Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Robinson Diaflex Cast 198cm - ostrzegam przed zakupem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 28 styczeń 2014 - 10:40

Witam

Zakupiłem pod koniec zeszłego roku Robinsona Diaflexa Cast 198cm 20-58g. Wedka, a raczej jak się okazało "chrust " nie wytrzymał w sumie kilku godz. wędkowania sliderem 7 i 10 cm i złamał się dosłownie na pół. No mówię sobie zdarza się i odesłałem wędkę do serwisu z dokładnym opisem zaistniałej sytuacji. Jakie było moje zdziwienie, gdy po kilku dniach wędka wróciła do mnie w takim samym stanie jakim ją wysłałem! Oczywiście odpowiedz serwisu wskazywała na brak jakichkolwiek wad ukrytych. Następnego dnia tel. do serwisu i co słyszę, że to nie możliwe, żeby tak złamać wędkę  przy zarzucaniu i że wada musiała powstać w inny sposób niż ten, który opisałem. Więc w oczach tejże firmy jestem oszustem, który stara się wyłudzić naprawę lub wymianę uszkodzonej wędki. Postanowiłem dalej nie szarpać się z nimi, gdyż 200 zł nie jest tego warte, ale już więcej nie kupie  żadnej ich wędki i przestrzegam również innych przed kupowaniem tego badziewia.

 


  • szczupak1 lubi to

#2 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 28 styczeń 2014 - 11:26

witam.

Potwierdzam ,po tym jak wykonali mi wymianę wklejki to parsknąłem śmiechem.Ale odesłałem i wymienili cały element.
Wszystko było by dobrze gdyby nie to że po kilkudziesięciu rzutach wklejka znowu się rozdwoiła . I znów naprawa przez ,,kowala artyste''.Odesłałem ponownie i czekam na wynik tej reklamacji.

NIGDY WIĘCEJ ROBINSONA i ICH SERWISU

#3 OFFLINE   ledar

ledar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 447 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:darek
  • Nazwisko:leszczyński

Napisano 28 styczeń 2014 - 11:50

witam.

Potwierdzam ,po tym jak wykonali mi wymianę wklejki to parsknąłem śmiechem.Ale odesłałem i wymienili cały element.
Wszystko było by dobrze gdyby nie to że po kilkudziesięciu rzutach wklejka znowu się rozdwoiła . I znów naprawa przez ,,kowala artyste''.Odesłałem ponownie i czekam na wynik tej reklamacji.

NIGDY WIĘCEJ ROBINSONA i ICH SERWISU

Oni nic nie potrafią zrobić serwis działa tak ,że jak dostaną złamaną szczytówkę jeżeli mają to dają nową i na tym kończy się naprawa,nieraz bywało ,że poniektóre firmy prosiły mnie o jakieś skomplikowane naprawy wklejki,spigoty itp.



#4 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 28 styczeń 2014 - 11:55

No to wtopa.Nie wnikając już nawet w powód powstania wady,winę użytkownika lub jej brak,takie traktowanie klienta w naszych czasach,przy bogactwie i wyborze dostępnego sprzętu na rynku,to po prostu strzał w kolano.Dziwne że "marketingowcy" i różni inni specjaliści zajmujący się obsługą posprzedażową tego nie rozumieją.



#5 Guest_Kwinto_*

Guest_Kwinto_*
  • Guests

Napisano 28 styczeń 2014 - 16:02

Dzieki za ostrzezenie.



#6 OFFLINE   pipczento2002

pipczento2002

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 28 styczeń 2014 - 16:19

Niestety, w moim diaflexie wklejka też strzeliła bez wyraźnego powodu. Niestety zaginęły dokumenty zakupu i będę musiał zakupić cały górny element na własny koszt. Miałem o tych wędkach lepsze zdanie.



#7 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 28 styczeń 2014 - 16:26

Niestety, w moim diaflexie wklejka też strzeliła bez wyraźnego powodu. Niestety zaginęły dokumenty zakupu i będę musiał zakupić cały górny element na własny koszt. Miałem o tych wędkach lepsze zdanie.

100 ZŁ plus przesył. Pozbywam się wędek wśród nich tej ale nie przez to ostrzeżenie. 



#8 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 styczeń 2014 - 16:55

Ciekawa sprawa. Kupiłem właśnie ze względu na dobre opinie na sąsiednim forum. 


  • slamcoke lubi to

#9 OFFLINE   tik_tak275

tik_tak275

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 82 postów
  • Lokalizacjalublin
  • Imię:marek
  • Nazwisko:mikitiuk

Napisano 28 styczeń 2014 - 17:41

Nie wiem jak wersje cast ale mam w spinnie i złego słowa nie mogę powiedzieć,jego akcja to poezja a komponenty jak i wykończenie nie pozostawiają żadnych wątpliwości,że są bardzo dobrze wykonane,ponadto diaflexem uderzyłem już ok 5 razy tak poważnie o drzewo i nic się nie stało.



#10 OFFLINE   77robson

77robson

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaChełm

Napisano 28 styczeń 2014 - 19:23

Miałem podobne problemy z modelem 20-58.

Złamana pierwszego dnia wędkowania.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z diaflexem 198 10-28 ?


Użytkownik 77robson edytował ten post 29 styczeń 2014 - 10:51


#11 OFFLINE   pablo124

pablo124

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 28 styczeń 2014 - 20:12

Potwierdzam negatywne opinie kolegów, mój light spin 6-20g złamał się przy rzucie pstrągowym woblerem, nigdy czegoś takiego nie widziałem.....

Kijek bardzo lekki poręczny, nieźle uzbrojony, ale kruchy i delikatny.

Co do serwisu robinsona to faktycznie tragedia, zdecydowanie odradzam korzystania z jakichkolwiek usług poza wymianą całych elementów.



#12 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 28 styczeń 2014 - 23:30

Ja swój kij kupiłem na allegro od jegomościa z Lublina. Pamiętam że miał tych wędek (cast) sporo a ceny zaczynały się poniżej 200 zł. Kij o mniejszym cw złamałem lecz raczej przez przypadek bo założyłem slidera 10s. Ten o którym piszemy spisywał się bez zarzutów ...tzn nie pękł. Pamiętam 8 lat temu kupiłem podobnego "suchego" kija do spinningu ... do dziś kolega go ma i używa .

Może z tymi wędkami jest tak ,  że szum podnoszą Ci co złamali ... reszta łowi.



#13 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 29 styczeń 2014 - 08:16

Swojego casta kupiłem dlatego, bo miałem dobre doświadczenia z starszą serią Diaflexów na którą łowię ok. 5 lat. Nie twierdze, że teraz każdy cast Diaflexa jest wadliwy i na pewno pęknie. Po prostu ostrzegam potencjalnych kupujących bo widać na moim przykładzie, że trafiają się wadliwe "patyki". I pozostaje jeszcze sprawa serwisu Robinsona, który jest poniżej krytyki. Na spinning łowię już ponad 25 lat i pierwszy raz złamałem wędkę, a mam spiningi, którymi łowię 7-8 lat i nadal są  w doskonałym stanie.


Użytkownik michał34 edytował ten post 29 styczeń 2014 - 08:16


#14 OFFLINE   tik_tak275

tik_tak275

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 82 postów
  • Lokalizacjalublin
  • Imię:marek
  • Nazwisko:mikitiuk

Napisano 29 styczeń 2014 - 19:45

Ja swój kij kupiłem na allegro od jegomościa z Lublina.

Ja też kupiłem od kolesia z lublina :D .


Użytkownik tik_tak275 edytował ten post 29 styczeń 2014 - 19:49


#15 OFFLINE   pipczento2002

pipczento2002

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 174 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Mariusz

Napisano 29 styczeń 2014 - 20:47

Blanki mają opinię raczej niezłą. podobnie uzbrojenie. Pięta achillesowa to wklejki i serwis Robinsona



#16 OFFLINE   orwon

orwon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Przemek

Napisano 29 styczeń 2014 - 22:27

Kupiłem dwa lata temu Diaflex Casta 18-38, jako używkę tutaj, lub na m.pl i złego słowa powiedzieć nie mogę. Dwa sezony śmiga dosyć ostro i wszystko jest w porządku. Jedyne, czego można się czepić to kiepski korek.



#17 OFFLINE   NARA

NARA

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 748 postów

Napisano 15 luty 2014 - 21:14

A myślicie,że dlaczego tak tanio wyprzedają? :huh:


Użytkownik Albatros edytował ten post 15 luty 2014 - 21:14


#18 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 01 marzec 2014 - 11:56

Casta z Diaflexa nie miałem i się nie wypowiem, ale kilka lat temu miałem 2 szt Diaflex Classic 245 i moim zdaniem kijki nie do złamania przy normalnym użytkowaniu.

Niestety muszę potwierdzić opinie kolegów odnośnie serwisu, jako sprzedawca miałem okazję reklamować wędziska z innych serii i to co wracało po naprawie często sam poprawiałem.. ogólnie jedna wielka żenada, najgorszy serwis z jakim się spotkałem.


Użytkownik Iras1975 edytował ten post 01 marzec 2014 - 11:57


#19 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1599 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 17 marzec 2014 - 05:50

Seria diaflex jak dla mnie to kicha. Miałem jedną wklejankę 2,40cm chyba tam do 32g czy jakos tak, po jednym lowieniu rozwarstwiła sie szczytowka. Wymienic nie chcieli ...a że jestem troszke nerwowy polamałamałem ją w mak przy Panu ze sklepu i oddalem , mowiąc , że to w prezencie odemnie :)

Jak dla mnie shit.....tyle w temacie

#20 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 18 marzec 2014 - 21:59

Ha:-) Pablo, w którym przybytku to było? Pójdę się spytać o opinię sprzedawcy, tak szczerze, co sądzi o serwisie;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych