Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Front atmosferyczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 30 listopad 2008 - 10:57

Czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć prostym językiem co to jest front atmosferyczny?

#2 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 30 listopad 2008 - 11:08

http://www.atmosphere.mpg.de/enid/1__Pogoda_i_fronty_atmosfe ryczne/-_Fronty_atmosferyczne_2qo.html

Ja rozumiem to, co przeczytałem <_<

#3 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 30 listopad 2008 - 11:14

Witam:)
Front atmosferyczny to prostym językiem granica pomiędzy ciepłymi i zimnymi masami powietrza. Ciepłe i zimne to w tym przypadku pojęcie względne:) Ważne, żeby jedne były cieplejsze a jedne zimniejsze. W obszarze frontu występuje zazwyczaj zachmurzenie nawet ze wszystkimi rodzajami chmur i opady. Front ciepły to taki, który przynosi ocieplenie, a zimny przynosi ochłodzenie. Klasyczny ront ciepły przechodzi kilka dni. Ciepłe powietrze nachodzi górą na zimne znajdujące się przy powierzchni ziemi. Zimne powietrze odsuwa się powoli i łagodnie i my obserwujemy kilkudniowe łagodne opady. Zimny front to natomiast normalna nawałnica trwająca kilka godzin, po której robi się chłodniej. zimne powietrze przychodzi przy powierzchni ziemi, a ciepłe ucieka natychmiast prawie pionowo do góry. Oczywiście występują też froty mieszane, bądź z mniej zarysowanymi cechami, ale to już bardziej skomplikowane:)
Mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdrawiam!

#4 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 02 grudzień 2008 - 13:25

Ok, dzięki,myślę że ta wiedza może się przydać nie tylko mnie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych