Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Yahoo japan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 04 sierpień 2008 - 20:57

Witam wszystkich forumowiczów. Mam pytanie odnośnie japońskiego YAHOO, czy ktoś z was kupował coś z Yahoo? Bo z chęcią bym coś zamówił ale nie znam japońskiego.

#2 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4844 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 05 sierpień 2008 - 10:32

No to cię zmartwię - za bardzo nic nie kupisz, bo nie chcą gadać za po naszemu lub angielsku. Dodatkowo sprawę komplikuje fakt, że trzeba zarejestrować swoją kartę kredytową aby licytować powyżej 5000EN (ca 100 PLN). Z kartą może nie problem, ale mi nie chciała pójść żadna z pięciu które posiadam - zresztą zastrzegają sobie że nie wszystkie karty będą działać.

Na dokładkę dochodzą jeszcze problemy z zapłatą - i to spore, bo nie ma jak wysłać pieniądzy (dużo banków nie ma SWIFT, a Japończycy nie są chętni do używania Paypal lub innego elektronicznego pieniądza). Ogólnie to bardzo problematyczna sprawa - raz zamawiałem, ale nie polecam - było mi coś bardzo potrzebne i tylko dlatego.

Pozdrawiam

Paweł

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 sierpień 2008 - 11:32

To co napisał psulek mogę jedynie potwierdzić. Ja osobiście kupowałem ale ... przez kolegę w Japonii.

pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 06 sierpień 2008 - 03:47

Szkoda :( Mozna tam trafic fajne oferty ktore ciezko trafic. Ztego co mi wiadomo to ebay i yapan yahoo ma ja sie połączy za jakis czas. Na dzien dzisiejszy powstal portal aukcyjny przez ebay'a i japan yahoo, ktory kryje sie pod nazwa 'seikamon'.

Pozdrawiam
Slider

#5 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4844 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 06 sierpień 2008 - 13:21

Seikamon już nie istnieje. I nie była to żadna fuzja eBay czy Yahoo, tylko firma pośrednicząca między Japonią a USA w zakupach na wyżej wymienionych portalach - nota bene pobierająca opłatę w wysokości 15% wartości zamówienia i inne opłaty handlingowe.

P




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych