Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rozmiar haka do bocznego troka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   szwajnus

szwajnus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 27 wrzesień 2008 - 00:49

Witam, mam taki maly problem bo u mnie w sklepach wedkarskich niema hakow odpowiednich dla mnie do bocznego troka chodzi mi o romiar twistera a wszystko sobie chce zamowic na fishing marcie , chodzi o to ze niewiem jaki rozmiar haka dobrac do tego twistera.Jesli ktos mogby mi podpowiedziec serdeczne dzieki.....

#2 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 27 wrzesień 2008 - 08:50

Dwie sprawy. W pytaniu nie lubię jakiś odnośników internetowych. Lepiej sprecyzwać pytanie bez takich odnośników.
A teraz do meritum. Jest bardzo trudno doposować obrazek do obrazka. A tak jest w tym przypadku. Twistery są produkowane w różnych wielkościach i haki też. Nie ma tutaj jakiś twardych norm. Dlatego należy dobrać do konkretnego twistera hak najlepiej przez przymiarkę. Osobiście jeżeli już buduję takie zestaw to stosuję haki muchowe z długim trzonkiem i uszkiem.
Jest o wiele trudniej kupić odpowiedni haczyk niż gumkę. Dlatego proponuję zamówić sobie haki internetowo w splepie z akcesoriami muchowymi, a gumki dobrać w sklepie na mieście.

pozdrawiam :D

#3 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 28 wrzesień 2008 - 20:56

Ja 98% zboczkowania oblatuję taką rozmiarówką:



PZDR
Zanderix

Załączone pliki


  • Michał123 lubi to

#4 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 29 wrzesień 2008 - 08:11

Bardzo dobry sposób/forma odpowiedzi na pytanie z wątku. Sam dłuższy czas używałem tych haczyków.
http://www.okonek.co...roducts_id=1437
Obecnie stosuję kilka wielkości haków streamerowych f. Tiemco. Ze swojej strony sugeruję zadającemu pytanie żeby przyjrzał się kolorystyce twisterów ze zdjęcia Zanderixa. To nie są przypadkowe kolory twisterków... .

pozdrawiam :D

#5 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 29 wrzesień 2008 - 14:03

Słuszna uwaga Andrzeju, denaturat i motor oil to jest TO!

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:09

Słuszna uwaga Andrzeju, denaturat i motor oil to jest TO!

dzisas, co wy pijecie











:lol: :lol: :lol:

#7 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:14

@Pitt,

Każdy orze, jak może! :o

#8 OFFLINE   szwajnus

szwajnus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:18

Dzięki wlaśnie o to mi chodziło,łowiąc na troka bardzo często mi sie zdaża że po ściagnięciu zestawu mam ściagnięta gumke z haka,jest to napewno spowodowane tym ze ryba skubała mi za sam ogonek twistera,po poprawieniu twistera po kolejnych rzutach dzieje sie to samo tylko juz nie przez branie lecz chyba przez to ze guma jest juz poluzowana i poprostu spada z haka pod naporem wody.I teraz pytanie co robicie w takim przypadku zakladacie nowego???.Zdarza mi sie to dosc czesto i dlatego pytam co to moze byc za przyczyna ktos doswiadczony napewno bedzie wiedzial o co chodzi :)>Ja wymieniam odrazu na nowego ,mysle ze dobrze robie.

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:21

mozna tez tak:
1. naciagnij twister na oczo haka
2. kropelka
3. tzw. worm hooks z malutenkimi zadziorami
:D

#10 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 29 wrzesień 2008 - 20:34

Można tak jak pisze pitt@ czyli przed wyprawą przykleić twisterka do haczyka przy pomocy kleju cjanokrylowego f. Loctite nr. 401. U nas znanego jako Kropelka.
Można też zastosować muchowe haczyli sreamerowe z takim garbikiem na trzonku (specjalnie wygięty haczyk),
Kwestaia haków z zadziorami jest trochę dyskusyjna na okonie bo są to tak zwane haki węgorzowe czyli robione z grubszego drutu, które niepotrzebnie obciążają zestaw. Wskazane są haki z cienkiego drutu. Okoń to nie sandacz.

pozdrawiam :D

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 30 wrzesień 2008 - 17:24

zgadza sie andrzej, ale sa tez takie haki z cienszego drutu, podobne do tzw. finese worm fishing, tylko zeurpeizowane bo ciensze, widzialem takie VMC http://www.vmcpeche....ALOGUE/7054.htm




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych