Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarstwo,droga do szczęścia...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 25 kwiecień 2014 - 10:01

Witajcie.

Często się zastanawiam jakby wyglądało moje życie gdybym nie był wędkarzem.Przeważnie czas tych przemyśleń zbiega się z wyjazdami do pracy za granicę,gdzie nie mam możliwości pomachać kijem,usiąść nad brzegiem szumiącej rzeki zapatrzyć się piękno otaczającej przyrody...Niemalże zawsze dochodzę do jednego wniosku,gdyby nie moja pasja to byłbym chyba nieszczęśliwym człowiekiem.Bo co tak naprawdę daje mi czas spędzony nad wodą?Mi osobiście daje bardzo wiele.Jest czas na przemyślenie "kilku" spraw,oderwanie od tak często przytłaczającej rzeczywistości,daje mi również możliwość jakże potrzebnej integracji z naturą.Poza tym nad wodą wszystko wydaje się jakieś prostsze,problemy zdają się przybierać łagodniejszą formę a rozwiązania tychże problemów "same" rodzą się w głowie.Powrót znad wody,kojarzy mi się zawsze z mieszaniną smutku i radości.Smutku z powodu końca na ten dzień przygody z wędka a radości bo wiem,że już za niedługo znów będę szczęśliwy stał nad brzegiem rzeki.Radość płynie również z faktu,że w tym wszystkim "zapomniałem" o rybach,których wcale nie musi być,wystarczy choć jedno branie czy tylko spław jakiejś ryby,Wyścig szczurów przestał mieć dla mnie znaczenie już bardzo dawno temu.

Jestem szczęśliwym człowiekiem bo jestem wędkarzem i wcale nie chodzi o ryby... ;)

Jak jest z wami Koledzy,czy Nasze hobby,Nasza pasja pomaga Wam w życiu codziennym...?

Pozdrawiam Krystian


Użytkownik krystiano1981r edytował ten post 25 kwiecień 2014 - 11:00


#2 OFFLINE   slawito

slawito

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 595 postów
  • LokalizacjaGdynia
  • Imię:Sławek

Napisano 25 kwiecień 2014 - 10:06

Ja bym pewnie więcej kasy miał gdyby nie wędkarstwo. Raz, że nie wydawałbym na hobby. Dwa- więcej czasu poswięcałbym na pracę zamiast siedzieć na rybach :D


  • staszek lubi to

#3 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 25 kwiecień 2014 - 10:08

Ja bym pewnie więcej kasy miał gdyby nie wędkarstwo. Raz, że nie wydawałbym na hobby. Dwa- więcej czasu poswięcałbym na pracę zamiast siedzieć na rybach :D

Mimo to,zdajesz się być szczęśliwym człowiekiem... ;) :)



#4 OFFLINE   Joah12345

Joah12345

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Spin & Mucha

Napisano 25 kwiecień 2014 - 11:18

Dobrze napisane :)


  • krystiano1981r lubi to

#5 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 25 kwiecień 2014 - 11:26

Praca to hobby , hobby to praca ot spirala szczęscia :)


  • krystiano1981r lubi to

#6 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 25 kwiecień 2014 - 11:38

Bardzo podobne mam do Ciebie podejście do wędkarstwa,z tą może małą różnicą że czas spędzony nad rzeką jest dla mnie czasem kompletnego odrzucenia spraw życiowych,pozawędkarskich.Takie pozytywne "odmóżdżenie" :) Rodzina  moją wędkarską szajbę traktuje(w najlepszym wypadku :) )z przymrużeniem oka,ale kiedyś moja Mama przyznała mi się,że w zasadzie to mi zazdrości.Zazdrości czegoś co chociaż na krótką chwilę daje możliwość całkowitego oderwania się i rzucenia w kąt całej tej codziennej rzeczywistości.Myślę że gdyby nie wędkarstwo,także cała jego otoczka,na pewno byłbym człowiekiem mniej pozytywnie nastawionym do życia,co na jakości tego życia odbiłoby się bardzo mocno i na pewno nie pozytywnie.Kiedyś myślałem o tym i doszedłem do wniosku,który może dla niektórych zabrzmi zbyt,...górnolotnie,uroczyście?Ale co tam :) Rodzina,dzieciaczki,jasna sprawa,o tym nie dyskutujemy i jestem przede wszystkim ojcem.Kiedy jednak myślę sam o sobie nie jestem żadnym tam logistykiem czy innym handlowcem,to życie może zmienić i zweryfikować w jednej chwili.No to kim jestem?

Wędkarzem,pasjonatem,czubem :)

Ot,i tyle.

Pozdrawiam


  • krystiano1981r lubi to

#7 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4944 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 25 kwiecień 2014 - 11:55

Na rybach niczego nie kontempluję , nie podziwiam , ani nie rozmyślam . Na rybach - jestem .. :)


  • bartsiedlce i staszek lubią to

#8 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 25 kwiecień 2014 - 12:39

Panie Sławku,na rybach też czasem jestem (rzadko bo rzadko ale jestem) natomiast ważniejszą dla mnie rzeczą jest jednak być nad wodą... :)



#9 OFFLINE   tlok

tlok

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaPabianice

Napisano 25 kwiecień 2014 - 12:49

Na rybach niczego nie kontempluję , nie podziwiam , ani nie rozmyślam . Na rybach - jestem .. :)

Podziwasz , podziwiasz jak nam szybko ubywa Twojego winka z tej duzej butelki :)


  • krystiano1981r i kotwitz lubią to

#10 OFFLINE   witeg

witeg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • Imię:Witek

Napisano 26 kwiecień 2014 - 10:27

Na rybach niczego nie kontempluję , nie podziwiam , ani nie rozmyślam . Na rybach - jestem .. :)

:)  Dokładnie, nawet jak zdarzało mi się pójść z nastawieniem, że coś na spokojnie przemyślę to cały chytry plan i tak szedł w piz...u, bo były ważniejsze rzeczy - tu coś będzie czy nie, na jakiej głębokości, może jednak inna wędka....,  na co by tu łapać......, cholera puknął tylko, a wziąć nie chciał.....


  • suhhar lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych