Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jeszcze tylko miesiac


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 11 luty 2006 - 11:28

Od pazdziernika zaczal sie okres ochronny na pstragi i jesli takowe nam (mam tu na mysli @wisnie i mnie) sie czepialy to przez przypadek. 15 marca rusza sezona na pstragi na rzece Deveron (loski juz mozna cwiczyc). Calosezonowe zezwolenie kosztuje 75 funciakow i mozna lapac wszystkimi metodami, nawet na robala :huh: Odpada tylko ikra i krewetki(killer na lososie). Poniewaz mamy tylko 40mil do tej wody i bardzo wygodny dojazd to pewnie sporo czasu tam spedzimy, tym bardziej, ze bedzie mozna spinningowac. Do tej pory musielismy sie katowac muchowkami. Oczywiscei nie znaczy, to ze odejdziemy od tej metody, bo sa okresy intensywnej rojki i wtedy tylko na muche, ale poczatek sezonu bedzie zdecydowanie spinningowy :mellow: Puki co w niedziele znowu lipasy i liczymy na podwyzszenie poprzeczki (jak do tej pory 43cm @wisni i 42cm moje). Chcialbym wam podac rowniez link do ciekawej strony ktorej wlascicielem jest nasz szkocki guru Scott Park. Jest to wersja tymczasowa, uboga raczej, ale mozecie znalezc kilka fajnych fotek (wiekszosc to niestety skany) i clipy z filmu jaki niedawno nakrecili o polowie ferox'a czyli duzego pstraga potokowego. Film naprawde bardzo fajny i bedac w Polsce pokazalismy kilku znajomym, wszyscy pod wrazeniem. Po sukcesie jaki odnosi pierwsza produkcja, Scott planuje nagranie dwoch kolejnych filmow, tym razem o potokowcu (wszystkie metody) i szczupaku (na muche)
http://www.ferox2000.co.uk/

#2 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 11 luty 2006 - 12:42

Powodzenia, pokażcie klase, dzieki za stronke. :D

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 11 luty 2006 - 19:40

Filmik widzialem, dwa albo i trzy razy, fatkycznie jest godny polecenia.

Jakośc rewelacyjna (DVD). Chyba jeszcze raz sobie go obejrze :mellow:

#4 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 luty 2006 - 11:00

@Luko,

oczywiście trzymam kciuki. Powodzenia! :D
Dzięki za fajny link.

#5 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 13 luty 2006 - 11:45

Fajna stronka , widać , że bedzie rozwojowa :mellow: :mellow: :mellow:
Co do fotek , jakbym takie tu wstawil to byscie mnie zlinczowali prawda? :mellow:

#6 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 13 luty 2006 - 23:22

Jesli chodzi o fotki to ja tego nie oceniam, ale one sa sprzed kilku lat, teraz wszystkie feroxy puszczaja i wiekszoc potokow i szczupakow rowniez.

#7 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2006 - 09:40

@Luko,

czym różni się Ferox od zwykłego pstrąga potokowego? Czy Ferox to jest tylko nazwa na naprawdę dużego kabana potoka?

#8 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 14 luty 2006 - 19:29

Znowu w niedziele musielismy sie pocieszac lipieniami i udalo sie calkiem nawet, bo moja zyciowka znowu urosla o centymetr i wynosi 43, ale do pieciu dyszek jeszcze daleko, zastanawiam sie, czy to nie jest zbyt ambitny cel na ten sezon i chyba jak zlapie 45cm to bede usatysfakcjonowany :D
@rognis z tym feroxem, to jest tak, ze jak sobie rosna male pstragi, to jedza wszystko, ale niektorym cos odwala i przechodza tylko na diete rybna i te wlasnie zaczynaja zdecydowanie szybciej przyrastac. Potraficie sobie wyobrazic 10kg pstraga? No dobra, powiedzmy, ze takiego to mozna :mellow: a co powiecie na prawie 15kg, bo tyle wynosi oficjalny rokord w UK. Masakra co nie? Poza dieta to nie wiele sie roznia, Scott co prawda twierdzi,ze ferox jest waleczniejszy,ale ja sie w tym temacie nie moge wypowiedziec, jeszcze :mellow: Tak czy siak w tym sezonie mam nadzieje, zlapac pierwszego feroxa <_<

#9 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2006 - 19:59

@Luko,
dzięki za informacje. :D
Ciężko sobie wyobrazić takiego feroxa 10-15 kg. Szok!
Oczywiście gratuluję lipieni!

#10 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 14 luty 2006 - 20:12

no to juz sa naprawde bydlaki, nie ma zartow, czasami nawet przypony sie stosuje :huh:
a teraz jeszcze cos z innej beczki, ogladalismy dzisiaj film z @wisnia o lowisku w polnocnej szwecji, i tam dla odpoczynku od rzeki, lapali szczupaki na muche w jeziorze, wygladalo naprawde cikawie, chyba tez trzeba bedzie sprobowac jak spinning zawiedzie :mellow: