Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Ukraińskie pontony - pytanie.


  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

#1 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Posted 29 April 2014 - 13:05

Witam wszystkich.

 

Udało mi się jednak zarejestrować tu, najgorsze to były pytania o ryby :) Jestem z Ukrainy i nie znam się na Polskich nazwach ryb. Ale w końcu sie udało...

 

Pytanie moje następne, widzę że w Polsce są bardzo popularne Ukraińskie pontony, mam u siebie dobrą firmę no i postanowiłem sprowadzać te pontoniki do Polski. Jak na razie nie sprzedaję sprzętu tylko przygotowuję się, no i mam prośbę o ocenę stronki oraz komentarzy co do ceny. Od razu powiem, że mam już kilka zdań na ten temat, zwłaszcza ciężko czytelne tabelki, w których można się pomylić pomiędzy łodziami z kilem i bez. Pracuje nad tym.

Będę wszystkim bardzo wdzięczny za porady.

Stronka to: .......

 

Pozdrawiam

 

W sprawie ogłoszeń komercyjnych proszę o kontakt z administratorami (@remek albo @Friko)



#2 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,498 posts

Posted 29 April 2014 - 13:39

Cześć.

 

Stronka jak stronka, można się zapewne doszukać jakichś literówek, ale ogólnie jest OK. Brakuje jednak informacji o gwarancji oraz serwisie, poza tym galeria jest uboga, do tego gdzie zdjęcia w większej rozdzielczości w katalogu produktów ("katalog produkcji" nieco dziwnie brzmi ;))??? W ogóle skromne info o firmie i pontonach, gdybym szukał tego typu pływadła, zapewne bym nie poprzestał na znalezionych na stronce danych...

 

 

Pozdrawiam i powodzenia B)

cristovo


  • denis-pl likes this

#3 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Posted 29 April 2014 - 13:47

Ok, dopracuję te tematy. Zamiast Katalog produkcji chyba wkleję NASZA OFERTA :) Chyba bardziej po Polsku brzmi.

Stworzę dodatkową stronę z informacjami o gwarancji, serwisie i t.d. Czekam na zdjęcia dobre z Ukrainy (U nas na takie rzeczy jakoś nie zwraca się dużą uwagę, w Polsce widzę że jest trochy inne podejście, trzeba będzie się przystosować.)

A jak z cenami? Czy są ok?

Udało mi się wydłubać od producenta zwiększenia gwarancji z 2 do 3 lat, myślę że to dobrze wpłynie na decyzję o kupnie w przyszłości.

Dzięki.



#4 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,498 posts

Posted 29 April 2014 - 14:04

Gwarancja producenta gwarancją producenta, ale musisz zapoznać się z odpowiedzialnością sprzedawcy za tzw. "niezgodność towaru z umową" oraz zasadami sprzedaży via internet. Twoja odpowiedzialność przed klientem jest naprawdę bardzo duża, nie wystarczy odesłać do fabryki na Ukrainie... :rolleyes:

 

Przy okazji koniecznie załącz na stronie "regulamin zakupów" - w tej chwili narażasz się na sankcje związane z tym brakiem. Poszperaj po różnych stronkach, coś na pewno zaadoptujesz po delikatnych przeróbkach.

 

 

Pozdrawiam B)

cristovo

 

 

PS 1 W katalogu produktów zmień "czytać więcej" na na przykład "czytaj więcej" :D

PS 2 Zdjęcia dobrej jakości i dużej rozdzielczości są nie tylko mile widziane, ale konieczne...cóż, nie wystarczy, że coś jest "gniotsja-niełamiotsja", ładne opakowanie zdecydowanie poprawia samopoczucie ewentualnego nabywcy B)

PS 3 Co do cen się nie wypowiem, ale zapewne kilku Kolegów ma wiedzę w temacie gumowych pływadełek i do wieczora ktoś coś mądrego napisze ;)


Edited by cristovo, 29 April 2014 - 14:09.

  • minecjusz likes this

#5 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,151 posts
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imię:Bartosz

Posted 29 April 2014 - 16:59

 

A jak z cenami? Czy są ok?

 

Nie , te zawsze są za wysokie. :P  ;)

Daj rabat 90% to się szybciej rozejdą. :)  ;)


  • Pisarz.......ewski Piotr likes this

#6 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Posted 29 April 2014 - 18:21

Nie , te zawsze są za wysokie. :P  ;)

Daj rabat 90% to się szybciej rozejdą. :)  ;)

He-he, no tutaj ciężko się nie pogodzić  B)



#7 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Posted 29 April 2014 - 21:46

Gwarancja producenta gwarancją producenta, ale musisz zapoznać się z odpowiedzialnością sprzedawcy za tzw. "niezgodność towaru z umową" oraz zasadami sprzedaży via internet. Twoja odpowiedzialność przed klientem jest naprawdę bardzo duża, nie wystarczy odesłać do fabryki na Ukrainie... :rolleyes:

 

Przy okazji koniecznie załącz na stronie "regulamin zakupów" - w tej chwili narażasz się na sankcje związane z tym brakiem. Poszperaj po różnych stronkach, coś na pewno zaadoptujesz po delikatnych przeróbkach.

 

 

Pozdrawiam B)

cristovo

 

 

PS 1 W katalogu produktów zmień "czytać więcej" na na przykład "czytaj więcej" :D

PS 2 Zdjęcia dobrej jakości i dużej rozdzielczości są nie tylko mile widziane, ale konieczne...cóż, nie wystarczy, że coś jest "gniotsja-niełamiotsja", ładne opakowanie zdecydowanie poprawia samopoczucie ewentualnego nabywcy B)

PS 3 Co do cen się nie wypowiem, ale zapewne kilku Kolegów ma wiedzę w temacie gumowych pływadełek i do wieczora ktoś coś mądrego napisze ;)

Hmmm, Dzięki za uwagi. Ten długi weekend będzie ciężki. Spróbuję wszystkie uwagi wdrążyć w życie, Odraportuję po ukończeniu.

Dzięki wielkie za pomóc i support :) Nie wiem jak to będzie po polsku, powiem po ukraiński: Не хвiста не луски (czyli udanego połowu)  :ph34r:



#8 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 posts
  • LokalizacjaSelestat(F)

Posted 04 May 2014 - 15:47

Ciekawa oferta :) .

Cieszy że katalog zawiera ceny, to mankament kilku producentów w Polsce ;) .



#9 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Posted 17 May 2014 - 21:50

W końcu skończyłem ze stroną. Muszę co prawda na zdjęciami trochę popracować, ale mniej więcej tak będzie wyglądała. Proszę o komentarze.

W poniedziałek zamawiam już pierwszą partie pontonów.
Sprowadzę następne:

SL-260: 2 szt.
SL-280: 3 szt.
SL-280T: 10 szt.
L-280s: 2 szt.
L-310s: 2 szt.
L-310: 2 szt.
H-310: 1 szt.
H-350: 1 szt.

Czy dobrze podebrałem ilości oraz rodzaje jak na pierwszą partie?

p.s. Będę miał ich w połowie czerwca.

Pozdrawiam



#10 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Posted 24 May 2014 - 19:39

Witam.
Jakie mistrzostwa wędkarskie poradzicie na dolnym śląsku na mniej więcej z początkiem lipca? Chcę skontaktować się z organizatorami i jako nagrodę dla zwycięzcy zaproponować jeden z moich pontoników. Będzie dobra okazja pokazać moi produkty, a wam "pomacać" no i ktoś z was zabierze taki ze sobą :)



#11 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 posts
  • LokalizacjaNowe Miasto

Posted 16 August 2014 - 08:42

Posiadam ponton Aviks SL-280T już jakiś czas. Moim zdaniem to bardzo dobre i trwałe pontony. Popływam na nim jeszcze i postaram się umieścić w tym temacie swoją recenzję.  



#12 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,558 posts

Posted 16 August 2014 - 09:37

Jak masz dobry produkt to się obroni i ruszysz z miejsca. A jak masz naprawdę konkurencyjny produkt to możesz się spotkać z próbami dyskredytownia w necie. Na forach itp. to chyba jedyne zagrożenie. Ceny  w produkcie nowym na rynku będą ważone na zasadzie stosunku do jakości. Powodzenia.  :)


  • denis-pl likes this

#13 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Posted 20 August 2014 - 09:44

Masz rację. Osoby które kupują ode mnie moje pontony są bardzo zadowolone i często mówiąc że są jakościowo lepsze od "znanych" konkurentów, ale-ale... Agenci nie śpią...Jak i piszesz próbują albo dyskredytować albo przewrócić temat rozmowy w inny kierunek jak najdalej od tematu AVIKS. Takie życie, trzeba być gotowym do walki zwłaszcza, że jestem 100% pewien że mój produkt jest lepszy od konkurenta (-ów) i, co najważniejsze, tamten też o tym wie ;)



#14 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 posts
  • LokalizacjaNowe Miasto

Posted 21 August 2014 - 17:04

Znajomy co posiadał kiedyś Kolibri, oglądał niedawno mój ponton.
Powiedział, że Aviks posiada solidniejsze zabezpieczenie zewnętrzne spoin, grubsze ławki, dużo większą torbę, 
akcesoria lepszej jakości, a tańsze nawet 2x.


#15 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,317 posts
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Posted 21 August 2014 - 19:06

Dobrze widzę, że ławki nie mają możliwości regulacji położenia?



#16 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 406 posts
  • LokalizacjaNowe Miasto

Posted 21 August 2014 - 19:18

Zależnie od modelu, posiadają.



#17 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,317 posts
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Posted 21 August 2014 - 19:24

Chodzi mi o wersję 330cm wersję Horse. Bo po zdjęciach mi to różnie wygląda ;)



#18 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Posted 22 August 2014 - 07:36

Dobrze widzę, że ławki nie mają możliwości regulacji położenia?

Moje pontony mogą się kompletować w różne sposoby mocowania ławek, opiszę każde z nich:

1. Ławki przesuwne "Mocowanie przesuwne": na komorach powietrznych z obu boków mocują się "tory" na których osiadają ławki trzymając za pomocą wyfrezowanych w nich żłobkach dopasowanych do średnic torów. Zaletą takiego sposobu mocowania jest ustawienie takich ławek w dowolnym miejscu na łodzi, można nawet połączyć dwie obok siebie. Wadą jest to że te ławki są mniej stabilne przy ślizgu na krótkich falach oraz podczas brania przy wędkowaniu przy gwałtownej zmianie pozycji siedzących na nich mogą przesuwać się w nie najlepszy moment.

2. Ławki zakładane w otwory zamocowane na łodzi "Mocowanie standardowe": Jest to najpopularniejszy sposób mocowania ławek, zwłaszcza na mniejszych łodziach. Zaleta: Bardzo łatwy montaż oraz demontaż, dosłownie 5 sekund. Wada: przy słabo napompowanych komorach powietrznych i nagłych większych obciążeniach istnieje możliwość wypadnięcia ławki z otworu, brak możliwości regulacji.

3. Ławki zakładane w mocowniki na komorach powietrznych za pomocą 2-3x grubszego PVC zabezpieczone od dołu na rzepę "Mocowanie na rzepę": Zalety: Jest to najsolidniejszy sposób mocowania ławek, niema szans żeby taka ławka się poruszała podczas slizgu albo spadała albo wibrowała, pod czas brania można opierać się o nią - i nic nie ruszy i nie odpadnie. Wada: Dłuższe mocowanie (w porównaniu do pkt. 2), brak możliwości regulacji.

 

Ja osobiście polecam montować 1 i 3 sposób na pontony większe. Na przykład ponton H-310 ma mocowania  jak opisane w pkt. 3. Mam tak że ponton H-350 - ten ma mocowania przesuwne (większe pontony jednak potrzebują tę opcję). Na reszta montuje zwykłe mocowania z pkt.2, bo nie będą odczuwali większych obciążeń, oraz nie są tak długie żeby kombinować z przesuwnymi ławkami, ciężko z nich wyciągnąć więcej miejsca, łatwiej po prostu zdemontować w 5 sekund jedną z ławek.

 

Dla mnie niema różnicy jaki z tych sposobów zastosować w każdym z pontonów, niema tu dodatkowych obciążeń a nie w robociźnie a nie w kosztach. Cena się nie zmieni. Chodzi tylko i wyłącznie o wygodę dla posiadacza łodzi. Jeżeli jednak stwierdzicie, że lepiej stosować przesuwne ławki na wszystkich modelach - następne partie będą z przesuwnymi ;)

 

 Zdjęcie 1: H-350 mocowanie przesuwne.

H-350-2.jpeg

H-350-3.jpeg

 

 

Zdjęcie 2: SL-280T mocowanie standardowe.

_MG_4066.jpg

_MG_4068.jpg

 

 

Zdjęcie 3: H-310 mocowanie na rzepę.

_MG_4122.jpg

_MG_4126.jpg



#19 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5,317 posts
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Posted 22 August 2014 - 08:21

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź!

Ławki przesuwne mają wg mnie tą zaletę, że pozwalają dowolnie gospodarować powierzchnią pokładu, szczególnie, że nie jest ona jakaś ogromna. Poza tym, w pontonie z ławkami zakładanymi na stałe zdarzało się podczas rozkładania przegapić moment na założenie i....trzeba spuszczać powietrze, żeby je założyć ;)

 

Pozdrawiam

Kamil



#20 OFFLINE   denis-pl

denis-pl

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Denis
  • Nazwisko:Miszeniow

Posted 22 August 2014 - 08:44

U mnie jest taka konstrukcja, że mocowania dla ławek na stałe mają od góry mniejszy występ niż od dołu, dzięki czemu łatwo ich założyć wciskając od góry oraz zdjąć popychając do góry w każdej sytuacji. W każdym razie dzięki za uwagę, przy następnej partii zrobię więcej przesuwnych.

 

p.s. Nakręcę mały filmik z tymi ławkami na stało żeby było bardziej dokładni widać jak to się łatwo zakłada przy pewnych powietrza komorach (mówię tylko o swoich AVIKS, nie wiem jak to działa u innych producentów)


Edited by denis-pl, 22 August 2014 - 08:46.