Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Niewiarygodne ale prawdziwe!!! Koło Ełku ukradli jezioro!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   adasio

adasio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 574 postów
  • LokalizacjaWarszawa Jelonki
  • Imię:Adam

Napisano 14 luty 2006 - 12:33

nie mogłem wstawić linka więc wstawiłem cały tekst
2006-02-09 11:11:43, źródło: red
Szok, konsternacja, zdziwienie, nieprawdopodobne. Takie słowa padają od kilku dni a ludzie przecierają oczy ze zdumienia. We wsi Zawady Tworki koło Ełku (woj. Warmińsko-Mazurskie) ktoś ukradł kilkuhektarowe jeziorko. Policję zawiadomili pracownicy kolejki wąskotorowej, której trasa przebiega obok 'byłego akwenu. Po jeziorze z bujną roślinnością została dzisiaj wielka dziura i kilka szkieletów ryb na dnie.

Jedyny ślad po sprawcach to wykopany rów do spuszczenia wody. Dochodzenie prowadzi miejscowa policja wraz delegaturą ochrony środowiska a miejscowowa społeczność zastanawia się co można jeszcze ukraść żeby przebić pomysłowość wandali..

tekst pochodzi z http://www.aleryba.pl/



#2 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 14 luty 2006 - 13:01

Polak potrafi :angry: :angry: :angry: :angry:

#3 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 14 luty 2006 - 14:42

Adasio nie jezioro tylko wodę. W Australii takie przypadki są bardzo częste.jesienią jest jezioro, a latem nie ma jeziora. Powtarza się prawie co roku. To nic szczególnego. O jak byś poszukał gostka, który własnymi rękami nałoży sobie wojskowy hełm na lewą stronę to by była sensacja.

pozdawiam

#4 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2006 - 15:35

Już mnie to nie dziwi.
Bardzo szkoda stworzeń, które żyły sobie w tej wodzie... :( :angry:

#5 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 luty 2006 - 22:16

To zly objaw ale nie dziwie sie...skoro mozna ukrasc z Żelazowej Woli popiersie Chopina i sprzedac na skup metali kolorowych to i spuszczenie wody z jeziora jest mozliwe... :angry:
Jeszcze mi taka refleksja przychodzi do glowy...w ilu akwenach po spuszczeniu wody na dnie trzepotaloby sie zaledwie kilka porzadnych ryb i lezalo troche ich szkieletow...?
Gumo

#6 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2421 postów

Napisano 15 luty 2006 - 11:28

Jeszcze mi taka refleksja przychodzi do glowy...w ilu akwenach po spuszczeniu wody na dnie trzepotaloby sie zaledwie kilka porzadnych ryb i lezalo troche ich szkieletow...?

To sa stare szkielety. Jak myslisz, po co oni wode spuszczali? Przeciez dla ryb, nie dla jaj.


#7 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 17 luty 2006 - 13:09

Większośc pewnie spłynęła z wodą do najbliższej rzeki. Co nie zmienia faktu, że pomysł ze spuszczeniem jeziora całkiem niezły...
Chyba nie było zbytnio głębokie, bo rowek odprowadzający musiałby być nieźle głęboki i ktoś miałby to zrobić ot tak, przez noc!?! do tego zimą?!? To jakaś ściema....