Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

jaki młynek do lekkiej sandaczówki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 marzec 2014 - 19:32

Szukam młynka do lekkiej sandaczówki (7-30g). Początkowo chciałem do tego zadania zaprzęgnąć ABU Revo MGX, nawet leży u mnie nówka w pudełku od pół roku i ciągle czeka na sezon. Sęk w tym, że wydaje mi się jakiś taki plastikowy "zabawkowy" i nie za dobrze spasowany. Jeśli chodzi o moje inne kręcioły od Daiwy (pixy) i Shimano (Citica D, Curado E) to sprawiają wrażenie o wiele lepszego wykonania. Z Abu mam jeszcze SXa I-generacji i też wydaje się jakoś nie za dobrze spasowany. I tutaj pojawiają się pytania i wątpliwości czy do tego zadania nie będzie lepszy kręcioł z tych bardziej kultowych?

Przeglądam ebaya US bo znowu mam możliwość sprowadzenia młynka bez cła i dodatkowych opłat, a że kręcę prawą ręką, to mam dość duży wybór na tamtym rynku. Wpadły mi w oko Chronarch B z obudową magnezową, Antares/Calais pierwszej generacji, Calcuta Conquest wszystkie shimano w rozmiarze 100 jak również Daiwa Steez. Ma ktoś z Was porównanie ww. kręciołów do MGXa?

Jak myślicie dobrze kombinuje, że szukam czegoś innego, czy lepiej rozdziewiczyć MGXa i łapać na niego?



#2 OFFLINE   gracek

gracek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaSandomierz
  • Imię:G
  • Nazwisko:L

Napisano 23 marzec 2014 - 20:37

Penn Slammer 260



#3 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 marzec 2014 - 20:43

Penn Slammer 260

To nowy model multiplikatora??? ;) 


  • minecjusz i Tomek88 lubią to

#4 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 925 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 23 marzec 2014 - 20:45

Penn Slammer 260

Toż to genialna porada :D

Jak masz MGX to chyba nie ma sensu szukac czegos innego. U mnie do takiego zastosowania przydzial dostal Revo LT-L.

Użytkownik rolen edytował ten post 23 marzec 2014 - 20:50


#5 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 23 marzec 2014 - 20:47

Penn Slammer 260

 

@Gracek, kolega szuka multika, a nie korby :)

Zillion lub mała Ryoga, jak Ci żaden z Twojej kolekcji nie pasuje.



#6 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 marzec 2014 - 21:22

Ryoga to moje małe marzenie, ale niestety jak na razie pozostaje poza moim zakresem cenowym, bo za używkę trzeba dać około 450$. A wymienione przeze mnie to koszt rzędu 200-300$. Z moich młynków każdy ma już swój przydział, poza citica 200D, która leży sobie w zapasie do jerkówki, to fajny kręcioł jednak trochę męczy rękę i jest trochę za duży. W sumie trzymam go bo szkoda mi go sprzedać, już raz go wysłałem jakiemuś łebkowi za dwie stówki, ale na szczęście nie odebrał paczki i tak już sobie leży, czekając na lepsze czasy.

W sumie przez tą Citicę zaczynam się rozglądać za starszymi maszynkami, bo wykonanie mimo że Malezja, jest dużo lepsze od nowych konstrukcji Abu (przynajmniej tych co ja posiadam). A przecież Citica to low end w porównaniu do Chronarcha czy Antaresa z tamtych czasów, więc spodziewałbym się jeszcze lepszego wykonania. Powiem tak - jak kręcę tą Daiwą Pixy (chyba 10-letnią) czy Citicą, to sprawiają wrażenie maszyny, której można zaufać. Przy SXie, MGXie czy Curado serii E mam wrażenie słabego spasowania i jakby się miało zaraz coś posypać. Nie jestem w stanie tego jasno wytłumaczyć, ale na pewno konstrukcja nie jest tak zwarta i godna zaufania w moim odczuciu. Oczywiście z ww. młynkami nic się nie dzieje i możliwe że nic się nie stanie, ale nie łowi mi się nimi tak komfortowo.



#7 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 23 marzec 2014 - 21:26

Ryoga to koszt ok. 500$ z groszami na czysto (nowa), ale czy do lekkiej sandaczówki jest potrzebny okrąglak ważący brutto ok. 260g ?

 

choć 30g, to juz nie taka lekka ta sandaczówka :)


Użytkownik bazyloss edytował ten post 23 marzec 2014 - 21:30


#8 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 marzec 2014 - 21:40

To i tak znacznie przekracza mój mocno naciągnięty i kontrolowany budżet ;)

Tym bardziej że w najbliższym czasie szykują się jeszcze dwie wędki do zrobienia


Użytkownik MateuszDDZ edytował ten post 23 marzec 2014 - 21:42


#9 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 23 marzec 2014 - 21:47

Mateusz, a Zillion?? Mieści się w budżecie i zajefajny pod sandacza :)

http://jerkbait.pl/t...senne-porządki/

 

Zagadaj, może się dogadacie :)



#10 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 23 marzec 2014 - 22:00

Potrzebuję młynek na prawą rękę, więc w zasadzie moim jedynym wyjściem jest sprowadzenie młynka z US (mam znajomych, którzy często latają do Stanów) więc nie jest to aż takim problemem, choć staram się nie nadużywać możliwości przewozowych ;)

Na zakup młynka mam czas do końca czerwca/początku lipca. A zillion jakoś mi się nie za bardzo widzi, za to coraz bardziej napalam się na steeza, bo z ostatnio obserwowanych aukcji schodziły nawet poniżej 250$, jednak jeszcze te świecidełko też nie daje mi spokoju

http://www.ebay.com/...=item4ad235f05b (SHIMANO CALAIS 100)



#11 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 23 marzec 2014 - 22:02

Szukam młynka do lekkiej sandaczówki (7-30g). Początkowo chciałem do tego zadania zaprzęgnąć ABU Revo MGX, nawet leży u mnie nówka w pudełku od pół roku i ciągle czeka na sezon. Sęk w tym, że wydaje mi się jakiś taki plastikowy "zabawkowy" i nie za dobrze spasowany. Jeśli chodzi o moje inne kręcioły od Daiwy (pixy) i Shimano (Citica D, Curado E) to sprawiają wrażenie o wiele lepszego wykonania. Z Abu mam jeszcze SXa I-generacji i też wydaje się jakoś nie za dobrze spasowany. I tutaj pojawiają się pytania i wątpliwości czy do tego zadania nie będzie lepszy kręcioł z tych bardziej kultowych?

Przeglądam ebaya US bo znowu mam możliwość sprowadzenia młynka bez cła i dodatkowych opłat, a że kręcę prawą ręką, to mam dość duży wybór na tamtym rynku. Wpadły mi w oko Chronarch B z obudową magnezową, Antares/Calais pierwszej generacji, Calcuta Conquest wszystkie shimano w rozmiarze 100 jak również Daiwa Steez. Ma ktoś z Was porównanie ww. kręciołów do MGXa?

Jak myślicie dobrze kombinuje, że szukam czegoś innego, czy lepiej rozdziewiczyć MGXa i łapać na niego?

 

Na Twoim miejscu sprzedał bym to co posiadasz i kupił Ryoga 1016HL + szpulka RCS + ceramiki np. ZPI. Będziesz miał konkretny młynek który w rozpiętości przynęt sięga (moje podejście) od 8 do 40 gram. Pytanie czy to ma być okrąglak... Miałem kiedyś: Steez-y 103HL,  CC 101/201, Cardiff 51 DC, ABU Morrum (5 różnych odmian), Daiwa TD-Zillion 7.3 limited + wiele innych. Z perspektywy czasu wolę Ryoga. Ten młynek ma "jaja" pod każdym względem...  ;)


  • ManieQ lubi to

#12 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 marzec 2014 - 22:42

Ja bym zostawił tego MGX'a i wykorzystał do maksimum. Tzn. wybrał do tego najlżejszy możliwy blank i złożył super lekki zestaw.  :)



#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 07:18

lekki, zajrzyj do watku o lowieniu wertykalnym http://jerkbait.pl/t...nie-wertykalne/



#14 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 24 marzec 2014 - 11:18

lekki, zajrzyj do watku o lowieniu wertykalnym http://jerkbait.pl/t...nie-wertykalne/

 

@pitt - z określeniem "lekki" to dosyć dwuznaczna sprawa. Przedział który sugeruje Mateusz to nie jest lekko, spokojnie można wdrożyć Ryoga 1016HL. Po pierwsze: dobrze leży w ręce, pokrywa przedział wagowy przynęt o jakie pyta Kolega no i jest świetnie zbudowana. O design nie wspomnę, zagina sporą część towarzystwa które przeplata się w wątku. Młynek dobierał bym pod kij i preferencje łowiącego. Pisząc o kiju chodzi mi o idealne zbalansowanie zestawu: kij-młynek-przynęta. Zerknij na ofertę Hardy kołowrotków Cascapedia MkIII - http://fly.hardyfish...scapedia-mkiii/. Jak widać proponują 190 gram do kija 2/3/4 - wszystko zależy od kija i co kto lubi... ;) Akurat tutaj mój młynek waży około 100 gram. :D Pozdrawiam Kolegów. :)



#15 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 marzec 2014 - 16:54

Ja bym zostawił tego MGX'a i wykorzystał do maksimum. Tzn. wybrał do tego najlżejszy możliwy blank i złożył super lekki zestaw.  :)

Do Lighta mam Seekera z Liberto Pixy i jak narazie nie zapowiada się na zmianę, tylko szpulę jeszcze muszę dokupić.

Nad Ryogą lub Plutonem zastanawiałem się do Xzogi 7kg i jeśli tyle głosów jest za nią to coraz bardziej przekonujecie mnie do zastosowania jej do sandaczówki, tylko skąd wziąć pieniądze? :angry: Do sezonu jeszcze trochę zostało, może trafi się jakaś konkretna okazja, pożyjemy zobaczymy.


Użytkownik MateuszDDZ edytował ten post 25 marzec 2014 - 21:20


#16 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 17:37

Nie wiem, nigdy mi się nie rozleciał zestaw. Zdarzyło się 2x przekładnię wymienić.  MGX znam tylko z oględzin, nie łowiłem. Mam pokrewne LT, ale to co innego bo rama z aluminium, a przekładnia z mosiądzu. Jeśli jednak dysponował bym młynkiem o wadze 150gr, to gra jest warta świeczki. W sumie to nawet mniej niż to Liberto Pixy. Jest szansa na zrobienie całego zestawu w okolicach 250gr, czyli tyle ile waży mała Ryoga. 



#17 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 24 marzec 2014 - 18:03

Mi MGX świetnie się spisuje przy okoniach i sandaczu na lekko.W moim przypadku sandacz na lekko to maks ok 20g ,czyli główki od 5-15g +gumy 7-10cm.Myślę ,że z cięższymi też sobie sobie poradzi ,jeśli służy głównie do zwijania luzu linki.Po 1.5 sezonu nie stwierdziłem na chwilę obecną,niepokojących odgłosów z wnętrza młynka,czy luzów.

Fajny multik do lekkiego zestawu z kijkiem 10-12lb,zestaw obsługuje się z usmiechem na pysku.Przykijku 18lb już pracuje Zillion.



#18 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 24 marzec 2014 - 18:03

Jakoś nie jestem przekonany do nadmiernego odchudzania zestawów. Oczywiście są wędki takie jak komar czy delikatne okoniówki, dla których możemy sobie trochę zejść z wagi, ale nie ma co przesadzać, bo przecież jest masa osób która łowi cięższymi zestawami i podejrzewam, że niewielu to przeszkadza. Mi te kilkadziesiąt gram nie robi większej różnicy. Może gdybym miał super lekki zestaw, to miałbym satysfakcję psychiczną z zestawu lżejszego od innych, ale jakoś wole komfort psychiczny że mam pewien zapas mocy i nic się nie powinno stać.

 

 

 


Mi MGX świetnie się spisuje przy okoniach i sandaczu na lekko.W moim przypadku sandacz na lekko to maks ok 20g ,czyli główki od 5-15g +gumy 7-10cm.Myślę ,że z cięższymi też sobie sobie poradzi ,jeśli służy głównie do zwijania luzu linki.Po 1.5 sezonu nie stwierdziłem na chwilę obecną,niepokojących odgłosów z wnętrza młynka,czy luzów.

Fajny multik do lekkiego zestawu z kijkiem 10-12lb,zestaw obsługuje się z usmiechem na pysku.Przykijku 18lb już pracuje Zillion.

 

 

Właśnie MGXa kupiłem właśnie min. dlatego że widziałem że go użytkujesz.

 

Jak podbijasz to łapiesz kciukiem za szpulę, bo mi ciężko to ogarnąć?

Młynek miałby być u mnie sparowany z phenixem MXS72ML lub MXS72M


Użytkownik MateuszDDZ edytował ten post 24 marzec 2014 - 18:08


#19 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 28 marzec 2014 - 16:47

Jakoś nie jestem przekonany do nadmiernego odchudzania zestawów. Oczywiście są wędki takie jak komar czy delikatne okoniówki, dla których możemy sobie trochę zejść z wagi, ale nie ma co przesadzać, bo przecież jest masa osób która łowi cięższymi zestawami i podejrzewam, że niewielu to przeszkadza. Mi te kilkadziesiąt gram nie robi większej różnicy. Może gdybym miał super lekki zestaw, to miałbym satysfakcję psychiczną z zestawu lżejszego od innych, ale jakoś wole komfort psychiczny że mam pewien zapas mocy i nic się nie powinno stać.

 

 

 

 

Właśnie MGXa kupiłem właśnie min. dlatego że widziałem że go użytkujesz.

 

Jak podbijasz to łapiesz kciukiem za szpulę, bo mi ciężko to ogarnąć?

Młynek miałby być u mnie sparowany z phenixem MXS72ML lub MXS72M

Fakt hamulec wydaje się trochę słaby,ale dokręcam na maksa i nie przepuścił jeszcze przy zacięciu ,więc szpuli nie trzymam .paluchem



#20 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 29 marzec 2014 - 18:17

Jesli MGX Ci nie odpowiada z powodu jego lekkosci to Revo Premiera takze sobie odpusc od razu. Uzytkuje teraz MGXa na lewa reke, fakt moze jest zbyt lekki i jak go nazwales zabawkowy ale tl multik to lighta , i spelnia sie w tym jak najbardziej. Ja bym bral pod uwage te opcje :
~ Daiwa Ryoga 1016
~ Abu Morrum ZX

Dla mnie MGX jest solidna konstrukcja. :) Jestem zadowolony.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych