Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Odra w okolicach Lubiąża


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   donkocur

donkocur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 21 czerwiec 2014 - 22:27

Witam, wybieramy się we czterech od nas z Gdańska na Odrę w okolicach Lubiąża .Mam prośbę, może ktoś z kolegów podpowiedziałby kilka rzeczy.Nie wiemy czy i gdzie tam można zwodować łódkę.Jednocześnie poprosiłbym o ewentualną podpowiedz co do miejsc w jakich możemy coś połowić.Interesują nas bolenie sandałki i sumy.Za wszystkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.



#2 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 21 czerwiec 2014 - 22:58

Miejscowosc Malczyce bedzie dobrym miejscem na start. Fajny dojazd do samej rzeki. Stara przeprawa promowa gdzie mozna bardzo wygodnie zwodowc lodz i zostawic auto na parkingu przy rzece.

 



#3 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 18:49

ale ten parking to chyba płatny? według taryfikatora pewnie trochę drogo wychodzi ;)

jeżeli chodzi o sandałki, to najlepsza miejscówka jaka mi przychodzi do głowy, to cotygodniowe targowisko właśnie w tym miejscu ;)



#4 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 czerwiec 2014 - 21:25

Mi od 7 lat tam w tamtej okolicy nie udało się znaleźć sandałków ani sumów (parę niedużych bolków się udało) - jakbyście namierzyli jakaś metę to dajcie znać - będzie sensacja.

Nie kumam - przecież z Gdańska jest bliżej do Szwecji niż do Lubiąża  :blink:  To jakiś dowcip ?


Użytkownik analityk edytował ten post 22 czerwiec 2014 - 21:35

  • slawito lubi to

#5 OFFLINE   donkocur

donkocur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 23 czerwiec 2014 - 08:24

To nie dowcip.Co roku z kilkoma znajomymi odwiedzamy jakieś łowisko w kraju.Mamy tyle pięknych miejsc u nas ze najpierw trzeba je poznać a do Szwecji to na emeryturce :)

Wysłane z mojego HTC Desire 500 dual sim przy użyciu Tapatalka
  • strary lubi to

#6 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 czerwiec 2014 - 22:41

Kiedyś, za młodu, kiedy jeździłem autostopem po Europie spotkałem niezbyt zamożnego, młodego francuza. Mówił wówczas, że jeździ daleko po świecie póki młody i nieco kasy jest. Ne emeryturze kiedy sił już będzie mało, zdrowia i kasy też niedużo to zwiedzi to co blisko, czyli Francję. To mi się wydaje bardziej logiczne niż odkładanie dalekich wyjazdów na stare lata.

 

Mam co prawda nieco odczucia masochizmu, co do zwiedzania ubogich w ryby krajowych łowisk. Niemniej jednak masz mój Szacun za swoją koncepcję i regularność towarzyskich wyjazdów - z pewnością to jest wartość sama w sobie. Ciekawe jakie macie wyniki? Daj nieco info jak Wam się taka koncepcja wyjazdowa sprawdza wędkarsko (rozumiem że przyrodniczo może być ok). Czy macie wysokie wędkarskie umiejętności czy szczęście Wam sprzyja itp.



#7 OFFLINE   donkocur

donkocur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 24 czerwiec 2014 - 08:05

Witam, jak kolega wyżej napisał ,my mamy bliżej do Szwecji więc najpierw wyjeżdzamy dalej :) .Stworzyliśmy  w pomorskim forum wędkarskie i wyklarowała się grupka kolegów ciekawych naszych krajowych łowisk.  Zaczęliśmy swoje wyjazdy dwa lata temu.Od tego czasu zwiedziliśmy dwukrotnie Odrę w Kędzierzynie Kozlu, i dwa razy Narew . Relacje z naszych wyjazdów znajdziesz na naszym forum(linka podam Ci na pryw) :) .Towarzysko to wspaniała sprawa, poznajemy też łowiska krajowe a są one piękne.Jeżeli chodzi o ryby to zawsze coś się komuś uwiesi :). Łowimy bolenie ,sandacze ,sumy(a raczej sumiki),brzany.Co do naszych umiejętności to nie nam to oceniać :)Jak będziemy blisko Wrocławia to zapraszamy na spotkanie ,wymienimy doświadczenia i na pewno zaprosimy na rybki do siebie :)



#8 OFFLINE   rush111

rush111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 167 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:Król

Napisano 19 lipiec 2014 - 14:27

Witam .

Podbijam temat . Czy ostatnio łowił ktoś na Odrze w tym rejonie i jakie ew. wyniki , spostrzeżenia . Byłem raz w maju na Odrze za Malczycami i zaraz po dojściu na główkę kontrola SR i jeśli jest tam tak częściej tzn. że pilnują swojej wody i bdb a nie połowiłem wtedy bo wiatr był taki że wyrywał kije z rąk . Natomiast w sierpniu mam urlop i chętnie podjechałbym na 2-3 dni powędkować , także będę wdzięczny za wszelkie sugestie i uwagi .



#9 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 19 lipiec 2014 - 17:31

Witam mieszczanina ;)

Ja tam kontrolę miałem w tym roku tylko jedną i to nie nad Odrą. Może nie zapuszczają się dalej od dróg, bo raczej szukam miejsc ustronnych ;) Wyniki? Jak wszędzie... ;) Raz lepiej, raz gorzej ;)

 

 

 

Pozdrówka

Kamil






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych