Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pomoc w rozpracowaniu holenderskiej mapki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 19 marzec 2014 - 00:27

Bylbym bardzo wdzieczny gdyby ktos mi pomogl
wykupilem pozwolenie, poprosilem sprzedawce aby dal mi takie, ktore mnie interesuje.Chodzilo mi o rzeki waal, nederrjin oraz ijssel w miastach
-Arnhem
-Westervoort
o ile rzeka waal nie plynie wzdluz tych miast, to nederrjin oraz ijssel tak
na malej mapce mam
pagina 199 gemeente Arnhem
czy moglby mi ktos sprawdzic czy w tej gminie moge lowic na tych rzekach i jesli tak to czy mozna lowic tez w nocy?
Wiem ze to uciazliwe ale wcale i wogole :) nie znam holenderskiego.Wczoraj wykupilem karte, sprzedawca powiedzial ze moge.Teraz patrze na ta mapke i sam nie wiem czy ja tam moge lowic.
Gdyby ktos mial wiecej czasu to prosilbym o sprawdzenie:
-pagina 200 gemeente buren bij poldwater neder-betuwe
-pagina 201 gemeente doesburg
-pagina 202 gemeente druten
-pagina 202 west maas en waal
-pagina 204 gemeente lingewaal hsv de snoek leerdam
-pagina 204 hsv gorinchem
-pagina 205 gemeente maasdriel
-pagina 206 gemeente nederbetuwe
-pagina 206 gemeente oost geire
-pagina 208 gemeente rheden
-pagina 208 gemeente wijchen
To jest tylko Federatie Midden Nederland, ktora mi najbardziej odpowiada.
Jak wpisuje na mapie w googlach np. Arnchem to mi wyskakuje czerwona linia przerywana obszar gminy, czy to znaczy ze na rzekach i innych zbiornikach lezacych w tym obszarze moge lowic?
Wiem ze duzo tego, ale naprawde dla mnie jest to czarna magia ze wzgledu na bariere jezykowa.Moze znajdzie sie dobra dusza, ktora mi pomoze.
Dostalem tez cos takiego do wypelnienia, moze ktos pomoze jak mam to wypelnic i czy wyslac?Sa dwie czesci, gdzie rozumie ze jedna musze odciac, czy i ktora powinienem zachowac?Ostatnie pytanie, czy jesli z tej mapki wynika ze nie moge lowic na tych rzekach w tych miastach, to moge to zwrocic i dostane inne?

Załączone pliki

  • Załączony plik  IMGP3998.JPG   29,87 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  nl.jpg   43,73 KB   11 Ilość pobrań


#2 OFFLINE   deejaybialy

deejaybialy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 463 postów
  • Lokalizacjachelm/ den bosch nl
  • Imię:Adam

Napisano 19 marzec 2014 - 01:06

Prv

#3 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 postów
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Napisano 19 marzec 2014 - 07:46

Wypełnić musisz wszystkie dwie karty a wysłać tą , na której jest miejsce na przyklejenie znaczka - formularz zamówieniowy.

Po kilku tygodniach na podany adres przyślą Ci plastikową kartę wędkarską.

Tą drugą kartkę po wypełnieniu nosisz przy sobie do tego czasu jako potwierdzenie wykupu karty.

 

Wypełniasz : imię, nazwisko , adres.

 

Generalnie możesz łowić w całym NL , z brzegu i z łódki po za akwenami , które wymagają dodatkowej opłaty bo należą do lokalnego "klubu - towarzystwa wędkarskiego".

Takich miejsc jest i tak niewiele.

Są też w książeczce a często też zaznaczone tabliczką na prowadzącej do nich drodze.

Czasem jakiś odcinek rzeki może być też odgrodzony i z reguły z tabliczka "tylko dla lokalnego klubu".

 

Najważniejsze byś miał przy sobie kartę , a nawet jak będziesz łowić w  miejscu zakazanym to kontrolerzy grzecznie poproszą Cię o opuszczenie akwenu i powiedzą co i jak.

Nie spodziewałbym się mandatu , jeśli nie będziesz mieć w siatce ryb - oczywiście. ;)

Kontrolerzy raczej rozumieją ,że może to wynikać z braku zrozumienia przepisów w obcym języku. :)

Wiem , bo miałem sobie takiego "strażnika" wyrabiać , właśnie ze względu na znajomość języka polskiego , co mogłoby być pomocne podczas kontroli.

 

 

Wszystko możesz sobie po polsku załadować z tej stronki, klikając na naszą flagę.

http://www.sportviss...land.nl/vispas/

 

Tu masz jeszcze visplanner , gdzie możesz wszytko zaplanować i sprawdzić.

http://www.visplanner.nl/


Użytkownik makamba edytował ten post 19 marzec 2014 - 07:48


#4 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1228 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 19 marzec 2014 - 10:51

Pytanie zasadnicze ile zaplaciles za karte, jak 40 Euro to jest to Grote Visspas i tak jak Koledzy napisali wszystkie wody Twoje , poza malymi wyjatkami...

Na lowienie nocne potrzebna jest specjalna naklejka , o ktora nalezy zlozyc zamowienie poprzez email  a nastepnie nakleic na plastykowa karte , ktora powinienes otrzymac po 4 tygodniach , ale jest z tym bardzo roznie...

no i nie wiem czy do Niemiec wysla , najlepiej o to zapytacw sklepie w ktorym kupowales licencje albo poprzez email...

Bardzo wazna jest rowniez taka mala zolta ksiazeczka, na ostatniej stronie rowniez nalezy ja wypelnic i nosic przy sobie razem z reszta, lepiej miec wszystko w tym ladnym etui ;) 


Użytkownik Baars edytował ten post 19 marzec 2014 - 10:52

  • platynowłosy i Negra lubią to

#5 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 21 marzec 2014 - 00:25

Wczoraj wypelnilem i wyslalem :) a ta stronka w jezyku polskim nie laduje mi sie, wyskakuje biala karta i tyle, tlumacze na translatorze ale czasem bzdury wychodza :) rozumie ze lowienie w nocy jest mozliwe tylko na lowiskach  (w gminach) gdzie oznaczone sa polksiezycem.Ta ksiazeczka (mapka) podobno jest obowiazkowa, bez niej traktowani jestesmy jakbysmy nie mieli zadnych uprawnien.Dzieki chlopaki za rady, moze uda mi sie przed 01.04 jeszcze wyskoczyc do NL a jak nie to dopiero od czerwca :( uschne tu



#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 marzec 2014 - 06:36

Załączony plik  11638_Folder_Vissen!_Pools_V03DEFINITIEF-1.pdf   1,59 MB   45 Ilość pobrań


  • Negra lubi to

#7 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 21 marzec 2014 - 14:10

pitt dzieki, wlasnie czytam