Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DAM Nanoflex


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 maj 2014 - 08:45

https://www.youtube....h?v=Nzusv6Tr2n8

 

Chyba z rok temu przy okazji oglądania testów Xzogi na YT natknąłem się na ten filmik, który zrobił na mnie ogromne wrażenie, jednak temat odpuściłem, bo pomyślałem, że taka wędka pewnie będzie kosztować z 2tys. Dzisiaj zajrzałem na stronę FM a tam cena 200-300 zł! Nikt nie miał jeszcze do czynienia z tymi wędkami, bo z tego co widać to mocy mają pod dostatkiem? Tak się zastanawiam czy nie byłyby dobrymi dawcami organów dla przyszłych konstrukcji.

 

https://www.youtube....h?v=po7t_pmTXDI

https://www.youtube....h?v=YplbdcCh6gU


Użytkownik MateuszDDZ edytował ten post 02 maj 2014 - 08:56


#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 maj 2014 - 09:13

Biorąc pod uwagę obsługę klienta w F-M i regularne lecenie sobie w kulki z klientami gdy przychodzi od tematów gwarancyjnych, to kije z tego sklepu balbym się z tuby wyciągać, a co dopiero takie testy robić :D :D Tam jak folie odwiniesz z korka to gwarancje tracisz więc... ;)


  • pepso lubi to

#3 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 maj 2014 - 11:45

Z tego co widziałem to mają je też na Allegro. Nie pytałem o sklep, a raczej o wędki. Miał z nimi ktoś do czynienia? Jakieś odczucia z użytkowania?



#4 ONLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3434 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 maj 2014 - 11:17

W irl taki kijek kosztowal cos kolo 250 euro rok temu. Wspomnialem ten filmik jakuemus handlowcowi jak gadal ze sprzedawca.
I koles chwycil go w 2 rece w polowie i chcial wygiac dla testu. Chrup i po wedce..
przy czym to bya 100% wada metody badawczej...:) sam myslalem sobie kupic jakus o wyzszym c.w.

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18653 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 maj 2014 - 14:24

Zrobić coś na zasadzie 'gniot'sja nie łamiot'sja' to nie jest szczyt techniki ;)  są jeszcze inne istotne parametry wędki - akcja, waga, wyważenie, czułość, zasięg itp - każda wędka to taki kompromis, wypadkowa kilku różnych czynników. Na filmiku jest testowany tylko jeden z nich.

 

Warto wziąć pod uwagę żeby się nie 'podpalić' za bardzo na wyrost


  • popper, Dagon i woblerwz lubią to

#6 OFFLINE   MateuszDDZ

MateuszDDZ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 511 postów
  • LokalizacjaDzierżoniów
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 maj 2014 - 16:07

Zrobić coś na zasadzie 'gniot'sja nie łamiot'sja' to nie jest szczyt techniki ;)  są jeszcze inne istotne parametry wędki - akcja, waga, wyważenie, czułość, zasięg itp - każda wędka to taki kompromis, wypadkowa kilku różnych czynników. Na filmiku jest testowany tylko jeden z nich.

 

Warto wziąć pod uwagę żeby się nie 'podpalić' za bardzo na wyrost

Dlatego właśnie potrzebuję informacji osób które je użytkują, bo nie stać mnie na kupowanie w ciemno. Interesują mnie modele 2,1m 7-21 lub 10-30 ma ktoś?



#7 OFFLINE   kamil vfr

kamil vfr

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Kamil

Napisano 27 sierpień 2014 - 17:47

Podepnę się pod temat żeby nowego nie tworzyć-ja również na sezon jesienny mam zamiar zmienić wy(za)służoną catanę na nanoflexa 2,40m i c.w. 10-30 i bardzo jestem ciekawy opinii o tej wędeczce..miał ktoś z nią do czynienia?

 

P.S : przed chwilą kupiłem,jak dotrze do piątku to w sobotę ją przetestuję i się podzielę wrażeniami


Użytkownik kamil vfr edytował ten post 27 sierpień 2014 - 18:41


#8 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 27 sierpień 2014 - 21:39

Kamil , daj Żywicy czas by się utwardziła. Sam jestem ciekaw jak kij popracuje i porzuca. To powiedzmy :D  zobowiązanie do  odezwania się na forum po dłuższym testowaniu.



#9 OFFLINE   kamil vfr

kamil vfr

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Kamil

Napisano 01 wrzesień 2014 - 18:28

Dzisiaj kijek do mnie dotarł,pierwsze wrażenie pozytywne.Kijek wydaje się być solidnie wykonany,jest leciutki (155 gram),jutro jadę nad wodę na testy-postaram się porobić jakieś fotki(oby z rybą) i podzielić się wrażeniami!


  • pawelHERP lubi to

#10 OFFLINE   kamil vfr

kamil vfr

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaGrudziądz
  • Imię:Kamil

Napisano 03 wrzesień 2014 - 20:09

Witam.Jak obiecałem tak też czynię,byłem na testach-kijek rozdziewiczyłem :) Wędka daje radę,nie jest kluchowata,gumowata-fajnie amortyzuje zrywy rybki,dobrze czuć pobicia,jest leciutka i fajnie wykonana.Nie wiem kto czego oczekuje po sprzęcie za 240 zł,ale jak dla mnie jest spoko-ma ciekawe wykonanie-korek z fajnym wykończeniem,starannie zamontowane przelotki,matowy blank we wzorek (kafelki?)-gdybym miał kupić jeszcze raz nie wahał bym się,myślę że warto.Pozdrawiam!

 

Załączone pliki


Użytkownik kamil vfr edytował ten post 03 wrzesień 2014 - 20:25


#11 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 13 grudzień 2014 - 19:19

Widziałem testy przez przypadek tej serii i zacząłem węszyć czy może te kije to nie konkurencja dla xzoga  .. Myślę że do testów to nawet mogli użyć innego blanku . Nie wydaje mi się żeby cienkościenny blank można było tak wygiąć..Spójrzcie na budowę blanku xzoga .. Po za tym  na starym pełnym kiju z włókna szklanego też  raczej podniesiesz wiadro z wodą , ale jaki on kluchowaty i ciężki .   Sugerując się zdjęciem  to przelotki  też są marnej jakości .. Każdy kij który jest lekki szybki i mocny raczej ma gruba ściankę i grubo kosztuje.. Stawiam na xzoge i na tym blanku zbuduję swój kolejny kij ... Pozdrawiam..


Użytkownik darkonis edytował ten post 13 grudzień 2014 - 19:21


#12 OFFLINE   pawex

pawex

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 sierpień 2022 - 16:56

Witam.

Chciałbym poznać opinie kogoś kto posiada ten kijaszek DAM Nanoflex Pro+ bądź miał doczynienia. Szukam wędki (do 350zl) do łowienia z brzegu głównie szczupaka na woblery, gumy, żelastwo. Myślałem jeszcze nad czymś od Shimano. Czy Dam będzie lepszym wyborem w tym budżecie?


Użytkownik Jano edytował ten post 31 sierpień 2022 - 15:16





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych