Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Zegrzyński - Spinningowe MP - 9 -12.10.2008.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 wrzesień 2008 - 06:47

Witam kolegów.

Wiem, że wielu z Was zna tą wodę jak własną kieszeń, w związku z tym moja prośba o krótkie scharakteryzowanie łowiska. Słyszałem, że dominującą rybą jest okoń, trafiają się szczupaki jest równiez sandacz i sum. Łowisko ma średnio od 1.5m do 9m,więc pytanie, gdzie o tej porze ( październik ) szukać na tym zbiorniku okoni? Wiadomo, że co łowisko to teoria, Zegrza nie znam wcale więc zwracam się do znających akwen o małą podpowiedź ;). Może macie jakieś sprawdzone namiary lub ewentualne sugestie co do jesiennych łowów.

Mam jeszcze pytanko o bazę noclegową, który z pobliskich Hoteli lub Schronisk Wędkarskich polecacie ( najlepiej aby był jak najbliżej sektorów:

Sektor A - Pogorzelec,
Sektor B - Serock,
Sektor C - Zegrze).

Z góry dziekuję za odpowiedzi.

#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 wrzesień 2008 - 09:41

Patu,
O Pogorzelcu cosik napiszę, więcej o Serocku i Zegrzu - Rybakach. Daj mi tylko trochę czasu, wieczorem coś skrobnę, jak się opędzę od dzieci.

Spać można w czwórce u Jurka - w Rybakach. Słyszałem, że nie jest źle.



#3 OFFLINE   Anguiler

Anguiler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2008 - 10:11

[quote title=krzysiek napisał(aSpać można w czwórce u Jurka - w Rybakach. Słyszałem, że nie jest źle.[/quote]

A nawet bardzo dobrze, za 80 PLN dwusobowy pokój z własną łazienką i kuchnią, w nowym budynku. Co do łowiska, to ja je dopiero poznaję :wacko:

#4 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 wrzesień 2008 - 14:46

A jednak udało mi się napisać parę słów wcześniej.

Pogorzelec
Odcinek Narwii/Zalewu z odczuwalnym uciągiem. Lata tam nie łowiłem, a jak łowiłem, to na wiosnę albo w lecie. Okonie brały w typowych miejscach, w wolniaczkach, bocznych odnogach. Szczupaki wzdłuż pasów roślinności wynurzonej – i to chyba na nich należałoby się skoncentrować.

Główne koryto ma 3-4m. Nieco powyżej Pogorzelca jest tzw. Przekop. Tam głębokość może przekraczać 5m. Jak będzie bardzo zimno, może się okazać, że ryby będą brały właśnie tam.

Serock
O Serocku wiem więcej. Okolice mostu drogowego w Wierzbicy to łowisko sandacza, ale raczej późnojesienne. Szczupaki dobrze biorą na ujściu Bugu. Na trola można ich się tam nałowić do woli, ale nie powalają na kolana swoimi rozmiarami. Okonie łowi się na spadach głównego koryta, które na tym odcinku przebiega raczej pod zachodnim brzegiem (jego głębokość nie przekracza najczęściej 6-7m, za wyjątkiem dołka naprzeciwko plaży w Serocku – 10m). W podobnych miejscach można też poszukać sandaczy oraz szczupłych, ale te ostatnie schodzą głębiej dopiero późną jesienią. Na ZZ to reguła – do końca października, a nawet do połowy listopada nie łowię zębatych głębiej niż na 4m, choć i tu bywają wyjątki.

Zegrze Rybaki
Ten odcinek bardzo lubię, choć od dawna nie łowiłem tam okoni. W 2006 roku przyłowiłem na spore, szczupakowe przynęty kilkadziesiąt pasiaków powyżej 30cm. W zeszłym roku było znacznie słabiej. W tym – beznadziejnie. Najwięcej okoni (dopóki jest ciepło) łowi się w okolicach roślinności wynurzonej (grążele) lub na karczach i uskokach z 1,2-1,5m na 3-4m (na wygarbieniach w pobliży głównego koryta, od południowej strony nieco poniżej „czwórki” jest ich pod dostatkiem, dobre są także okolice Wieliszewa, oba brzegi). Jak przymrozi, to okoni trzeba szukać na spadach głównego koryta. Szczupaki nawet po pierwszych przymrozkach stoją na niezbyt głębokiej wodzie 3-4m, szczególnie w słoneczne dni. Dopiero solidne ochłodzenie zapędza je do głównego koryta. Sandaczy w zasadzie już teraz można tam szukać; pod północnym brzegiem poniżej „czwórki” i dalej, w okolicach tzw. „krzyża”. Tam głębokość dochodzi do 10m

Jeżeli chodzi o rybność, to uważam, że najciężej o komplet będzie w Pogorzelcu, najłatwiej w Rybakach. Podstawową rybą zawodów jest okoń, a metodą – trok. Jednak nie lekceważyłbym szczupaków, mimo zagrożenia zejścia z zerem. Po zarybieniu w 2006 roku w zeszłym roku regularnie trafiały się 70+ a w tym roku nawet większe. Na tegorocznym rozpoczęciu sezonu, lawirując miedzy zawodnikami „zdjąłem” trzy szczupłe: ok. 60, ok. 70 i 77cm. W zeszłym roku pod koniec sezonu (nie wiem, czy nie rozgrywano wtedy pucharu Rapali…) miałem podobną sytuację. Złowiłem 4 sztuki ok. 60, 2x 70+ i 75cm. Wszystko na duże przynęty, a zawodnicy dłubali drobnicę (bodajże kilkadziesiąt okoni i 2 szczupaki na sześćdziesięciu chłopa).

Na razie tyle, jakbyś potrzebował szczegółów to pytaj.
Powodzenia!


#5 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 wrzesień 2008 - 15:50

...dzięki @krzysiek za cenne informacje, na pewno się przydadzą...będziemy w kontakcie

#6 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 wrzesień 2008 - 15:52

Do usług, odwiedź nas kiedyś B) pokażę Ci trochę namiarów w realu.



#7 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 wrzesień 2008 - 15:57

...bardzo chętnie, może dam rade podjechać dzień wcześniej przed Mistrzostwami i potrenować na przynętach nieuzbrojonych :huh: ( jak mówi regulamin)...ja również zapraszam na odrzańskie drapieżniki

#8 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 wrzesień 2008 - 16:00

No to już chyba lepiej uzbroić przynęty, darować sobie trening i oddać się czystej rekreacji... :lol:

#9 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 239 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 wrzesień 2008 - 22:29

...Najlepiej skłuć wodę dzień wcześniej, będą zajebiste wyniki na zawodach.

#10 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 wrzesień 2008 - 06:04

A to już kwestia, czy polegamy na zdrowym rozsądku uczesników, czy zakładamy, że każdego trzeba prowadzić za rączkę... Jak w życiu... :unsure:

#11 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 18 wrzesień 2008 - 09:22

...Najlepiej skłuć wodę dzień wcześniej, będą zajebiste wyniki na zawodach.

... a to juz niezgodne z komunikatem organizacyjnym ;)

#12 OFFLINE   Anguiler

Anguiler

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 październik 2008 - 06:38

No i jak skończyły się te mistrzostwa? Tzn. pytam czego i ile połowiono? Bo jakoś nie mogę się doczytać, ale jeśli coś przeoczyłem, to przepraszam :D

#13 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 16 październik 2008 - 14:00

Ogólnie z rybami było różnie. Złowiono coś koło 100-tki szczupaków, ilości złowionych okoni nie pamietam. Sektor smierci to Pogorzelec, tam było najtrudniej. Startowałem tam w 3-ciej turze, także ryby były juz nieźle pokłute. Naszczęście wydłubałem szczupaka, ale było ciężko... Najlepszy wynik to 8 szczupaków w jednej turze złowionych przez jednego zawodnika...

#14 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 16 październik 2008 - 14:05

Tak też myślałem... (że: 1 - najtrudniej bedzie na Narwii, 2 - będą brały zębate)





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych