Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zbrojenie dużych gum - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 01 wrzesień 2008 - 05:30

tak, fire ball ma nie tylko zdecydowanie krotszy hak ale i inna forme glowki, to w zasadzie jest do lowienia w pionie i dziala podobnie jek stand up jig ...

...
Didi fajny gość, nie? Bardzo go lubię. No i co by nie mówić jest wciąż aktualnym mistrzem świata w spinningu..
...

noooo ... jak sie ostatnio w stanach jako walleye fishing world champion przedstawil to guide o malo co z lodki nie wypadl :lol:


#62 OFFLINE   zander_90

zander_90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 01 wrzesień 2008 - 11:31

Ja zbroję w ten sposób. Bez główki jigowej na systemiku podobnym do Drachkovitcha. Obciążenie jest zamontowane przegubowo. Guma trzyma sie na spiralce groty kotwicy są wbite w przynetę w okolicy głowy i przed ogonem. Tu mam kotwice na plecionce, ale na szczupaka odpowiednia jest stalka B) .

Załączone pliki

  • Załączony plik  guma2.jpg   95,77 KB   374 Ilość pobrań
  • Załączony plik  guma1.jpg   74,05 KB   380 Ilość pobrań


#63 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2008 - 09:24

Ja zbroję w ten sposób. Bez główki jigowej na systemiku podobnym do Drachkovitcha. Obciążenie jest zamontowane przegubowo. Guma trzyma sie na spiralce groty kotwicy są wbite w przynetę w okolicy głowy i przed ogonem. Tu mam kotwice na plecionce, ale na szczupaka odpowiednia jest stalka B) .


Ciekawe rozwiązanie. Fajne, bo zrobione samemu :D



#64 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2008 - 09:36

I jeszcze jedno. Czy mógłbyś napisać/zaprezentować skuteczne i bezpieczne węzły jakie stosujesz przy materiale FC?

Pozdrawiam


@Ewaryst,

niestety teraz nie jestem w stanie zrobić zadowalających zdjęć węzła, który stosuję do wiązania fluorocarbonu.
Jednak skorzystam z linka, który dostałem od Pitta.
W poniższym linku jest dokładnie pokazany sposób bezpiecznego i trwałego zawiązania fluorocarbonu. Można go wykorzystać do wiązania przyponów i dozbrojek.
To dokładnie prawie ten sam węzeł, który ja robię. Tylko, że ja ostatnią pętlę robię odwrotnie. Najpierw przekładając linkę przez zwoje, a później przez główną pętlę. Ogólnie bardzo przypomina to węzęł, którym najczęściej wiążę żyłkę do agrafki.
http://www.thenextbitetv.com/images/site_images/lees_leader_ knot.pdf
Węzeł jest naprawdę bezpieczny i nigdy nie mieliśmy przypadku żeby ryba lub cokolwiek innego rozwiązało węzeł :D
Parę metrowych szupaków wyjechało do łodzi, trzymając się na dozbrojkach, zawiązanych właśnie w ten sposób :D



#65 OFFLINE   zander_90

zander_90

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 05 wrzesień 2008 - 11:45

Na tym systemiku guma trzyma się i chodzi super szczególnie przy podszarpywaniu szczytówką. Kopyto wygląda jakby miało skonać. Słania się na boczki, wygina i prowokuje.
Co do samowykonania, to potrzeba matką wynalazku B)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych