Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Śrdeni zestaw dla poczatkującego.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Pudlik

Pudlik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaLodz
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 luty 2014 - 08:50

Witam jestem nowy na tym forum więc pare słów o sobie.

Wędkarstwem zajmuje sie od zawsze :). Można powiedzieć, że przechodzę ewolucje wędkarską. Zaczynałem od wędkarstwa spławikowego (wody spokojne oraz rzeki z metodą bolońską), następnie zafascynował mnie klasyczny spinning, a teraz przyszedł czas na casting.

Chciałbym zakupić swój pierwszy sprzęt do castingu (wędka + multiplikator).

Mam w swojej kolekcji sporo przynęt, które nadają się do tej metody i ponieważ w klasycznej metodzie spiningowej mam sprzęt do łapania lekkiego oraz ciężkiego, to chciałbym teraz wstrzelić się w średni (w sensie wagowym) sprzęt castingowy.

Wędka juz praktycznie wybrana - Okuma Black Rock Casting 10-35 (dużo pozytywnych opini, dobra cena i przedział wyrzutowy w którym chce działać).

Nie mam natomiast pojęcia jaki mulik wybrać. Wiem, że powinienem mieć coś niskoprofilowego.

Budżet jakim dysponuje to 350 zł (na sam multik).

Wybór padł na Okuma calera 266 lx - niestety nie mogę znaleźć opini o tym kołowrotku. Odpowiada mi cenowo i parametrami.

Zaznacze, że chciałbym aby multik był nowy (czytałem sporo opini kup coś lepszego używanego - ta opcja odpada).

Może bardziej doświadczeni koledzy podpowiedzą co kupić do tej ceny tak aby było niskoprofilowe i dopasowane do wędki, którą wybrałem.

I dodatkowe pytanie - ponieważ wybieram się na targi rybomomani do Poznania to czu istnieje szansa, że tam uda mi się zakupić sprzęt taniej, czy lepiej nie zawracać sobie głowy i zakupić sprzęt przez neta ?

 

Pozdrawiam Sebastian


Użytkownik Pudlik edytował ten post 12 luty 2014 - 09:28


#2 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 12 luty 2014 - 09:52

Witaj, kijek wybraleś swietnie, ale w multik celuj bardziej Japan. Mialem te okumę i szybko poszła na All...  Moim skromnym zdaniem to dołóż kilka pln-ów i szukaj na giełdzie używki Citika lub Curado 201, bądz Abu   STX lub SX. Sprawdzone i wytrzymałe multiki :)  :) A jak nie podejdzie cast, to szybciej znajdziesz nowego właściciela,bez straty złotówek.

Pozdrawiam


Użytkownik maniek1972 edytował ten post 12 luty 2014 - 09:52


#3 OFFLINE   Pudlik

Pudlik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaLodz
  • Imię:Sebastian

Napisano 12 luty 2014 - 18:05

Dzięki za podpowiedź

Teraz kolejne pytanie powiedzmy, że decyduję się na shimano

na all. znalazłem Shimano Citica 201 D (produkowanego w ???) w cenie 430

jak model D ma się do E (podobno produkowanego w Japan) i czy nie lepiej kupić nowego G6 (produkowanego w Malezja) w cenie około 530.



#4 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2014 - 18:35

D lepsza od E - moim zdaniem. Tylko niestety Malezja.. Curado D z Japonii 100% . Brzydsza i cięższa, ale pewnie szpulka lżejsza i wodzik jest daleko odsuniety od niej. Warto kilka łożysk dołożyć.  

Pewnie zaraz zniknie jak linka dałeś.

Jakbym miał ten wybór nówek G za 530 i D za 430 wziąłbym D


Użytkownik godski edytował ten post 13 luty 2014 - 20:06


#5 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 12 luty 2014 - 18:57

Mam kilka Abu Revo S 1 gen za niewielkie pieniądze. Pisz na pw. Nie kupuj tych śmieci z allegro. 



#6 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2014 - 19:09

Michał. Nie zawsze to są śmieci. Sam mam Curado 201DHSV z Allegro w idealnym stanie za 320,00 zł. Brałem też z Ebaya kilka rzeczy. Nie jest tak, że z Allegro to same śmieci. Wprost przeciwnie, rzadko się zdarzy ktoś nieuczciwy.

I mówię tu generalnie o towarach sprzedawanych i kupowanych na Allegro.



#7 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 12 luty 2014 - 19:12

Andrzej , ta Calera którą chłopak sobie sam wybrał to śmieć :) Curado 201DHSV to rodzynek , wczoraj albo przedwczoraj się sprzedał na allegro za ponad 4 stówki :)



#8 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 luty 2014 - 20:06

Calera to podejrzewam że nietęgi jest. Ale napisałeś generalnie o śmieciach z Allegro. A trafiają dosyć często sie rodzynki.

Ale ten Revo S jak dla mnie porównywalny do Citici. Może ciut lepszy. Ale tak nisko pewnie nie zejdzie.

SX to już inna bajka. .


Użytkownik godski edytował ten post 12 luty 2014 - 20:07


#9 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 12 luty 2014 - 20:21

Rodzynki może i są ale często w takich cenach że dech zapiera. Poza tym ten Revo S gen 1 na pewno nie w cenie Citici. :)



#10 OFFLINE   neptune

neptune

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjałódź
  • Imię:Robert

Napisano 13 luty 2014 - 18:09

Znam Shimano Citica 201G. Dobry multik. Świetnie chodzi, opinie też raczej dobre. Teraz chodzi prawie o wszystkim fama że nowsze modele o wiele słabsze od starszych itd. Osobiście myślę, że jest warta przemyślenia.

 

Jak jesteś z Łodzi to Citikę nową możesz obejrzeć w sklepie wędkarskim na Jana Pawła. Załóż na kijek, pokręć pomachaj. Maja dobrą cenę, niższą niż na allegro bo chyba coś koło 470 zł jak pytałem z ciekawości.



#11 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 13 luty 2014 - 19:36

Mam Citicę 200D i nawet ostanio ją sprzedawałem na allegro za dwie stówki w bardzo dobrym stanie, bo kupiłem akurat Revo SX I generacji i mojej drugiej połówce przeszkadzał nadmiar kołowrotków. Wystawiłem ją chyba ze dwa razy na dwa tygodnie i jak nie było kupców, to gdy postanowiłem go wycofać, akurat ktoś dał kup teraz i d...pa blada :( Na szczęście paczka pobraniowa nie została odebrana mimo upominania kupującego i kołowrotek do mnie wrócił :D . Teraz brak kontaktu z kupującym, tylko z jego mamą, która ciągle mówi, że go nie ma w domu ;) , więc chyba jednak zostanie ze mną już do końca i drugi raz jej tego nie zrobię. Muszę tylko jeszcze odzyskać prowizję i wysyłkę od małolata. Teraz wiem, że kręcioł jest wart dużo więcej (jednak to prawda że niektóre rzeczy docenia się dopiero wtedy gdy się je straci), ale ciężko byłoby mi dać za niego 430zł, no chyba że ideał . Jeszcze jedno - był klepany w Malezji w przeciwieństwie do Curado D z Japonii, ale jak się go za często nie odkręca od wędki i nie ogląda stopki, to w ogóle to nie przeszkadza w łowieniu, a wykonanie też bez najmniejszych zastrzeżeń. Jak na dwie stówki, które za nią dałem to ideał.

Nie napalaj się tylko cierpliwie czekaj, a znajdziesz okazję, wiem że to ciężkie, ale na prawdę warto. Ja wszystkie swoje kołowrotki kupiłem okazyjnie i zaoszczędziłem trochę na tym.


Użytkownik MateuszDDZ edytował ten post 13 luty 2014 - 19:41


#12 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 13 luty 2014 - 19:37

470 zl to kwota w ktorej mozesz nabyc STXa 1 gen. Citica sie do niej nie umywa.

#13 OFFLINE   Jammaey

Jammaey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Radek

Napisano 13 luty 2014 - 21:15

A jak się ma STX 1 gen do nowej Tatuli?



#14 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2014 - 21:29

Jeśli Tatula nie ma chorób wieku dziecięcego to lżej kręci i dalej rzuci. Niżej też zejdzie. Ale nie wiadomo jak z długowiecznością i usterkowością. Za krótko na rynku.

Ja zamieniłem Abu Revo SX i STX 2 generacji na Tatulę, Daiwę Alphas 153HL i Curado 201DHSV. Cenowo podobnie w sumie wyszło. Ale gdybym jeszcze raz miał to zrobć to bym zrobił.



#15 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 13 luty 2014 - 22:39

STX 1 gen ma to do siebie że jest niezawodny. Tatula? Wkrótce się okaże. Mam nadzieje że będzie potwierdzone info. Andrzej zamienił dobre na dobre :D To niczemu nie szkodzi. 

 

Ja bym wybrał STX 1 gen , chyba moje zboczenie.



#16 OFFLINE   Pudlik

Pudlik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaLodz
  • Imię:Sebastian

Napisano 01 marzec 2014 - 10:42

Dziękuję wszystkim za rady. Decyzję już podjąłem zdecydowałem się na zakup nowego multika. Byłem na targach w poznaniu i bardzo przypadła mi do gustu Daiwa Tatula. Cena w polce jest jeszcze mocno wygórowana dlatego zdecyduję sieę na zakup ze Stanów. Mam jednak jedno pytanie, jestem w stanie kupić wersję 100HSL za około 500 zł oraz 100XSL za około 700. Czy warto dopłacić te 200 zł za lepsze przełożenie mniejszą wagę i no i ten piękny design ? I oczywiście jeśli ktoś z forumowiczów ma leszcze ceny za ten sprzęt to proszę o kontakt :)


Użytkownik Pudlik edytował ten post 01 marzec 2014 - 10:43

  • majewmar lubi to

#17 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 01 marzec 2014 - 11:10

100HL - 6.3:1
100HSL - 7.3:1
R100HL - 6.3:1
R100XSL - 8.1:1

Jak kto woli. Ja bym zostal przy zwyklej 100HSL , chyba ze chcesz lowic bolki to Tatulka Type R sie nada jak najbardziej.

#18 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 04 marzec 2014 - 15:47

większe przełożenie wcale nie znaczy lepsze.
  • mifek i Kamil Z. lubią to

#19 OFFLINE   bigbite

bigbite

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów

Napisano 04 marzec 2014 - 23:09

Witam.Szybkie pytanko czy tatula 100hsl pociagnie przynety wielkosci fatso i slider 10 czy bedzie sie przy nich nadmiernie pocic i lepiej wybrac cos mocniejszego?dzieki

#20 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 marzec 2014 - 00:12

Szybka odpowiedź. Fatso i Slider 10 nie są wyzwaniem dla większości multiplikatorów. Stawiają bardzo mały opór przy zwijaniu i  prowadzeniu.


  • Meme lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych