Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wdzydze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 01 wrzesień 2005 - 13:30

Witam.

Panowie, chętnie usłyszę wasze zdanie o tym jeziorku. MOże ktoś ma plan batymetryczny? Z tego co wiem to jest to woda PZW, czy to prawda?

Coś tam jeszcze pływa? Ktoś ma jakieś doświadczenia poza Rockym?

Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 wrzesień 2005 - 13:31

:wacko:

Nawet nie wiem gdzie to to się znajduje...

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 wrzesień 2005 - 13:40

@mifek,

to żeś raczej @baloo nie pomógł



#4 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 01 wrzesień 2005 - 13:42

Nie grzesz Mifek... :angry:
Baloo, mam Ci ja jakąś mapkę, ale taką dość prymitywną, jeśli chcesz, chętnie się podzielę.
Z tego co wiem jezioro jest w dość kiepskim stanie, jeśli zastanawia Cię troć jeziorowa to chyba szkoda kilometrów. Takie informacje dostałem od człowieka, który miał tam domek i łowi tam od wielu lat. Możemy rozważać czy jest dobrym wędkarzem czy nie, ale ja mu raczej wierzę.
Pzdr


#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 01 wrzesień 2005 - 13:43

BURI aaaalllle o so hosi... :wacko: :wacko: :wacko: :wacko: :unsure: :unsure: :unsure:



#6 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 01 wrzesień 2005 - 13:50

Jak można nie wiedzieć gdzie (chociaż mniej więcej ;) ) jez. Wdzydze? Największe i jedno z piękniejszych jezior na Kaszubach :D
Pzdr

#7 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 01 wrzesień 2005 - 14:29

Spoko Panowie, choć akurat Wdzydze dla polskich wędkarzy powinno być znane. Przynajmniej dla ichtiologów to oczko w głowie, po to ponoć ostatnie jezioro, w którym uchowała się rodzima populacja troci jeziorowej i co więcej nadaj się tam naturalnie płodzi.
Większość narybku tej ryby pochodzi rodem z tego właśnie jeziora.

Anyway, nie nastawiam się na troć. Jedynym łowiskiem w kraju tej ryby to chyba tylko Piaseczno i może wygonin. Na innych jest jej strasznie mało, albo została wyłowiona tuż po zarybieniu.

Nie oczekuję też brań metrówek ani okoni po 40 centów każdy. Ot chcę po prostu w ciszy i spokoju popływać, i chwycić jakiegoś szczupełka, może namierzyc echem stadko okoni (ot takie do 30cm) i je podłubać. NIe mam więc dużych wymagań.
jestem nawet w stanie zdradzić te wszystkie cacka Salmo i usiąśc jeden wieczorek za płoteczką czy jakimś linkime.

Także Burii jak masz ten plan, choćby był bardzo prymitywny to mi go prześlij. Będę zobowiązany.

YO!


#8 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 postów
  • LokalizacjaStarogard Gdański

Napisano 01 wrzesień 2005 - 14:56

@Buri
Masz rację że obecne wdzydze to nie te same co 10 lat temu.Tak jest niestety z większością jezior.Ale na Wdzydzach zaczyna się poprawiać.W tym roku woda bardzo się oczyściła-pewno dlatego widać wiecej ryb hehe...Ale na poważnie to rzeczywiście-wypatrzyłem troche przyzwoitych leszczy,płotka ta gruba nadal istnieje choć rzadsza,z okonkiem też się porawia(ubiegłej jesieni padł na pewno jeden czterdziestak <_<).Nie dalej jak miesiąc temu wypatrzyłem ok.80-cio cm troć która wczesnym rankiem zapuściła się na płyciznę za drobnicą.Widziałem też jak przy samym kąpielisku w samo upalne południe gościu wyciągnął szczpka co prawda ledwo wymiar ale znać że gatunek istnieje.Niestety Mateusz jezioro jest PGRyb ale licke można nabyć na miejscu.Pomijając wszystko wrześniowe Wdzydze są naprawdę piękne,nie ma już tłoku-cisza spokój piękne krajobrazyi grzybne lasy,a jakby co to w pół godz. można być na Piasecznie lub wygoninie

#9 OFFLINE   Mateusz Baran

Mateusz Baran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2557 postów
  • LokalizacjaBrussels

Napisano 01 wrzesień 2005 - 15:22

@Rocky damy radę. Żoną już niemal ugadałem, także powoli się szykuję. Dam znac jak już będę miał wszystko dograne.

#10 OFFLINE   Irland

Irland

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 wrzesień 2005 - 18:47

Niewiele wiem o tym jeziorze. Właściwie tylko to, że wszystkie ponad metrowe szczupaki pływające w wygoninie zostały wyłowione właśnie z Wdzydz. Jezioro ma, a na pewno miało wielki potencjał. A urok okolicy z pewnością zrekompensuje ewentualne braki w rybach.

pozdrawiam
Karol

#11 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 01 wrzesień 2005 - 20:19

W temacie troci jeziorowej zapraszam nad Myczkowce. Rybek sporo wpuszczamy co roku (oryginalne wdzydzkie), trafiają się już sztuki 60 cm.

#12 OFFLINE   Gemba

Gemba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN

Napisano 19 lipiec 2009 - 08:06

Poszukuję informacji o jeziorze Wdzydze. Mam zamiar spędzić nad nim kilka dni ze znajomymi. Może ktoś z kolegów łowił nad tym jeziorem ostatnio, ma jakieś doświadczenia? Jakich ryb głównie mogę się spodziewać łowiąc na spinning? Nad który rejon jeziora się wybrać? Jakie przynęty zabrać? Jak z czystością wody? Czy łódka jest konieczna? Kto gospodarzy nad jeziorem i gdzie można kupić licencje? A może w okolicy jest jakaś płynąca woda w której warto zamoczyć woblera? Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.
Gemba


#13 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 06 lipiec 2012 - 20:36

Odgrzeję kotleta ;) Kto jest obecnie gospodarzem jeziora i czy wszystkie odnogi jeziora należą do jednego dzierżawcy ?
I co tam jeszcze pływa? Spędzę tydzień, pod koniec lipca, w Wdzydzach Kiszewskich więc wszelkie informacje mile widziane.
Z góry dziękuję B)

#14 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 07 lipiec 2012 - 12:42

Tu masz trochę informacji; http://www.wedkuje.p...-wdzydze,18588.

Łowiłem tam wielokrotnie, mój wuj mieszka nad Gołuniem, a Wdzydze Kiszewskie są nad tą samą odnogą. Chata mojego wuja jest na wzgórzu vis a vis wiatraka w skansenie, w 2/3 odległości od skansenu do wspomnianej chaty jest rozległa górka podwodna. Postaram się zrobić scrina i podeślę Ci na maila.

Tu możesz pobrać plan batymetryczny; http://www.tajniki-w...oad.php?view.10

#15 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 07 lipiec 2012 - 18:12

Z tego co się zorientowałem to nasza kwatera będzie Wdzydzach Kiszewskich i najbliżej będę miał nad jez. Jeziorko ewentualnie nad jez. Goluń. Chętnie dowiem się czegoś na temat tych jezior. Szczególnie interesuje mnie kto zarządza wodą i gdzie można wykupić zezwolenia ;)

#16 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 07 lipiec 2012 - 20:45

Z tego co się zorientowałem to nasza kwatera będzie Wdzydzach Kiszewskich i najbliżej będę miał nad jez. Jeziorko ewentualnie nad jez. Goluń. Chętnie dowiem się czegoś na temat tych jezior. Szczególnie interesuje mnie kto zarządza wodą i gdzie można wykupić zezwolenia ;)


W pierwszym linku masz informacje na ten temat, teraz jest to woda PZW, zezwolenia kupisz np. w recepcji ośrodka Niedźwiadek B)

#17 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 08 lipiec 2012 - 11:39

Bardzo dziękuję

#18 OFFLINE   jasku10

jasku10

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 437 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto
  • Imię:Marcin

Napisano 09 lipiec 2012 - 07:20

mnie sie wydaje, że jednak nie PZW, wg http://www.pzw.gda.pl/images/dok/2012/porozumienia2012/wody_ gdanska_2012.pdf

#19 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2665 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 09 lipiec 2012 - 22:59

mnie sie wydaje, że jednak nie PZW, wg http://www.pzw.gda.pl/images/dok/2012/porozumienia2012/wody_ gdanska_2012.pdf

Też przeglądałem stronę PZW Gdańsk i nie znalazłem Wdzydze. Co najdziwniejsze trudno znaleźć w necie wiadomości o obecnym gospodarzu jeziora :wacko:

#20 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 10 lipiec 2012 - 12:28

Zadzwoniłem na recepcję Hotelu Niedźwiadek i okazuje się, że zezwoleń już nie sprzedają. Można je nabyć w Urzędzie Gminy w Kościerzynie. Można zadzwonić do Gminy i zapytać kto jest właścicielem, stawiam na Gminę właśnie. B)

Wszystko już ustalone, właścicielem jeziora Zakład Rybacki Wdzydze Sp. z o.o. z Czarlina http://www.zumi.pl/2007161,Zaklady_Rybackie_Wdzydze_Sp._z_o. o.,Czarlina,firma.html

we Wdzydzach Kiszewskich zezwolenia można kupić w sklepie spożywczym U Agnieszki ot i wszystko. ;) :lol: