Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Exceler 100SHL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   marteenez

marteenez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 11 styczeń 2009 - 19:59

Witajcie!

Mam pytanie o multiplikator Daiwa Exceler 100SHL. Czy ktoś wie jaka gramature przynet jest w stanie obsluzyc ten mlynek? Chodzi mi o dolny i gorny zakres, z naciskiem na dolny:).

Pozdrawiam.

#2 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 11 styczeń 2009 - 20:46

witaj na forum :D

biorac pod uwagę parametry jakie posiada ten multiplikator a takze w jakiej klasie cenowej się znajduje dolną rozsądną granicą będzie lotna przynęta o masie +/- 10-12g. Np 7cm guma na 8-10g głowce. To wszytsko oczywiscie przy załozeniu, że tego exelera przyczepisz do odpowiedniego kija.


#3 OFFLINE   marteenez

marteenez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 styczeń 2009 - 16:30

Kijek do tego młynka to dwu-skład 1.98m, mniej więcej 5-25g.

Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 12 styczeń 2009 - 16:49

do kija 5-25 poszukalbym jakiejs daiwy w wielkosci 103. Np alphas 103 albo TD Sol, ewentualnie opisywana przezemnie Zillion PE special. Zaczepienie w uchwyt takiego multiplikator zdecydowanie poprawi to funkcjonalnosc takiej wedki. Mozesz tez skorzystac z oferty shimano kazdy multiplikator w wielkosci 101 bedzie bardzo dobry. Metanium MG, Core G, Curado 101, scorpion 1001 MG, Antares AR, conquest 101 to multiplikatory idealnie pracujace z wedkami do 25g.

JW :D

p.s na stronie glownej jest sporo artykulow o lzejszych odmianach castingu, warto poczytac.

#5 OFFLINE   marteenez

marteenez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 styczeń 2009 - 18:20

Jak słusznie zauważyłeś parametry jakie posiada ten multiplikator a takze w jakiej klasie cenowej się znajduje nie pozostaje mi inny wybór. Zdaje sobie sprawę, że multiplikatory, które wymieniłeś są jak najbardziej odpowiednie do kija 5-25, lecz ten segment cenowy jest aktualnie dla mnie nieosiągalny. Wybierając wymienionego Exceler'a kierowałem się stosunkiem jakości do ceny.

#6 OFFLINE   pepol

pepol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 styczeń 2009 - 19:08

Witaj @marteenez na forum!

To o czym napisałeś czyli kwestia ceny młynków to odwieczny problem początkujących castingowców. Sam parę lat temu borykałem się z tym problemem i wiem, że trafić w coś przyzwoitego w ''dobrej'' cenie nie jest łatwo.
Multiplikator, o którym piszesz wydaje się być dobrą propozycją do łowienia średnio-ciężkiego ale zauważ, że napisałem wydaje ponieważ nie miałem przyjemności używać produktów tej firmy.

Pozdrawiam.

#7 OFFLINE   marteenez

marteenez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 styczeń 2009 - 19:29

Witaj @Pepol

Tak już niestety jest, że aktualne ceny multików do lekkiego łowienia w większości przerastają możliwości finansowe przeciętnego zjadacza chleba. Na razie chce mieć multik dobry jakościowo (sparzony dotychczasowymi doświadczeniami:)) i nie zamierzam na razie schodzić niżej niż 10-12g ze względu na brak umiejętności, a z tego co wyczytałem lepiej zaczynać ciężej, a potem stopniowo przechodzić do lżejszych przynęt.

Pozdrawiam.

#8 OFFLINE   pepol

pepol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 styczeń 2009 - 19:32

lepiej zaczynać ciężej, a potem stopniowo przechodzić do lżejszych przynęt.


Potwierdzam Twoje słowa. To jest dobra droga.

#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 12 styczeń 2009 - 20:55

warto przejrzeć dział handlowy na forum. Dosć czesto można kupić z drugiej ręki multik do medium-lajtowego łowienia za cenę podobną do popularsów typu Exceler. Jak nie chcesz przepłacać to poszukaj scorpiona 1001 lub curado 101D na kij 5-25g a excelera podczep np. do kija o wyrzucie 15-45g i będzie sprawował się napewno lepiej. W castingu, co juz pisałem na forum chyba z 876 albo nawet 953 razy, bardzo wazne jest sparowanie wszytskich elementów tak, aby to funkcjonalnie wszytsko działało. Jak podczepisz Młynek klasy MH do kija ML to w istocie będziesz mógł skutecznie łowić jedynie w połowie zakresu rzutowego wędki. jak podczepisz curado 101 to w 100% wykorzystasz kij co przełoży się w wielu sytuacjach na skutecznośc samego łowienia.

JW :D

#10 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 12 styczeń 2009 - 21:00

.


Użytkownik J_J edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 17:07


#11 OFFLINE   marteenez

marteenez

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 styczeń 2009 - 21:41

Na stronie Daiwy Exceler teoretycznie figuruje jako M/L. Jak to się ma w praktyce dowiem się niedługo.

#12 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 06 luty 2014 - 09:58

Cześć marteenez,

Odgrzebuję temat po latach bo niedługo stanę się posiadaczem tegoż kręcioła. Jako że "trochę" czasu już minęło od ostaniego posta mniemam, że sprawdziłeś jak Exceller 100 SHL działa w praktyce. Mógłbyś napisać jak sprawdził się dla Ciebie, z jakimi gramaturami przynęt sobie radzi i czy polecasz go jako pierwszy kołowrotek castingowy?

Pozdrawiam.



#13 OFFLINE   meth666

meth666

    Mr. Abu Revo

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1302 postów
  • Lokalizacjaw Łódce
  • Imię:Michał

Napisano 06 luty 2014 - 10:29

Czemu nie napisales wczesniej odnosnie zakupu? Jest kilka konstrukcji w tej cenie i sa o niebo lepsze, mowie tez o rynku wtornym.

#14 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 06 luty 2014 - 10:40

Czemu nie napisales wczesniej odnosnie zakupu? Jest kilka konstrukcji w tej cenie i sa o niebo lepsze, mowie tez o rynku wtornym.

 

Udało mi się zakupić egzemplarz powystawowy za bardzo przystępną cenę, ale w łapie będę go miał dopiero w połowie marca. W skrócie po prostu nadarzyła się okazja i z niej skorzystałem - gdyby się jednak kręcioł nie sprawdził to jestem pewien, że nie stracę na jego sprzedaży. Wtedy będę szukał czegoś lepszego. A jeśli okaże się wystarczający to go zostawię na jakiś czas. Chciałbym jednak być przygotowany na to co może mnie czekać i stąd moje pytanie, ciężko znaleźć w necie jakiekolwiek opinie o tym sprzęcie. Czy Ty używałeś tego kołowrotka w praktyce i jesteś w stanie coś o nim powiedzieć?


Użytkownik coma edytował ten post 06 luty 2014 - 10:43


#15 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18626 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2014 - 11:19

Ale o którym modelu Excellera mówicie? Exceller z roku 2009 któremu poświęcony był ten wątek to nie ten sam exceller co sprzedawany produkowany obecnie, multik przeszedł jak to mówią "redesign".



#16 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 06 luty 2014 - 11:28

Ale o którym modelu Excellera mówicie? Exceller z roku 2009 któremu poświęcony był ten wątek to nie ten sam exceller co sprzedawany produkowany obecnie, multik przeszedł jak to mówią "redesign".

Jeśli się nie mylę to jest to stary model, mogę wrzucić jego fotki ale jeszcze nie wiem jak się to tu robi... :unsure: Byłbym wdzięczny za pokierowanie do instrukcji dodawania zdjęć na forum. 
W każdym razie kołowrotek jest szary z czerwoną szpulą...



#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18626 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2014 - 11:38

Dodawanie zdjęć: klikasz na kwadrat "więcej opcji"  (jest obok "wyślij")

 

Tam będziesz już miał przycisk z takim narysowanym spinaczem biurowym "dodaj pliki"



#18 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 06 luty 2014 - 11:43

Ok, dzięki chyba się udało. Przepraszam za wcześniejszy pusty post - prośba o usunięcie.

Załączone pliki


Użytkownik coma edytował ten post 06 luty 2014 - 11:43


#19 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18626 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 luty 2014 - 12:08

To poprzednia wersja. Najnowsza jest cała czarna.



#20 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 06 luty 2014 - 12:55

Czyli się nie myliłem. Czy ktoś ma jakieś przygody z tym młynkiem i zechciałby się nimi podzielić?


Użytkownik coma edytował ten post 06 luty 2014 - 12:55





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych