Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Petrus_33 znowu nadaje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   sowinski

sowinski

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 24 sierpień 2008 - 20:11

A jakieś sturgeony, czyli po naszemu jesiotry, to Kolega tam poławiał ??? Bo to jest ryba No.1, na którą wszyscy z Europy się właśnie tam wybierają. Ja się łososi już wyłowiłem w Szkocji, może nie takie giganty jak na Fraser, ale taki narybek do 15kg dość często się zdarzał. Teraz mnie chęć naszła na jesiotra, moi znajomi tam łowili i mówią, że jest to coś niesamowitego !!! I pomyśleć, że ta ryba była kiedyż główną rybą Wisły, jeszcze w 1969r złowiono w Warszawie takiego byka co 2.5 metra mierzył !!!

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 sierpień 2008 - 21:52

ale taki narybek do 15kg dość często się zdarzał.

Powiedz gdzie w Szkocji łowiłeś dość często łososie po 33funty?? Bo to chyba jakieś dość tajne miejsce którego nikt inny nie zna.......
Czy to ta sama okolica w której regularnie łowi się szczupaki po 135cm z których słyną brytyjskie wody?? :unsure:

Tadeo - witaj, myślałem ze cię do wody wciągneło :D

#3 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 24 sierpień 2008 - 22:11

A jakieś sturgeony, czyli po naszemu jesiotry, to Kolega tam poławiał ??? Bo to jest ryba No.1, na którą wszyscy z Europy się właśnie tam wybierają. Ja się łososi już wyłowiłem w Szkocji, może nie takie giganty jak na Fraser, ale taki narybek do 15kg dość często się zdarzał. Teraz mnie chęć naszła na jesiotra, moi znajomi tam łowili i mówią, że jest to coś niesamowitego !!! I pomyśleć, że ta ryba była kiedyż główną rybą Wisły, jeszcze w 1969r złowiono w Warszawie takiego byka co 2.5 metra mierzył !!!


Witam,

Tak @sowinski,

Lososie po 15 kilo to lapie sie nawet na Tamizie :angry: :angry: :angry: W Szkocji to codziennosc :angry:

@Standerus- zapraszam serdecznie do siebie Moze padnie nawet 20 kilo losos w Teddington :D :D :D :D :D

Pozdrawiam,

Bujo

#4 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 24 sierpień 2008 - 22:12

To raczej ty miałeś wpaść do nas :mellow: u nas mniejsze, tylko do 25funtów, za to biorą - co drugi rzut :mellow:

#5 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 24 sierpień 2008 - 22:14

To raczej ty miałeś wpaść do nas :mellow: u nas mniejsze, tylko do 25funtów, za to biorą - co drugi rzut :mellow:


Witam,

Jasne ze wpadam :D :D :D

@ sowinski to nawet tam lapal szczupaki powyzej magicznej granicy 40 funtow :D :D :D

Pozdrawiam,

Bujo

#6 OFFLINE   sowinski

sowinski

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 24 sierpień 2008 - 23:06

[quote]
ale taki narybek do 15kg dość często się zdarzał.
[/quote]
Powiedz gdzie w Szkocji łowiłeś dość często łososie po 33funty?? Bo to chyba jakieś dość tajne miejsce którego nikt inny nie zna.......
Czy to ta sama okolica w której regularnie łowi się szczupaki po 135cm z których słyną brytyjskie wody?? :roll
[/quote]
Łososie powyżej 15kg łowi się regularnie na rzece Tay. Ja łowiłem tam kilka razy w latach 1998-2002. Za każdym razem padał tam samiec tej ryby powyżej 40funtów. Ja złowiłem cztery sztuki ponad 15kg. Rzeka Tay, odcinek Aberfeldy do ujścia, gdzie dokładnie to sam wykombinuj standerus, Irlandczyku z polskim paszportem :lol: :lol: :lol: Skoro jesteś taaaaki dobry, to powinieneś wiedzieć, gdzi na tej rzece są te wielkie łososie !!! Większość Szkotów to wie, ale to są Szkoci, a nie Irlandczycy !!!
Czekam na twoją konstruktywną odpowiedż. Podważyłeś moją wypowiedż w dość bezczelny sposób, więc błyśnij wiedzą !!!
Który to odcinek rzeki Tay ?? Czekamy :lol: :lol:

#7 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 24 sierpień 2008 - 23:14

Witam,

@ sowinski,

Najlepiej jak wkleisz zdjecia tych lososi. @Lukomat tez tam mieszka pare ladnych lat ale jakos takich duzych to nie lapie :D :D :D

Bujo

#8 OFFLINE   sowinski

sowinski

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 24 sierpień 2008 - 23:36

Witam,@ sowinski,Najlepiej jak wkleisz zdjecia tych lososi. @Lukomat tez tam mieszka pare ladnych lat ale jakos takich duzych to nie lapie :D :D :D
Bujo

Nie posiadam zdjęć z tych połowów. Od 2004r pogłowie łososia drastycznie się zmieniło, niestety na niekorzyść. Główną przyczyną tego stanu jest coraz niższy stan wód w rzekach. Gillies w każdej łososiowej wiosce wiedzą to i nic nie mogą poradzić, takie są niestety zmiany klimatyczne, siła wyższa.
Mam nadzieję, że standerus, nasz Irlandczyk :lol: bardziej niż irlandzki, wie co to jest Gillie :lol: W każdej takiej wiosce są księgi połowu, tam są wszystkie wpisy, moje też. Moje nazwisko jest jedynym polskim w tej księdze.


#9 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 sierpień 2008 - 00:04

Mam nadzieję, że standerus, nasz Irlandczyk bardziej niż irlandzki, wie co to jest Gillie


Wie i nawet w przeciwieństwie do porażkowych ludzi nawet wie jak się to pisze :unsure:

#10 OFFLINE   sowinski

sowinski

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 25 sierpień 2008 - 00:10

standerus
A co tobie się Irlandczyku z tym 135cm szczupakiem ubzdurało ?? Możesz to wyjaśnić ?? :unsure: :unsure: :unsure:
Gillie.....co to znaczy dla Szkotów ??? Wiesz, czy tylko udajesz ???

#11 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 sierpień 2008 - 00:13

Co znaczy Gillie nie wiem
Ghillie to jak przypuszczam +- baillif, ale pewnie jak w poprzedniej udanej dyskusji (tej o regułach i prawach dotyczących połowu na Tamizie z Bujo) zaraz się dowiem ze jestem w błędzie, bo ze stron do których tylko Ty masz dostęp wynika inaczej.


BTW - Tadeo - niezły opis problemów z Salmo Salar na wyspach, w dodatku jak na kogoś kto mieszka tak daleko... 5 z + :D
W tym roku wreszcie ściagnięto i w IE drift netsy, ponoć już widać to w niektórych rzekach. Fajnym pomysłem było też jak dla mnie potraktowanie w równy sposób (jak rybaków) i wędkarzy, z obowiążkowym C&R i/lub niektórymi rzekami zamknietymi dla łowienia, do czasu odbudowy populacji.

#12 OFFLINE   sowinski

sowinski

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 25 sierpień 2008 - 00:15

Dzięki ciężkiej pracy North Atlantic Salmon Fund wreszcie nie odławia się sieciami łososi zarówno w UK jak i od tego roku w IE. Efekty są. Farmy są coraz bardziej na cenzurowanym, powoli zmuszone do odwrotu...

Nie do końca prawda !! Mój kolega był w tym roku w marcu na River Tay i jak przejeżdżał przez most w Perth, to widział po lewej stronie sieci łososiowe, stoją tam od wielu lat. Nic się nie zmieniło kolego.


#13 OFFLINE   sowinski

sowinski

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 25 sierpień 2008 - 00:57

Co znaczy Gillie nie wiem
Ghillie to jak przypuszczam +- baillif

I żle przypuszczasz :unsure: :unsure: boś bardziej irlandzki niż rodowity Irlandczyk :lol:
Gillie po szkocku znaczy przewodnik rzeki, jest to słowo mające ponad 300lat. Jest to człowiek, znający doskonale rzekę, mieszkający nad nią 365dni w roku. I poległeś kolego !!!


#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 sierpień 2008 - 01:01

[quote]
1. Co znaczy Gillie nie wiem

[/quote]
2. kolego

[/quote]


1. Jak pisałem, co znaczy Gillie nie wiem, tak jak ty nie potrafisz zapisać wyrazów których używasz. Wiesz kim jest baillif?? Jaka jest realna róznica między nimi (a nie w zamierzłych czasach :unsure: .)?? Naprawdę sądziłem ze masz coś więcej do dodania, jakąś nie wiem, ciekawostkę na temat czy co, po za tym co dzieci wiedzą... Z resztą co ja się produkuję jak niedługo kawaleria wpadnie i na szablach rozniesie. Miło było. Dobranoc.

2. Weź mnie nie obrażaj...

#15 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 sierpień 2008 - 10:11

Ponieważ petrus, wig20, enolog itd. uprzykrza życie użytkownikom tego forum (również obraża innych) informacja o nadużyciach wraz z pełną dokumentacją, którą gromadziłem w ostatnich dniach poszła do dostawcy Twojego internetu. Jeśli sytuacja powtórzy się nadużycie zostanie zgłoszone przeze mnie na policję.

role: ACC TEAM
address: Aster City Cable Sp. z o.o.
address: Domaniewska 41, 02-672 Warsaw
address: Poland
phone: +48 22 411 50 00
fax-no: +48 22 411 50 01
remarks: trouble: ==========================================
remarks: trouble: === ===
remarks: trouble: === Please send abuse notification to ===
remarks: trouble: === abuse@astercity.net ===
remarks: trouble: === ===
remarks: trouble: ==========================================

nie podlega zadnej watpliwosci, ze zasluzyles sobie na kolejnego bana!

#16 OFFLINE   sowinski

sowinski

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 25 sierpień 2008 - 11:32

Tak, sowinski jest kolejnym wcieleniem Petrusa. Poprzednie wcielenia zostały zablokowane przez Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, jakie opanowało ten portal.

pitt
Straszenie mnie skargami do dostawcy internetu i policją jest śmieszne !!! Wręcz głupie i kompromitujące jedynie was, jako administratorów. Ja nie popełniam żadnego nadużycia, ani czynu karalnego. Mogę się rejestrować na tym portalu do woli. Tym działaniem nie łamię żadnego prawa. Jeśli mnie nie lubicie, to jest to wasz problem, nie mój. Jak na dłoni widać, że jest tu pewna ścisła grupka osób, które to stanowią kręgosłup Towarzystwa Wzajemnej Adoracji. Osób, które to zawsze mają rację i wszystko wiedzą najlepiej. Cała reszta nie liczy się i tak naprawdę nie ma prawa głosu.

Ty pitt przypominasz mi swoim zachowaniem Ziobro, gwiazdora PISu, nie wiem skąd u ciebie Szwajcarze wzięły się te zdolności do ciągłego węszenia ?? A może to twoja wrodzona cecha, co ?? Węsz dalej.


#17 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 sierpień 2008 - 11:50

Panowie, proponuje, skoro mamy poglad sprecyzowany, po prostu traktowac goscia jak persona non grata.
W sumie na to nie ma sposobu...drzwiami wywalisz, wlezie oknem.
Szkoda czasu a ewentualne rozmowy jak widac tylko sa woda na młyn...

Tadeo, fajne klimaty. :D
Zarowno Sturgeon, jak i odmiany Łososia lowione na spining albo troling (jest dozwolony?) warte sa grzechu.
Podejrzewam, ze walniecie takiego lososia w rzece o tak silnym uciagu i jego hol to frajda jakich malo...
A Jesiotr to po prostu juz u nas egzotyka.

Zmagania zarowno z 1nym jak i 2gim gatunkiem ogladalem na Discovery. Sturgeona lowili bodajze na rzece Wiktorii (10-15m glebokosci w glownym nurcie), na trola.

Napisz cos jeszzce o kuchni lowienia tych gatunkow, chetnie sie czegos dowiemy...

Gumo

#18 OFFLINE   sowinski

sowinski

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 25 sierpień 2008 - 12:06

Panowie, proponuje, skoro mamy poglad sprecyzowany, po prostu traktowac goscia jak persona non grata.
W sumie na to nie ma sposobu...drzwiami wywalisz, wlezie oknem.
Szkoda czasu a ewentualne rozmowy jak widac tylko sa woda na młyn.....Gumo

I to jest jedyna konkretna i sensowna odpowiedż.
Mniej upierdliwości, ujadania, a więcej tolerancji Panowie !!!
Wszystkim to wyjdzie na zdrowie.


#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 sierpień 2008 - 12:31

@Petrus

a nie przyszło Ci do głowy że nie ma skutku bez przyczyny? Skoro jesteś sukcesywnie goniony ze wszystkich portali to:

a) coś jest z Tobą nie tak?
B) istnieje światowy spisek TWA wymierzony przeciwko Petrusowi

hmm, pomyślmy :unsure:

Może gdybyś nie wypisywał fantasmagorii na które nigdy nie masz przypadkiem dowodów, może gdybyś nie bał się spotkać w realu, nie obrażał innych użytkowników etc etc - może wówczas okazałoby się że nie ma żadnego TWA i nie musisz prowadzić tej żałosnej i poniżającej gry z logowaniem sie pod coraz to innymi nickami :unsure:

Jeżeli zaś uważasz że nie popełniłeś żadnego czynu karalnego czy nadużycia to mam prośbe o przekazanie aktualnego adresu korespondencyjnego na priv <_<

#20 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4441 postów

Napisano 25 sierpień 2008 - 13:34

Witam,

@sowinski,

Recepta jest prosta- szanuj uzytkownikow portalu i nie wypisuj roznych bredni jak regularne lapanie lososi po 15 kilo czy szczupakow pewnie okolo 40 funtow w Tamizie. Cos takiego jest bardzo szybko odnotowywane w tutejszej prasie. Wedkarze placa astronomiczne sumy za polowy takich lososi bardzo daleko od Szkocji bo tam takie sie trafiaja bardzo zadko.

Pozdrawiam,

Bujo

P.S. Znalazlem chyba Twojego najwiekszego lososia z Tay :D :D :D

Załączone pliki