Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trociowe ABC - nowy artykuł


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Remek

Napisano 02 luty 2006 - 23:20

Cześć,
Wielu z nas szuka odpowiedzi na pytania jakie przynÄ™ty, jakÄ… wÄ™dkÄ™, koÅ‚owrotek oraz jak siÄ™ ubrać podczas zimowych wypraw na pomorskie trocie. Nasz forumowicz Robert (Komancz) bazujÄ…c na swoich wieloletnich doÅ›wiadczeniach w poszukiwaniu rekordowej troci postanowiÅ‚ przedstawić zasady doboru przynÄ™t oraz sprzÄ™tu. Tym samym jest to pierwszy artykuÅ‚ z serii “dla poczÄ…tkujÄ…cych”.

Zapraszam serdecznie do dyskusji. Komancz dziękuję za kolejny świetny artykuł.

Tym samym zapraszam wszystkich forumowiczów do publikacji swoich artykułów, relacji, opisu sprzętu. Zapraszam do współtworzenia strony miłośników spinningu, castingu, jerkingu i trollingu.

Pozdrawiam serdecznie
Remek


#2 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów LeÅ›ny

Napisano 03 luty 2006 - 09:50

Bardzo cieszę się, że taki artykuł powstał bo o łowieniu troci nie mam zielonego pojęcia. Ten tekst, bardzo przystępny i życiowy, pozwala mieć jakotakie pojęcie o tym w jakiego rodzaju sprzęt należy się wyposażyć.
pozdrawiam,

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • ImiÄ™:RafaÅ‚
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 luty 2006 - 09:57

Krótko i na temat!!!
Jak na Matke Wszystkich Wędkarzy przystało. Co tu dużo mówić, bardzo dobry artykulik :mellow:

#4 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 luty 2006 - 13:21

@Komancz,

dzięki za dobry artykuł. :D
Konkretny i na temat.
Na pewno przyda się niedoświadczonym i przyszłym łowcom troci.

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 04 luty 2006 - 19:58

bardzo fajny tekst, dopiero dzis mialem czas, zeby go dokladnie przeczytac i sie fotkami nacieszyc ... fotkami wspanialych przynet

piekne wahadlowki i obrotowki, w naturalnych kolorach o fascynujacej ornamentyce, uwielbiam tak wspaniale rekodzielo, szkoda, ze u mnie, nie mozna kupic takich cacek ...
mialbym czym zaspokajac moj prywatny fetysz ;) :mellow:

#6 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2006 - 20:30

@pitt

dzisiaj na targach specjalnie zwracalem uwage na wahadlowki - wiesz

Niestety wsztsko wykonywane jest na jedna modle - z jakiegos blizej nieokreslonego stopu, na ktory idzie powloka galwaniczna. Pol biedy, jak powloka jest matowa (chociaz najczesciej jest nietrwala). Najczesciej powloka swieci sie jak psu jajca :(

Ja pamietam, jak blisko cwierc wieku temu znalazlem nad rzeka gnoma 3 od SUMA. Takiego z miedzi czy tez z mosiadzu. Juz patynowanego zebem czasu. Gruba, ciezka blacha, wazyla te swoje 33 gramy. Minelo pare lat kiedy moglem na nia lowic. Byla to moja pierwsza przyneta spinningowa. I jak na to szczupaczki siadaly! )(wtedy wydawaly mi sie wielkimi szczupakami). Teraz tzw. gnom w tym rozmiarze, nawet podobnej grubosci, wazy jakies 10 gram mniej. I wydaje mi sie ze troche inaczej pracuje, no bo skoro zmienila sie gramatura materialu, a forma nie, to blacha chyba musi inaczej pracowac?
Duzo bym dal, zeby gdzies dostac blachy w starych wzorach takich jak Gnom czy Alga, ale wykonywane rowniez z materialow dla jakich byly ongis projektowane...

pozdrawiam

#7 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 04 luty 2006 - 21:02

@Friko

Na allegro.pl można czasami dorwać zajefajne wahadła, ja kiedys byłem w szoku jak na stere wahadła wchodziły sandacza a na te z mojego rocznika już nie, dziwne, ale prawdziwe.

Pozdrawiam

#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2006 - 23:07

dzieki @mich
glupie, ale nie pomyslalem o tym :unsure:

#9 OFFLINE   shad

shad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 04 luty 2006 - 23:19

@Pitt, @Friko
Moze cos z tych wahadelek: WAHADLA

Nie ma jak dobre rekodzielo :o

#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2006 - 23:41


@shad
dzieki za info, rzeczywiscie wyadja sie porzadne.
Te blachy sa do dostania w opisywanym w artykule Warszawski rynek castingowy salonie WMH, w niezlym wyborze. Typowe trociowki, tzn. gleboko krepowane + szerokie. Takie blachy maja tendencje do wpadania w ruch obrotowy, czego sobiscie nie lubie. Moze na trociach sie to sprawdza ale na nizinach... nie mam przekonania. Szukam czegos takiego wlasnie (miedz, mosiadz) ale w klasycznych wzorach: alga, gnom.

pozdrawiam

@pitt

a do tych gnomikow Twoich co je Gadda blacha Pitta ochrzcil dostep jeszcze masz? Takich nitowanych z 2 blach?

#11 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 05 luty 2006 - 11:22

Te są piękne
http://allegro.pl/sh...p?item=85127307

#12 OFFLINE   pitt

pitt

    JadÄ™ na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 05 luty 2006 - 13:23

ano mam, myslisz o kneubühler hecht spezial?
jak chcesz to tez mozesz miec do nich dostep :mellow:

#13 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 05 luty 2006 - 16:45

Ja pamietam, miałem taka stara wahadłóweczke, kształtem przypominała rybke, oczko, skrzela i łuski tłoczone, niewiem jak sie nazywa, ale pstragale biły w nią niemiłosiernie.

#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 luty 2006 - 21:19

@pitt
MogÄ™? to super :o

proponuje na priv o szczegolach, bo wypadałoby zrobić jakieś większe machniom skoro jest okazja :mellow: