Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Do używających folji 3M


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   starydrwal

starydrwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 14 marzec 2014 - 15:20

Czy ta folia po pewnym czasie odkleja się od woblera? Słyszałem takie opinie. Przez zimę zrobiłem trochę woblerów na sandacza i  pozostało oklejenie. Szkoda byłoby je zepsuć.



#2 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2190 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 14 marzec 2014 - 15:27

Od 3 lat (tyle używam) nigdy mi się nie odkleiła. To od niej odklejał się Envirotex.



#3 OFFLINE   Jacek_bp

Jacek_bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 425 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Jacek

Napisano 14 marzec 2014 - 15:34

Nie miałem takich doświadczeń, a używam od dłuższego czasu. Jak dobrze przykleisz, ułożysz to jest to niemożliwe.Używam tej folii od 3-4 lat do swoich woblerów, nie oklejam wszystkich ale te oklejane 3 lat temu mają się świetnie.



#4 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 14 marzec 2014 - 15:44

Słyszałem takie opinie. Zwykle dotyczyły lipy, zawsze jednej do trzech warstw lakieru. Ja dawałem 10+, a od dłuższego czasu żywicy i nic się nie odkleja. 

Nie oszczędzaj na lakierze. Sandaczówki to nie kleniowe drobiazgi w których waga lakieru może mieć znaczenie. Daj przynajmniej 10 warstw - zyskają na wyglądzie, trudniej będzie je "ugryźć" ( ;)), a dodatkowo na pewno nic Ci się nie odklei ;)



#5 OFFLINE   starydrwal

starydrwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 14 marzec 2014 - 16:27

Dziękuję za pomoc. Odnośnie żywicy to zrobiłem kilka pokrytych klejem eposydowym. Mam nadzieję że tym panzerfishom sandacze nie dadzą rady. :)



#6 OFFLINE   Tomasz Kotarski

Tomasz Kotarski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kotarski

Napisano 14 marzec 2014 - 16:49

Kleisz tą folię na jakąś farbę czy prosto na deskę? Jak kleisz na farbę to klej może odparzyć i wtedy odchodzi lub też może się zdarzyć że deska jest tłusta. Wystarczy że powierzchnię dotykasz spoconymi dłońmi i już folia ma prawo nie trzymać. Ja używam folii oracal, pracuję w drukarni więc mam jej pod dostatkiem i jeszcze nic się nie stało.

Ważne żeby folia dobrze złapała. Najlepiej zostawić oklejonego wobka na kilka godzin (ja zostawiam na dzień) żeby klej z folii dobrze związał podłoże.

pozdrawiam.



#7 OFFLINE   starydrwal

starydrwal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 182 postów
  • LokalizacjaBrzeg

Napisano 14 marzec 2014 - 19:07

Kleisz tą folię na jakąś farbę czy prosto na deskę? Jak kleisz na farbę to klej może odparzyć i wtedy odchodzi lub też może się zdarzyć że deska jest tłusta. Wystarczy że powierzchnię dotykasz spoconymi dłońmi i już folia ma prawo nie trzymać. Ja używam folii oracal, pracuję w drukarni więc mam jej pod dostatkiem i jeszcze nic się nie stało.

Ważne żeby folia dobrze złapała. Najlepiej zostawić oklejonego wobka na kilka godzin (ja zostawiam na dzień) żeby klej z folii dobrze związał podłoże.

pozdrawiam.

Położyłem warstwę Caponu, potem szlif i jedną warstwę domaluxu. Mam nadzieję że folia  będzie trzymać.



#8 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 14 marzec 2014 - 22:33

Położyłem warstwę Caponu, potem szlif i jedną warstwę domaluxu. Mam nadzieję że folia  będzie trzymać.

Robię dokładnie tak samo, trzyma jak diabli w ciagu 2 lat używania miałem jeden przypadek ale, wtedy kleiłem na gołego wobka i folia puściła na szpachlu, na długości około 1,5 cm



#9 OFFLINE   Łukasz 050

Łukasz 050

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Vobi

Napisano 15 marzec 2014 - 00:15

aaa jaka to foli moge dostać link ?? :D



#10 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 15 marzec 2014 - 00:44

aaa jaka to foli moge dostać link ?? :D

Wejdź na Allegro, wpisz taśma aluminiowa i "Bingo!"



#11 OFFLINE   Łukasz 050

Łukasz 050

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Vobi

Napisano 15 marzec 2014 - 00:51

ale ona jest tak ze gdy się ją odkleji to ona jest lepiąca a ja chcem taką która ma przyklejony taki papierek(ten papierek sie odrywa po odrysowaniu wobka ) :D



#12 OFFLINE   Harjer

Harjer

    Zaawansowany

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPip
  • 1502 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Harłukowicz

Napisano 15 marzec 2014 - 05:19

ale ona jest tak ze gdy się ją odkleji to ona jest lepiąca a ja chcem taką która ma przyklejony taki papierek(ten papierek sie odrywa po odrysowaniu wobka ) :D

Przykładowo. Ja używam dwóch rodzai taśmy aluminiowej. Grubszej do większych woblerów, firmy Ekkom, (rolka 50 m) i drugiej, cieńszej "3M" do mniejszych wobków. Obie są doskonałej jakości i przyczepności kleju, oczywiście na taśmie transportowej,(papierowej). Takie bym polecał używać ;)


Użytkownik Harjer edytował ten post 15 marzec 2014 - 05:21


#13 OFFLINE   Osprey

Osprey

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 109 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 13:59

Mi się jeszcze nigdy folia na woblerze nie odkleiła(nawet w takich testowych robionych na szybko),a oklejałem już pewnie kilkaset woblerów.

Ktoś kiedyś pisał ze mu się odlepiła,ale myślę ze musiał po prostu oklejać bardzo niestarannie,albo za mało warstw lakieru było.