Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gdzie na kropkowańce za granicą ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mafer

mafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 08 styczeń 2009 - 12:14

Od kilku dni szukam w internecie informacji na temat łowisk pstrągowych, które warto odwiedzić. Interesują mnie wyłącznie rzeki w których można połowić głównie pstrągi potokowe raczej na spinning. Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje (miejsce, warunki, ceny) od osób które już przerabiały ten temat.

#2 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 08 styczeń 2009 - 12:29

Pogadaj z @Witkiem, ostatnio opowiadał kilka ciekawych rzeczy odnośnie min. kropków

#3 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 08 styczeń 2009 - 21:23

Może Mongolia :mellow: tylko że tam są jakieś rybki do pstrążka podobne, a dużo większe. Zapomniałem nazwy tych ryb :mellow:

#4 OFFLINE   Flls

Flls

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 255 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 styczeń 2009 - 23:27

@Panku, chodzi Ci pewnie o tajmienie :D

#5 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 09 styczeń 2009 - 00:24

@Panku, chodzi Ci pewnie o tajmienie :D


Dokładnie :mellow: dzięki za podpowiedź

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 09 styczeń 2009 - 06:36

pewniaki z pierwszej reki to argentyna (patagonia), NZ, canada (BC), alaska i chorwacja ... sam nigdy tam nie bylem, ale znam kilku chorych na pstragi i informacje zawsze byly tej samej jakosci ... a wiecej info to juz chyba google

#7 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 09 styczeń 2009 - 13:55

Podobno rewelacyjne klimaty, pstruchy i lipki są we wspaniałej rzece Uła na Litwie. Znajomi z Suwałk jeżdżą i bardzo sobie chwalą. Bardzo dobry dojazd, bardzo tanie opłaty. Jak rzeka wygląda widać jak sie wpisze ją w google :D

#8 OFFLINE   mafer

mafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 10 styczeń 2009 - 17:25

Nowej Zelandii, Patagonii, Mongolii nie trzeba przedstawiać chyba żadnemu pstrągarzowi bo o wyprawie w te miejsca marzy wielu z nas. Ciekawiło mnie czy są jeszcze jakieś rejony w które warto się wybrać w poszukiwaniu kropeczek :D

Co do Chorwacji to może ktoś podać jakieś konkretne namiary ?

#9 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 10 styczeń 2009 - 19:37

Klimaty rodem z Nowej Zelandii są bliżej niż nam się wydaje :D :D http://www.zzrs.si/i...n/Fishing/Soca/
http://www.josko.org...s/soca/soca.htm
http://www.lustrik.c...llery/index.php

#10 OFFLINE   mafer

mafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 10 styczeń 2009 - 22:26

Dzięki @tomi78. O coś takiego właśnie mi chodziło. Już wiem gdzie poza Szwecją w tym roku połowię. Coś pięknego.

#11 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 10 styczeń 2009 - 23:08

Ja wybieram się tam w tym roku przynajmniej dwa razy :mellow: .
Jak tylko woda będzie odpowiednia to pierwszy wyjazd już w kwietniu ,myślałem o maju ale chyba tyle nie wytrzymam :mellow: :D .
To jest silniejsze ode mnie B).

#12 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 10 styczeń 2009 - 23:28

Jak na soczy z cenami licencji?? Ja też mam ciśnienie na ten rok

#13 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 11 styczeń 2009 - 00:34

Witam,

@mafer- wszystko zalezy od Twojej definicji pstraga, czy maja to byc ryby pochadzace glownie z zarybien czy chcesz szukac dzikich 50+ ?

Generalnie im dalej od ludzi, firm turystycznych itd tym wieksza szansa. Klania sie polnocna Szwecja, wszelkie gorskie jeziora czy rzeki.

Namiarow na sprawdzone, dzikie miejscowki nikt ci raczej nie poda na forum ogolnym bo za rok bedzie tam juz bryndza zas miejsce zobaczysz w kolorowym katalogu.

W zeszlym roku lapalem w czyms takim. Ryby nie byly wprawdzie najwieksze ( malo pokarmu) za to piekne, nie ruszone przez czlowieka. Bylem szczesliwy :D




Pozdrawiam,

Bujo

Załączone pliki



#14 OFFLINE   mafer

mafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 11 styczeń 2009 - 13:02

@Bujo - Oczywiście ideałem byłoby połowić duże dzikie pstrągale w miejscu w którym przede mną nie stała wędkarska stopa. Niestety wiąże się to z coraz dalszymi i kosztowniejszymi wyprawami.

Nie oczekiwałem wskazania konkretnych miejscówek, a tego co podał mi tomi78. Za co jemu dziękuję. Jakimś dziwnym trafem wędrując w sieci od Patagonii po Nową Zelandię przeoczyłem, że raj jest tak blisko. Najdziwniejsze jest to, że w zeszłym roku znajomy proponował mi wypad właśnie gdzieś w tamte rejony:)

#15 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 11 styczeń 2009 - 13:25

Witam,

@mafer- moje pytanie bylo celowe. Jesli chciales polowic mieszanke ryb, co zapewne bedzie mialo miejsce w Sloweni ( znam tylko z opisow kolegow), to polecilbym ci pare rzek w UK. Moze nie wszedzie ze spinem ale wielkosciowo i ilosciowo wyglada to super. Gorzej z dzikimi rybami ale 50+ tez sie trafiaja.

Pozdrawiam,

Bujo

P.S. Dalej obstawiam polnocna Szwecje. Drogo wcale nie jest ( w Sloweni koledzy placili 100 euro za dzien na rzece gdzie sa duze pstragi marmurkowe), lowi sie za to glownie dzikie ryby.



#16 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 11 styczeń 2009 - 16:10

Tomi, czy wskazanych przez Ciebie rzekach można łowić na spina?

#17 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 11 styczeń 2009 - 16:56

Z tego co wiem po pobycie nad Savą razem z Tomim to spin dopuszczany jest warunkowo tylko późną jesienią na głowacice, wówczas wydawane są specjalne licencje, obowiązują też minimalne wielkości przynęt. Normalnie tylko metoda muchowa ,ale też z ograniczeniami, np wielkości przynęty na Savie Bohinijce gdzie byliśmy nie może przekroczyć 5 cm. Licencje ceną nie zabijają (90E za 3 dni no kill na naszym odcinku), ryby niestety to w większości tęczaki i duże potokowce, ale widoki i rzeki powalają urodą- i to jest dla mnie główny powód by tam wrócić w tym roku. Tym razem też Soca,ponoć najpiękniejsza ze słoweńskich rzek ...

Pozdr

#18 OFFLINE   mafer

mafer

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaSzprotawa

Napisano 11 styczeń 2009 - 17:35

Początkowo nastawiony byłem na szukanie miejsc gdzie występują przede wszystkim potokowce które można łowić na spina ale po obejrzeniu w necie kilku Słoweńskich rzek zmieniłem zdanie. W takich okolicznościach przyrody byłoby mi obojętne jaki gatunek pstrąga tam występuje. Natomiast łowienie na muchę w takich miejscach wydaje mi się po prostu oczywistą oczywistością :D Gorsze jest to, że przez ostatnie dwa-trzy lata z muchówką byłem trochę na bakier i mam poważne braki przynętowo-sprzętowe. Mam teraz poważny powód aby to naprawić :D

#19 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1188 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 11 styczeń 2009 - 17:51

Mi osobiście było wszystko jedno co złowię bo w tak pięknych miejscach każda ryba jest piękna .Tpe dla mnie łowienie w takich rzekach pstrągów na spin nie ma uroku.Ale jak byś zobaczył na jakie muchy się tam łowi :huh: coś ala muchowe dzigowanie .

#20 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 11 styczeń 2009 - 17:58

Może kiedyś Na razie kompletuje sprzęt muchowy na łososia :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych