Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Integracja wędkarzy z Poznania i okolic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Miko

Miko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaPoznań/Warszawa

Napisano 08 luty 2009 - 22:05

Wraz z grupą kilkunastu osób zapraszam do ujawnienia się miłośników ryb łososiowatych z Poznania i okolic. Chcielibyśmy działać w zorganizowany sposób w celu stworzenia łowiska ryb łososiowatych w Wielkopolsce. Mile widziany będzie przede wszystkim odzew osób które dzielą podobne nam wartości, czyli:

-Catch&Release
-Chęć aktywnego działania

Zapraszamy :D

Pozdrawiam,
Mikołaj

#2 OFFLINE   Miko

Miko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaPoznań/Warszawa

Napisano 10 luty 2009 - 18:26

Blisko Poznania jest rzeka, w której pływają jeszcze pojedyncze pstrągi, historycznie występował lipień, a troć wędrowna, i łosoś mają nawet swój tarliskowy rezerwat.

Wełna, bo o niej mowa zainspirowała mnie, i grupę kilku znajomych do działania. Udało nam się nawiązać kontakt z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Przyrodniczego. Okazało się, że Wełna jest obszarem ich działań naukowych dotyczących reintrodukcji troci wędrownej. Przy sprzyjających okolicznościach może uda się pozytywnie zaopiniować i wprowadzać w czyn, projekt przywrócenia tych ryb w Wielkopolsce. Zresztą ambitne plamy Akademii dotyczą także pstrąga.
Cała nasza grupa, to około 15 osób, które mają podobną wizję - łowić pstrągi, lipienie i trocie w Wełnie regularnie!

Żeby zrealizować tak śmiałą wizję, chcemy oczywiście zaproponować nasze zaangażowanie, i zaszczepić ten pomysł użytkownikowi rzeki, czyli Poznańskiemu ZO PZW. Na razie jest nas kilkunastu, ale mam głęboką nadzieję, że przy odpowiedniej ilości chętnych taki projekt będzie skazany na sukces.

Sytuacją idealną byłoby zaliczenie odcinka tej wody do krainy pstrąga i lipienia, najlepiej w formie łowiska C&R, opartego na jednodniowych licencjach. To oczywiście byłoby optimum, i w naszej ocenie największa szansa na rybne łowisko. Wszystko pozostaje w gestii PZW, ale ewentualny sukces w dużej mierze zależy od zaangażowania bezpośrednio zainteresowanych takim łowiskiem wędkarzy.

Ponawiam apel: poszukujemy maksymalnie wiele osób, z Poznania i okolic (Oborniki Wklp.), które chciałyby skrócić sobie podróż nad piękną pstrągową rzeczkę.

Zapraszam!!

Mikołaj

#3 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2133 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 10 luty 2009 - 18:43

priv wysłany. gratuluję odważnego pomysłu :D

#4 OFFLINE   Miko

Miko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaPoznań/Warszawa

Napisano 16 luty 2009 - 00:23

Odświeżam wątek:)

Blisko Poznania jest rzeka, w której pływają jeszcze pojedyncze pstrągi, historycznie występował lipień, a troć wędrowna, i łosoś mają nawet swój tarliskowy rezerwat.

Wełna, bo o niej mowa zainspirowała mnie, i grupę kilku znajomych do działania. Udało nam się nawiązać kontakt z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Przyrodniczego. Okazało się, że Wełna jest obszarem ich działań naukowych dotyczących reintrodukcji troci wędrownej. Przy sprzyjających okolicznościach może uda się pozytywnie zaopiniować i wprowadzać w czyn, projekt przywrócenia tych ryb w Wielkopolsce. Zresztą ambitne plamy Akademii dotyczą także pstrąga.
Cała nasza grupa, to około 15 osób, które mają podobną wizję - łowić pstrągi, lipienie i trocie w Wełnie regularnie!

Żeby zrealizować tak śmiałą wizję, chcemy oczywiście zaproponować nasze zaangażowanie, i zaszczepić ten pomysł użytkownikowi rzeki, czyli Poznańskiemu ZO PZW. Na razie jest nas kilkunastu, ale mam głęboką nadzieję, że przy odpowiedniej ilości chętnych taki projekt będzie skazany na sukces.

Sytuacją idealną byłoby zaliczenie odcinka tej wody do krainy pstrąga i lipienia, najlepiej w formie łowiska C&R, opartego na jednodniowych licencjach. To oczywiście byłoby optimum, i w naszej ocenie największa szansa na rybne łowisko. Wszystko pozostaje w gestii PZW, ale ewentualny sukces w dużej mierze zależy od zaangażowania bezpośrednio zainteresowanych takim łowiskiem wędkarzy.

Ponawiam apel: poszukujemy maksymalnie wiele osób, z Poznania i okolic (Oborniki Wklp.), które chciałyby skrócić sobie podróż nad piękną pstrągową rzeczkę.

Zapraszam!!

Mikołaj



#5 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 20 luty 2009 - 15:33

Pozwolę sobie odświeżyć wątek, może jeszcze ktoś nie przeczytał.
Trochę poczytałem o tej rzece, popytałem i mam kolejnych parę pytań.
Priv. B)

#6 OFFLINE   mirat

mirat

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 684 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Mirek

Napisano 21 luty 2009 - 14:22

Witam muszę przyznać, że dopiero teraz trafiłem na to super pomysł Miko. Jestem z całego serca za jeśli będę mógł pomóc to jestem do dyspozycji.

#7 OFFLINE   mako

mako

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 luty 2009 - 15:02

Witam.

Ja już na stronce towarzystwa się zalogowałem, teraz czekam na spotkanie...do rzeki ma dość blisko...jakiś 1km więc...

Pozdrawiam po długiej nie obecności...

#8 OFFLINE   Miko

Miko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaPoznań/Warszawa

Napisano 22 luty 2009 - 14:21

Dzięki wszystkim za odzew, rośniemy w siłę dzięki Wam z dnia na dzień, rejestracja działalności jest w toku!

Pozdrawiam,
Mikołaj

#9 OFFLINE   Miko

Miko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaPoznań/Warszawa

Napisano 26 luty 2009 - 12:31

Wstawiam fotkę na zachętę :D


Załączone pliki



#10 OFFLINE   Miko

Miko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaPoznań/Warszawa

Napisano 02 marzec 2009 - 22:22

Witam,

Termin spotkania organizacyjnego:
środa 11 marca o godzinie 19:00,
sala w Katedrze Rybactwa i Akwakultury na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Spotkanie odbędzie się w temacie:
W jaki sposób nawiązać współpracę z PZW, przekonać władze do naszego pomysłu, tak aby dzialania TPRW przyniosły efekt, w postaci zmiany kwalifikacji poznańskiego odcinka Wełny, na wodę górską

Zrobimy burzę mózgów, ustalimy strategię i wybierzemy delegatów.

Zapraszam,
Mikołaj

#11 OFFLINE   Miko

Miko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaPoznań/Warszawa

Napisano 16 listopad 2009 - 17:17

Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Wełny powołane w Poznaniu na początku 2009 roku szuka kolejnych zaangażowanych członków.

Jesteśmy 25 osobową grupą pasjonatów ryb łososiowatych. Naszymi rzekami statutowymi są przede wszystkim Wełna i Flinta. Główne cele naszego towarzystwa zakładają:
a) Dążenie do zachowania naturalnego charakteru rzek dorzecza Warty, a przede wszystkim rzeki Wełny i Flinty oraz poprawa biologicznej kondycji ich wód.
B) Rozwój i utrzymanie rodzimej populacji ryb łososiowatych.
c) Propagowanie idei ochrony środowiska naturalnego w społeczeństwie.
Udało nam się nawiązać owocną współpracę w tym zakresie z Zakładem Rybactwa Śródlądowego i Akwakultury Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, której naukowcy prowadzą program badawczy na Wełnie oraz z Zarządem Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Poznaniu.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: http://www.tprw.pl

#12 OFFLINE   Miko

Miko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaPoznań/Warszawa

Napisano 16 marzec 2010 - 11:23

Zapraszamy na wspólne łowienie, więcej szczegółów tutaj: http://tprw.pl/index.php?option=com_content&task=view&am p;id=103&Itemid=1

#13 OFFLINE   karol_77

karol_77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaOborniki Wlkp

Napisano 17 marzec 2010 - 01:01

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów, szczególnie kompanów z Poznania Wrześni Obornik i okolic.
Na pożegnaniu zimy oczywiście się pojawię. Obowiązkowo będę się udzielał przy kiełbaskach
pozdro

#14 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 18 marzec 2010 - 22:03

Jeszcze kilkanaście lat temu czytałem o Wełnie jako rzece z występującą populacją lipieni. Nie miałem okazji tego sprawdzić, ale kiedy dotarłem do tych wiadomości byłem pod wrażeniem. Cieszy fakt, że ludzie się integrują by coś zrobić dla ekosystemu, dla naszych rzek i pokoleń następnych. Super inicjatywa i gratuluję. Jak najbardziej ją popieram i trzymam za Was kciuki.

pozdrawiam
Remek

#15 OFFLINE   Miko

Miko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaPoznań/Warszawa

Napisano 18 marzec 2010 - 22:59

Dzięki za ciepłe słowa Remku. Staramy się być skuteczni w realizacji naszych celów co cieszy tym bardziej, że wiele problemów nie do przeskoczenia którymi nas na początku działalności karmiono okazało się być tylko słynnym polskim defetyzmem. Okazało się także, że w tej masie anonimowych wędkarzy wokół nas są niesamowici ludzie, pasjonaci, którzy też rozumieją, że ryby łososiowate nie są w stanie przetrwać w naszych wodach bez otoczenia ich specjalną opieką. Widzę światełko w tunelu :D

#16 OFFLINE   tofik

tofik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2133 postów
  • LokalizacjaPyrlandia
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Adamek

Napisano 18 marzec 2010 - 23:06

Mikołaj - pięknie to napisałeś :D jak tylko czas i praca pozwoli to mogę te kamienie nosić dla dobra tych ryb :D

#17 OFFLINE   Miko

Miko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaPoznań/Warszawa

Napisano 18 marzec 2010 - 23:28

Nosiciele głazów, ustawiacze progów, przesypywacze żwiru, tworzyciele wlewów i zwałek mają u mnie Order Orła Białego :D

#18 Guest_Grendziu_*

Guest_Grendziu_*
  • Guests

Napisano 24 marzec 2013 - 21:15

Temat upadł, mieszkam blisko Wełny - ciekawy jestem jak dzisiaj wygląda ta woda...