Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kolejny kij


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dziubek

dziubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 wrzesień 2008 - 11:57

Mam prośbę o doradzenie w sprawie wyboru kolejnego kija, ponieważ niestety nie ze wszystkich które posiadam jestem zadowolony.
Z racji już zaplanowanego wyjazdu do Szwecji zaczynam powoli rozglądać sie za kijem do łowienia oczywiście szczupaków. Chodzi mi o łowienie głównie na gumy myślę max. do 35-40g., duże wirówki 4-7 i ewentualnie woblery. Kij do połowu tylko z łódki nie do trola i koniecznie z akcją szczytową, długość myślę do 2.40. Oczywiście tym kijem chciałbym też łowic w kraju, cena max. 500zł. Będę wdzięczny za kazdą sugestję.

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 12:02

to ma być kij spinningowy czy pod multiplikator
?

#3 OFFLINE   dziubek

dziubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 wrzesień 2008 - 12:06

spining

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 12:15

to ja na twoim miejscu celowałbym w serię St Croix Premier w długosci 2,13m czyli 7
Może sprawdzone w wielu bojach PS70HF lub wersja dwuczęściowa PS70HF2 oba w cenie pewnie nie wiekszej niz 500 zł.

Wiecej napewno podpowiedzą bardziej doświadczenii w skandynawskich szczupakach...

pozd JW :D

#5 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 wrzesień 2008 - 15:11

premier do lowienia glownie na gumy raczej odpada, nie do tego te wedki zbudowano, z regalu st. croix raczej avid bedzie tym, czego szukasz
jest taka sprytna seria SPRO blue wave havy spin, jezeli masz mozliwosc, to poszukaj i sprowadz sobie, szybka akcja, nadaje sie swietnie pod wirowki i przeciazone gumy, pomimo wybitnie szczytowej akcji pozwala na precyzyjne prowadzenie woblerow (choc ja osobiscie wole do wobkow takie kije, jak wspomniany przez jurka premier), ta wedka SPRO ma ogromny zapas mocy, jest na dobrych komponentach i kosztuje bezcen

#6 OFFLINE   dziubek

dziubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 wrzesień 2008 - 15:59

Dzięki Jerzy, dzieki Pitt.
Pitt-Twoj opis kija brzmi obiecująco.
Co sądzicie o Ugly Stiku SHAKESPEARE-CUSTOM GRAPHITE 2.40 15-40g.?

#7 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 20 wrzesień 2008 - 21:49

W tym roku zabrałem do Szwecji i kij pod multik i spinning. Bardzo szybko zrezygnowałem jednak z łowienia spinningiem. Dużymi, ciężkimi przynętami o wiele łatwiej i wygodniej było rzucać kijem z multikiem.

#8 OFFLINE   Wojtek_Wroc

Wojtek_Wroc

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Wojtek

Napisano 21 wrzesień 2008 - 09:15

ja posiadam DRAGON Infinity 14-42gr no i jestem zadowlony ..sprawdza sie przy gumach i duzych przynetach.. pzdr..

#9 OFFLINE   dziubek

dziubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 wrzesień 2008 - 12:10

tpe1 zgadzam sie z Tobą, że dużymi przynetami lepiej sie rzuca multikiem, w moim odczuciu granicą jest jakieś 50g. Do 40g. o które mi chodzi na razie pozostane przy spiningu.
Ixiuuu jeśli możesz napisz cos wiecej o swojej wędce, jaką ma akcję, dlugość, z czego blank, orientacyjana cena itp.

#10 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 21 wrzesień 2008 - 12:21

tpe1 zgadzam sie z Tobą, że dużymi przynetami lepiej sie rzuca multikiem, w moim odczuciu granicą jest jakieś 50g. Do 40g. o które mi chodzi na razie pozostane przy spiningu.
Ixiuuu jeśli możesz napisz cos wiecej o swojej wędce, jaką ma akcję, dlugość, z czego blank, orientacyjana cena itp.

Moim zdaniem tą granicą jest 15-20 gram. Przy wprawie 10 gram a dodatkowo przy dobrym multiku 5gram :D (pomijam już kij).
Ale niczego nie narzucam :D

#11 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 21 wrzesień 2008 - 12:24

Co sądzicie o Ugly Stiku SHAKESPEARE-CUSTOM GRAPHITE 2.40 15-40g.?

O tym kiju już na forum była mowa:
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4246& ;prevloaded=1&&start=0

pozdrawiam

#12 OFFLINE   dziubek

dziubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 wrzesień 2008 - 13:53

Dzięki Maniak. Chyba wszystko co chciałem wiedzieć o Ugly Stiku jest w tym poscie i myślę, że będę brał go mocno pod uwagę.
Jeśli możecie coś jescze napisać w temacie wędek pod Szwecje to będę wdzięczny. Być może była już o tym mowa, a ktoś zna skrót do strony to z góry dziękuję.


#13 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 21 wrzesień 2008 - 16:41

moze znajdziesz cos pod ponizszymi linkami :D
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=85691& amp;&srch=W%EAdka+i+ko%B3owrotek#msg_85691
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=4225& ;prevloaded=1&&start=0


#14 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 21 wrzesień 2008 - 22:57

[quote]
tpe1 zgadzam sie z Tobą, że dużymi przynetami lepiej sie rzuca multikiem, w moim odczuciu granicą jest jakieś 50g. Do 40g. o które mi chodzi na razie pozostane przy spiningu.
Ixiuuu jeśli możesz napisz cos wiecej o swojej wędce, jaką ma akcję, dlugość, z czego blank, orientacyjana cena itp.
[/quote]
Moim zdaniem tą granicą jest 15-20 gram. Przy wprawie 10 gram a dodatkowo przy dobrym multiku 5gram :D (pomijam już kij).
Ale niczego nie narzucam :D
[/quote]

Zgadzam się z Tobą Sławku całkowicie.

#15 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 22 wrzesień 2008 - 01:25

Castingowe podobno są dobre, może spinningi także http://www.sklep.zienrex.pl/wêdka-rozemeijer-qualifier-spin -heavy-3060gr-gratis-p-768.html?osCsid=0e23a4c07688aa70a521f de4333fb7fd

#16 OFFLINE   dziubek

dziubek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2008 - 21:03

Dzięki Panowie za wszystkie cenne informacje. Mam mały mętlik w głowie i pewne wątpliwości bo wybór jest duży. Skłaniam się jednak do Ugly Stika. W zasadzie nie słyszałem o tym kiju negatywnych opini, a pozytywnych było b. dużo. Mam jeszcze trochę czasu, ale pewnie na zlocie pierwszy raz go wypróbuje.
Jeszcze raz dziękuję.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych