Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

pilkery pytanie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 sierpień 2014 - 23:04

Witam. Odlewalem ostatnio troszke pilkerow i porownywalem je do kupnych (wszystko takie bardziej olowianki niz plikery 40-60g).

Moje szybko szarzeja i sa miekkie (da sie je wyginac w rekach) podczas gdy kupne sa srebrne i wyraznie twardsze (niektorych nie da sie wcale wyginac w rekach do tego nawet lekko obite o kamienie nie szarzeja). robione z czego innnego (jakies dodatki do olowiu? moze nie olow wcale?) czy ja cos robie nie tak?

Nie przeszkadza mi to (w sumie nawet mozna im nadawac jakas "prace" lekko podginajac), ale nurtuje mnie przyczyna.



#2 OFFLINE   mikrobajt

mikrobajt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 94 postów
  • LokalizacjaLegnica
  • Imię:Kazimierz

Napisano 06 sierpień 2014 - 00:23

A może tak z cyny 40 albo 60 odlej.



#3 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 06 sierpień 2014 - 07:29

Wiele lat temu jak się trochę bawiłem odlewaniem mormyszek to stwierdziłem, że dodatek cyny do ołowiu powoduje, że stop jest twardszy...



#4 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 sierpień 2014 - 09:29

dzieki panowie. duzo tej cyny trzeba dac? tak na oko procentowo. Jakis pomysl skad wziasc cyne? (no przecie nei zuzyje calej rolki cyny lutowniczej na pilkerka jednego a tutaj nikt nie lutuje parapetow etc)



#5 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 18:03

A po lakierowaniu nie są twardsze?

#6 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 sierpień 2014 - 18:15

dzieki panowie. duzo tej cyny trzeba dac? tak na oko procentowo. Jakis pomysl skad wziasc cyne? (no przecie nei zuzyje calej rolki cyny lutowniczej na pilkerka jednego a tutaj nikt nie lutuje parapetow etc)

Warto użyć czasem wyszukiwarki w allegro:

http://allegro.pl/pr...atch-4-prz-0718

Sądzę, że pierwsze kilka wyników wychodzi dość ekonomicznie :)

A po lakierowaniu nie są twardsze?

Tak bez złośliwości to jakby to miało technicznie zagrać???

Nie sądzę, aby struktura farby utwardziła wierzchnią warstwę ołowiu, raczej będzie odlatywać jeśli pilker będzie plastyczny ;)



#7 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 20:41

Warto użyć czasem wyszukiwarki w allegro:

http://allegro.pl/pr...atch-4-prz-0718

Sądzę, że pierwsze kilka wyników wychodzi dość ekonomicznie :)

Tak bez złośliwości to jakby to miało technicznie zagrać???

Nie sądzę, aby struktura farby utwardziła wierzchnią warstwę ołowiu, raczej będzie odlatywać jeśli pilker będzie plastyczny ;)

 

Chyba pilkery nie wyginają się jak plastelina? 

 

Jak się rpzyłoży sporo siły, to mojej bananki też pewnie by się gieły... Po lakierowaniu (nie mówię o farbie, tylko o lakierze typu DOMALUX), moje pilkery wydają się być znacznie bardziej "sztywne" :)...



#8 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 08 sierpień 2014 - 21:04

Kiedys lutowalem kable olowiane cyna 30% i nie powiem zeby bylo to duzo twardsze od czystego olowiu,a napewnie szazaje choc troche wolniej.

Mysle natomiast ze dodanie cynku zmieni zupelnie wlasciwosci plastyczne i utlenianie materialu.



#9 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 08 sierpień 2014 - 21:25

Kiedys lutowalem kable olowiane cyna 30% i nie powiem zeby bylo to duzo twardsze od czystego olowiu,a napewnie szazaje choc troche wolniej.

Mysle natomiast ze dodanie cynku zmieni zupelnie wlasciwosci plastyczne i utlenianie materialu.

w jakis konkretny sposob? cyna w koncu jest calkiem miekka.

 

A co do linkow z allegro etc malo pomocne bo bez powyzszego nie wiedzialbym nic. pozostaje proby i bledy, ale bez jednoznacznej informacji nie bede wysylal cyny do irlandii z pl bo to bez sensu.

 

Co do malowania to maluje farba w sprayu nie zauwazylem zmiany. nie bede malowal proszkowo bo wytapianie pilkerow mialo mi oszczedzac pieniadze (i czas na dojazdy do sklepow etc) a nie marnowac czas (srednio urywam 1 sztuke na godzine a jak policzyc wytopienie olowiu, przygotowanie koleczek, zalozenie kotwiczek malowanie proszkowe, sprzetanie syfu w garazu i piekarniku to bym dluzej robil pilkera niz uzywal.. ;)



#10 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 21:56

 

Co do malowania to maluje farba w sprayu nie zauwazylem zmiany. nie bede malowal proszkowo bo wytapianie pilkerow mialo mi oszczedzac pieniadze (i czas na dojazdy do sklepow etc) a nie marnowac czas (srednio urywam 1 sztuke na godzine a jak policzyc wytopienie olowiu, przygotowanie koleczek, zalozenie kotwiczek malowanie proszkowe, sprzetanie syfu w garazu i piekarniku to bym dluzej robil pilkera niz uzywal..

 

Jeszcze raz powtarzam, że piszę o lakierowaniu, a nie tylko o malowaniu :)...



#11 OFFLINE   woblerus

woblerus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaEngland
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:P.

Napisano 10 sierpień 2014 - 00:35

Moze poprobuj z ciezarkami do wywazania kol.Nie jest to olow napewno bo probowalem z tego glowki odlewac i odpuscilem.Na kuchni gazowej robi sie tylko na wpol zadkie.Moze jesli potraktowac to jakims palnikiem?