Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jakość multiplikatorów sprzedawanych w Europie i w USA.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 07 styczeń 2009 - 18:22

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 17:07


#22 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 styczeń 2009 - 18:33

Ja to się zawsze zastanawiam, podczas takich rozmów, nad relatywizmem Einstaina. Czy te 4g to aby 4g i czy 4g to w formie skupionej (kogut, gumka) czy w formie lekkiego niewielkiego woblerka. Uogólnianie jest cechą chyba większości wędkarzy więc proszę o szczegóły :D Rzucić bowiem przed siebie i owszem ale rzucić w punkt ... 4g ... multikiem .... i ... pojawia się ponownie relatywizm co to celny rzut w punkt - dla każdego znaczy co innego - trafienie w koryto rzeki, rzut pod drugi brzeg, rzut między gałęzie, czy rzut w extremalnie zakrzaczonej miejscówce w punkt :D

Pozdrawiam
Remek

#23 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18628 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2009 - 19:28

Taaak... brakuje jeszcze mitycznej wędki 10lb czy 15lb jak kto woli, i mamy pełen obraz dyskusji

Notabene - ciekawa rozmowa, w wątku poświęconym jak by się mogło wydawać - multiplikatorom :mellow:



#24 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 07 styczeń 2009 - 23:21

@Remku
Mówię o woblerze 4-5 g dokładnie nie wiem bo nie znam wagi agrafki do której jest dopięty. Celność to w dużej mierze także ilość wyjazdów nad wodę. Inna będzie u pstrągarza , który jest 5 razy w roku nad wodą inna u takiego , który jest 50 przez cały sezon łącznie z tym właściwym od kwietnia , maja do końca sierpnia –krzaki mają wtedy dodatkowo liście . I nie ma tu znaczenia czy to cast czy spinn . Ważny jest też typ łowiska –na czerwcowe łąki z castingiem w życiu bym nie poszedł. Wędzisko jest też niezmiernie ważne , ale także wspomniane wyżej „rozrzucanie „ i oswojenie się ze sprzętem . Cb został zaprojektowany do rzucania nielotów i świetnie sobie z tym radzi . Myślę ,że powinieneś spróbować połowić tym typem blanku . Na przyszły sezon dostępna będzie wersja z jeszcze cieńszą szczytówką-bardziej zbliżona do bs seekera. Powinna być super do mikrusów.

@Friko obraz dyskusji w dużej mierze zależy tez od udziału moderatorów – jak mają wiedzę na dany temat , możliwość, i chęć załagodzenia sytuacji to obraz może być wręcz „bajkowy” nie tylko „mityczny” :D .

@Mifek bazowo użyłem CB662 . Przy CB702 potencjał rzutowy jest znacznie lepszy .


Pozdrawiam

Łukasz


#25 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 styczeń 2009 - 08:50

Łukaszu,
Może to dobry blank i spełniłby moje oczekiwania - kto wie? Nie miałem okazji łowić wędką zbudowaną na nim więc ... trudno mi sie odnieść do tego konkretnego przypadku. Czytając jednak wypowiedzi z boku można odnieść wrażenie, że to takie łatwe (rzucić celnie 4g wabikiem za pomocą casta). Dlatego, moja wypowiedź była skierowana do początkujących by ... ostudzić trochę huurrrraaa ślepego przerzucania się na casta.

Co do celności ... to masz rację - trening czyni mistrza. Jednak by strzelić w cel trzeba mieć odpowiednie do tego narzędzie, bo jeśli go nie posiadasz to ... nawet 50 wyjazdów nic nie da, a celność w efekcie będzie zależała od przypadku.

Pozdrawiam
Remek


#26 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 08 styczeń 2009 - 12:14

@Remku
Mówię o woblerze 4-5 g dokładnie nie wiem bo nie znam wagi agrafki do której jest dopięty. Celność to w dużej mierze także ilość wyjazdów nad wodę. Inna będzie u pstrągarza , który jest 5 razy w roku nad wodą inna u takiego , który jest 50 przez cały sezon łącznie z tym właściwym od kwietnia , maja do końca sierpnia –krzaki mają wtedy dodatkowo liście . I nie ma tu znaczenia czy to cast czy spinn . Ważny jest też typ łowiska –na czerwcowe łąki z castingiem w życiu bym nie poszedł. Wędzisko jest też niezmiernie ważne , ale także wspomniane wyżej „rozrzucanie „ i oswojenie się ze sprzętem . Cb został zaprojektowany do rzucania nielotów i świetnie sobie z tym radzi . Myślę ,że powinieneś spróbować połowić tym typem blanku . Na przyszły sezon dostępna będzie wersja z jeszcze cieńszą szczytówką-bardziej zbliżona do bs seekera. Powinna być super do mikrusów.

@Friko obraz dyskusji w dużej mierze zależy tez od udziału moderatorów – jak mają wiedzę na dany temat , możliwość, i chęć załagodzenia sytuacji to obraz może być wręcz „bajkowy” nie tylko „mityczny” :D .

@Mifek bazowo użyłem CB662 . Przy CB702 potencjał rzutowy jest znacznie lepszy .


Pozdrawiam

Łukasz


Z wielką chęcią bym ten kijek potestował w parze ze scorpionem z awailowska szpulką. Łukaszu mozesz mi coś więcej o tym kijku -zbrojenie,cena- na priv napisać. ?





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych