Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa RYOGA BAY JIGGING C2020PE-HL - wydzielone z wątku gieldowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 19 kwiecień 2014 - 14:38

ona tak naprawdę nie ma hamulca

to nie jest kołowrotek do rzucania, a do jigingu w pionie np. na dorsze

przekładnia Hyper Digigear


  • Predatorhunter lubi to

#2 OFFLINE   mirekoko

mirekoko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Okoński

Napisano 19 kwiecień 2014 - 15:13

Ma dokładnie ten sam typ hamulca co Daiwa Liberto Pixy PX68L SPR , ktory raczej do wertykala przeznaczony nie jest, a opis do tego multika na stronce mefistofishing. pl to "
Nowa DAIWA PIXY 68L SPR to niespodziewany ukłon Daiwy w kierunku hamulca odśrodkowego.
Wedle zapewnień producenta płytka szpulka + nowoczesny hamulec odśrodkowy powoduje, że z SPRki leciutkie przynęty latają daaaleko i komfortowo.
Wszystko to razem pewnikiem spowoduje dosyć duże zainteresowanie tym modelem wśród ultra light castmaniaków.



#3 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 19 kwiecień 2014 - 15:21

no ciekawe, to ja proponuję u źródeł

 

http://all.daiwa21.c...2014/index.html


  • Predatorhunter lubi to

#4 OFFLINE   mirekoko

mirekoko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Okoński

Napisano 19 kwiecień 2014 - 15:47

Sam napisałem w wątku o multiku do łowienia wertykalnego http://jerkbait.pl/t...rtykalne/page-2

że jest to multik do tego idealny, co nie oznacza iż do rzucania się nie nadaje, bo sam to sprawdzałem. Ty napisałeś "ona tak naprawdę nie ma hamulca to nie jest kołowrotek do rzucania", więc jeżeli masz większe doświadczenie  w jego użytkowaniu to napisz dlaczego?


Użytkownik mirekoko edytował ten post 19 kwiecień 2014 - 15:48


#5 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 19 kwiecień 2014 - 16:31

to że się da , to nie znaczy, że do tego jest przeznaczony i porównywanie działania hamulca w BJ i SPR jest zupełnie bezsensowne

 

ona nawet nazywa się BAY JIGGING ! i służy do wypuszczania lub wyrzucania, a nie do rzucania :)

 

http://daiwafishing....y-jigging-reel/

 

Ryoga Bay Jigging model is specifically designed for inshore light jigging with 20-40lb-test braided lines. Super sturdy body construction and salt resistant components offer reliable performances for over times. This fishing reel is more suitable for the use as conventional reel, than casting reel.

Bay Jigging has centrifugal brake to control spool speed in casting and dropping rigs. Gear box thickness is increased by 50% from original Pluton/Ryoga to hold more durable mechanicals.

 

no i oczywiście te dwa mini bloczki działają tak samo świetnie z 15g pod wiatr i 150g z wiatrem i nie wymagają regulacji ;)


Użytkownik bazyloss edytował ten post 19 kwiecień 2014 - 16:34

  • Predatorhunter lubi to

#6 OFFLINE   mirekoko

mirekoko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Okoński

Napisano 19 kwiecień 2014 - 17:40

Kamil, należysz do grona kilkunastu osób na JB, które  darzę szacunkiem z racji posiadania ogromnej wiedzy praktycznej, zadałem proste pytanie więc nie cytuj stron, tylko odpowiedz., miałeś ją w rękach?

To że ktoś ma "n" postów mniej nie znaczy że ma naście lat i "smarka w rękaw", nigdy nie napisałem że BJ ma hamulec równie idealny jak normalna Ryoga, nie jest też równie lekki, ale da się przy jego użyciu rzucać a przy łowieniu wertykularnym jest niedościgniony, nawet dla Ryogi :) .

Wydaje mi się, że zastosowanie lekkiej, ale "cennej" szpuli RCS tylko do łowienia w wertykalu nie miałoby większego sensu, ale to tylko moje domniemanie. Nie wiem również dlaczego ten sam hamulec zastosowany w dwu różnych kołowrotkach miałby działać inaczej i porównywanie jego działania w BJ i SPR miałoby być bezsensowne?

Masz wątpliwości co do działania tych dwu mini bloczków w różnych warunkach, szczerze mówiąc ja też, tyle że jacyś tam inżynierowie Daiwy to projektowali a kołowrotek jest droższy od "normalnej" Ryogi, więc raczej "wersja ekonomiczna" nie wchodzi w grę. Pozdrawiam



#7 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 19 kwiecień 2014 - 17:54

nie miałem w rękach, ale znając zawartość NaCl w wodzie z oceanu Indyjskiego nie muszę tam jechać i wypić pół litra, aby stwierdzić, że jest słona ;)

 

moglibyśmy polemizować na temat przydatności BJ w łowieniu śródlądowym, ale w wątku

a wystawiając go na sprzedaż, ewentualnym kupującym (a zwłaszcza tym, którzy nie wiedzą czym się różni od zwykłej) należy sie pewna uczciwość

 

to jest kołowrotek zaprojektowany do BJ, wystarczy wpisać w YouTube "bay jigging" i zobaczyć o co chodzi

 

porównywanie hamulca, który ma służyć do pracy z przynętami UL w SPR z tym z BJ, która ma obsługiwać 20 razy cięższe nie ma sensu i jest nie właściwe,

 

ten hamulec nie ma pracować z rzucaną tylko z wypuszczaną przynętą i jest tylko pewnym zabezpieczeniem, BJ jest dość specyficzną konstrukcją, pewnym pomostem między kręciołami "conventional" , a baitcastingowymi i jeszcze raz powtórzę nie służy do rzucania, nie po to został zaprojektowany i wykonany, do tego jest klasyczna Ryoga

 

ps. a tu trochę o hamulcu z SPR :

 

"Its braking system has been swapped to centrifugal system to help in casting at slow swing speed. The Magforce V/Z system requires relatively fast swing speed to activate the brake conductor rotor, but with the super light weight and ultra finesse rods, swing speed tend to be slower to load well. This SPR allow anglers to load the flexible rod well. and soft presentation"


Użytkownik bazyloss edytował ten post 19 kwiecień 2014 - 17:55

  • Predatorhunter lubi to

#8 OFFLINE   mirekoko

mirekoko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Okoński

Napisano 19 kwiecień 2014 - 18:14

Muszę prosić Admina o skasowanie Naszej polemiki zanim dostanę ostrzeżenie ;) , w ogłoszeniu odesłałem kupujących do danych na forum JB, gdzie sam opisałem swoje wątpliwości dotyczące kołowrotka, wystarczy użyć wyszukiwarki, więc nie wiem skąd uwaga o "pewnej uczciwości". Może kiedyś będziesz miał okazję zetknąć się z BJ w naturze i sprawdzić swoje wątpliwości i jeżeli wtedy napiszesz że korba jest "upierdliwa" przy rzucaniu, to się nawet z Tobą zgodzę :) , co do reszty, przypuszczam że zweryfikujesz poglądy.



#9 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5421 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 19 kwiecień 2014 - 18:32

nie dziwie się, że korba jest "upierdliwa" przy rzucaniu , ale widzę, że to nie ma sensu

niestety zaczynam mieć wrażenie, że strzeliłeś sobie w kolano tym kołowrotkiem

 

jako ciekawostkę dodam, że hamulec w SPR nie bez powodu ma ograniczenie zastosowania do przynęt max około 7g


  • Predatorhunter lubi to

#10 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 22 kwiecień 2014 - 06:21

Czyli mówiąc krótko jest to multik pod pilkery i inne ustrojstwa tak?
Pytam bo może nadał by się na Norwegię.

#11 OFFLINE   mirekoko

mirekoko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Okoński

Napisano 22 kwiecień 2014 - 06:52

 Daiwa 

RYOGA BJ BAY JIGGING

C2020PE-HL

 Linkshand Multirolle

Japanmodell - Made in Japan!

Wir bieten hier eine Multirolle der Extraklasse aus dem hause DAIWA. Die Daiwa Ryoga Bay Jigging C2020PE-HL. Die Ryoga macht von Jerken mit 150g Ködern, über Norwegen oder sonstige Salzwassereinsätze bis hin zum Kunstköderfischen auf Waller alles mit.
Die Bremskraft der Rolle liegt bei 10kg und die Schnurfassung bei 200m einer PE2 (PE2 entspricht ~0,23mm)



#12 OFFLINE   kris1

kris1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 kwiecień 2014 - 08:19

W ubiegłym roku byłem w Norwegii przez tydzień na lajbie z dwoma francuzami ,którzy mieli zapięte powyższe Ryogi - moim zdaniem na morze czy do trolingu dobry sprzęt - myślę ,że po zmianie korby można by było użyć do jerkowania średnio-ciężkimi przynętami-chociaż do tego celu są lepsze rozwiązania.To moje osobiste zdanie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych