Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Następca Scorpiona 1001 MG ??? .


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 21:29

... chyba tak B)


na jednym z forów wedkarskich (FishingKaki) znalazłem informacje o nowym multiku. Shimano Aldebaran MG.

Za najciekawsze informację uważam fakt, że srednica zewnętrzna szpulki wynosi 32 mm !! Czyli tyle samo co curado 101, Scorpion 1001MG czy Chronarch 51MG. Hamulec odśrodkowy typu SVS. pojemnosć szpuli 12/110 czyli +/- 0,28 - 100m.

Jesli faktycznie to prawda to z dużym prawdopodobieństwem jest to kolejne wcielenie dobrze znanego i świetnego multiplikatra do L M/L castingu. Inna ciekawa informacja to fakt wystepowania tego multiplikatora w dwóch wersjach MG7 i wersji MG z przełożeniem 5:8!! Ten ostatni juz jest moim faworytem

Liczę na to, ze ktoś skusi się na jego kupno i opisze tu swoje wrażenia.

JW :D

#2 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 26 styczeń 2009 - 21:33

Tutaj juz pisalem o tym multiplikatorze.

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=7538& ;amp ;prevloaded=1&&start=20

Fajnie ze wiadomo juz o jakiej srednicy bedzie szpulka :D
Pozdrawiam
Tomek

#3 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 21:39

Tak Tomku wspominałeś o tym multiku. :D

Z innych danych wynika, ze jest równie lekki co daiwa steez i jego masa wynosi 155g . Ponizej zdjecia. szerokość rozstawu korbki to 80 mm dla wersji MG i 84 mm dla wersji MG7


żródło fishingKaki.com :D

.

zwóćcie uwagę na drugą fotkę, multik jest wyraźnie mniejszy niż Metanium MG

JW :D

Załączone pliki



#4 OFFLINE   Suchy498

Suchy498

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 235 postów
  • Lokalizacja*********

Napisano 26 styczeń 2009 - 21:40

Dosatępny już na japantackle <_<
http://japantackle.c...baranMg_Mg7.htm

#5 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 26 styczeń 2009 - 22:16

Cena wydaje się być rozsądną alternatywą dla Daiwy Steez. Dobrze, że stworzyli wersje 1:5.8 - powinna być nieco trwalsza od 1:7.0.

#6 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 26 styczeń 2009 - 22:22

Cena wydaje się być rozsądną alternatywą dla Daiwy Steez. Dobrze, że stworzyli wersje 1:5.8 - powinna być nieco trwalsza od 1:7.0.



ale to nie jest użytkowo (moim zdaniem) konkurencja dla Daiwy Steez 103. Raczej propozycja dla tych co myślą o łowieniu okonii, klenii, pstragów. Oczywiście przy założeniu, że Aldebaran MG jest rozwinieciem scorpiona 1001MG czy Curado 101D. Ze steezem to można porównywać Metanium MG albo Antaresa AR. dwa/trzy wątki nizej jest opis Steeza B)

#7 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 26 styczeń 2009 - 22:30

Cześć. Może trochę oftopowo, ale chcę powiedzieć, że nazwa tego kołowrotka to mi się źle kojarzy :D Chyba bym nie lubił nim łowić w związku z tym :D

#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 styczeń 2009 - 22:40

Cześć. Może trochę oftopowo, ale chcę powiedzieć, że nazwa tego kołowrotka to mi się źle kojarzy :D Chyba bym nie lubił nim łowić w związku z tym :D

A z czym się kojarzy? Gwiazda?
Kiedyś miałem komiks w któym obcy atakowali z Aldebarana... tyle mam skojarzeń

#9 OFFLINE   Herman

Herman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 542 postów
  • LokalizacjaWłodawa

Napisano 26 styczeń 2009 - 22:47

z baranem mi się kojarzy :D

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 27 styczeń 2009 - 09:35

A ja przeszedłem w swoim życiu przez tytułowego Scorpiona mg, później przez Chronarcha 51mg, a na początku miałem Scorpiona 1001 - pięknego wiśniowego i ... dla mnie wszystkie te multiki były dokładnie takie same. Aldebaran myślę, że będzie tym samym co poprzednicy więc zastanawiam się dlaczego miałbym niby płacić prawie 400USD za ten młynek skoro scorpionka kupowałem za 120 USD.

Pozdrawiam
Remek

#11 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 10:52

hej

poczekajmy remek do czasu jak bedzie mozna nowy multik sprawdzic w praktyce. Jesli szpulke do nowego modelu zrobiono w technologii MagLite to jest szansa, ze bedzie lzejsza niz ta od 1001 MG. Faktem jest jednak, ze 400 bucksow za mlynek tego typu to lekka przeginka. za kilka miesiecy bedzie tanszy :D

#12 OFFLINE   BITR

BITR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLwow, Ukraina

Napisano 27 styczeń 2009 - 11:12

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=getfile&id=14557&

Na tym foto na bocznym panelu widac dwa wystempy, chyba dla wzmocnenia budowy?

#13 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 styczeń 2009 - 11:20

A ja przeszedłem w swoim życiu przez tytułowego Scorpiona mg, później przez Chronarcha 51mg, a na początku miałem Scorpiona 1001 - pięknego wiśniowego i ... dla mnie wszystkie te multiki były dokładnie takie same. Aldebaran myślę, że będzie tym samym co poprzednicy więc zastanawiam się dlaczego miałbym niby płacić prawie 400USD za ten młynek skoro scorpionka kupowałem za 120 USD.

Pozdrawiam
Remek

Doszedłeś Remku do sedna sprawy - marketingowcy potrafią sprawiać, że ten sam produkt w zależności od opakowania i koloru jest sprzedawany za różne ceny. O ile cena bazowa jak w Scorpionie 1001 czy Curado 101D jest uzasadniona ich wartością użytkową to przy cenie 2-3 razy wyższej płacimy za iluzję. Osobiście zamierzam poprzestać na kupowaniu sprzętu gdzie stosunek wartości do ceny jest na przyzwoitym poziomie.
Biżuterię ewentualnie mogę kupować u jubilera

#14 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 27 styczeń 2009 - 11:57

http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=getfile&id=14557&

Na tym foto na bocznym panelu widac dwa wystempy, chyba dla wzmocnenia budowy?


moim zdaniem te wypustki to gnioazda do mocowania srub. Choc oczywiscie moge sie mylic...

#15 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 12:51

Witam,

Ja widze z kolei potrzebe takich kreciolkow na rynku. Nie wszyscy przeciez beda lapac Curado 101. Potrzebuja moze lepszego wykonania, mniejszej i lzejszej konstrukcji.


Patrzyc dalej takim samym tokiem rozumowania po co sa np. Conquesty DC jak podobne, choc nie takie same wlasciwosci ma np. Daiwa Luna, a kosztuje polowe?


Pozdrawiam,

Bujo

#16 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 styczeń 2009 - 13:36

Idąc dalej tą drogą zaraz powinna się ukazać wersja kołowrotka oklejona kryształami Swarovskiego albo Special Edition - np z Myszką Miki albo adnotacją, że to oficjalny kołowrotek agenta 007
Przecież zawsze znajdzie się klient, który będzie chciał się wyróżnić poprzez zakup unikalnego produktu. Moim zdaniem jeśli coś nie wnosi zbyt wiele nowych rozwiązań to nie bardzo jest sens zmieniać. Tak np Aldebaran będzie użytkowo lepszy od scorpiona o 5% (niższa masa) a kosztuje przeszło 300% więcej.
Ale raz jeszcze podkreślam, że to moja prywatna i subiektywna opinia na ten temat.
Pozdrawiam,
P.

#17 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 13:54

Witam,

@explorator73,

Krysztaly powiadasz? Mowisz i masz :D :D :D

Odnosnie samego multika- nikt jeszcze nie mial go w rekach, nikt nim nie rzucal a dyskusje sa bardzo dlugie rowniez na sasiednim portalu. Moze okazac sie ze jest duzo lepszy niz wspomniane 5%, moze byc tez inaczej. Wypada poczekac na pierwszego smialka i jego opinie :D Na pewno nie bedzie to multik, jakiego oczekuje wielu forumowiczow- ot tak zeby machnac 1 gramowego jiga na wedce pstragowej na 30 metrow a pozniej zabrac na szczupaki z 7 cm jerkiem wiadomo jakiej firmy ( notabene bardzo dobrym ).


.

Pozdrawiam,

Bujo

Załączone pliki



#18 OFFLINE   explorator73

explorator73

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 571 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 styczeń 2009 - 14:25

No piękna maszynka . Już chyba wiem jak namówić płeć piękną do wyjazdu na ryby.
Opis Aldebarana z ciekawością przeczytam na Tackle Tour czy też na naszym forum.
Pozdrawiam,
P.


#19 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 14:38

a pozniej zabrac na szczupaki z 7 cm jerkiem wiadomo jakiej firmy ( notabene bardzo dobrym ).

Firmy Salmo!

Co, wstydzimy się tego, co polskie i dobre?

:D

#20 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4446 postów

Napisano 27 styczeń 2009 - 14:44

Witam,

@kryst- tak Salmo Sliderem, nie napisalem celowo bo w tym konkekscie moglo by byc roznie odebrane a nie o to mi chodzilo :D

Pozdrawiam,

Bujo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych