Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cast UL w wersji 2,6do 3m


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   endriu24

endriu24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaJELENIA GÓRA

Napisano 29 styczeń 2014 - 00:27

Od dłuższego czasu chodzi za mną kijek w  długości 2,6m do 3m  do powiedzmy 12g  typowo kleń jaź  myślałem o zrobieniu go na blanku muchowym. Młynków do ul mi nie brakuje mam cc51 ful tuning, chronarh 51 ful i kilka jeszcze ,jakie macie doświadczenie w takich kijkach ?



#2 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 29 styczeń 2014 - 04:35

nie wyda - cast o takiej dlugosci  i takichcw bedzie bleee.

Wedlug mnie lepiej zlozyc kijek do 20-25g o akcji mod-fast - i w tym momecie calym mozgiem operacji bedzie multik - w koncu on rzuca :D



#3 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 29 styczeń 2014 - 08:00

nie wyda - cast o takiej dlugosci  i takichcw bedzie bleee.

Wedlug mnie lepiej zlozyc kijek do 20-25g o akcji mod-fast - i w tym momecie calym mozgiem operacji bedzie multik - w koncu on rzuca :D

 

Michał, ale kij ładuje przynętę, więc chyba ma spore znaczenie :)  rafał mial chyba Blasa do 15 gr. to coś może skrobnie ;)  Andrzeju, a CD braleś pod uwagę?? Bardzo dużo ludzi Kleniuje tymi kijami.



#4 OFFLINE   endriu24

endriu24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaJELENIA GÓRA

Napisano 29 styczeń 2014 - 08:04

Takich do 25 g ma ok 30sztu a po drugie to ma być ul moje młynki cisną już od 1g problem nie jest multik tylko doradztwo kija

#5 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2951 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 29 styczeń 2014 - 08:16

Phenix FX 863-2 ? Ja się takim długim lajtem posługiwać nie potrafię, ale robiłem go i wiem, że wychodzi to niegłupie.



#6 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 29 styczeń 2014 - 08:26

nie wyda - cast o takiej dlugosci  i takichcw bedzie bleee.

Wedlug mnie lepiej zlozyc kijek do 20-25g o akcji mod-fast - i w tym momecie calym mozgiem operacji bedzie multik - w koncu on rzuca :D

 

memem najpierw spróbuj później doradzaj :P

 

Mam u siebie 3 wedki nieco dluzsze.

 

jedna 230cm

jedna 240 - multi travel

oraz przejeta po Rafał Wroclaw - BLAAS XF 305cm do 11-12 gram.

 

O ile dwie pierwsze dostarczaja mega frajdy z lowienia to w przypadku ostatniej z racji dlugosci i duzych / cięzkich przelotek rzucania trzeba się było uczyć od nowa....Tak czy siak w zależności od potrzeb wszystkich używam BARDZO CHĘTNIE i i uważam, że zarówno jest sens jak i może to dostarczac mega frajdy  



#7 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15989 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 09:33

Jest sens i da się.Miałem Morethany Branzino pod casta 2,70 i 2,90m,Blaasa tego co Mifek ma,UFM-Boron 2,95m,casta z muchówki aftm 2,60m.Tego ostatniego rozwiązania na początek nie polecam.Niestety w każdym wypadku nie jest tak poręcznie jak z patykami krótszymi.Teraz zbroję w 1kawałku 2,30m XF pod Jazie i Klenie. 



#8 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 29 styczeń 2014 - 11:30

memem najpierw spróbuj później doradzaj :P

Mam u siebie 3 wedki nieco dluzsze.

jedna 230cm
jedna 240 - multi travel
oraz przejeta po Rafał Wroclaw - BLAAS XF 305cm do 11-12 gram.

O ile dwie pierwsze dostarczaja mega frajdy z lowienia to w przypadku ostatniej z racji dlugosci i duzych / cięzkich przelotek rzucania trzeba się było uczyć od nowa....Tak czy siak w zależności od potrzeb wszystkich używam BARDZO CHĘTNIE i i uważam, że zarówno jest sens jak i może to dostarczac mega frajdy

zeby byc juz wrednym to

1) meme a nie mememememe :D

2) nie masz 3 wedek dluzszych - masz 2 krotsze i jedna dlugasna :)
3) mialem i probowalem

Nie tedy droga - jak sam zauwazylem o wiele poreczniejszy - wygodniejeszy jest kij o dlugosci 2,3 - 2,4. Kij dlugi na 2,6 niczym nie wywazysz ( jezeli chodzi o multi ) bedzie ciezki i nie poreczny - da sie i mozna taki kij zrobic - ale to juz raczej sztuka dla sztuki i choc bardzo lubie multi - sens jest maly.

Duzo osob mialo dlugie casty - ale u niewielu dlugie zostaly - wedlug mnie najlepszym rozwiazaniem to kij 2,3-2,4.

Zaznaczam ze to moje zdanie i nikt nie musi sie z nim zgadzac - dlugie casty mi nie leza :D

Użytkownik meme174 edytował ten post 29 styczeń 2014 - 11:34


#9 OFFLINE   endriu24

endriu24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaJELENIA GÓRA

Napisano 29 styczeń 2014 - 12:02

Kolego jeśli jest sens w chronarcha 51 który kosztuje 900 zł wrzucić w tuning 2000zł tak samo można zrobić kij na Tytana i wyważony dobra rekojeścią mam na kasty 3 m tylko każdy przynajmniej od 20 do 100 g wszystko ma sens tylko w zależności od zastosowania

#10 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 29 styczeń 2014 - 12:07

Ale prosze bardzo - ja nie mowie ze nie da sie - tylko sensu nie widze :D

Pytales sie o zdanie a propos takich kijow i je wyrazilem - a ze inne niz wszystkie no co ja na to biedny robaczek poradze :)
  • Predatorhunter i minecjusz lubią to

#11 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 13:19

A gdybyś miał sprawić sobie zestaw spiningowy? Czy długość wędki miałaby cokolwiek wspólnego z tym, że przypięty będzie do niej kołowrotek o stałej szpuli? Czy może bardziej znaczenie miałaby warunki połowu i technika podania i prezentacji przynęty? Czy to że do wędki jest przypięty multiplikator, czyni takie zestaw ułomnym?   



#12 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 29 styczeń 2014 - 13:35

Fajne pytanie i jak dla mnie odpowiedz brzmi tak. Multiplikator innaczej wywaza zestaw jak kolowrotek na stopce ktory jest odsuniety od blanku o jakas odleglosc. Poza tym dla mnie zestaw castingowy to zestaw z krotkim kijem. Dlugie lekkie konstrukcje wedlug mnie sa troche sztuka dla sztuki - ale jak najbardziej mozliwe. Jak wodac zreszta wiekszosc osob majacych dlugie casty - jakos sie ich pozbyli, a warunki lowienia to chyba pytanie na inny osobny temat - ktory byl omawiany juz chyba niejednokrotnie tu jak na m.pl i castmanii ile osob tyle zdan / racji.

#13 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 14:01

Jeśli chodzi o wyważenie, to żaden zestaw castingowy tak naprawdę nie jest wyważony w sensie dosłownym. Za to większość jest wyważona lepiej w sensie użytkowym- masę główną, czyli młynek trzymamy w garści. Osobiście, nie widzę związku pomiędzy długością kija, a rodzajem młynka. Podobnie zresztą jak poważni producenci wędek. 



#14 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 29 styczeń 2014 - 14:38

Posłużę się cytatem "wolnoć Tomku w swoim domku", więc jeśli ktoś chce długi cast to czemu nie, każdy ma swoje zboczenia w pozytywnym tego słowa znaczeniu :)

Osobiście jak przeczytałem ten temat to samemu mi coś zaświtało w głowie ;)

Jakbym robił to coś z wysokiego modułu węgla i ubrać jak najlżej się da bo długa klucha na casting to by był masochizm jak dla mnie :)

Mam phenix'a elixir'a 902-2 tylko, że w spinie ubranego w minimy i sądzę, że do casta by się nadał jak ulał jak dla mnie tylko średnio UL lubię to jednak całkiem inna sprawa nie związana z tematem (może się jeszcze przekonam).

Konkludując żeby nie było, że polecam ten i tylko ten, bo różne konstrukcje mogą Ci się sprawdzić, ale phenix jak dla mnie byłby ok, jednak decyzję podejmij sam, aby nie pochopnie :)


Użytkownik Tomek88 edytował ten post 29 styczeń 2014 - 14:39


#15 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 29 styczeń 2014 - 14:40

W/g mnie problem wyważenia nie będzie tutaj argumentem.Własnie z ciekawości podpiąłem do Phenixa 2,6m 17lb Curado201E i waważa zestaw 3cm przed wodzikiem.Raczej trzeba sobie zadać pytanie ,czy warunki w jakich łowimy wymuszają użycie wędki w tej długości?Czy może to faktycznie sztuka dla sztuki.W moich warunkach (odcinek ujściowy Wisły)przy kleniowaniu wymusza użycie kija jak najdłuższego ,obojętnie spin,czy cast.

Wiadomo,jast to całkiem inne łowienie i trzeba technikę dopasować,bo będziemy rzucać bardziej kijem ,a multik ma za zadanie nam tego nie utrudniać.

 

Andrzej,blank gotowy do zbrojenia,więc teraz męska decyzja :D

W/g mnie fajna zabawa i ciekawe doświadczenie,zawsze to coś nowego.Sam niestety się nie odważyłem. 



#16 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 29 styczeń 2014 - 14:51

Tego phenixa mam od Ciebie tylko przeszedł przez inne ręce po drodze :)



#17 OFFLINE   endriu24

endriu24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaJELENIA GÓRA

Napisano 29 styczeń 2014 - 14:57

Raz kozie śmierć robimy go w klimacie JDM.

#18 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 29 styczeń 2014 - 15:31

Mekamil robił dla mnie kiedyś Phenixa FX 863-2 w nimimach. Kij wyszedł piękny czarny minimalistyczny, leciutko uzbrojony ale nie znalazłem dla niego zastosowania. Na moje rzeczki 2,60 to nadal za krótko a jednocześnie już zbyt długi żeby uzyskiwać odpowiednie rzuty lekkimi przynętami.



#19 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 30 styczeń 2014 - 00:10

A ja miałem 2,4 , 2,6 , 3,05 - długasy są dobre żeby "katapultować" wabik daleko ale do zabawy typu "rzucanie do celu" już trochę mniej mi to pasowało . Teraz mam kijek 1,98 i robi się UL 1,52 :D 



#20 OFFLINE   Krystekwolf

Krystekwolf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1464 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 11:54

A ja miałem 2,4 , 2,6 , 3,05 - długasy są dobre żeby "katapultować" wabik daleko ale do zabawy typu "rzucanie do celu" już trochę mniej mi to pasowało . Teraz mam kijek 1,98 i robi się UL 1,52 :D

Ja takim max 230 będę rzucał do celu ... w bolki ;) :P :D :lol: :lol: :lol:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych