Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najcieńsza plecionka na okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1809 odpowiedzi w tym temacie

#1421 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 08 listopad 2020 - 18:55

https://pl.aliexpres....39915c0fJRvR5c

 

W rozmiarze 2lb  koledzy, jest to najcieńsza linka ze wschodu a zarazem chyba najmocniejsza jaką miałem , piekny kolor ktory nigdy nie blaknie dio końca, linka nigdy nei strzelila poza węzłem , postanowiłem napisać bo testoje ja już 2gi sezon i na chwile obecną jest nr.1 i nie chodzi o cene , linka 10/10. polecam

 

przedstawiany wyżej kingdom jest paździeżem jakich mało.

 Wygląda, że wszystką cienką wykupiłeś - najcieńsza( najsłabsza) z tego linku to 6 lb



#1422 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 08 listopad 2020 - 19:05

Nie, jest 2lb, na dole po lewej i po prawej  :)


Użytkownik strary edytował ten post 08 listopad 2020 - 19:09

  • eRKa lubi to

#1423 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 08 listopad 2020 - 19:11

Dzięki:) W sprytny sposób ją schowali:) 


  • strary lubi to

#1424 OFFLINE   Slig

Slig

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 08 listopad 2020 - 19:51

U mnie różowy intech micron 0.2 poszedł dziś do kosza. Praktycznie stracił wytrzymałość na węźle niezależnie czy to albright, fg czy chirurgiczny. Parę gum poleciało i zostało w wodzie. Co prawda zaliczył kilka wypadów i byłem zadowolony i nagle taki psikus. Chyba klątwa różowych linek, bo podobnie miałem z Danganem, tylko że tu już ta wada pojawiła się na pierwszej wyprawie.
  • Jarek M lubi to

#1425 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 08 listopad 2020 - 21:08

Jak inne grubości?

4lb uzywam na bolenie , 6lb to juz lina pociagowa na ciezki teren gruby zander i szczupak na ciezkie wabie



#1426 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 08 listopad 2020 - 21:13

Jak się one maja do grubości MICRO FLY?



#1427 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 08 listopad 2020 - 23:27

4lb uzywam na bolenie , 6lb to juz lina pociagowa na ciezki teren gruby zander i szczupak na ciezkie wabie


Ciezkie wabie to jaka waga w twoich slowach ?

#1428 OFFLINE   Slig

Slig

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 09 listopad 2020 - 00:31

Też jestem ciekaw, jak to średnicą wygląda. Bo z opisu to tak bardziej coś w stylu Spiderwire niż finezyjna nitka.

#1429 OFFLINE   pitiki

pitiki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:henryk
  • Nazwisko:zientarski

Napisano 09 listopad 2020 - 00:34

Siedemdziesiąt dwie strony tekstu, a z tego 70 to czyste "pierdoły o niczym" :blink:


  • Alexspin lubi to

#1430 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 09 listopad 2020 - 10:28

4lb uzywam na bolenie , 6lb to juz lina pociagowa na ciezki teren gruby zander i szczupak na ciezkie wabie

Ciekawe, u mnie 8lb to sandacz i szczupak na lekko. Okoń na ciężko. Jak to 6lb ma moc wystarczającą do orki, to trzeba wierzyć mocno w słowo pisane, żeby to kupic. $3 to nie majątek. Kupię i zrobię ci porównanie.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#1431 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 09 listopad 2020 - 18:01

Paweł,ten gość to wybitny znawca chińskich plecionek i łowca okazów na w/w,. nie przekonasz jego,że chińskie 6lb to nie odpowiednik japońskiego 6lb.On łowi okazy na te chinskie 6lb i ogłasza,że to odpowiednia miara na okazałe szczupaki i sandacze.Chyba nigdy w życiu nie miał w ręku prawdziwej plecionki 6lb made in Japan .Ja już z nim nie polemizuje.Niech żyje w swoim świecie.A,nie jestem wrogiem chińskich wyrobów,ichnich plecionek używam.
  • md30 lubi to

#1432 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 09 listopad 2020 - 18:10

Paweł,ten gość to wybitny znawca chińskich plecionek i łowca okazów na w/w,. nie przekonasz jego,że chińskie 6lb to nie odpowiednik japońskiego 6lb.On łowi okazy na te chinskie 6lb i ogłasza,że to odpowiednia miara na okazałe szczupaki i sandacze.Chyba nigdy w życiu nie miał w ręku prawdziwej plecionki 6lb made in Japan .Ja już z nim nie polemizuje.Niech żyje w swoim świecie.A,nie jestem wrogiem chińskich wyrobów,ichnich plecionek używam.

Kolego nie jestem ani znawcą , ani nie porownuje japan 6lb do chinskiego , bo nijak sie maja , w reku mialem wiecej plecionek niz ci się może wydawać , a okazów nie mniej . napisałem tylko co jest dla mnei topowa plecionka do ul i jest nią ta linka rozbierzność rozmiarów tej że marki jest kolosalna i wyssane opisy z palca nijak maja sie do rzeczywistości , 2lb jest pajeczynka do ul , 4lb jest swietna linka do boleniowania i lekkiego sandacza do powiedzmy 30g , a 6tlb jest już krową do cieżkiego łowienia , nie używam wiec się nie wypowiada., Zwrócę Ci uwagę bo mogłbym Cię zawstydzić w wielu kwestiach takze w tych jakie kto łowi ryby i na co , bo jeśli takowej wiedzy nei posiadasz , nei wypowiadaj się prosze bo nie wnosisz nic do dyskusji , a ja wręcz przeciwnie.

 

a co do linek japan Mistrzuniu to wiesz mam sporo z górnej połki więc porównanie mam aa i owszem "Ha Ha"


Użytkownik FRS1985 edytował ten post 09 listopad 2020 - 18:12


#1433 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 09 listopad 2020 - 19:05

A dlaczego tak sądzisz? Ostatnio nawinąłem tą #0,6 i nie narzekam. Na pewno nie jest to x8, przypomina zwykłą "starą" plecionkę z Chin, trochę słaba ale puszcza w sposób przewidywalny, nie drze się na zaczepach, trochę rozciągliwa. Wystarczająco cienka żeby i okonia i sandacza na lekko obgonić. Mam jeszcze te dwie cieńsze, jak połowię to opiszę co i jak.

Dzisiaj pomęczyłem #0,4 i powiem tak, nie jest to na pewno x8, mocy też specjalnej nie ma raczej jest z tych słabych choć jak jej mocniejsza siostra jest przewidywalna. nie kaprysi przy wiązaniu ale nie ma co wymyślać super węzłów bo nic to nie daje, pęka powyżej węzła.

 

Pomacałem tą #02 i jest, palpacyjnie, ciut grubsza niż Daiwa JBraid x8-00,6 (tak jest oznaczona na szpuli z której mi przewijają). Nie wiążę z nią zbytnich nadziei ;)



#1434 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 09 listopad 2020 - 19:12

Dzisiaj pomęczyłem #0,4 i powiem tak, nie jest to na pewno x8, mocy też specjalnej nie ma raczej jest z tych słabych choć jak jej mocniejsza siostra jest przewidywalna. nie kaprysi przy wiązaniu ale nie ma co wymyślać super węzłów bo nic to nie daje, pęka powyżej węzła.

 

Pomacałem tą #02 i jest, palpacyjnie, ciut grubsza niż Daiwa JBraid x8-00,6 (tak jest oznaczona na szpuli z której mi przewijają). Nie wiążę z nią zbytnich nadziei ;)

Ja ją wyrzuciłem po pierwszym zaczepie i próbie odstrzału , wydała się bardziej przyponminać mono co ją zdyskwalifikowało , z resztą chwilę poźniej pękłą tuż przy kiju ... dla mnie out



#1435 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisano 09 listopad 2020 - 19:24

Pomimo pewnej rozciągliwości, która czasami może pomóc, bardzo ładnie sygnalizuje opad i przenosi do ręki o co stuka przynęta. Dziś troszkę ciężej łowiłem, przy okazji zobaczymy jak będzie przy 1-2g.



#1436 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 09 listopad 2020 - 20:17

Tak , ale co kto lubi . nie kazdy ma preferencje jak Ja i na odwrót


  • Alexspin lubi to

#1437 OFFLINE   Slig

Slig

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 09 listopad 2020 - 22:12

Nie zdziwię się, jak ta od chińczyka to będzie loteria. Ja trafiłem git 0.2 pod palcami podobna do egi 0.4 i wizualnie też zbliżona. Na przelotkach jednak jest cichsza. Sos w sumie śmieszny a na pewno jest lepsza niż niektóre pseudo ul linki na rynku.

Niedługo będę mieć kolejny wynalazek tym razem już markowy.

Gosen W Mono - PE to zdam relacje, ale to bardziej nanofil niż plecionka z tego, co wyszperałem.

#1438 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 09 listopad 2020 - 23:11

Koledzy - a jak z wytrzymałością na łączniku bezwęzłowym?  2 lb to mniej niż kilogram... Mógłby kto sprawdzić?



#1439 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 09 listopad 2020 - 23:22

Ja ogólnie nie zszedłem poniżej 0.6  i zawsze nie miałem problemu z pasiakami. Poniżej nie próbowałem, bo kijki nie te. :D 



#1440 OFFLINE   pitiki

pitiki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 50 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:henryk
  • Nazwisko:zientarski

Napisano 10 listopad 2020 - 00:34

Przepraszam, czy tylko ja odnoszę wrażenie, że Lokalni Fachowcy Tu Obecni mylą parametry grubościowo/wytrzymałościowe linek o których dyskutują lub też równoważnie tychże w dyskusji używają? A tak chciałem sie czegoś nowego dowiedzieć :rolleyes:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych