Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ban na stałe na giełdę


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 20 luty 2014 - 12:50

Witam!

 

Moje konto zostało zablokowane na korzystanie z działu GIEŁDA gdyż jednocześnie zdarzało mi się wystawić ten sam przedmiot na portalu aukcyjnym, nie przywiązywałem do tego żadnej uwagi i nie wiedziałem, że łapię punkty co doprowadzi do takiej blokady. Pytanie - czy da się jedna tą blokadę znieść? Jednak sporo korzystam z forum, praktycznie codziennie od paru lat oraz wielu znajomych zwerbowałem do korzystania z J.PL

 

Rzadko coś wystawiam ale jednak zdarza się.

 

Oczywiście oznajmiam, że będę przestrzegał regulaminu giełdy oraz nie będę popełniał mojego stałego błędu czyli jednocześnie moje przedmioty nie będą wystawiane tu i tam.



#2 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 20 luty 2014 - 13:21

Kala się, Moderatorzy  zróbcie  wyjątek.Może jeszcze mógły ubrać worek pokutny tak na chwilę :) .


  • Ricci lubi to

#3 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 20 luty 2014 - 13:40

Kala się, Moderatorzy  zróbcie  wyjątek.Może jeszcze mógły ubrać worek pokutny tak na chwilę :) .

chyba KAJA SIĘ :P



#4 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 20 luty 2014 - 13:48

No cóż, brak znajomości prawa nie zwalnia z jego przestrzegania z tą różnicą, że na forum są władze, które mogą podejmować suwerenne decyzje ;)



#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 luty 2014 - 14:50

PILOT a pamiętasz, że pierwszym strzałem ostrzegawczym był CZASOWA BLOKADA PO 3im punkcie???

...i co? Dopiero jak przyszło żyć bez giełdy to zabolało? Bo jakoś nie kumam za bardzo... 


(przypominam, że blokade dostałeś za dorobek 5ciu punktów)



#6 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 20 luty 2014 - 15:13

Nie w tym rzecz, mianowicie nie robiłem tego celowo było wystawione na allegro następnie tam się kończyło i było wystawiane na forum następnie po jakimś czasie na allegro i tym samym było tu i tu i tak podajże 3 razy. Była jakaś blokada, chwilowy odpoczynek od forum pamiętam zawsze skrzynka była pełna często nie odczytywałem wiadomości a maila, który jest kompatybilny z kontem na j.pl zapomniałem do niego hasło a zapewne tam przychodziły ostrzeżenia. Chwila mojej nieuwagi, uśpienie nie całkowite zlanie tematu i regulaminu. Teraz się obudziłem i widzę co jest grane. W końcu nie jestem świeży na forum i chciałbym powalczyć i się wytłumaczyć, praktycznie to zrobiłem już. 

Forum nie jest mi obojętne jak widać oraz regulamin również i chciałbym korzystać w pełni z funkcji forum wraz z moimi znajomymi.



#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 luty 2014 - 16:07

Życie niestety uczy PILOCIE, że jak się ma miękkie serce to trzeba mieć twardą d...ę.  Póki co Twój przykład (i innych w podobnej sytuacji) jest umoralniający, tzn. zaświadcza o tym że poważnie traktujemy tych kilka prostych punktów zwanych regulaminem, więc jest szansa że jeden z drugim uzna że warto się z nim zapoznać i do niego stosować.

 

 I odwrotnie, załóżmy że uznamy że jesteś miły gość i odpuścimy - jaki to będzie miało efekt? Obawiam się że odwrotny niestety, no bo co tam jakieś ostrzeżenia i blokady jak zawsze można się dogadać.

 

Obawiam się, że w tej sytuacji swoje będziesz musiał odcierpieć - a co dalej to się zastanowimy.

 

Mam nadzieję że na jerkbaicie nie jesteś tylko dla giełdy - jest tu masa innych ciekawych działów ( moim zdaniem ciekawszych ).



#8 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 20 luty 2014 - 16:12

Wiadomości - nie odczytujesz. Regulaminu - nie znasz. A jeśli znasz - świadomie go łamiesz. 3 razy - do czego spokojnie się przyznajesz, wystawiłeś jednocześnie ten sam towar na Allegro i tutaj, bez właściwego poinformowania. Czasowy ban nie spowodował, byś choćby zapoznał się z regulaminem. Naprawdę, olbrzymia większość mogła zapoznać się i stosować regulamin. Wszyscy, którzy chcieli. 

 

(...)zawsze skrzynka była pełna często nie odczytywałem wiadomości (...)

To jak odpowiadałeś na ewentualne pytania kolegów, którzy chcieli coś od Ciebie kupić?

 

(...)Chwila mojej nieuwagi, uśpienie nie całkowite zlanie tematu i regulaminu. Teraz się obudziłem i widzę co jest grane. (...)

Coś mi się wydaje, że się nie obudziłeś. Masz szczęście, że nie jestem modem. Za brak kontaktu i reakcji na wcześniejsze ostrzeżenia ode mnie miałbyś ban nie tylko na giełdę. 

Na szczęście decyzja nie do mnie należy :ph34r:


  • grzegorz197503 lubi to

#9 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 20 luty 2014 - 16:15

Nie giełda nie jest priorytetem, nie sprzedaję tam dość często ale jednak zdarzało się (już piszę w czasie przeszłym;)) oraz w dziale kupię. Teraz idzie wiosna więc bym co nieco korzystał z tego działu. Po prostu przejąłem się na tyle, że sprawa ta nie jest mi obojętna lecz ważna.


  • Friko i Jozi lubią to

#10 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 luty 2014 - 16:16

I tak oto sytuacja @PILOT staje się przestrogą dla innych...

Może przykleić?   :huh:



#11 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 20 luty 2014 - 16:21

woblery z Bielska - dzięki za spostrzeżenia i przemyślenia ale one siedzą w większości tylko w twojej głowie, pozdrawiam!


  • kokosz77 lubi to

#12 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 20 luty 2014 - 16:31

Witam!
 
Moje konto zostało zablokowane na korzystanie z działu GIEŁDA gdyż jednocześnie zdarzało mi się wystawić ten sam przedmiot na portalu aukcyjnym, nie przywiązywałem do tego żadnej uwagi i nie wiedziałem, że łapię punkty co doprowadzi do takiej blokady.

Chyba jednak wiedziałeś że łapiesz punkty, nawet próbowałeś dziwnie się tłumaczyć gdy dostałeś ostrzeżenie za wystawienie przedmiotu jednocześnie u nas i na portalu aukcyjnym, tak dla przypomnienia:

"A skąd pewność że to ja? Może ktoś skopiował... - a co jest powodem tego że nie można równocześnie? Punkt jest taki w regulaminie ale nie ma wyjaśnienia..."
  • grzegorz197503, Wojtek B., Włodas i 1 inna osoba lubią to

#13 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1833 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 luty 2014 - 16:53

Dura lex, sed lex :)


  • kubaS 1 i krystiano1981r lubią to

#14 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 20 luty 2014 - 17:06

wolałbym -  absolutio ;)



#15 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 20 luty 2014 - 17:28

Chyba jednak wiedziałeś że łapiesz punkty, nawet próbowałeś dziwnie się tłumaczyć gdy dostałeś ostrzeżenie za wystawienie przedmiotu jednocześnie u nas i na portalu aukcyjnym, tak dla przypomnienia:

"A skąd pewność że to ja? Może ktoś skopiował... - a co jest powodem tego że nie można równocześnie? Punkt jest taki w regulaminie ale nie ma wyjaśnienia..."

 

Po prostu jak mój przedmiot poleciał na dalsze strony z czasem z giełdy zapomniałem o nim, że jest wystawiony tu następnie wystawiając nowe przedmioty/aukcje na allegro powystawiałem również stare nie sprzedane opcja wystaw ponownie - tym samym chyba dokładnie sprzęt do jerkowania był tu i tu i po akcji moderatorskiej łapałem zapewne kolejne punkty co doprowadziło do blokady. Dlatego piszę, że to nie było celowe działanie ale nie twierdzę, że mogłem najpierw uporządkować to co jest na forum dopiero wystawić na allegro.



#16 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 20 luty 2014 - 17:30

Dura lex, sed lex :)

 Tak, ale summum ius summa iniuria. 


  • PILOT lubi to

#17 OFFLINE   lunov

lunov

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 luty 2014 - 17:48

 Tak, ale summum ius summa iniuria. 

Fiat iustitia, pereat mundus


  • Wojtek B. lubi to

#18 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1833 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 luty 2014 - 17:49

 Tak, ale summum ius summa iniuria. 

 

Nie przesadzaj.

 

@PILOT wielokrotnie wystawiał przedmiot na allegro jak i na forum w równoległym czasie (pojawiała się aukcja na allegro, a chwilę później oferta na giełdzie jerkbait.pl)

 

Dla mnie giełda i dostęp do niej to przywilej. Ludzie, którzy nie respektują zasad, tracą przywileje. Nic poza tym  :)

 

 

Pozdrawiam! :)



#19 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 20 luty 2014 - 18:38

Lunov...dobrze, że wybrałeś paremię w wersji ze sprawiedliwością (iustitia), bo jest jeszcze w wersji z prawem (ius).

 

Tak czy owak... justitia omnibus fiat. 

 

Wojtek. Kontynuując łaciński wątek: errare humanum est. 

Źle zrobił i ok. Dostał nauczkę i ok. Wyraził skruchę i ok... czas na... rozgrzeszenie, a nie wieczne potępienie.



#20 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1833 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 luty 2014 - 18:47

Lunov...dobrze, że wybrałeś paremię w wersji ze sprawiedliwością (iustitia), bo jest jeszcze w wersji z prawem (ius).

 

Tak czy owak... justitia omnibus fiat. 

 

Wojtek. Kontynuując łaciński wątek: errare humanum est. 

Źle zrobił i ok. Dostał nauczkę i ok. Wyraził skruchę i ok... czas na... rozgrzeszenie, a nie wieczne potępienie.

 

 

Jakie potępienie, jakie rozgrzeszenie? Może jeszcze zaproponujmy wieczorną spowiedź w każdy czwartek, na uszko moderatora :)

 

Nie popadajmy w skrajności. 

 

Poza tym. Skoro ma być rozgrzeszenie, musi być i pokuta. W tym wypadku jest nią zablokowany dostęp do giełdy :rolleyes:  :lol:

 

 

Myślę, że dalsza dyskusja (przynajmniej z mojej strony) jest zbędna. Zaznaczam, że nie jestem antyspołeczny. Zasady muszą być. 

 

Łączę pozdrowienia,

 

W.


Użytkownik Wojtek B. edytował ten post 20 luty 2014 - 18:48

  • Karol Krause lubi to