Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najcieńsza plecionka na okonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1809 odpowiedzi w tym temacie

#1261 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 sierpień 2019 - 09:39

KONGER wprowadził w tym roku linię produktów Streeto, rekomendowanych jako UL, między innymi multiplikator https://allegro.pl/o...TM5ZGU0ODFiZTg=, który z ultra lightem ma tyle wspólnego co ja z pigmejem (pisałem trochę o nim w innych tematach). Być może dla tego nie ma tej plecionki w grubszych rozmiarach. Już 0,08 to trochę za grubo do UL-a. Napisałem do KONGERA pytanie o splot, gdy tylko odpowiedzą, dam znać.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 26 sierpień 2019 - 09:40


#1262 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 sierpień 2019 - 11:28

Konger Techron jest cały czas w ofercie :)

#1263 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 26 sierpień 2019 - 19:31

no właśnie ciekawe jak wypadnie w bojach ta nowa streeto,czy ma ktoś juz ja na szpulce?poprosił bym o opinie,pozdro



#1264 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 sierpień 2019 - 05:27

Dostałem odpowiedź z KONGERA, Ultra Tiny jest 4-splotowa, czyli dokładnie jak KAMATSU Techron. Jestem niemal pewny, że to ta sama plecionka z etykietą "marki własnej".


  • mironek lubi to

#1265 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 sierpień 2019 - 20:32

Teraz jak dobrze zakobinuejsz z kolegą, to w podobnej cenie można kupić Siglona PE 4x:

 

Dożynki - ostatnia prosta - wakacyjna promcja Sunline - okoniowe szaleństwo 300m :) - darmowa wysyłka do 01.09.2019 włącznie

Użytkownik psulek edytował ten post 27 sierpień 2019 - 20:34

  • Koincydencja lubi to

#1266 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 27 sierpień 2019 - 22:31

Dzięki Alex za info, to chyba dobra wiadomość, techron zbierał b. dobre opinie. Ja już zamówiłem linkę i jestem dobrej myśli.


  • Alexspin lubi to

#1267 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 28 sierpień 2019 - 04:57

Czekam na opinię jakie wrażenia, jak się sprawuje. :)  :good:



#1268 OFFLINE   mironek

mironek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 32 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 01 wrzesień 2019 - 21:24

 Dzisiaj testowałem pierwszy raz plecionkę Konger streeto ultra tiny 0,03 więc podzielę się moimi pierwszymi wrażeniami, najpierw tymi organoleptycznymi:) Linka dotarła do mnie nawinięta na malutką szpulę o średnicy 5 cm, nawet przez chwilę myślałem, że dostałem przez pomyłkę jakąś przyponówkę. Plecionka jest naprawdę, naprawdę cieniutka, bez porównania cieńsza od używanej wcześniej linki Varivas Sea Bas premium PE 0,6. Trudno mi ocenić jej przekrój, moje oczy temu nie podołały, a nie mam lupy. Wydaje się być raz okrągła, a raz tasiemkowata. Jest dosyc sztywna, po 2 g moczeniu i nawinięciu na kołowrotek widać było na niej wyraźnie spiralny ślad pozostały chyba po nawoju na mini szpulkę. Linki o deklarowanej mocy 2, 36 kg nie zerwałem w rękach, zbyt mocno wżynała się w skórę dłoni, podobnie węzeł palomar dobrze znosił moje domowe ręczne pseudo testy. Końcówki szybko się strzępią. Wrażenia na sucho średnie, ale też bez załamki.

   Wrażenia z 4 godzinnego łowienia. Linka jest naprawdę cichutka, praktycznie bezgłośna, identycznie jak żyłka, zresztą chyba trudno, aby taka pajęczynka szumiała na przelotkach. Przynęty latały na piękne odległości i nie zaliczyłem ani jednej brody mimo, ze łowiłem główkami 2-4 gr na stosunkowo sztywnym Kongerze  stallion strike furion 3-18 gr. Długość rzutu do dla mnie największa zaleta tej linki, w sumie tylko po to zjechałem tak ze średnicą. Brak węzełków i bród także niezmiernie mnie cieszył. Co do wytrzymałości przy zaczepach, to dwie gumki o zgrozo wylądowały w trzcinach i tutaj zerwała się linka momentalnie, podejrzewam, że w wyniku uszkodzenia przez trzciny. Dłuższy, zadowalający opór plecionka dała krzaczorowi w wodzie i tu chyba strzeliła na węźle .. Złowiłem okonia 25 cm i szczupaczka troszkę ponad 40 cm, kilka okoniowych pstryczków nie zdołałem przyciąć, ogólnie wytrzymałość oceniam na plus. Ten pozytywny obraz bardzo psuje rozwarstwienie linki w jednym miejscu, jakie zauważyłem pod koniec łowienia, gruntowna ocena innych odcinków na szczęście nie ujawniła innych uszkodzeń, wydaje mi się jednak, ze to zły prognostyk. Mimo namacznia kolor pozostał identyczny także po łowieniu, choć ten parametr akurat dla mnie nie ma żadnego znaczenia. Podsumowując: 

PLUSY:

- długość rzutu, brak splątań, wytrzymałość, bezgłośne rzuty no i cena:)

MINUS

- szybko ujawniające się rozwarstwienie w splocie

Ogólnie linki jeszcze nie polecam ani nie odradzam nikomu, myślę, że odezwę się jeszcze po kilku wypadach, aby przedstawić pełniejszy obraz. Póki co na pewno nie żałuje zakupu, a co będzie pokaże czas...



#1269 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 02 wrzesień 2019 - 05:12

Czyli miałem rację, to ta sama plecionka co KAMATSU Techron. Mam identyczne spostrzeżenia za wyjątkiem tego rozwarstwienia, nie miałem takiego przypadku, mimo pełnosezonowego używania. Być może to jednostkowy przypadek. :good:



#1270 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 12 wrzesień 2019 - 12:51

Witam, szukam informacji o plecionce SUNLINE Small Game PE #0.3. Czy ktoś z Was jej używał? Cena bardzo wysoka, ale jeśli jakość była by dobra to z chęcią bym ją sprawdził.
Na razie testuję Varivasa Area Master Limited PE 0.2 i po dwóch dniach wędkowania wrażenia bardzo pozytywne. Tylko niestety dostępna w szpulkach 75m.
Pozdrawiam

#1271 OFFLINE   homax

homax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1034 postów
  • LokalizacjaPruszków Poland Europe Earth
  • Imię:Sławomir

Napisano 13 wrzesień 2019 - 06:03

Witam, szukam informacji o plecionce SUNLINE Small Game PE #0.3. Czy ktoś z Was jej używał? Cena bardzo wysoka, ale jeśli jakość była by dobra to z chęcią bym ją sprawdził.
Na razie testuję Varivasa Area Master Limited PE 0.2 i po dwóch dniach wędkowania wrażenia bardzo pozytywne. Tylko niestety dostępna w szpulkach 75m.
Pozdrawiam

Mam na jednej ze szpulek tą plecionkę. Tę #0.3 właśnie. Po 2 latach używania straciła nieco mocy ale nie na tyle żeby ją odwracać. Po prostu daję o oczko cieńszy fluoro niż na początku. Cicha, splot ciągle ciasny, utrata różowego koloru nieznaczna. Przy dbaniu o czystość przelotek nie strzępi się. odległości rzutowe bardzo dobre. Sądzę że jedna z najlepszych na rynku. Jednak moim zdaniem nie na tyle lepsza aby usprawiedliwiało to dwu lub trzykrotnie wyższą cenę do dobrej konkurencji.... Pozdrawiam.

S.


  • kostom63 lubi to

#1272 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4892 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 13 wrzesień 2019 - 10:46

Teraz jest Sunline Siglon PE i ceny za 150m nie są jakieś kosmiczne. 4x 0.3 90 PLN a 8x 0.3 135 PLN. I są naprawdę cienkie. A jest i ultra cienka PE 0.2 za 113



#1273 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 481 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 13 wrzesień 2019 - 15:54

Varivas Area Master Limited na razie bardzo pozytywnie mnie zaskakuje. Trzy dni łowienia po kilka godzin, kilkanaście okoni około 30cm, kilka szczupaczków pod 50cm, kilka razy odstrzeliwałem przynęty i wszystko na plus. Jedynie kolor lekko wyblakł. W przypadku zaczepu i rwania zawsze pękała na węźle. Widoczność też bardzo dobra: plecionka ma kolor pomarańczowy z czarnymi wstawkami. Trochę szumi na przelotkach, ale to cztery sploty więc to chyba standard.

Tylko te szpule po 75m. Jak ją zużyję, to sprawdzę tego Sunlina.

Pozdrawiam 



#1274 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 15 wrzesień 2019 - 06:33

Czy do takiego lekkiego wędkowania aby na pewno potrzeba więcej niż 75m? U mnie na ultralekką (.5,6g) szpulę Tatuli nie wchodzi cała szpulka Techrona 0,03mm/100m. Oceniam, że udało mi się nawinąć właśnie ok. 70-75m i w zupełności wystarcza.



#1275 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 wrzesień 2019 - 10:22

Pytanie o sens stosowania "najcieńszej plecionki pod okonia", zbliżonej przekrojem do ludzkiego włosa, przy stosowaniu przyponu z FC, o mocy 4-8lb, jest bez sensu? :ph34r:


Użytkownik popper edytował ten post 15 wrzesień 2019 - 10:29

  • coma, eRKa i Kaźmirz lubią to

#1276 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 15 wrzesień 2019 - 10:52

Moim zdaniem tak, jest bez sensu. FC ma tę zaletę, że jest niemal niewidoczny w wodzie, ale jeśli okoniom nie przeszkadzają przypony antyszczupakowe, to po co FC? Stosowanie cieniutkiej plecionki nie ma za zadanie "niewidoczności" dla okoni, ale uwieszenie na jej końcu ultralekkiej przynęty, która na grubszej traci swoje walory, zbyt gruba plecionka tłumi pracę małych i lekkich przynęt.

Dla przykładu, owady i minipoppery produkcji http://jerkbait.pl/user/62747-lolo/, których pracę zakłóca już 0,06mm, na 0,03mm zachowują się jak żywe organizmy. Dowiązanie do tak cieniutkiej plecionki odpowiednio cienkiego przyponu FC nie zabezpieczy przed zębami szczupaka, ani nie pomoże przy łowieniu okoni, bo one i tak mają tę plecionkę tam gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 15 wrzesień 2019 - 11:42


#1277 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 858 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 15 wrzesień 2019 - 11:02

Pytanie o sens stosowania "najcieńszej plecionki pod okonia", zbliżonej przekrojem do ludzkiego włosa, przy stosowaniu przyponu z FC, o mocy 4-8lb, jest bez sensu? :ph34r:

Mniejsza bezwładność - szybciej się prostuje na wietrze czy w wodzie co daje lepszy kontakt z przynętą + odległość wyrzutowa. 



#1278 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9538 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 wrzesień 2019 - 11:03

W żaden spokój, ten wywód nie przekonuje, do stosowania cienkiej plecionki i przyponu. To przypon i jego cechy (długość, grubość sztywność) nadają, bądź zakłócają pracę przynęty. 

No chyba, że łowimy bez przyponu. W takim razie nie mam pytań.



#1279 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 15 wrzesień 2019 - 11:40

Przecież właśnie napisałem, że przy łowieniu okoni, stosowanie przyponu do cienkich plecionek nie ma sensu.


  • popper lubi to

#1280 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2595 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 15 wrzesień 2019 - 11:54

Ja stosuję zwykłą przezroczystą żyłkę. Nie mam przekonania do sztywnego FC, natomiast żyłka jest praktycznie tak samo niewidoczna, a zdecydowanie bardziej miękka i wytrzymalsza od FC.

I średnice bardziej odpowiednie. Toć nawet 0,08 można sobie założyć na przypon.

A FC to kolejna moda...

Ryby w pracowni fizycznej raczej nie bywają i skąd mają wiedzieć, że FC ma współczynnik załamania światła taki jak woda i przez to jest niewidoczny?

Nasze wody są jakie są i takich krystalicznych ze świecą szukać, a w zanieczyszczonej ma ta cecha FC znaczenie????






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych