moje potrzeby to trochę drogo, robię serie wobków co jakiś czas w ilości około 15 sztuk/seria więc pracy szlifierka nie ma aż tak wiele, bardziej służy mi do wyrównywania powierzchni niz do cięcia, ja zakupiłem power up, mam go trzeci rok i jestem zadowolony,nic się z nim nie dzieje, tym bardziej, że niejednokrotnie przydał się do robótek domowych



#4 OFFLINE   foxy77

foxy77

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • LokalizacjaNowe n/Wisłą

Napisano 22 styczeń 2014 - 08:57

dremelek 3000 zamówiony - trafiłem na dobry zestaw, tak  mi się bynajmniej wydaje, choć tarczy do drewna nie było, ale to  nie problem dokupić osobno...



#5 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 22 styczeń 2014 - 08:58

Proponuje dokupić jeszcze to takie elastyczne ramię. Ja swojego dremela 3000 zajechalem szlifujac. Pył sie dostawał do środka i pomieszalo mu sie trochę.

Użytkownik Melanzyk edytował ten post 22 styczeń 2014 - 08:59


#6 OFFLINE   vitalis24

vitalis24

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 31 postów

Napisano 22 styczeń 2014 - 09:09

ja mam parksida z lidla mini szlifierkę, a drugą wygrałem na licytacji za całe 20zł z giętkim wałem używam głównie do nawiercania otworów pod obciążenie i wyrównywanie powierzchni po szpachlowaniu