Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Scorpion na ebayu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 17 luty 2014 - 23:55

Podoba mi się ten młynek, jaki on jest w porownaniu z Curado 201e7, tak ogólnie, a przede wszystkim mocniejszy czy słabszy?
coś tam jest nie tak, bo szczegółowe zdjęcia ze wszystkich stron kołowrotka na lewą rękę a napisane ze jest na prawą, ale to zapytam wpierw gościa nim kupię ....

http://www.ebay.pl/i...7c7771c2&_uhb=1
 



#2 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 luty 2014 - 00:12

Za 500 zł (bo tak wyjdzie Ci eksport z Japonii ) poszukaj czegoś na j.pl lub m.pl. Ewentualnie będę sam wystawiał abu morrum3601 więc obserwuj jak co.  :) Tak czy siak odradzam to stary multik. 



#3 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2951 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 18 luty 2014 - 00:20

Rama jest większa, więc nie jest tak ergonomiczny jak Curado E, ale za to jest mocniejszy.

A odradzanie go, bo stary jest hm... głupie.


  • Wagner lubi to

#4 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 18 luty 2014 - 00:30

Mekamil ma rację. Proponuje wziąć w garść i porównać prace tych "starych" maszyn ze współczesnymi...

Mozna bardzo się zdziwić.

pozdrówka


  • Wagner lubi to

#5 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 18 luty 2014 - 00:51

tak, ten argument o tym, że "stary" też mnie zdziwił. stary w znaczeniu zajechany, to tak, ale że stary model to nie za bardzo do mnie trafiło.
@aigle, nie jestem zainteresowany tym morrum

czyli, że jak do niedużych jerków to móglby być lepszy niż curado? sliderami i fatso 10 łowię właśnie tym młynkiem i wydaje mi się, że go trochę męczę


Użytkownik Wagner edytował ten post 18 luty 2014 - 00:55


#6 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 luty 2014 - 00:56

Rama jest większa, więc nie jest tak ergonomiczny jak Curado E, ale za to jest mocniejszy.

A odradzanie go, bo stary jest hm... głupie.

Nie chodzi mi o to ,  że to stara konstrukcja , ale to że to stary multik. Sam kupiłem kilka starszych konstrukcji w Japonii i to "good working" zaowocowało wymianą dwóch łożysk na rozruchu. My na tej szerokości geograficznej dbamy smarujemy i majstrujemy na co dzień. Dlatego tez bardzo dużo jeździ u nas golf volkswagen z serii 2. Komuś kto pyta ja jest różnica pomiędzy danymi modelami odradzić należy ... no chyba że ma warsztat. Więc koledzy majsterkowicze vel twórcy będą zachwalać old natomiast jak chcesz kupić coś to kup właśnie od takich koneserów na wymienionych forach... bo inaczej ten japończyk może trafić do nich  :)


Użytkownik aigle edytował ten post 18 luty 2014 - 00:59


#7 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2951 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 18 luty 2014 - 01:05

Przesadzasz. A egzemplarz ze zdjęc nie pracował w morzu, a i w ogóle widać, że mało się napracował.

Poza tym wymiana łożysk to coś wielkiego?


  • Wagner lubi to

#8 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 18 luty 2014 - 01:11

warsztat do multika? do multika potrzebny jest słoik, żeby powrzucać do niego wszystko do namniejszej śrubki w celu niezgubienia, klucz 10, śrubokręt, benzyna, oliwka , smar, igła do zabezpieczeń i szczoteczka do zębów i kawałek powierzchni wielkości stołka. :)

nigdy nie miałem tego młynka to i mnie zaciekawił, bo cena nie odstrasza i wygląda bardzo porządnie, tylko mnie Kamil zniechęcił gabarytem, nie mam za dużych łap



#9 OFFLINE   aigle

aigle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 luty 2014 - 01:16

Właśnie o tym piszę . 

 

.... Poza tym wymiana łożysk to coś wielkiego?

Dla mnie to czarna magia i korzystam z usług kolegów z tego forum. 

Nie wymieniam też łożysk w aucie. Po prostu nie biorę się za rzeczy o których nie mam pojęcia.

Wychodzi też że nie powinien ... doradzać :)  :)


Użytkownik aigle edytował ten post 18 luty 2014 - 01:18

  • Wagner lubi to

#10 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 18 luty 2014 - 01:42

Wymiana łożysk w multiku to jak np. klocki hamulcowe w aucie. eksploatacja to wszystko. czasem trzeba wymienić...

#11 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 18 luty 2014 - 03:43

Panowie widze ze wasza czujnosc zostala uspana, toc to nasz znany i lubiany @Wilk :-D <br /><br />Tak na serio wymienic lozyska w multiku jest tak banalnen ze potrafila by tego dokonac moja 8 letnia corka. Popieram zdanie chlopakow i jesli optyka i ergonomia pasuje to warto zakupic. Maszyny z tamtych lat sa wykonane solidniej bo wtedy nikt nie slyszal o ci4 czy innych "odchudzaczach" a bajerach typu tws Czy dc nawet nie wspomne ;-)

#12 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 18 luty 2014 - 07:41

Ostatnio Przemek "Hasior sprzedawal stare Scorpiony. Dobre multiki. Wytrzmaly sporo i pewnie jeszcze raz tyle pociagna.

#13 OFFLINE   Wagner

Wagner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów

Napisano 18 luty 2014 - 08:08

szkoda, że skoro jest duży nie mogę się przymierzyć, bo cena w porządku, opinie widzę bardzo dobre, ale jakby nie leżał w ręce to na nic pochwały, przerabiałem to już .
Odpuszczę, dzięki!



#14 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 luty 2014 - 09:51

Nie chodzi mi o to ,  że to stara konstrukcja , ale to że to stary multik. Sam kupiłem kilka starszych konstrukcji w Japonii i to "good working" zaowocowało wymianą dwóch łożysk na rozruchu. My na tej szerokości geograficznej dbamy smarujemy i majstrujemy na co dzień. Dlatego tez bardzo dużo jeździ u nas golf volkswagen z serii 2. Komuś kto pyta ja jest różnica pomiędzy danymi modelami odradzić należy ... no chyba że ma warsztat. Więc koledzy majsterkowicze vel twórcy będą zachwalać old natomiast jak chcesz kupić coś to kup właśnie od takich koneserów na wymienionych forach... bo inaczej ten japończyk może trafić do nich  :)

Oni na tamtej szerokości geograficznej bardziej dbają. Kupiłem kilka używanych kołowrotków z Japonii. Wewnętrznie były jak nówki. Prawdopodobnie co roku odwiedzały autoryzowany serwis gdzie wymieniano co trzeba. 



#15 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 18 luty 2014 - 10:16

od tego samego sprzedawcy masz maszynke ktora przezyje apewne dluzej niz my

stary scorpion 1501 i to w jeszcze lepszym stanie

http://www.ebay.pl/i...=item461a10987d

 



#16 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 18 luty 2014 - 12:02

od tego samego sprzedawcy masz maszynke ktora przezyje apewne dluzej niz my

stary scorpion 1501 i to w jeszcze lepszym stanie

http://www.ebay.pl/i...=item461a10987d

 

Ale to Scorpion 1501 z bardzo gleboka szpula ktora jednak nie byla oferowana w wiekszosci Scorpionow 1501. Ten multiplikator z aukcji na ebayu ma szpule gleboka jak pozniejszy Shimano Speedmaster 201. Standardowy scorpion 1501/Curado 200 mialo szpule plytsza, o pojemnosci podobnej do nowego modelu 1501XT.

 

Glebokie szpule multiplikatorow na rynek amerykanski byly dedykowane wedkarzom lowiacym Muskie na bardzo grube plecionki, ktorych mogloby byc zbyt malo na standardowych szpulach multiplikatorow nawet wielkosci 1501/200



#17 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 18 luty 2014 - 12:18

Nawet nie zauważyłem - a o takim fakcie nie wiedziałem - dziękuje za nowy łyk informacji :)

A co do samego multika to nawet chyba lepiej ? Multi ma być do jerkow a wiec trochę głębsza szpula na pewno nie zaszkodzi a maszynka pewnie przetrwa dłużej niż nowoczesne konstrukcje :)



#18 OFFLINE   mikris

mikris

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaGDA
  • Imię:Karol

Napisano 18 luty 2014 - 12:42

Oni na tamtej szerokości geograficznej bardziej dbają. Kupiłem kilka używanych kołowrotków z Japonii. Wewnętrznie były jak nówki. Prawdopodobnie co roku odwiedzały autoryzowany serwis gdzie wymieniano co trzeba. 

Różnie bywa, ale to raczej Amerykanie są niechlujami sprzętowymi, ale i wśród Japończyków się zdarzają



#19 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 18 luty 2014 - 13:31

Dziwisz sie? Gdy Penn robil swoje maszynki jeszcze w USA gwarancja odbywala sie w systemie door to door :) kto by tam dbal.

#20 OFFLINE   Hammer30

Hammer30

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaMyszków

Napisano 18 luty 2014 - 19:25

tego scorpionka nie polecam do jerków nie to ze nie da rade tylko ze ma mala srednice szpuli i rzuty beda krótsze niz z podobnych multiplikatorow wyposażonych w szpulę o większej średnicy, ze względu na większą ilość linki oddawanej podczas jednego obrotu szpuli. To multik pod laita tylko brak tego 4x4 SvS






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych