Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jezioro Gołdopiwo Warmińsko - Mazurskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   psielka

psielka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaPiotrków Trybunalski
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 czerwiec 2014 - 09:39

Witam
Od 1 lipca z rodziną będę przebywał na urlopie nad jeziorem Gołdopiwo w miejscowości Kruklanki 11-612 koło Giżycka. Proszę o pomoc w opisie łowiska.
Gdzie można wykupić pozwolenie za połów ryb (należę do koła w Piotrkowie Trybunalskim)
Jakie obecnie gatunki drapieżników występują w jeziorze
Na jaką metodę połowu mam się nastawić – posiadam wędki do 28 gr sandaczówka służy mi do połowu z opadu na gumy i koguty, okoniówki do 10 i 18 gr, oraz Guide Selekt do 35 gr na jerki.
Na ośrodku są dostępne łódki – posiadam silnik elekt. 36 lb + aku 110 Ah + echo. Czy na te jezioro moja jednostka nie będzie za słaba?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.



#2 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 10 czerwiec 2014 - 10:00

Zazdroszczę Ci trochę :) Pomogę niewiele bo byłem tam ok. 30 lat temu. Wtedy były tam piękne płocie, sporo ładnego okonia trafiały sie szczupaki. Informacje sprzed roku od znajomych były raczej przygnebiające :(

Na pewno warto zajrzeć na ujscie Sapiny jak i samą Sapinkę :) ponadto na sporą zatokę po Twojej drugiej stronie jeziora blizej Żabinek.



#3 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 10 czerwiec 2014 - 11:36

W najnowszym numerze Wędkarskiego Świata, strona 6 jest list czytelnika na temat tego akurat jeziora. Przedstawia w nim apokaliptyczną historie tego czego dokonali rybacy w ostatnich latach. Nie wiem na ile w tym prawdy ale raczej nie mam podstaw by mu nie wierzyć.

#4 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 10 czerwiec 2014 - 12:03

Wejdź na:  http://www.pzw.suwalki.com.pl/ , trzeba zobaczyć mapkę i ceny i miejsca kupna pozwolenia. Nie znam tego zbiornika osobiście, ale koledzy łowią tam bardzo ładne płocie ( kukurydza, pszenica), z okoniem jest podobno gorzej, ale to wynik presji rybacko-wędkarskiej na drapieżniki na łowiskach Pzw. Szczupak to raczej w lipcu tylko trolling. 1 lipca to jeszcze sezon ochronny na węgorza, ale jak będziesz dłużej to po 15 lipca można spróbować. Ogólnie jak masz echo to przy wysokim i ustabilizowanym ciśnieniu poszukaj okonia, jak będą gwałtowne spadki ciśnienia  to ruszaj na szczupaka w trolingu, a jak będzie pochmurno to płoć, oczywiście wcześniej nęcona. Pozdrowienia i nie przejmuj się gadaniem, że na Mazurach nie ma ryb, nie ma tyle co kiedyś, ale znam człowieka, co w miarę regularnie w trolu wyciąga fajne ryby.                



#5 OFFLINE   psielka

psielka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaPiotrków Trybunalski
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 czerwiec 2014 - 09:06

Luk w Wędkarskim Świecie nr 6 jest opisana sytuacja podczas majówki na Wiśle. W którym nr jest artykół dotyczący tego jeziora ?


  • luk_80 lubi to

#6 OFFLINE   psielka

psielka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaPiotrków Trybunalski
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 czerwiec 2014 - 09:28

Pike pierwszy raz jadę na jeziora Warmińsko - Mazurskie. Poczytałem sporo w internecie i powiem szczerze, że jestem załamany. Nie ma osoby, nie ma postu lub artukółu, który by zachwalał obecny stan zarybienia naszych PIĘKNYCH i CUDOWNYCH północno wschodnich jezior. Nie jestem w stanie pojąć dlaczego tak jest, skoro w tym rejonie jest więcej wody i powinno być więcej ryb niż wszystkich rybaków i wędkarzy razem wziętych !!!
Uwzględniając wysokości składek gdzie za 30 dni należy uiścić opłatę w wysokości 225 zł za łowienie z trolingiem lub 150 zł bez trolingu; lub 7 dniowa 105 zł z trolingiem lub 70 zł bez trolingu (zakładając, że ta kwota jest przeznaczana na zarybianie) to gospodarstwa rybackie powinny nie wyrabiać się z "produkcją" narybku na zarybianie.
Rozumię sytuację w centralnej Polsce. Gdzie mamy Zegrze, Jeziorsko i Sulejów w odległości ok 200 km od siebie i wędkarzy z woj łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. W tym przypadku presja jest olbrzymia.
Reasumując dopuki doputy nie pojadę to się nie dowiem jak naprawdę jest. Mam tylko nadzieję, że będę pozytywnie zaskoczony w wpisy w internecie są celowe aby zniechęcić innych wędkarzy.
Dam znać jak wrócę.
 



#7 OFFLINE   MANTHEO

MANTHEO

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Mateusz

Napisano 11 czerwiec 2014 - 10:13

Psielka, byłem w okolicy tego jeziorka parę lat wstecz w miejscowości Przerwanki. Łowiłem głównie w płn/zach części jeziora i z brzegu. Nie nastawiałem się na spina więc kombinowałem ze spławikówką, zresztą byłem jedynym wędkującym z ekipy więc łowienie moje wyglądało bardziej jak zabawa. Ale szczerze mówiąc to sobie połapałem, płoci i wzdręg było do bólu. Nawet bez szczególnego zanęcania waliły na kukurydzę. Z tego co rozmawiałem z miejscowymi na temat drapieżnika to podobno są/były dość ładne okonie ale to tylko łódka i oczywiste znajomość jeziora. Nie wiem ile w tym było prawdy bo nie miałem możliwości spróbować. O sandaczach nic nie wspominali natomiast co do zębatych to podobno cienizna. Ale nie ma sie co łamać bo jeden powie, że nie biorą a drugi stanie w tym samym miejscu i łowił będzie ;) Reasumując, białorybu raczej na 100% połowisz a co do spina to Ci nie berdzo pomogę.

Udanego wypoczynku życzę :)



#8 OFFLINE   psielka

psielka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • LokalizacjaPiotrków Trybunalski
  • Imię:Krzysztof

Napisano 11 czerwiec 2014 - 10:32

Odległościówka już przygotowana, kilkanaście puszek kukurydzy również.
Grunt to wypoczynek i dobra zabawa.
Łódka już na mnie czeka - spróbujemy - zobaczymy daj Boże połowimy ;)



#9 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 11 czerwiec 2014 - 10:35

Pike pierwszy raz jadę na jeziora Warmińsko - Mazurskie. Poczytałem sporo w internecie i powiem szczerze, że jestem załamany. Nie ma osoby, nie ma postu lub artukółu, który by zachwalał obecny stan zarybienia naszych PIĘKNYCH i CUDOWNYCH północno wschodnich jezior. Nie jestem w stanie pojąć dlaczego tak jest, skoro w tym rejonie jest więcej wody i powinno być więcej ryb niż wszystkich rybaków i wędkarzy razem wziętych !!!
Uwzględniając wysokości składek gdzie za 30 dni należy uiścić opłatę w wysokości 225 zł za łowienie z trolingiem lub 150 zł bez trolingu; lub 7 dniowa 105 zł z trolingiem lub 70 zł bez trolingu (zakładając, że ta kwota jest przeznaczana na zarybianie) to gospodarstwa rybackie powinny nie wyrabiać się z "produkcją" narybku na zarybianie.
Rozumię sytuację w centralnej Polsce. Gdzie mamy Zegrze, Jeziorsko i Sulejów w odległości ok 200 km od siebie i wędkarzy z woj łódzkiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. W tym przypadku presja jest olbrzymia.
Reasumując dopuki doputy nie pojadę to się nie dowiem jak naprawdę jest. Mam tylko nadzieję, że będę pozytywnie zaskoczony w wpisy w internecie są celowe aby zniechęcić innych wędkarzy.
Dam znać jak wrócę.
 

Podstawowa zasada, nie nastawiaj się,  że na urlopie połowisz. Masz wypocząć. Rybki też będą. Oczywiście lipiec, to nie jest okres na rekordy, ale ja właśnie swoją rekordową mamuśkę 109 cm zaliczyłem  właśnie w lipcu. Na Mazurach brakuje przede wszystkim kontroli: operatów rybackich, odłowów i wędkarzy, ale o tym dosyć wszyscy o tym wiedzą, a nikt z "władnych" nic nie robi, aby było lepiej. Podnoszą wymiary ochronne szczupaka 40 cm potem 45 cm, a od kilku lat 50 cm. I co z tego, jak prawie nikt ich nie przestrzega. Bierz echo i na pewno okonia złowisz, nie twierdzę, że połowisz od bólu. Jedziesz przecież po trochę ciszy i spokoju. Jezioro słynęło kiedyś z bardzo ładnych płoci, wiem, że dla rasowego "spina", płoć to ..., ale niekiedy warto ponęcić i łapać płocie regularnie, niż szukać ostatnich szczupaków. Odnośnie składek to większość idzie do Warszawki do ZG PZW, a tu każą brygadom rybackim wyrabiać jakieś zyski, no to ci wyrabiają. Błędne koło. Nie zrażaj się, walcz. Wędkowanie uczy pokory i cierpliwości.                  



#10 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 11 czerwiec 2014 - 11:59

Psielka. W najnowszym numerze którego nie ma jeszcze w sprzedaży. Prenumerata przychodzi trochę wcześniej.

#11 OFFLINE   Kaka8281

Kaka8281

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaKobyłka
  • Imię:Karol

Napisano 11 lipiec 2016 - 19:56

Cześć właśnie wybieram się nad to jezioro napiszecie mi na jakie głębokości mam się przygotować i jak z rybami głównie z drapieżnikem.

Użytkownik Kaka8281 edytował ten post 11 lipiec 2016 - 19:58


#12 OFFLINE   Muskie

Muskie

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 249 postów
  • Lokalizacjaokolice W-wy

Napisano 12 lipiec 2016 - 10:59

Jeśli nic się drastycznie nie zmieniło, to obławiaj pasy przy trzcinach i przy roślinności podobnej do "ponikła błotnego" (chyba tak to się nazywa).

Najlepsze efekty (szczupaki) miałem w godzinach wieczornych, po godzinach  17-18, nawet o zmroku. Poza dużymi riperami (powyżej 10 cm)

sprawdzały się wahadłówki Rublex Orkla, szczególnie te z folią holograficzną. W ciągu dnia raczej tylko drobnica lub średnie i małe okonie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych