Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

kłusownicy- tv


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 11 wrzesień 2008 - 16:24

na tvp1 własnie leci o kłusolach program Celownik

#2 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 11 wrzesień 2008 - 16:32

smieszne,
sąd mała szkodliwość i niewielkie ilosci ryb złapanych przez kłusola.kara 150-200zł a ryby sprzedaje za 500zł.tylko łapac jak powiedział strażnik ,paranoja poprpstu,ludzie w sadach niemaja pojecia o skali procederu :angry:

#3 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 11 wrzesień 2008 - 16:37

To jest absurdalne. Problem tkwi w tym, że wszelakie knajpy skupujące ryby nie mają obowiązku sprawdzić pochodzenia ryb.
A kłusownicy zarabiają na tym procederze.

#4 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 11 wrzesień 2008 - 16:40

http://www.itvp.pl/e...celownik/?tab=1
Tutaj powinien niedługo pojawić się ten odcinek.
Jak się pojawi, dam odrazu znać

#5 OFFLINE   savior

savior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaSierpc

Napisano 11 wrzesień 2008 - 16:47

Witam,
Myślałem że powiedzą ze do takich można strzelać bez ostrzeżenia.
Najpierw po tytule postu myślałem ze jakaś nowa telewizja (znaczy kanał TV) :mellow:
ja nie zdążyłem to obejrzę sobie na podanym linku. Dzięki

#6 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 11 wrzesień 2008 - 22:53

Właśnie ten krótki reportaż został umieszczony na itvp:
Oto link:
http://www.itvp.pl/video.html?channel_id=499&site_id=811 &genre_id=503&form_id=479&video=42949

Polecam

#7 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 12 wrzesień 2008 - 05:04

Aby kłusol był ukarany musiałby za...ć ryby ze sędziemu sądu, wówczas może by było inaczej.To jest tzw niska szkodliwość czynu i szkoda tracić nerwy oglądając ten program.Przyznaję oglądałem i widać żal,bezsilność i frustrację strażników parku.Wykonują ciężką i niebezpieczną pracę a praktycznie nieefektywną.

#8 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 12 wrzesień 2008 - 06:38

Aby kłusol był ukarany musiałby za...ć ryby ze sędziemu sądu, wówczas może by było inaczej.To jest tzw niska szkodliwość czynu i szkoda tracić nerwy oglądając ten program.Przyznaję oglądałem i widać żal,bezsilność i frustrację strażników parku.Wykonują ciężką i niebezpieczną pracę a praktycznie nieefektywną.



A czy dzierżawca wody pofatygował się do sądu jako pokrzywdzony i oskarżyciel posiłkowy??? Czy przedstawił swoje straty? Przecież to nie tylko wartość rynkowa kilograma skłusowanej ryby?? Czy jak Tobie ktoś jabłka z sadu ukradnie, to czekasz w domu spokojnie na wyrok sądu??
O tym, że da się ukarać kłusowników, można przeczytać w tym lub w tym wątku

PS. Tak już na zakończenie - dla zainteresowanych (ale nie biciem piany) polecam np. ten artykuł

#9 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 12 wrzesień 2008 - 07:41

Będę jeszcze wrzucał różne wątki z US ale to dlatego by wrzucić kilka ciekawostek ze świata :D

DNR - ... na samą nazwę wędkarze w USA trzęsą się ze strachu :D Jak taki gościu przypływa do łodzi ... dokumenty same wychodzą z portfela. Podczas wizyty w US słyszałem kilkanaście razy ten skrót. Ludzie wyszkoleni, wyposażeni w sprzęt najwyższej klasy - zarówno ten pływający jak i strzelający. Potrafią nagrać przestępstwo z ukrycia. Później konfiskują wszystko - wędki, łódkę a nawet samochód którym przyjechałeś na łowisko. Kary? Nikomu się nie opłaca łowić na dziko, nieprzestrzegania regulaminowych wymiarów, czy zabierania ryb z łowisk gdzie tego robić nie wolno. Kary są olbrzymie a sam DNR ma więcej uprawnień niż policja. Podczas łowienia na Vermillion widziałem przedstawiciela DNR raz. Podpłynął do nas, jak do każdej łodzi na jeziorze i .... zrobił z nami ankietę (!!!) Pytania były na temat turystyki, wędkarstwa i tego co dzieje się na jeziorze. Mimo, że wszyscy stali na baczność, kazał nam łowić a jednocześnie przeprowadzał ankietę. Dzięki niemu wiedzieliśmy również co dzieje się na jeziorze (właściwie dzięki ankiecie).

U nas to niestety mało realne. Każdy chce dyskutować :D ale ... jest i w tym trochę uroku :D oraz ... brak ryb.

Pozdrawiam
Remek

#10 OFFLINE   biosteron

biosteron

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNadbużańskie tereny.
  • Imię:Marcin

Napisano 12 wrzesień 2008 - 13:32

Na temat DNR słyszałem kiedyś w którejś tam audycji Zew Natury,była temu poświęcona cala audycja.Z tego co pamiętam zezwolenia na łowienie są dostępne praktycznie w każdej stacji benzynowej, od razu jest wręczany regulamin połowu na dany stan.I tam nie ma tłumaczenia tego typu że:nie wiedziałem,nikt mnie o tym nie poinformował lub jestem nie tutejszy,a za zbędną dyskusje powalają klienta na ziemie ,kują w kajdany i tak to się kończy...czasem przepada cały majątek,dom, auto a do tego nawet 10tys dolarów grzywny.Taka się toczyła dyskusja w audycji Zew Natury.Ja to napisałem w wielkim skrócie.

Ps.

Ja chce tak samo :D.

#11 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 12 wrzesień 2008 - 18:10

Dodam tylko, że nie tylko DNR jest sławny. Strażnicy w Parkach Narodowych są też bardzo ostrzy. W ogóle, w Stanach, jest inna kindersztuba - nie dyskutuje się z oficerami Law Enforcement (egzekwowania prawa), a nieznajomość prawa jest czynnikiem obciążającym, bo zdobycie informacji jest bardzo łatwe (regulacje są napisane w prosty i zrozumiały sposóB).

Ale, ale. Nie myślcie sobie, że tam nie ma kłusoli, są i mają się dobrze ;) .



#12 OFFLINE   Tomaszek

Tomaszek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 477 postów
  • LokalizacjaCo. Kerry

Napisano 13 wrzesień 2008 - 00:43

Jak taki gościu przypływa do łodzi ... dokumenty same wychodzą z portfela


Widzę remek, że ktoś narobił w pory, na widok Chucka Norrisa :lol:

#13 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 13 wrzesień 2008 - 07:12

śmieszne to wszystko jest. Sami jak mówią kłusownicy się śmieją z tych kar. Powinno im się dojebać 5tysiecy raz potem 10 i by sie uspokoili. A tak to sie dalej śmieją strażnikom w twarz :wacko:

#14 OFFLINE   zbiczeek

zbiczeek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 40 postów
  • Lokalizacjanad jeziorem

Napisano 13 wrzesień 2008 - 17:43

za zbędną dyskusje powalają klienta na ziemie ,kują w kajdany i tak to się kończy...czasem przepada cały majątek,dom, auto a do tego nawet 10tys dolarów grzywny


amerykańskie pomysły możnaby podsumować słowami powszechnie uważanymi za obelżywe, ale wystarczy, że są amerykańskie.....
a i tak wszyscy wiedzą

P.S. Łepkowi z osiedla dziś wpadła do mojego ogródka piłka, przeskoczył przez metrowy płotek i ją sobie wyciągnął. Ma szczęście, że to nie Ameryka, bo może bym go M16 potraktował... :unsure:

#15 OFFLINE   argrabi

argrabi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • LokalizacjaPiachowo

Napisano 15 wrzesień 2008 - 13:55

[quote]
Aby kłusol był ukarany musiałby za...ć ryby ze sędziemu sądu, wówczas może by było inaczej.To jest tzw niska szkodliwość czynu i szkoda tracić nerwy oglądając ten program.Przyznaję oglądałem i widać żal,bezsilność i frustrację strażników parku.Wykonują ciężką i niebezpieczną pracę a praktycznie nieefektywną.
[/quote]


A czy dzierżawca wody pofatygował się do sądu jako pokrzywdzony i oskarżyciel posiłkowy??? Czy przedstawił swoje straty? Przecież to nie tylko wartość rynkowa kilograma skłusowanej ryby?? Czy jak Tobie ktoś jabłka z sadu ukradnie, to czekasz w domu spokojnie na wyrok sądu??
O tym, że da się ukarać kłusowników, można przeczytać w tym lub w tym wątku

PS. Tak już na zakończenie - dla zainteresowanych (ale nie biciem piany) polecam np. ten artykuł
[/quote]


Taki mały promyczki w ciemnym tunelu...
http://www.pzw.org.pl/18/mod.php?dir=wiadomosci&file=cas cade&id_wiadomosci=13614&id_kategorii=1&opcja=wi adomosc&pozycja=0
http://www.pzw.org.pl/18/mod.php?dir=wiadomosci&file=cas cade&id_wiadomosci=13613&id_kategorii=1&opcja=wi adomosc&pozycja=0
Kwoty nie są takie niskie, a co - godne podkreślenia zwłaszcza w drugim przypadku - udział pełnomocnika dzierżawcy/właściciela wody w postępowaniu sądowym.
To chyba jest droga.. I gotowe rozwiązania prawne, z których trzeba umieć korzystać, a nie emocjonowanie się kałachami w dorzeczu Wołgi czy M16 w Jusa...

#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 wrzesień 2008 - 14:02

Widzę remek, że ktoś narobił w pory, na widok Chucka Norrisa :lol:


Ty? :D :lol: :lol:

#17 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 wrzesień 2008 - 14:06

Na temat DNR słyszałem kiedyś w którejś tam audycji Zew Natury,była temu poświęcona cala audycja.Z tego co pamiętam zezwolenia na łowienie są dostępne praktycznie w każdej stacji benzynowej, od razu jest wręczany regulamin połowu na dany stan.I tam nie ma tłumaczenia tego typu że:nie wiedziałem,nikt mnie o tym nie poinformował lub jestem nie tutejszy,a za zbędną dyskusje powalają klienta na ziemie ,kują w kajdany i tak to się kończy...czasem przepada cały majątek,dom, auto a do tego nawet 10tys dolarów grzywny.Taka się toczyła dyskusja w audycji Zew Natury.Ja to napisałem w wielkim skrócie.

Ps.

Ja chce tak samo :D.



Ja kupiłem raz w sklepiku wędkarskim a raz po prostu przez internet. Wypełniłem wszystkie pola w formularzu, podałem kartę kredytową, wydrukowałem i ... wsadzilem do portfela :D Gościu z DNR może to w każdym momencie sprawdzić, czy mam wykupione zezwolenie.

#18 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 23 kwiecień 2009 - 06:56

http://www.rybobranie.pl/wiadomosci/2367/24/klusownicy_podpa laja_lodzie

#19 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 23 kwiecień 2009 - 07:20

Czytałem niedawno ciekawy artykuł na temat kodeksu karnego. Wynika z niego, że środowiska które mają największy wpływ na jego kształt to ludzie którzy uważają, że kara nie działa odstraszająco. Jak widać wpływy tych ludzi są bardzo duże i doprowadziły do totalnego skretynienie wymiary sprawiedliwości. Reportaże o kolejnych skandalach staja się już nudne.

#20 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 23 kwiecień 2009 - 07:29

Czytałem niedawno ciekawy artykuł na temat kodeksu karnego. Wynika z niego, że środowiska które mają największy wpływ na jego kształt to ludzie którzy uważają, że kara nie działa odstraszająco. Jak widać wpływy tych ludzi są bardzo duże i doprowadziły do totalnego skretynienie wymiary sprawiedliwości. Reportaże o kolejnych skandalach staja się już nudne.


Całkowicie się zgadzam, dodał bym jeszcze nieuchronność kary. Co z tego że będą mandaty po 2 000pln skoro nie będzie kontrolujących, będzie niska szkodliwość czy będziesz musiał się poddać egzekucji kary za 5 lat :unsure:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych