Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kadra narodowa w wędkarstwie spinningowym


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 luty 2006 - 12:21

Mam bardzo krótkie pytanie:

- Jak myślicie dlaczego w Polsce nie ma kobiecej kadry narodowej w wędkarstwie spinningowym? W spławikówkach mają swoją drużynę.

Pozdrawiam
Remek


#2 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 15 luty 2006 - 12:37

Spławik Remku jest w Polsce obligatoryjny. Czyli nie wolno nie lubieć spławika, a dokładniej nie wolno nie zapłacić za spławik. Można sobie łowić dowolnie i wykupić dowolną opłatę do uprawiania dowolnego sportu wędkarskiego pod warunkiem, że wykupisz spławik na dwa kije. Taka jest doktryna obronna spławika w Polsce opracowana przez PZW na Twardej. Dlatego są tylko zawody spławikowe kobiet. Tak myślę.

pozdrawiam

#3 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2006 - 14:16

Dostęp do Kadry Narodowej spinningistów mają tylko ci, którzy występują w zawodach krajowych i łączna ilość punktów ustawia ich na pierwszych miejscach w tabeli podsumowującej cały sezon.
Nie pamiętam dokładnie ilu pierwszych i najlepszych zawodników załapuje się do Kadry.
Z tego co wiem kobiety nie mają swoich zawodów spinningowych, więc nie da się wytypować najlepszych do Kadry.
Może to jest odpowiedź... :wacko:

#4 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 15 luty 2006 - 15:48

Kobiety mogą startować w zawodach spinningowych - my - faceci - nie mamy nic przeciwko temu :mellow: Tyle tyko, że aby wejść do kadry muszą wziąć udział w cyklu imprez Grand Prix Polski. Cykl składa się z 5 lub 6 imprez. Do tego dochodzą Mistrzostwa Polski. W każdej imprezie pierwszych 30 zawodników otrzymuje punkty (za 1. miejsce w sektorze - 30 pkt., za 30. miejsce - 1 pkt.). Kadrę wyłania się obecnie na podstawie klasyfikacji rocznej. Sumuje się punkty zdobyte w każdej imprezie. Trener powołuje do kadry pierwszych 8 zawodników z klasyfikacji rocznej oraz jednego wytypowanego przez siebie. Do kadry obligatoryjnie powołuje się też Spinningowego Mistrza Polski.
Wracając do kobiet, na imprezach Grand Prix nie miałem jeszcze przyjemności startowania z kobietami. Ale jeżeli jakaś pani zechce walczyć o kadrę, to nikt jej tego nie zbroni. Co więcej, na pewno wszyscy będziemy szczęśliwi, jeśli kobieta nam dołoży :mellow: Naprawdę :mellow:

#5 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 15 luty 2006 - 15:58

Jaculek Ty nie rozumiesz czy udajesz, że nie rozumiesz? Przeciesz w spławiku nikt nie każe kobietkom ścigać się z mężczyznami !!!. One mają swoje ciałko i swoje możliwości. Teraz na przykład trwa zimowa olimpiada w Turynie. tam też nie karzą im biegać na 50 km czy zaliczać biatlon na 30km. W ogóle we wszystkich indywidualnych dyscyplinach mają swoją kategorię dla kobiet.
Remkowi chodziło chyba o całą żeńską linię kwalifikacyjną. A Tobie domyślam się głównie o towarzystwo. No, ja też bym chciał.....

pozdrawiam

#6 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 15 luty 2006 - 16:30

Ależ rozumiem, jak najbardziej. Podkreślę jeszcze raz: nigdy nie spotkałem się na zawodach ogólnopolskich z kobietą-spinningistką. Jestem pewny, że nikt nie miałby nic przeciwko zawodom spinningowym dla kobiet. Tyle tylko, że chyba brakuje chętnych. W każdym bądź razie, osoby odpowiedzialne za tworzenie nowych linii mogłyby wziąć to pod uwagę. Może panie nie chcą startować z mężczyznami?
Ps. Thymallus - proszę, ostrożniej dobieraj słowa. Przez całe życie staram się niczego nie udawać...

#7 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2006 - 17:29

Zamiast tworzenia nowych linii, zlikwidowałbym stare <_< Nie chcę sponsorować ze swoich pieniędzy całego tego wędkarskiego 'sportu' (od zawodów w kołach zaczynając) :angry: . Wolałbym zatrudnić kilku strażników (wiem, wiem- populizm) :wacko:

#8 OFFLINE   Michumm

Michumm

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaNysa

Napisano 15 luty 2006 - 17:53

Mój brat jeżdzi na zawody w spławiku rangi ogólnopolskiej, ja czasami z nim jezdze, koleżanka M..... opowiedziała jak pojechali na MS do Angli, mówiła ze wolałaby tam niejechać jednak. Przed innymi ekipami wygladali jak ostatnie dziadygi, nawet Im narodowych dresów niedali i inne takie, a podobno jest równouprawnienie. MS odbywały się na jakims stawie w parku, to mnie juz całekiem rozbroiło.


#9 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 15 luty 2006 - 18:36

@Zewu
Nie populizm, tylko widzimisię...
Ziutek z Koziej Wólki (przepraszam mieszkańców tej wsi) nie chce, aby do Wisły lub jakiejś tam Odry trafiały bolenie lub szczupaki. Nie interesuje go też ochrona Parsęty przed kłusownikami. On chce karpi w swoim ulubionym stawie. Przydałby mu się też wygodny parking nad tymże akwenem. I tego żąda za swoje pieniądze. Stefan zaś płaci i wymaga, by do Kwisy trafiały lipienie i pstrągi. Co go obchodzą szkółki wędkarskie? Franiu pragnie, aby wszystkie pieniądze koła przeznaczyć na wycieczki na dorsze. Ty natomiast nie chcesz, aby Twoje pieniądze szły na sport. Ja wręcz odwrotnie - lubię zawody i chcę brać w nich udział. I co, czy któryś z nas jest gorszy? Nie staraj mi się tego udowadniać.
Masz swoje zdanie i dobrze. Ja także. Rzecz w tym, aby postarać się zaakceptować potrzeby innych, oczywiście o ile mieszczą się one w ramach regulaminu i statutu PZW. I to powinien być populizm.
Ująłeś sport w cudzysłów. Czyli uważasz, że wędkarstwo sportem nie jest? Mam nadzieję, ża chodzi tu o Twoją definicję wędkarstwa. Bo dla mnie - jak widać - wędkarstwo jest czymś innym. Tak samo jak dla Ziutka z Koziej Wólki, Stefana od pstrągów i lipieni oraz Frania co to dorsze lubi. Czy któryś z nas źle patrzy na wędkartswo?


#10 OFFLINE   at305

at305

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • Lokalizacja Warszawa

Napisano 15 luty 2006 - 20:18

Dlatego drogi Remku, że dałyby nam popalić!!! W zeszłym roku na pucharze Wędkarskiego Świata poznałem, jeszcze przed zawodami miłą Panią, blondynkę, która jak się okazało następnego dnia, zawody wygrała. Pytałem ją o rózne rady, po czym się do nich nie zastosowałem i wróciłem z wody o kiju. A ta pani po cichutku, skromniutko złowiła komplety. Inna sprawa, że spinninguje od 12-go roku życia i dobrze znała Szeląg Mały. Kobiety rzadko spinningują, ale jak już się za to serio wezmą, to koniec. Mają chyba jakąś lepszą wyobraźnię, która pozwala im finezyjniej i dokładniej prowadzić przynęty.Dwa lata temu na zawodach aktorskich w Łańsku szczupaki wcale nie gryzły. Bardzo trudno było cokolwiek złowić. I kto złowił, ładna blondynka Magda Wójcik. A w spławiku nie radzę się mierzyć na przykład z Kogatą. Kompromitacja zapewniona!

#11 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 15 luty 2006 - 20:38

w niemczech jest taka sprytna pani, jana meisel, nie chce tu mieszac jablek z gruszkami, ona nie ma nic do polskiej kadry narodowej, ale jakby nie patrzec byla mistrzynia swiata w spiningu i nie tylko

jest jeszcze jedna spryciula w usa, laura morrison, ta atrakcyjna kobietka lowi z zamilowaniem metrowe muskie

itd itp

co z tego wynika? to, ze panie nie sa wcale gorsze, dajcie im szanse i beda tez wygrywac miedzynarodowe zawody!

#12 OFFLINE   zewu

zewu

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 359 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2006 - 21:57

@Jaculek

Cóż, pierwsze napisane przez Ciebie zdania to tania retoryka. Aż tak Cię ta moja awersja do wyczynu dotknęła?
Tak, DLA MNIE wędkarstwo podobnie jak np. myślistwo sportem nie jest i to, że w danej dziedzinie odbywają się mistrzostwa IMHO nie czyni z niej sportu, podobnie jak organizowanie olimpiady językowej czy matematycznej nie czyni z nich dziedzin olimpijskich . Nie zmieni też tego nazywanie chodzenia na ryby 'treningami', zakładanie dresów i naszywanie godła na kamizelkę. I masz rację, to MOJE podejście do wędkarstwa.


#13 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 15 luty 2006 - 22:08

Ja się tylko pytałem o to dlaczego nie ma reprezentacji żeńskiej. To nie było pytanie polityczne.

Pozdrawiam
Remek

#14 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 16 luty 2006 - 00:00

Na programie wedkarskim prezentowano kiedys team damski . Panie rywalizowaly z chlopakami w lowieniu bassow . Pelny profesjonalizm , sprzet , lodz , reklamy ...prawdziwe wedkary spalone sloncem . W zawodach zajmowaly rozne miejsca . One lowily zawodowo a wiec wedkujac reklamowaly sprzet , zarabiajac na zycie , tak jak wiekszosc liczacych sie zawodnikow . Ja nie mam nic przeciwko wedkujacym paniom , a wprost przeciwnie mysle ze mogly by troche odchamiec plugawe chlopsko-wedkarskie plemie :lol: Kobiety z natury sa opiekuncze wiec nasze wody byly by pod dobra kontrola , ...moze to lek na cale zlo :unsure:

#15 OFFLINE   Czez

Czez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 281 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2006 - 09:01

Ja się tylko pytałem o to dlaczego nie ma reprezentacji żeńskiej. To nie było pytanie polityczne.

Mylisz sie Remku...niestety :( Jakiekolwiek zdanie (oznajmujące, pytające...) zawierające jakikolwiek zwrot/wyraz typu : sport wędkarski, zawody klasyczne (na bitej rybie) itp. ma charakter stricte polityczny :mellow:

Przypominam sobie też zalogowanie się pewnego wędkarza pod nickiem Zawodnik na jednym z portali...ten nick też okazał się być polityczny :mellow: Ale na ten temat może więcej powiedzieć Jaculek, gdyz z tego co pamiętam to własnie On nosił ten polityczny nick :mellow:

Odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta. Kobiety jako istoty kruche, dobrotliwe, obdarzone instynktem macierzyńskim etc. nie chcą po prostu chłopakom w spinnigu 4-liter skopać, więc startują tylko tam, gdzie jest podział na kategorie damsko-męskie B)


#16 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 16 luty 2006 - 09:04

Tzn. ja się nie mylę :D (chociaż nie jestem nieomylny) Zadając to pytanie nie chciałem przechodzić do tego czy wędkarstwo jako sport jest sensowne czy nie. Bo ile siedzeń tyle zdań. Szukałem jedynie pomysłów dlaczego nie ma Pań.

Pozdrawiam
Remek


#17 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 16 luty 2006 - 19:26

@Zewu
No widzisz, i już zrobiło się jaśniej - zaprezentowałeś SWOJE podejście do wędkarstwa. I teraz jest zupełnie w porządku.
Co do taniej retoryki - sugerujesz, że posłużyłem się taką właśnie, bo poczułem się urażony? Daj spokój, gdyby tak było, wykorzystałbym drogą retorykę. Choć przyznaję, że jeszcze takiej nie poznałem.
Twoja awersja, dotknęła - chyba się przeceniasz ciutkę... Absolutnie, bez urazy.

@Pitt
Słyszałem wiele dobrych słów o tej pani (przynajmniej wydaje mi się, że o niej). Jak widać, kobiety mogą być znakomite :mellow: Ciekawe, czego mógłbym się od niej nauczyć :mellow: (Mifek - nie jestem na głodzie :lol:)
Czy pamiętasz może, w którym roku zdobyła mistrzostwo świata? Z tego, co wiem, Spinningowe Mistrzostwa Świata po raz pierwszy odbyły się w 2002 roku we Włoszech(jeszcze pod nazwą Mistrzostwa Świata w Łowieniu Pstrągów Metodą Spinningową). Czyżby ktoś wcześniej rozgrywał już tę imprezę?
Pozdrawiam, Jacek


#18 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 16 luty 2006 - 19:42

@jaca jeszcze troche i wyjdzi , że to ja jestem ciągle na głodzie :mellow: ;)

#19 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 16 luty 2006 - 19:59

@Pitt
Słyszałem wiele dobrych słów o tej pani (przynajmniej wydaje mi się, że o niej). Jak widać, kobiety mogą być znakomite :mellow: Ciekawe, czego mógłbym się od niej nauczyć :mellow: (Mifek - nie jestem na głodzie :lol:)
Czy pamiętasz może, w którym roku zdobyła mistrzostwo świata? Z tego, co wiem, Spinningowe Mistrzostwa Świata po raz pierwszy odbyły się w 2002 roku we Włoszech(jeszcze pod nazwą Mistrzostwa Świata w Łowieniu Pstrągów Metodą Spinningową). Czyżby ktoś wcześniej rozgrywał już tę imprezę?
Pozdrawiam, Jacek


jezeli chodzi o meisel, to mysle, ze przede wszystkim rzucac, ona wygrala 41 razy tytul mistrza swiata w castingu i byla 30 razy mistrzynia europy :huh:

do tego lowi znakomicie, od wielu lat spiningiem i jest w teamie SPRO :D

o pstragowych i przedpstragowych mistrzostwach nie moge ci nic powiedziec, bo mnie zawody malo obchodza - sorry
jednakze, jest wiele niescislosci, jezeli chodzi o 'oficjalne' tytuly mistrzowskie w wedkowaniu, np. dietmar issaiasch (notabene znakomity wedkarz i prawdziwy mistrz w holowaniu sandaczy) tez jest champion of the world - tylko kiedy i gdzie ten tytul wygral nie wie nikt :unsure: