Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Podróby czy oryginały !?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 24 sierpień 2008 - 18:03

Mnie wydaje się że podróbki, dlatego nie kupiłem a juz się napaliłem na DT 16 po dwie dyszki
Czego te chinole nie podrobią ??

http://www.allegro.pl/item424344691_rapala_dt_16_husky_jerk_ i_inne_wyprzedaz.html

#2 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 24 sierpień 2008 - 18:38

Podróbki na 100% wystarczy je porównać z woblerami umieszczonymi na stronie producenta.

Pozdrawiam
Slider

#3 OFFLINE   magnum666

magnum666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 24 sierpień 2008 - 19:17

Na 200% jestem pewien, że pokazane przez Ciebie DT to podróbki.
Mam kilka takich DT16, skusiłem się niską ceną.
Na dodatek nie są one wykonane z balsy tak jak oryginał, mają lipne stery, a kotwiece po pierwszych kontakcie z wodą rdzewieją.
NIE POLECAM !!! Strata kasy.

#4 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 24 sierpień 2008 - 20:08

Co ciekawe, takie oryginały znajdziesz także, w pomniejszych sklepikach, gdzie (być może) docierają w sposób mniej oficjalny niż drogą hurt<->detal.
W mojej mieścinie, kilka takich rapalek znalazłem, pod szybą, sklepowego kontuaru, jednego z dwu sklepów wędkarskich.
Nie pytałem jaką drogą tam trafiły mimo, że właściciel sklepu, to kolega. On jest święcie przekonany, że zrobił dobry interes kupując tanio te woblerki.
Cena sklepowa równie niska.

#5 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 sierpień 2008 - 15:50

Podrobki.

Od razu nalezy zglaszac- nawet nie trzeba sie logowac na allegro. Tylko od razu wysylac informacje do administratora i tepic.

Guzu

#6 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 25 sierpień 2008 - 20:05

Kolejne super podróbki :wacko:

http://www.allegro.p...hp?uid=10539333

Pozdrawiam
Slider

#7 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 25 sierpień 2008 - 20:34

Z definicji, w ślad za: http://sjp.pwn.pl/li... podróbka, to rzecz podrobiona, naśladująca inną rzecz
Tutaj @slider@, mamy do czynienia z jawnym oszustwem, to znaczy przepakowaniem innych woblerów, w opakowania po, zapewne oryginalnych Rapalach :angry:

#8 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2967 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 25 sierpień 2008 - 20:42

Wiedzcie, że w takich sytuacjach allegro ma w nosie to, że sprzedawca wystawia podróbki, bo jak kiedyś już się od obsługi serwisu dowiedziałem:
Uprzejmie informuję, że w podobnych wypadkach ewentualne działania możemy podjąć jedynie po wiarygodnym zgłoszeniu od producenta/przedstawiciela producenta towaru.
oraz
Zaznaczam, że zgodnie z naszym Regulaminem (pkt. 19.3.) Sprzedający jest odpowiedzialny za to, aby ani sprzedaż towarów lub usług, ani stworzone przez niego opisy przedmiotów, ani też inne czynności bądź informacje, związane z aukcją nie naruszały obowiązującego prawa.

#9 OFFLINE   magnum666

magnum666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 25 sierpień 2008 - 20:52

Wiedzcie, że w takich sytuacjach allegro ma w nosie to, że sprzedawca wystawia podróbki, bo jak kiedyś już się od obsługi serwisu dowiedziałem:
Uprzejmie informuję, że w podobnych wypadkach ewentualne działania możemy podjąć jedynie po wiarygodnym zgłoszeniu od producenta/przedstawiciela producenta towaru.
oraz
Zaznaczam, że zgodnie z naszym Regulaminem (pkt. 19.3.) Sprzedający jest odpowiedzialny za to, aby ani sprzedaż towarów lub usług, ani stworzone przez niego opisy przedmiotów, ani też inne czynności bądź informacje, związane z aukcją nie naruszały obowiązującego prawa.


A propos.
Swego czasu namiętnie kupowałem wobki Rapali z allegro.
Źródło sprawdzone, towar oryginalny po przystępnych cenach.
Sprzedający przyznał się, że zgłosił się do niego NORMARK z pretensjami, że sprzedaje produkty Rapali po zaniżonych cenach.
Sprzedawca allegro w opisie zaznaczył, że są one używane i po problemie. Jak już wspomniałem towar był oryginalny, ściągnięty z USA, dlatego allegrowiczowi opłacało się sprzedawać po niższych cenach.
A czy Alle... monitowało w tej sprawie? Nie wiem :D

#10 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 postów
  • LokalizacjaKalisz
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 26 sierpień 2008 - 13:40

W pewnym mieście na dwie litery :unsure: odbywa się w czwartki giełda zoologiczno-wędkarska gdie można kupić takie rapale po ok. 5 zł od szt.jak leci i to niezależnie od wielkości.

#11 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 sierpień 2008 - 18:33

a dziwiłem sie czemu te Rapale takie tanie.. :mellow: jak ktos szuka rapali to niech da znac bo zamówilem tego troche z USA i mi leży w domu.. głownie x-rap,original,husky jerk ...

#12 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 27 sierpień 2008 - 10:08

W Jeleniej Górze też pojawiły się Rapale z tablicy. Tańsze niż te prawdziwe, chociaż sklep sprzedający je i tak słono sobie doliczył swój udział (cena około 18 PLN). Sam dałem skusić się na trzy sztuki próbujące naśladować Husky Jerk-a. Po informacji na Jerkbajt i dokładnym obejrzeniu rzuca się w oczy kiepski ster. Nie mam jeszcze danych na temat kotwic, ponieważ do wody wrzucę je na jesiennych sandaczach, na odrzańskiej opasce. Ciekawy jestem, jak będą chodziły.

#13 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 25 wrzesień 2008 - 08:52

http://www.allegro.pl/item446056787_super_woblery_10_cm_12_g _na_drapiezniki_od_ss.html

#14 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 wrzesień 2008 - 08:58

Ale zenada :wacko:



Guzu

#15 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 25 wrzesień 2008 - 13:17

:D hehe pewnie wiecej takich wynalazków by sie znalazlo z Rapali :D ale ludzie wola kupowac podroby.. jakby ktos chcial to mam jeszcze x-rapy i dt-10 :D a niedlugo bede sprzedawal meppsy bo mam za duzo ok 100sztuk :D pzdr..

#16 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 26 wrzesień 2008 - 10:11

Takie rapalki można kupić u mnie co niedziela na rynku jak kacapy przyjeżdzają. Ceny od 7 do 10zł. Wykonanie, materiał i praca tragincze, kupiłem dla sprawdzenia. Widze ze na allegro można także fakture na to dostać...
pozdrawiam
Paweł nizinny

#17 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 26 wrzesień 2008 - 10:19

To jeszcze nic. Raz była aukcja gdzie w tytule widniał napis Husky Jerk a na zdjęciu obok pudełka, rzeczywiście po wobków Husky, leżał popper :mellow:

Pozdr.

Salmo

#18 OFFLINE   magnum666

magnum666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów

Napisano 26 wrzesień 2008 - 10:46

Tragiczne, ale prawdziwe.
Dla mnie strata pieniędzy i czasu żeby ładować się w takie podróbki

#19 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9516 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 wrzesień 2008 - 11:04

To jeszcze nic. Raz była aukcja gdzie w tytule widniał napis Husky Jerk a na zdjęciu obok pudełka, rzeczywiście po wobków Husky, leżał popper :mellow:

Pozdr.

Salmo

No Salmo_.. przeginasz. Ja tam nie leżałem :lol:


#20 OFFLINE   TAJMIEN

TAJMIEN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 wrzesień 2008 - 12:55

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1311537& ;gr_id=3919

Zapraszam wszystkich na zakupy woblerów Rapala no i prosze się pospieszyc bo plecionka Power pro po 3 dyszki już się kończy. No i żeby było ciekawie to oprócz poppera mozna kupic jeszcze konika polnego hehe.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych