Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Półwysep Kolski – rzeka Pulanga– czerwiec 2008 - nowy artykuł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 14 listopad 2008 - 11:52

Witam,
Czerwiec – ulubiony miesiąc wędkarzy. Dla wędkarzy poławiających Króla wszystkich ryb łososiowatych to miesiąc szczególny. Właśnie o tej porze roku rozpoczyna się główny ciąg tarłowy na rzekach Skandynawii i północnych rejonów Rosji. Ten czas jest dla nas zawsze wyjątkowy, już z dużym wyprzedzeniem wiemy, gdzie spędzimy 2 tygodnie tego miesiąca. Tym razem wybraliśmy Pulangę, rzekę uchodzącą do Morza Białego we wschodnich rejonach Półwyspu Kolskiego.

Bardzo dziękuję Krzysztofowi za udostępnienie tego artykuły. Zapraszam serdecznie do lektury.

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2304 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 14 listopad 2008 - 11:59

piękne ryby, piękne dzikie okolice.
pozazdrościć :D
pozdrówka

#3 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 14 listopad 2008 - 12:34

Ech - jak się czyta i ogląda te zdjęcia, oczyma wyobraźni człowiek już marzy o takim wyjeździe w piękne dziewicze tereny...

Coś pięknego :D


#4 OFFLINE   KOMANCZ

KOMANCZ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście

Napisano 14 listopad 2008 - 12:41

Tylko pozazdrościć takiej wyprawy !

#5 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 14 listopad 2008 - 12:41

piękne ryby, piękne dzikie okolice


Ze szczególnym naciskiem na dzikie.

Panie Krzysztofie,

Czy to ładnie znęcać się nad kolegami :mellow: <_<

Fantastyczna wyprawa! Ech..... :D

#6 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 14 listopad 2008 - 13:44

jedna z najlepszych relacji jaka czytałem na jerkbait.pl

#7 OFFLINE   abarth7

abarth7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 14 listopad 2008 - 13:47

Fajne plenery,czego to wędkarz nie zrobi dla kilku rybek :D

#8 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 14 listopad 2008 - 14:27

Witam,
a tu pełna wersja i kilka innych równie ciekawych.
http://www.bayangol.pl/wyprawy.php?id=18&t=Półwysep_Kols ki_2008_-_Pulanga

#9 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 14 listopad 2008 - 14:36

Fajna relacja :D Zainteresowała mnie szczególnie gdyż celem mojej czerwcowej wyprawy jest równiez półwysep Kolski, tyle że my mamy jechać nad Czawange. Odliczam juz dni do czerwca <_<

#10 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 14 listopad 2008 - 15:18

Kolski to jest to- siomgi, kumże, lipienie, przyroda, białe noce i rosyjskie klimaty. Ja jestem zakochany.

Jedna mała uwaga- łowienie na rzekach takich jakie tam płyną na spinning jest jak chodzenie w białych skarpetach do garnituru :D .

#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 listopad 2008 - 16:18

mysha a mozesz jasniej????

znaczy sie co ze nie uchodzi? a co jesli garnitur jest tez biały ?

sorry ale na modzie to ja sie zawsze srednio znalem. zawsze nosze to co mi sie podoba ;)

#12 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 14 listopad 2008 - 16:53

OT, OT, OT

Mifciu,

Bo dziewczyny lubią brąz

a Ty w tym biały, to co?, do komunii walisz <_<

OT, OT, OT.

#13 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 listopad 2008 - 17:40

@Tarłoś
na stronie Bayangol nie ma pełnej wersji tylko inna wersja. Pan Krzytsztof Zieliński na moja prośbę zmodyfikował nieco swoją opowieść - tak że w obu miejscach relacja z tej samej wyprawy wygląda nieco inaczej :D

Mam nadzieję iż na jerkbait.pl ukaże się niebawem również relacja z ostatniej wyprawy do Mongolii w wykonaniu Pana Krzysztofa - z tego co się orientuję właśnie powstają dwie relacje z tej wyprawy - jedna dla jerkbait.pl druga na stronę Bayangol.

Takiej lektury nigdy dosyć. Strona Bayangol jest rzeczywiście świetna a relacje tam zamieszczone czytałem tak jak czytałem książki Alfreda Szklarskiego jako mały chłopak - z wypiekami na twarzy.

Cieszę się że Członek Klubu Wędkujących Globtroterów a jednocześnie Użytkownik jerkbait.pl dzieli się i z nami swoimi przeżyciami wędkarskimi w tak ezgotycznych miejscach.

Pozdrawiam

#14 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 14 listopad 2008 - 17:55

mysha a mozesz jasniej????


Nie łowiłem na Pulandze- łowiłem na Warzudze, Kicy i Czawandze. Z tego co widzę na zdjęciach i słyszałem od jednego z uczestnków wyprawy- są to rzeki podobne. Te rzeki są idealne do łowienia na muchę( w przeciwieństwie do naszych rzek pomorskich)- przy normalnym stanie wody 99,9% miejscówek można obsłużyć brodząc lub łowiąc z brzegu.
By było dla Ciebie jaśniej- można łowić szczupaka na żywca, ale to jest raczej mało eleganckie.


#15 OFFLINE   Tarłoś

Tarłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 896 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Tarłowski

Napisano 14 listopad 2008 - 18:51

@Tarłoś
na stronie Bayangol nie ma pełnej wersji tylko inna wersja. Pan Krzytsztof Zieliński na moja prośbę zmodyfikował nieco swoją opowieść - tak że w obu miejscach relacja z tej samej wyprawy wygląda nieco inaczej :D

Mam nadzieję iż na jerkbait.pl ukaże się niebawem również relacja z ostatniej wyprawy do Mongolii w wykonaniu Pana Krzysztofa - z tego co się orientuję właśnie powstają dwie relacje z tej wyprawy - jedna dla jerkbait.pl druga na stronę Bayangol.

Takiej lektury nigdy dosyć. Strona Bayangol jest rzeczywiście świetna a relacje tam zamieszczone czytałem tak jak czytałem książki Alfreda Szklarskiego jako mały chłopak - z wypiekami na twarzy.

Cieszę się że Członek Klubu Wędkujących Globtroterów a jednocześnie Użytkownik jerkbait.pl dzieli się i z nami swoimi przeżyciami wędkarskimi w tak ezgotycznych miejscach.

Pozdrawiam


Nie mniej jednak to ta sama wyprawa :unsure:


#16 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14833 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 listopad 2008 - 18:52

[quote]
mysha a mozesz jasniej????


[/quote]
Nie łowiłem na Pulandze- łowiłem na Warzudze, Kicy i Czawandze. Z tego co widzę na zdjęciach i słyszałem od jednego z uczestnków wyprawy- są to rzeki podobne. Te rzeki są idealne do łowienia na muchę( w przeciwieństwie do naszych rzek pomorskich)- przy normalnym stanie wody 99,9% miejscówek można obsłużyć brodząc lub łowiąc z brzegu.
By było dla Ciebie jaśniej- można łowić szczupaka na żywca, ale to jest raczej mało eleganckie.

[/quote]

Powyzsze rozumowanie wynika z tego, ze dla Ciebie mucha to cos jakby lepszego albo bardziej eleganckiego.
Tak zrozumialem... :unsure:

Guzu

#17 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 14 listopad 2008 - 19:00

Świetny tekst, zazdroszczę takich klimatów.

Much to zupełnie inny świat, czy bardziej elegancki, zależy kto co lubi B)

#18 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 14 listopad 2008 - 19:51

Świetny tekst, zazdroszczę takich klimatów.

Much to zupełnie inny świat, czy bardziej elegancki, zależy kto co lubi B)

@Pablom,

Dla mnie jest to coś elitarnego, bo słabo wychodzi mi łapanie na muchę (mimo lekcji u p. Adama Sikory) :(

Ala, ale... nawet na stronie Hardy'iego przyznają, że na spina/casta pada więcej łososi niż na muchę. Wniosek prosty - każda metoda jest dobra i fanatykom elitarnego łowienia na muchę oddaję pole, bo szybko przypomina mi się wykład prof. Stanisławskiego O wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia, hi, hi, hi....... :mellow:

#19 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 14 listopad 2008 - 19:55

Powyzsze rozumowanie wynika z tego, ze dla Ciebie mucha to cos jakby lepszego albo bardziej eleganckiego.
Tak zrozumialem... :unsure:

Guzu


Nie jestem jakimś purystą muchowym, łowię często na spinning i nie uważam się za fachowca decydującego o elegancji, etyce itp. Nie pasuje mi jednak spinnig na wodach typu górny Dunajec, Białka czy też Czawanga(za to na Słupi, Parsęcie, Redze itp. jest OK). Gryzie mi się z otoczeniem- tak jak te skarpetki z garniturem wizytowym :D.

PS. Złowiłem łososie zarówno na spinning jak i na muchę- to są dwie różne bajki.


#20 ONLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 14 listopad 2008 - 20:02

Ala, ale... nawet na stronie Hardy'iego przyznają, że na spina/casta pada więcej łososi niż na muchę. Wniosek prosty - każda metoda jest dobra i fanatykom elitarnego łowienia na muchę oddaję pole, bo szybko przypomina mi się wykład prof. Stanisławskiego O wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia, hi, hi, hi....... :mellow:


Osobiście przyznaję, że glizda jest skuteczniejsza niż wobler na pstrągi. I co z tego wynika? Nic...





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych