Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

shimano baitrunner 6000


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   laredo

laredo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaZawiercie

Napisano 08 maj 2014 - 16:05

Witajcie. Chciałbym zakupić kołowrotek z wolnym biegiem. Potrzebny by był do np łowienia sandacza na trupka lub czasami karpi ewentualnie innych ryb w rzece. Zastanawiam się właśnie nad baitrunnerem w wielkości 6000. Cena takiego nowego to ok 250 zł. Warto go kupić czy nie ? Jakieś doświadczenia macie z tymi młynkami ? Proszę o wasze opinie, dobre i złe. Oczywiście kołowrotki chcę kupić fabrycznie nowe.



#2 OFFLINE   budzik

budzik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 postów
  • LokalizacjaGislaved
  • Imię:Michał

Napisano 08 maj 2014 - 16:26

poczytaj na forach karpiowych na temat tego kołowrotka  dobrej opini raczej nie mają lepszy byłby penn slammer 460ll ale to moje zdanie



#3 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 08 maj 2014 - 16:31

Ja miałem saliny z wolnym biegiem i bylem bardzo zadowolony, ale zawsze mi się stare emblemy T marzyly :D super konstrukcje no i można ze sztywniejszego kija cisnac na grube 3 cyfrowe odległości.

#4 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 08 maj 2014 - 16:55

Ten kołowrotek jest kiepski lepszym wyborem bedzie Okuma lub Penn

ja np osobiście na karpie używam kołowrotków bez wolnego biegi i bez konwersji 

/Daiwa Tournament S5500T/


Użytkownik seiken edytował ten post 09 maj 2014 - 09:07


#5 OFFLINE   TomekSudety

TomekSudety

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1030 postów
  • LokalizacjaSudety / Kotlina Kłodzka
  • Imię:Tomek

Napisano 08 maj 2014 - 17:24

Baitrunner jest ok, ale warto też kupić Spro freeliner LCS, mam dwa , używam pod karpia, na fishing.test.pl  masz opis, zdrowa maszyna...



#6 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 08 maj 2014 - 17:53

Shimano Baitrunner to wielka rodzina kołowrotków z wolnym biegiem w różnych wielkościach i wyposażeniu. Twój wybór wydaje się słuszny jednak nie określiłeś modelu. Im drożej tym lepiej im taniej tym prościej i wcale nie znaczy gorzej... Zakładając, że wybierasz się na karpie brałbym model 8000-10000. Duża pojemna szpula zmieści sporo żyłki, wielkości 5000-6000 miały podobny korpus jedynie rotor i szpula były stosunkowo mniejsze. Wada systemu to zbyt małe korby po za BB LC. Ściągając rybę z dużej odległości (200-400 metrów wywózka) było to mocno odczuwalne w nadgarstku jak i szybkości ściągania zestawów. Przerobiłem lwią część Baitruneer-ów od BB LC do XTR 10000 i cała seria tych mniejszych w różnych pokoleniowych oznaczeniach zawsze TOP model. Obecne mają bardzo czułe hamulce wolnego biegu, minimalne zabrudzenie lub kąpiel potrafi zakłócić płynną pracę stąd polecam używki XTR. Stara jara seria (szara obudowa). Powodzenia w poszukiwaniach. Raczej doskładaj kasy i sięgnij po najwyższy model z serii, jest duża różnica w eksploatacji... Z wszystkich karpiowych młynków które przeszły przez moje ręce najmilej wspominam Daiwa Tournament ISO 5000 QD. Ten rozdział wędkarstwa mam za sobą, czasami miło powspominać... W linku ostatnie moje zestawy z czasów karpiowania.

 

http://jerkbait.pl/t...tozkowa-szpula/



#7 OFFLINE   laredo

laredo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaZawiercie

Napisano 08 maj 2014 - 19:47

ok dziękuję za wasze opinie i informacje. Popatrzę jeszcze po sieci i poszukam czegoś innego w zastępstwo. Karpie, które miałbym łowić nie będą duże - do 10 kg. 6000 z pojemnością szpuli wystarczyło by w zupełności.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych