Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wielkie Swieto Jerrego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 06 luty 2006 - 00:58

Nie , nie To nie wygrana w Toto i nie rekordowy muskie ...to Final NFL czyli Super Bowl :o . Wiem , wiem niewielu z Was to interesuje ..no to z naszej beczki . Szczesliwym zbiegiem okolicznosci stalem sie posiadaczem kolowrotka Quantum Catalyst CT20 PTi. Zastanawialem sie co ja castingowiec bede z tym robil no i nadaza sie okazja polowic pstragi z jeziorka w marcu . Chcialem Was prosic o porade ...nie wiem na jaki kijek go zalozyc . To bylby kopletny zestaw na pstragi ale mozna bez problemu podciagnac pod to Crappie i male Bassy , wszystko z jeziorek . No ide bo mecz sie zaczal :mellow:

#2 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 06 luty 2006 - 01:19

Ja bym go założył do jakiegos pstrągowego kijka. :D Poważnie, Buri coś chyba powinien Ci doradzić, konwersowałem z Nim kiedyś, włąsnie na temat Quantumów.

#3 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 06 luty 2006 - 06:16

Taki mam zamiar Michumm , chodzi mi o pstragowy kijek spiningowy . Podaje ze jeziorka wiec moze byc dluzszy . przynety to najmniejsze Hornety 4 , Bulleheady , moze Meppsiki 1,2 , moze raczki czyli gumisie . Niestety w poblizu tylko malo-srednie -;pstragi, crappie , s-bassy i chcialbym tego sprobowac . No tak spadlem na psy , ale brakuje czasu zeby gdzies dalej pojechac . Mysle ze mozna taki zestaw podpasowac pod okonie w Polsce do lowienia z brzegu.

#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 luty 2006 - 08:51

Cześć stary lisie Jurku,
Ty chyba kompletnie już upadłeś na głowę ale co tam ... kiedyś trza oszaleć. Może to po finale NFL, podobno ludzi na ulicach nie było. 100 tys na stadionie i 90 milionów przed telewizorem.
Stary lisie, podaj nam jeszcze kwotę jaką chesz wydać na spzęcik bo wiesz o czym ja od razu myślę :D ... (niepoprawny ze mnie gościu). A poza tym jest troszkę fajnych wędek st. croix, lamiglas ... no i nawet BPS pod crappie, pstrągi i bassy. Kwotę trzeba znać ...

@Michumm, Buri przecież używa UL i casting, a Jurkowi chodzi o wędkę pod zwykły kołowrotek.

Pozdrawiam
Remek


#5 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2006 - 10:02

Jezeli to maja byc rzuty z brzegu to najbardziej pstragowy bylby 255cm Batson do 14g (10LBS).
Jezeli mialbym wybierac z czego innego to poszukalbym Lamiglasa o podobnych parametrach.
Jezeli chodzi o Catalysty Quantumy to baardzo fajne kreciolki, jak na cene, jaka trzeba zaplacic (~90$). Model 2000 jest stworzony do lowienia pstragow, bezszelestna maslana praca.(na inne niewielkie ryby tez sie nada, generalnie do niezbyt ciezkiej orki)
Ostatnio chyba kupil Rognis identiko.

Mam od dawna rowniez model 4000, tym orze trolingowo w polskich warunkach (smoki sie rzaadko trafiaja).
Ma rowniez idealnie plynna prace ale w moim przekonaniu do ciezszych robotek sa lepsze konstrukcje.
Mam wrazenie, ze z kims sobie sporo o nich pogadalem, jak widac przypowiesc poszla dalej...i dobrze.
Wada tych kolowrotkow jest delikatna konstr. rotora, ktorym nie wolno nigdzie zawadzic....widzialem, ze to sie moze w rekach zostac.
Kablak po jakims czasie tez slabnie i gorzej zatrzaskuje....
Gumo



#6 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 06 luty 2006 - 10:07

@Remku

Przeca Bartek nie łowił na casting od urodzenia :mellow: .

#7 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2006 - 11:13

@Jurek,
:D posiadam identyczny kołowrotek :D
Dobry wybór, przy niskiej cenie.

Odpowiadając na twoje pytanie, osobiście wybierając się ze spinningiem na jeziorowe pstrągi i bassy, do tego łowiąc z brzegu wybrałbym kij z zakresu długości od 2,6 do 3 metrów.
Biorąc pod uwage nieduże ryby ciężar wyrzutu określiłbym do około 20 gram lub określając moc wędki na około 5-8 lb. Wędka powinna być w miarę szybka i raczej o akcji szczytowej.
Do tego jakas cienka plecionka lub żyłka około 0,18mm.

Jednak twoje amerykańskie realia są troszkę inne (zdecydowana większość krótkich kijów) więc nie wiem czy uda ci się dopasować taki kijek, o którym piszę.



#8 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 06 luty 2006 - 11:36

@jurku, z tymi paniami mialem przyjemnosc i to prawdziwa, moge polecic ;) :mellow:
premier PS76MLF
sorry, ale ten wild river, to nie byl st.croix ... to wcale nie byl st. croix wild river, tylko 'jakis tam' river ;)
shimano clarus CSS-76M



#9 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 06 luty 2006 - 12:24

Tak, jak powiedział Remek ja łowie na casting, ale doradzić coś mogę.
Możesz wybierać z całej gamy St.Croix. Skup się na kijach 8lb o cw.1/16-5/16oz. Są to kije Light, jeszcze nie UL. A więc mamy od góry Legend Elite ES66LF, Avid AS66LF2, AS66LF, PS66LF, LF2, TRS66LF2. Masz tutaj wybór od 50-300$. Celowałbym na Twoim miejscu w Avida. To już dynamiczne i mocne kije. Jeśli nie St.Croix to może coś z Loomisa? Np. SR782-2 na blanku GL3. Są też tańsze na blankach GL2.
Z dostępnością wędzisk u siebie nie masz problemu. Poszukaj sobie czegoś o mocy 6-8lb, o długości która Ci pasuje. Myślę, że szybko coś znajdziesz.
Pzdr B)

#10 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2006 - 15:27

Jerry, ja tak mysle, ze jakbys podal wielkosci ryb, jakie chcesz na ten kij lowic to byloby latwiej.
Im dluzsza wedka, tym tolerancja na c.w. przynety wieksza. Czyli jak sie wezmie wedke 2,1m do 3/4oz. to najczesciej bedzie to kolek, nie nadajacy sie na delikatne lapanie i o mocy 17LBS, czyli na pstrazki przy duzo.
3/4 oz. przy np. 3m dlugosci to inna bajka, jest mozliwosc dobrania takiego kija, zeby nawet przy sporej mocy, 12-15LBS, dalo sie wyrzucac male przynety i amortyzacja bedzie wystarczajaca.
Nie wiem, jak tam z dostepnoscia Talonow w gotowych wyrobach u Ciebie? Mysle o wedkach 9', 10' do 21g (15LBS)z IM6+ albo jak ma byc lekko 9', do 10g(8LBS), z INT.(seria Salmon&steelhead)
Niestety Lamiglasa mialem tylko jednego w karierze a juz kilka razy slyszalem dobre o nich rzeczy.
On zdaje sie czesciej wystepuje (podobnie jak St.Croix) w wersji gotowej a i pewnie gdzies w jakims oddziale Basspro mozna tym pomachac..?
Gumo

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 06 luty 2006 - 15:30

Jurku i jeszcze jedno. Przynęty, którymi chcesz łowić. Jeśli to wobki to akcja wędki powinna być inna niż na gumki.

Pozdrawiam
Remek


#12 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 08 luty 2006 - 06:53

Ten temat traktuje zastepczo , nie przymierzam sie wiec doz drogich kijaszkow . Mam zamiar wydac max. 50$ . Te chodowlane pstragi na ktore sie szykuje to nie sadze zeby to byly duze ryby [ takie jak wasze na Piasecznie] , mysle ze moze gora do kg. To wszystko sa domysly .Raczej bede chyba szukal wsrod ofert Bass PS na krappie.

#13 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 12 luty 2006 - 05:11

Sprawa sie wyjasnila , nie bede nic kupowal :mellow: . W szafie u syna znalazlem wedeczke ktora juz ze 4 lata lezy nie uzywana Embarassed. Kupilismy ja na Wystawie Outdoors Show , wszyscy je kupowali jak swierze buleczki to my tez :mellow: . Jest to wedka dlugosci 6,6 czyli ma 2 metry , lure od 1/4 do 5/8 oz czyli od 7 do 18 gram , line 6-12 LB. jest to wedka Mike Cordell's Select Series SS66M z grafitu IM7 ,akcja medium . Nie jest ta wedka tak dluga jak chcialem , raczej po amerykansku zaprojektowana na lowienie z lodzi , testowana na wodach Arkansas wiec moze i na pstragi z brzegu i z wody . Na jedna szpulke Quantuma nawine zylke Strena Dura Tuf 6Lb / 2,7kg kolor clear [przezroczyste mleczko] , na druga szpulke pojdzie plecionka najciensza Power Pro 8LB , kolor dark green . I zestaw gotowy . W marcu 12-ego cos sie szykuje , jak zima nie pokrzyzuje :unsure: . Przydalo by sie jednak pocwiczyc gdzies na uboczu zeby sie nie osmieszyc :mellow: bo beda jaja ....

#14 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2006 - 09:50

Kurcze, tez bym chcial miec taka szafe ! :mellow:

#15 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 15 luty 2006 - 22:43

Opowieści Jerry-ego. Pstrąg, Outdoors Show i Magiczna Szafa. :mellow:

#16 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 15 luty 2006 - 23:41

Michumm :D kiciuniu , zapomniales o real magicznym woblerze :D
Co do magicznej szafy to wolalbym magiczny pokoj :mellow: magii nigdy nie za duzo B)