Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przygotowanie - TROĆ 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
119 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   red tag

red tag

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacjaorle

Napisano 18 październik 2008 - 16:27

Już nidługo będzie Trociowo,mieszkam niedaleko rzeki Redy woj. pomorskie ,wpływa coraz wiecej ryb na tarło.Niekttóre niezłe lufy, są nawet metrówki,oj bedzie się działo w styczniu.Dla zagorzałych maniaków spiningu mam do dyspozycji 3 przyczepy kępingowe z ogrzewaniem wynajmuje je całorocznie na swojej prywatnej posesji,z pełnym wyposażeniem,a i żarło swojske serwuje.Dla jerkowców 2 km od mojego domu mam jezioro orle gdzie jest szczupak i sandacz.Dla muszkarzy nad redą i lipien się znajdzie.moja strona www.kenart-dystrybutor.yoyo.pl

#2 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 październik 2008 - 16:34

Pozwoliłem sobie na zmianę nazwy tematu (Troć 2009 jest zarezerwowany dla pierwszego łowcy tejże ryby w sezonie 2009).

Pozdrawiam
Remek

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 18 październik 2008 - 20:21

remas a ja mam pytanie. jak traktowac trocie trafione już w nowym sezonie ale jeszcze w starym roku

chodzi mi o to:

http://archiwum.abc....u/2006/1489.htm

troc 15.09-15.11 tak wyglada okres ochronny <_<
<_< <_< <_< <_< <_< <_< <_<

moja ISa to już normalnie aż skomle za szafa... specjalnie dla jednego uzytkownika naszego forum nawet dokupilem czerwona plecionke do tego combo :mellow:

wiesz chyba - i to dobrze ze sie powaznie zbroje na trocki morskie i powiem Ci / Wam ze po tym co dzisiaj z milo widzieliśmy to...

moze pozniej - pewnie jutro - wstawimy jedna fotke ...



#4 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 19 październik 2008 - 00:00

Mifek, przecież na Zatoce Griszy to ja już dawno wiedziałem, że są trocie, tylko jak im się dobrać do skóry ? Autochtoni podobno łapią na żywca.

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 19 październik 2008 - 09:53

Mifek,
Rok to rok więc powinny trafić do 2008r :D

Pozdrawiam
Remek

#6 OFFLINE   red tag

red tag

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacjaorle

Napisano 19 październik 2008 - 11:10

Własnie wruciłem z nad rzeki byłem na lipionach,sploszyłem 2 kłósoli z samego rana czaili sie na metrówke którą widziałem na płyciznie o świcie :lol: Lipiony też połowiłem 36cm 38cm 41cm wszystkiw trafiły spowrotem do wody.Najważniejsze być nad rzeką jak Trocki mają tarło aby gonić frajerów trociowego mięsa. <_<

#7 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 19 październik 2008 - 13:52

Mifek,
Rok to rok więc powinny trafić do 2008r :D

Pozdrawiam
Remek



ehhhh
ale za to jest szansa i t spora na to ze zagram niektórym na nosie :mellow: :mellow:

#8 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 21 październik 2008 - 16:58

@mifek


nie denerwuj hehehe ;)

#9 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 22 październik 2008 - 14:07

[quote]
Mifek,
Rok to rok więc powinny trafić do 2008r :D

Pozdrawiam
Remek
[/quote]


ehhhh
ale za to jest szansa i t spora na to ze zagram niektórym na nosie :mellow: :mellow:
[/quote]

hehehee, to ale dobrą fujarkę se kup :lol: ;)
a tak na poważnie to daj jakieś info jak już coś ten teges, ...


#10 OFFLINE   red tag

red tag

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • Lokalizacjaorle

Napisano 22 październik 2008 - 18:23

Ciekawe jak będzie z troćkami w styczniu 2009.Na co będą brały w tym roku, może nz seledyna ,albo na wściekły oranż,lub naperłe z niebieskim grzbitem.Zobaczymy nad wodą jakie wobki wybiorą.Jak któryś z kolegów chce kupić dobre wobki,to mogę polecić sklepy w Kołobrzegu,Abramis Klub na ul.portowej 3,lub sklep Zoologiczno-wędkarski Żulicki ,tam sprzedaje fajny gościu Andrzej Konowrocki,nestor trociaży.Wobki to oczywiscie Kenarty zarąbiscie pracują.Modele z długim sterem super pracują w dryfie ,a przez wielu nidoceniane Bizony,nowy model Kenarta znakomicie się nadają styczniowe kelty.Zainteresowanych odsyłam na www.kenart-dystrybutor.yoyo.pl.Pozdrawiam :mellow:

#11 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 22 październik 2008 - 19:04

@Red Tag strona którą podałeś coś nie działa :unsure: chodziło ci chyba o tą stronę: http://www.kenart.pl/ :unsure:

#12 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 23 październik 2008 - 13:42

Ciekawe jak będzie z troćkami w styczniu 2009.Na co będą brały w tym roku, może nz seledyna ,albo na wściekły oranż,lub naperłe z niebieskim grzbitem.Zobaczymy nad wodą jakie wobki wybiorą.Jak któryś z kolegów chce kupić dobre wobki,to mogę polecić sklepy w Kołobrzegu,Abramis Klub na ul.portowej 3,lub sklep Zoologiczno-wędkarski Żulicki ,tam sprzedaje fajny gościu Andrzej Konowrocki,nestor trociaży.Wobki to oczywiscie Kenarty zarąbiscie pracują.Modele z długim sterem super pracują w dryfie ,a przez wielu nidoceniane Bizony,nowy model Kenarta znakomicie się nadają styczniowe kelty.Zainteresowanych odsyłam na www.kenart-dystrybutor.yoyo.pl.Pozdrawiam :mellow:


Cześć Adam.
Muszę się odezwać, zarejestrowałeś sie w maju br. napisałeś raptem chyba trzy posty, wszystkie o treści marketingowej. Z całym szacunkiem, ale czytają forum również niedoświadczeni trociaże, więc nie rób im wody z mózgu, nie neguję skuteczności wspomnianych wobków, ale miejmy trochę szacunku dla siebie nawzajem. Chcesz pisać o trociach, łososiach to pisz, ale powołaj się na jakieś swoje czy kolegów doświadczenia itd. Ogólnie mniej marketingu a więcej rzeczowych informacji.
Pozdrawiam
Jachu


#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18584 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 październik 2008 - 17:38

Fakt, proponowałbym w tym wątku skupić się na przygotowaniach do sezonu trociowego. To że jest przyczepa do wynajęcia i woblery do sprzedania bardziej pasuje do działu Kupie-sprzedam na forum

Pozdrawiam

#14 OFFLINE   falgmar

falgmar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 276 postów
  • LokalizacjaWłocławek

Napisano 23 październik 2008 - 20:35

Janusz - ubiegłeś mnie, chciałem to samo napisać :unsure:
Pozdrawiam.

#15 OFFLINE   Pablos

Pablos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaGryfice

Napisano 23 październik 2008 - 23:23

Witam!
U mnie przygotowania do sezonu przebiegają na razie trochę inaczej. Zamiast kupowac nowy kij, kołowrotek czy piekne woby, próbujemy z SSR powalczyc trochę z kłusownictwem. Ostatnio wpadł gosc, co kradł ryby z małego dopływu za pomocą oscienia :angry: Poza tym dużo ściągniętych siatek, kilka uratowanych ryb, kilku przepłoszonych kłusoli. Jest roboty niestety, ale moze cos z tego bedzie...
Pozdro
PS. Niestety widzielismy juz pare troci mocno zarazonych pleśniawką. Mam nadzieje, ze nie jest to zaraźliwe dla innych, zdrowych ryb?

#16 OFFLINE   pietrus

pietrus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 581 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 24 październik 2008 - 08:23

I tak trzymaj Pablos. Goń kłusoli goń.

pozdro

#17 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 24 październik 2008 - 09:55

Ja już prawie wszystko mam gotowe, brak tylko agrawek <_< :lol: .
Co do tej pleśniawki, to raczej nie zbyt dobrze, mam nadzieję że nie będzie powtórkiz zeszłego roku.

#18 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 24 październik 2008 - 10:18

PS. Niestety widzielismy juz pare troci mocno zarazonych pleśniawką. Mam nadzieje, ze nie jest to zaraźliwe dla innych, zdrowych ryb?

Znów pleśniawka?
W zeszłym roku Parsęta w tym Rega?

#19 OFFLINE   RADAR

RADAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 24 październik 2008 - 14:31

Panowie Parsęta też.Dzisiaj pod mostem w Kołobrzegu widziałem kilka chorych ryb.Zrobiłem zdjęcia telefonem kom.(pużniej mogę wstawić).Z tego co słyszałem to w rzece prawdziwy pogrom. :(

#20 OFFLINE   RADAR

RADAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów

Napisano 24 październik 2008 - 15:03

Oto zdjęcia chorych ryb spod mostu.Mój znajomy który mieszka w Mechęcinie mówi że od kilku dni widać po kilkadziesiąt takich chorych które stoją w spowolnieniach.Tragedia to już 2 rok z rzędu. :angry:

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych