Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

KONKURS FOTOGRAFICZNY jerkbait.pl - KALENDARZ 2009 - zbieramy pomysły !


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 sierpień 2008 - 22:29

To ja mam propozycję, która jest w pewnym sensie kompilacją poprzednio zgłoszonych pomysłów (dlatego, aby było jasne - nie uzurpuję sobie praw do kalendarza nr 001 :D ), a jednocześnie da możliwość wzięcia udziału w konkursie na najlepsze zdjęcie wielu osobom.

Hasło Kalendarza: JERKBAIT.PL 2009 - CATCH... THE MOMENT.

Zasady:

1. Zdjęcia konkurują w kategoriach miesięcznych - tj. każdy użytkownik ma prawo przysłać po 1-ym zdjęciu dla każdego z dwunastu miesięcy (czyli maksymalnie 12 zdjęć), w zależności od tego, w jakim miesiącu dne zdjęcie zostało zrobione.

2. Dla każdego z miesięcy wybierzemy poprzez głosowanie po X zdjęć - X oznacza liczbę zdjęć, którą redaktorzy zdecydują się umieścić na kazdej stronie kalendarza. Np. Może być to 5 zdjęć dla każdego miesiąca - jedno główne (fotka-zwycięzca w danym miesiącu) na środku strony oraz 4 mniejsze (miejsca 2-5) w czterech rogach.

3. Zdjęcia powinny być o szeroko rozumianej tematyce wędkarskiej - zarówno pejzaże akwenów (np. bajkowa Wisła czy Odra), fotografie sprzętu / zestawów wędkarskich, portrety ryb, wędkarki , Catch & Release itp. To sami użytkownicy wybiorą, co dla nich w danym miesiącu jest najważniejsze, równocześnie doceniając piękno zdjęcia.
Tu uwaga - dyskusyjne jest klasyfikowanie zdjęć sprzętu wędkarskiego po dacie zrobienia tego zdjęcia. Jednak jeśli nie będą to zdjęcia zrobione wewnątrz pomieszczenia, a w naturalnym otoczeniu (np. na dywanie z jesiennych liści), to myślę, że takie zdjęcia również fajnie wpiszą się w ww. zasady konkursu.

4. Zdjęcia nie mogą być podrasowywane w programach do obróbki zdjęć (proponuję dopuścić kadrowanie).

Dzięki ww. zasadom:
- siłą rzeczy w każdym z miesięcy będziemy mogli prawdopodobnie oglądać ryby, które najczęściej wtedy się łowi (statystyka przemawia za tym, że np. w maju jest duża szansa, że w grupie wybranych fotek będzie m.in. fotka z boleniem :D );
- nie ograniczamy różnorodności naszego forum - oczywiście może się zdarzyć, że wśród tych przykładowych pięciu zdjęć wybranych dla danego miesiąca będzie pięć zdjęć z rybami, a żadnego z pejzażem, wędkarką czy sprzętem. Dlatego też można wprowadzić dodatkową zasadę:

5. Dla każdego miesiąca wprowadza się następujące kategorie:
- człowiek z rybą / ryba z przynętą;
- sprzęt wędkarski w naturalnym tle;
- pejzaż / wędkarskie klimaty (np. knajpki wędkarskie, zloty i warsztaty wędkarskie, ciekawa prezentacja swoich zbiorów przynęt).
Mimo wprowadzenia tych kategorii, użytkownicy wciąż mogliby przysyłać tylko JEDNO zdjęcie na dany miesiąc - tj. musieliby zdecydować, w której kategorii w danym miesiącu startują.
Dzięki zasadzie nr 5 moglibyśmy sterować głosowaniem na najlepsze zdjęcie - np. trzymając się już tych przykładowych pięciu zdjęć, z pierwszej kategorii użytkownicy wybieraliby trzy zdjęcia, a z drugiej i trzeciej kategorii tylko po jednym.

Ufff :mellow: - mam nadzieję, że przynajmniej jeśli się nie spodoba, to wywoła dyskusję B) !!!

#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2008 - 06:56

Wow! Marcin,

naprawcowałeś się :huh: Bardzo dziękuję za tak kompletną i poukładaną propozycję

a nawiazujac do dyskusji ktora jakz apowiadasz wywola, ja mam jedno pytanie:

dlaczego ma miec znaczenie w ktorym miesiacu zostalo zrobione zdjecie?

Pozdrawiam


#23 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 sierpień 2008 - 08:54

dlaczego ma miec znaczenie w ktorym miesiacu zostalo zrobione zdjecie?

Dlatego, że wtedy strona kalendarza poświęcona danemu miesiącowi będzie zawierać zdjęcia faktycznie zrobione w tym miesiącu. Mam przy tym nadzieję, że koledzy z ciepłych krajów B) zadbają swoimi fotkami o to, aby w miesiącach zimowych nie przeważała (przytłaczała?) nas biel śniegu, ale również lazur ciepłych mórz i ciepły beż piasku tamtejszych plaż :D ... Dzięki temu zimą nie popadniemy w depresję, a będziemy mieć świadomość, że gdzieś dalej czy bliżej w styczniu też może być ciepło.


#24 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 sierpień 2008 - 09:30

Marcinesz, super to wygląda! Podziękowania za wkład - jak zwykle pełen profesjonalizm.

Pozdrawiam
Remek

#25 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 21 sierpień 2008 - 15:27

do redaktora naczelnego - Remka
proszę o link do regulaminu konkursu fotograficznego bo nie mogę zbaleść.

pozdrawiam :D

#26 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 sierpień 2008 - 16:01

Odpowiem w imieniu Redakcji pod nieobecność Remka: nie ma regulaminu bo jeszcze nie ma konkursu.

Niniejszy wątek służy właśnie zebraniu propozycji, pomysłów na:

(i) temat przewodni konkursu
(ii) jego regulamin

wszystko objaśnione jest w pierwszej wypowiedzi Remka.

Konkurs ogłosimy, wraz z regulaminem, na początku wrzesnia, po zebraniu przeanalizowaniu propozycji które tu padną.

Pozdarwiam

#27 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 21 sierpień 2008 - 17:17

na forum wprowadziliśmy regulamin. Teraz chcielibyśmy Wam zaproponować zabawę - stworzenie kalendarza jerkbait.pl na rok 2009.
Remek


Dziękuję za odpowiedz Friko. Zasugerowałem się tekstem wprowadzającym Remka.Widzę dyskusję nad formą zdjęć jak i zasięgiem terytorialnm. Rozumię. Może redakcja ustali jakieś sztywne reguły/ ramy jak na innych takich konkursach.
Chodzi o:
maxymalna wielkość zdjęcia w forn[mie elektronicznej dla wszystkich!!!
Ilość zdjęć od - do.
obszar z którego fotogramy mają pochodzić. powiat, kraj, kontynent czy świat.
termin składania prac/przesłania elektronicznie
skład komisji konkursowej
tematyka (o tym właśnie dyskutujemy)
nagrody zostały już podane

pozdrawiam :D

#28 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 sierpień 2008 - 17:54

Jak będziemy ogłaszać konkurs na pewno nie zapomnimy o tych informacjach - dziekuje za zwrocenie uwagi.

A wracajac do samej tematyki konkursu - czy są jakies nowe pomysły?

Pozdarwiam

#29 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 22 sierpień 2008 - 17:16

proponuje nastepujaco:

1. zdjecia typowo wedkarskie, ale tylko ze zlapanymi rybami, zadnych pejzarzy, zadnych wedek, kolowrotkow i nnych sprzetowych dupereli (takie zdjecia bedzie mozna umiescic w nastepnych kalendariach ... bo jezeli kalendarz bedzie sie cieszyl duza popularnoscia, to przeciez urodzi sie nam nowa, swiecka tradycja)

2. zdjecia powinny byc dopasowane tematyka do miesiaca, czyli np. styczen = kropek, maj = zebacz, czerwiec = klen, sierpien = sum itd, itp ... pewnie, ze jak ktos stuknie w lipcu tarpona na kubie, to tez bedzie pieknie

3. zdjecia mozna, a nawet powinno sie podrasowac softwarem, w koncu tu chodzi o jak najlepszy efekt graficzny

4. mysle, ze nie kazdy bedzie w stanie wyslac 12 zdjec i dlatego uwazam, ze wcale 12-stu wysylac nie musi, przteciez wystarczy 1-3, pewnie, ze jak ktos pstryknie 12 dobrych fotek, to dlaczego nie?

5. na okladce powinno sie znajdowac zdjecie ze zlotu jerkbaita, tak, zeby kazdy z zainteresowanych uzytkownikow mial pamiatke z wizerunkiem kolegow

to tyle z mojej strony :D

#30 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 sierpień 2008 - 09:13

proponuje nastepujaco:
1. zdjecia typowo wedkarskie, ale tylko ze zlapanymi rybami, zadnych pejzarzy, zadnych wedek, kolowrotkow i nnych sprzetowych dupereli (takie zdjecia bedzie mozna umiescic w nastepnych kalendariach ... bo jezeli kalendarz bedzie sie cieszyl duza popularnoscia, to przeciez urodzi sie nam nowa, swiecka tradycja)

2. zdjecia powinny byc dopasowane tematyka do miesiaca, czyli np. styczen = kropek, maj = zebacz, czerwiec = klen, sierpien = sum itd, itp ... pewnie, ze jak ktos stuknie w lipcu tarpona na kubie, to tez bedzie pieknie

3. zdjecia mozna, a nawet powinno sie podrasowac softwarem, w koncu tu chodzi o jak najlepszy efekt graficzny

4. mysle, ze nie kazdy bedzie w stanie wyslac 12 zdjec i dlatego uwazam, ze wcale 12-stu wysylac nie musi, przteciez wystarczy 1-3, pewnie, ze jak ktos pstryknie 12 dobrych fotek, to dlaczego nie?

5. na okladce powinno sie znajdowac zdjecie ze zlotu jerkbaita, tak, zeby kazdy z zainteresowanych uzytkownikow mial pamiatke z wizerunkiem kolegow


Ad vocem:
Ad1. A ja uważam (podzielając opinię wujka), że nasz kalendarz powinien odzwierciedlać różnorodność jerkbaita. Nasz portal to nie tylko subforum Wieści znad wody (-> zdjęcia tylko z rybami), ale również subforum sprzętowe, posty typu Bajkowa Wisła itp., więc dlaczego tego również nie pokazać w naszym kalendarzu? Oczywiście można proporcje zdjęć z rybami zwiększyć w stosunku do zdjęć pejzaży, sprzętu czy wędkarek (tu jednak nie miałbym nic przeciwko równym szansom :mellow: ). Możliwość sterowania proporcjami opisałem w mojej propozycji zasad;
Ad2. Przykłady, które podałeś, nie są wcale moim zdaniem tak oczywiste. Maj to również boleń, czerwiec to również sandacz. Moim zdaniem nie należy ustanawiać ryby flagowej dla danego miesiąca - tak jak napisałem, statystyka (rachunek prawdopodobieństwa) powinna zdecydować o tym, że w maju na stronie znajdzie się boleń i szczupak.
Ad3. Co do podrasowywania zdjęć - mam nadzieję, że zdjęć wpłynie wiele i da się z nich wybrać takie, których podrasowywać nie trzeba. Przywilej podrasowania jednak pozostawiłbym redaktorom - jak inaczej porównać w konkursie piękne zdjęcie zrobione przy naturalnym świetle i ustawieniach aparatu, z doświetlonym i podkolorowanym zdjęciem w aplikacji typu Photoshop? Przy możlwości podrasowania, liczyć nie będzie się to, jak naturalnie fajna jest fotka, ale to, jak dobrze zna się aplikacje do edycji zdjęć naszych użytkowników;
Ad4. W mojej propozycji jest napisane maksymalnie - czyli 12 LUB MNIEJ. Aby wystartować w konkursie wg zaproponowanych przeze mnie zasad, warunkiem koniecznym nie jest wysłanie KONIECZNIE 12 zdjęć, ale jeśli ktoś ma fajne zdjęcie na każdy miesiąc, dlaczego nie? Stąd MAKSYMALNIE.
Ad5. Zgoda, tylko z którego zlotu - czy był taki zlot, na którym byli wszyscy użytkownicy jerkbaita? Chyba, że wstawić grupowe zdjęcia z kilku zlotów i wtedy jest szansa, że duży procent użytkowników siebie tam odnajdzie... Dla mnie osobiście fajniej wyglądałaby strona tytułowa z kompilacją best-of-the-best z nadesłanych fotek, tj. jakimś super-zdjęciem z uwalniania / wypuszczania okazowej ryby jako zdjęciem głównym, a wokół niej zdjęcia sprzętowego, pejzażu, zdjęcia grupowego właśnie oraz np. wędkarki.

#31 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 sierpień 2008 - 13:05

nie no marcin, to byly tylko propozycje, a nie dyrektywy ... teraz powinienes jeszcze wyliczyc ile przecinkow zle postawilem :D

#32 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 sierpień 2008 - 16:31

nie no Piotruś, nie spłycaj zagadnienia :mellow: :mellow: :mellow: - jak już podgrzewamy temat i zaczyna się ciekawa dyskusja, to nie schodźmy na poziom przecinków ;) :unsure: - nikt ich tu nie szuka :D . Twoje propozycje były niekiedy kontrą do moich, RÓWNIEŻ, propozycji, więc daj mi prawo obrony i podtrzymania mojego zdania :D .

Przecież nie musimy się z sobą zgadzać, aby coś konstruktywnego wymyślić, no nie B) ???

Czekam na merytoryczne argumenty :D ;) .


#33 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 sierpień 2008 - 16:52

@pitt

myślę że z potraktowaniem tematu na zasadzie miesiac - ryba jest pewien problem: mało gatunków ryb. Dodatkowo, warto by było wybrac zdjecia z wiekszej ilości, a jak przyjdą jedno lub dwa zdjęcie np. z trocią na miesiac powiedzmy luty, i oba będą takie sobie to co zrobisz :unsure:

#34 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 sierpień 2008 - 10:42

marcin, ty wiesz i ja wiem ze przecinkowym skrytotworcom mowimy NIE :mellow: nie mialem zamiaru torpedowac twoich pomyslow, bo po co? po prostu tak jakos wyszlo :D

moje pomysly, to tylko pomysly, a zwlaszcza te pod tytulem 'ryba - miesiac' ... ryby i miesiace, ktore podalem, to tylko i wylacznie przyklady a nie konkretne propozycje ... jasne??? ... przeciez wiadomo, ze niektore gatunki asocjujemy z pewnymi porami roku i to jest moj tok myslenia ... i dlatego tez nasunela mi sie taka monotematyczna koncepcja kalendarzy jerkbait.pl ... monotematyczna, poniewaz ja widze sprawe z punktu marketingowego ... kiedys mialem okazje popracowac w tej branzy dla pewnej malej firmy (ABB) i wiem z doswiadczenia, ze kalendarze monotematyczne sa przez klientow lepiej przyjmowane, niz takie pomieszane ... wychodze z zalozenia, ze nasz kalendarz bedzie drukowany cyklicznie i takze dlatego jestem zdania, ze powinnismy pojsc droga monotematyczna ... z latwoscia moza stworzyc kalendaruim o tematyce sprzetowej na rok 2010, na 2011 o tematyce lowisk (pejzarze), na 2012 przynety wedkarskie, piekne panie pojawia sie w roku 2013 ... itd, itp ...



#35 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2008 - 11:54

(...)nasunela mi sie taka monotematyczna koncepcja kalendarzy jerkbait.pl ... monotematyczna, poniewaz ja widze sprawe z punktu marketingowego ... kiedys mialem okazje popracowac w tej branzy dla pewnej malej firmy (ABB) i wiem z doswiadczenia, ze kalendarze monotematyczne sa przez klientow lepiej przyjmowane, niz takie pomieszane ... wychodze z zalozenia, ze nasz kalendarz bedzie drukowany cyklicznie i takze dlatego jestem zdania, ze powinnismy pojsc droga monotematyczna ... z latwoscia moza stworzyc kalendaruim o tematyce sprzetowej na rok 2010, na 2011 o tematyce lowisk (pejzarze), na 2012 przynety wedkarskie, piekne panie pojawia sie w roku 2013 ... itd, itp ...

Noooo, i mamy dylemat jak z Antygony :mellow: - i teraz co zwycięży: zadowolić wszystkich (większość) użytkowników od razu, pokazując różnorodność jerkbaita, bo różnorodne są priorytety użytkowników, dla których się udzielają na Forum; czy też stworzyć długoterminową koncepcję monotematycznych kalendarzy, jak proponujesz...

Żeby nie było - myślę, że w różnorodności siła, ale Twoja koncepcja też jest dobrym pomysłem... Choć koncepcji marketingowych pewnie jest więcej niż ta z ABB :D .

#36 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 sierpień 2008 - 14:56

W sumie mozemy też olać marketing - przecież kalendarz przeznaczony jest dla Użytkowników forum a nie na rynek

#37 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 24 sierpień 2008 - 15:23

W sumie mozemy też olać marketing - przecież kalendarz przeznaczony jest dla Użytkowników forum a nie na rynek

Marketingowe może się też okazać skupienie na użytkownikach forum - w końcu różne bywają efekty uboczne. Chyba taki efekt nie byłby odrzucony :D

#38 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 sierpień 2008 - 08:51

No a co Sławku, nie skupiamy się skupiamy się do tego stopnia że dajemy możliwośc określenia tematyki kalendarza / zasad konkursu itp. Ale z pomysłami, jak widzę, mogłoby być trochę lepiej :unsure:

#39 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2747 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 25 sierpień 2008 - 20:49

- Mysle, ze kalendarz ze sprzetem i z opisem to niech sobie firmy sprzetowe produkuja, my chyba nie musimy sie do tego przykladac.
- Monotematyczna to byla moja pani od polskiego w liceum, romantyzm, romantyzm, romantyzm przez caly rok. Pitt prosze...
- Jesli to kalendarz dla uzytkownikow portalu to im wiecej naszych fotek z naszymi rozesmianymi buzkami tym lepiej, promujemy c&r to musi sie na to znalezc miejsce w kalendarzu, lapiemy w ciekawych miejscach to pokazmy to innym. Podsumowujac: klimaty, ryby i miejsca - czyli to co bezcenne, a za cala reszte to wiadomo czym mozna zaplacic :lol:

#40 OFFLINE   pafek

pafek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 772 postów
  • Lokalizacjapstrągowe strumienie

Napisano 25 sierpień 2008 - 23:35

Najszybciej się sprzeda, będzie miał największe wzięcie, kalendarz z półnagimi kobietami ;) i to jest fakt i to jest prawda, a jak jeszcze będą miały np jakąś rybkę, albo kijek w ręku to brać wędkarska oszaleje tylko kto zrobi takie zdjęcia ....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych