Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

coś szczupakowego do młynka dragon team HS 200iL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   borys1

borys1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 26 luty 2014 - 23:17

Dzień doberek

na początku zwrócę uwagę, że dopiero wchodzę w temat castingu,mam na razie 20 letnie doświadczenie w spiningu i dość dobrze to czuję więc mam nadzieje, że gdzieś to doświadczenie przełoży sie na wchodzenie w casting. Jestem na etapie szukania kijka do multika dragon team hs 200il (już go mam, i niestety nie znalazłem zbyt wielu opinii).

Poszukuję wędziska którym obsłużę średnie Jerki typu slider 10, sfipper14d czy jakieś gumy typu S4P 19cm. Mniejsze przynęty obsługuje spinningiem o stałej szpuli (są to głownie obrotówki i gumy) 

Z racji tego że dopiero wchodzę w ten temat nie chce wydać zbyt wiele kasy. Myślę że na kijek mam 300zł.

Myślałem na początku o kiju Dragon Millenium hd fatso jerk cast 195 ale jednak trafiłem na sporo opinii że jest to " tępy badyl" a nie ukrywam że chciał bym znaleźć coś mało badylowatego :) Macie coś do polecenia?

Liczę się też z tym że za pół roku jak łyknę bakcyla będę szukał czegoś bardziej wyszukanego ale na chwile obecna (ten sezon) co mogli byście polecić?? a może ktoś z was coś ma do sprzedania?

 

Pozdrawiam i bardzoe dziękuje za odpowiedzi

(przepraszam jeśli meczą kogoś tego typu tematy)

Borys



#2 OFFLINE   MarcinZet

MarcinZet

    GO BARBLESS!!!

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2749 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Zawora

Napisano 27 luty 2014 - 00:29

no, do czystu będzie ciężko złapać interaktywną wędkę, z blokadą "anty-badylo-tępową";-)



#3 OFFLINE   borys1

borys1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 27 luty 2014 - 01:43

no tak sądziłem że może być ciężko ale czy znasz jakąś fajną alternatywę dla tego millenium? jak dojdę do 400-450 zł w tajemnicy przed drugą połówką to nie umrę ;) (chociaż wiem że to ciągle może być mało)

jakiego szukać kija do obsługi jerków i wiekszych gum do 40-45g? a przy tym żeby gdzieś był litościwy względem laika w temacie castingu dawał frajedę z prowadzenia przynęty no dobre ich czucie.



#4 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 27 luty 2014 - 04:35

na multiplikator.pl jest dragon guide selecet jig & jerk 25 - 100 gram. Kij w miare dobrze opisany - bys mial i do wieszych jerkow :)



#5 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 27 luty 2014 - 07:35

Michal, tylko ten kijek w jednym skladzie chyba jest. Dlugosc transportowa to tez istotny argument. Nie ukrywam ze sam myslalem o tym kiju jednak wolalbym 2 sklad. :)

#6 OFFLINE   borys1

borys1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 27 luty 2014 - 10:10

wielkość transportowa jest o tyle istotna że czasem nie jade autem tylko skuterem dlatego optymalnie będzie jak znajde jakąś dwoczęściówkę



#7 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 27 luty 2014 - 10:43

Zobacz na alledrogo widziałem nowego SkinnerCas Guide Select ze sklepu czyli z gw, sztywny kij ale świetny przez tą sztywność nadaje dobry ruch przynęcie podczas podszarpywania  jak dla mnie nie jest taką sztywną aż pałą a jeżeli przeraża cię ta sztywność to bierz Milenium fatso do 60g nawt za 100zł można kupić używkę. Swego czasu miałem oba włąśnie z tym multiplikatorem.



#8 OFFLINE   borys1

borys1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 27 luty 2014 - 11:43

a czy ktoś korzystał z tego kijka

Abu Garcia Fantasista Suisho Pro Cast 692H  c.w.15-60g

jak przy przynętach typu 15-20g?



#9 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 27 luty 2014 - 13:10

To już droższy patyk, te nowe serie abu to dość specyficzne wędki. Miałem veritasa do 28gr, obsługiwał z powodzeniem 60 jednak w końcu pękł, a górna granica wyznaczona przez producenta tak naprawdę była dolną.

Będę miał w weekend albo przyszłym tygodniu dwa kije ugly stick 25 funtów 198cm w dwu składzie, bo jednej nie opłaciło mi się sprowadzać i jedną pewnie sprzedam.


  • Meme lubi to

#10 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 27 luty 2014 - 13:32

To już droższy patyk, te nowe serie abu to dość specyficzne wędki. Miałem veritasa do 28gr, obsługiwał z powodzeniem 60 jednak w końcu pękł, a górna granica wyznaczona przez producenta tak naprawdę była dolną.
Będę miał w weekend albo przyszłym tygodniu dwa kije ugly stick 25 funtów 198cm w dwu składzie, bo jednej nie opłaciło mi się sprowadzać i jedną pewnie sprzedam.


mam troche odmienne zadanie jezeli chodzi o veritasa mialem 6'9 1oz 20lb 1 kawalek i zaczynal wspolpracowac od 10 gram konczyl na okolo 45... dziwne ze az tak odmienne odczucia mamy.
  • Tomek88 lubi to

#11 OFFLINE   minecjusz

minecjusz

    szogun

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1712 postów
  • LokalizacjaWRZEŚNIA/ORZECHOWO
  • Imię:Przemo

Napisano 27 luty 2014 - 13:37

Warto przemyśleć Dragona Express 1,83 20-60, choć moim zdaniem jest to raczej kijek o CW 15-50



#12 OFFLINE   borys1

borys1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 27 luty 2014 - 15:43

To już droższy patyk, te nowe serie abu to dość specyficzne wędki.

Co masz na myśli? jak ten kij Ci działał ze sliderkami 10 ewentualnie jakieś większe gumy??



#13 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 27 luty 2014 - 19:02

mam troche odmienne zadanie jezeli chodzi o veritasa mialem 6'9 1oz 20lb 1 kawalek i zaczynal wspolpracowac od 10 gram konczyl na okolo 45... dziwne ze az tak odmienne odczucia mamy.

Pamiętam, że to był sztywny i cięty patyk taki hmm.. bardziej pracujący środkiem, jednak niekoniecznie dobry do jerka, bardziej bym go widział do gumowych przynęt. To wędka stworzona na amerykańskie bassy, które łowią tam właśnie na gumy, na sandacza sam nie wiem czy bym go polecił, podtrzzymuje, że to specyficzny kij, ale może komuś by się spodobał. Bardziej z tych co albo się kocha albo nienawidzi, na uniwersał może by się i zdał. Odmienne zdania możemy mieć dlatego, że ja lubię jak kij pracuje a ten niekoniecznie chciał całkiem głęboko się giąć i przy rzutach pod 60gr więc stąd pewnie robieżność.



#14 OFFLINE   neptune

neptune

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów
  • Lokalizacjałódź
  • Imię:Robert

Napisano 27 luty 2014 - 19:10

Szczerze to Millenium Fatso Jerk nie jest sztywną pałą. Jeśli mówimy o przynętach od 10cm typu slider sweeper 12-14 s4p 19 itd jak dla mnie to już optymalna waga i fajnie się prowadzi na tym kijku. Jak na pierwszy zestaw to w mega cenie można kupić taki kijek jest cienki, lekki, dobrze wykonany, odpowiednie szczytowe ugięcie i zacięcie. Można wyszukać 3x droższego kija ale czy jest sens na początek. Przynęty które podałeś wymagają troszku mocy i szukanie słabszego casta jest złym pomysłem. Nie ma uniwersala... sliderami 7, średnimi gumkami itd już gorzej się pracuje ale idzie łowić :)

Kurcze najlepszą opcją jest porównanie nad wodą... ta sama przynęta, multik i tylko kije zmieniać... każdy by wybrał coś dla siebie. Życie pokazuje, że kupuje się i przy 3 kiju już jest człowiek zadowolony :P Generalnie wychodzę z założenia, że jeśli przynętą da się łowić kijkami 10-40 to używam standardowego spina. Tam gdzie rzuca się już ze strachem i podbijanie, szarpanie męczy nadgarstek wchodzi cast- z założenia musi być mocniejszy.



#15 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 27 luty 2014 - 19:30

Pamiętam, że to był sztywny i cięty patyk taki hmm.. bardziej pracujący środkiem, jednak niekoniecznie dobry do jerka, bardziej bym go widział do gumowych przynęt. To wędka stworzona na amerykańskie bassy, które łowią tam właśnie na gumy, na sandacza sam nie wiem czy bym go polecił, podtrzzymuje, że to specyficzny kij, ale może komuś by się spodobał. Bardziej z tych co albo się kocha albo nienawidzi, na uniwersał może by się i zdał. Odmienne zdania możemy mieć dlatego, że ja lubię jak kij pracuje a ten niekoniecznie chciał całkiem głęboko się giąć i przy rzutach pod 60gr więc stąd pewnie robieżność.

I z tym sie zgodze :) Kij był bardzo fajnym uniwersałem o szybkiej akcji i srodkowym ugieciu :) Fajny kij pod Bolce :)

ale koniec :offtopic:



#16 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 27 luty 2014 - 19:50

I z tym sie zgodze :) Kij był bardzo fajnym uniwersałem o szybkiej akcji i srodkowym ugieciu :) Fajny kij pod Bolce :)

ale koniec :offtopic:

Ważne, że doszliśmy do konsensusu :D

Co do off-topa to chyba dogadaliśmy się z autorem i coś mu załatwię więc i tak do zamknięcia będzie niebawem ;)



#17 OFFLINE   Wilims

Wilims

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 marzec 2014 - 11:20

http://www.lureshop....-171g-110g.html    mozliwe ze w bassie maja ten kijek 

 

http://allegro.pl/sa...4008400071.html     to moze byc ciekawe 



#18 OFFLINE   loktok - cardiamu

loktok - cardiamu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 07 marzec 2014 - 11:58

Ja moge ci zaproponowac savage gear butch light xlnt 205 cm 15-60 g nim spokojnie slidery obsluzysz, ew cos ciezszego czyli 205 cm 40-100g, obie wedki mam i smigaja super choc ta do 100g to juz taki twardy kij jest, no ale zeby rzucac 100g to musi miec swoja twardosc :-)

 

Napisz do uzytkownika pickok, moze bedzie mogl je w przyzwoitej cenie zalatwic. Tego 40-100 chyba wystawial na forum niedawno.



#19 OFFLINE   Szymon ㋡

Szymon ㋡

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Szymon
  • Nazwisko:Zając

Napisano 27 marzec 2014 - 18:21

4min 56sek masz wędkę Dragon Millenium Fatso Cast Jerk 25-60g.Według mnie będzie super i kupuje ją na wiosnę.Wiele ludzi ją poleca :D



#20 OFFLINE   BOT

BOT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Adam

Napisano 30 marzec 2014 - 13:04

siema miałem tego dragona calkiem fajna maszynka, sparowałem go z okumą black rock cast 10- 35. gumy 7cm na 10g główce już fajnie latają, kijek poradził sobie nawet ze slliderem 10f. na szczupaka fajny zestaw na początek. Fatso jerk casta nie miałem więc nie wiem.


Użytkownik Kaskader edytował ten post 30 marzec 2014 - 13:06





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych