Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Oklejanie woblerów tkaniną - jaką? Jak? Jakie kleje?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
94 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Miciek

Miciek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 19 luty 2009 - 20:58

Witam wszystkich strugaczy, mam taki problem a zarazem pytanie. Chodzi mi oto, w jaki sposób oklejacie woblery, chodzi mi o tkaninę. Czy kleicie najpierw jedna stronę, docinacie i zabieracie się za drugą?. Jak łączycie polówki ze sobą, czy na zakładkę, czy na styk. Jeśli możecie to proszę o pomoc. Pochwale się żuczkami

#2 OFFLINE   Leszek D

Leszek D

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaCzarne
  • Imię:Leszek
  • Nazwisko:Dylewski

Napisano 19 luty 2009 - 21:39

Witam!
Podaj @, to podeślę fotki
pozdrówka

#3 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 luty 2009 - 21:43

Może ja rozwinę trochę to pytanie...
Jakim klejem?
na gołe drewno czy coś pod spód?
co dajecie na wierzch tkaniny?
Jaka tkanina?

Przyznam ze mam z tym spory problem bo tkanina której używam jest chyba ciut sztywniejsza niż ta której używa większość osób więc przeciętny klej nie jest w stanie jej utrzymać na woblerze.
Uzywałem jakiegoś uniwersalnego kleju polimerowego i on dawał rade utrzymać tkaninę ale po zanurzeniu w lakierze odłaziła na krawędziach.
Wiem że jeden z kolegów już częściowo odpowiedział mi na to pytanie w innym wątku ale chciał bym zeby w temacie wypowiedziało się więcej osób.

#4 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 19 luty 2009 - 22:22

Ho ho ho...
kto tu zawitał na forum : )
Panowie czapki z głów!
Witamy Cię Leszku na forum!
pozdrawiam
iREK

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 20 luty 2009 - 17:17

Ho ho ho...
kto tu zawitał na forum : )
Panowie czapki z głów!
Witamy Cię Leszku na forum!
pozdrawiam
iREK


Iruś zwróć wagę na date przyłączenia się do naszego forum. Leszek śledzi niemal na bieżąco forum, tylko jakoś tak wyszło, że dopiero teraz się odezwał

ale jak to mówią - Najtrudniejszy pierwszy krok

#6 OFFLINE   Miciek

Miciek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaElbląg

Napisano 20 luty 2009 - 17:18

Włóczykij spróbuj z klejem o nazwie szewski, powinien dać rade, nie reaguje z lakierami poliuretanowymi

#7 OFFLINE   iREK

iREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów

Napisano 20 luty 2009 - 18:57

Embarassed
nie zauważyłem...
Nie mniej strasznie się ucieszyłem gdy zobaczyłem ten wpis, bo wszystko co wiem o robieniu woblerów zawdzięczam Leszkowi, a były czasy, że nie wszyscy tak chętnie się dzielili wiedzą na ten temat - szukając po koleżeńskich forach bardziej zbytu niż wymiany informacji

#8 OFFLINE   benito

benito

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • Lokalizacjasiedzące (szczecin)

Napisano 20 luty 2009 - 21:43

Ja smarowałem woblery butaprenem, czekałem aż trochę podeschną i potem naklejałem tkaninę. Na tkaninie robiłem tylko nacięcie na oczko brzuszne woblera. I jeśli już tkanina była przyklejona do woblera to odcinałem wzdłuż grzbietu resztki materiału a odstające fragmenty podklejałem superglue. Potem wystarczy wsadzić woblerka do lakieru i żyletką dokładnie wyrównać odstający materiał na grzbiecie.

P.S. Polecam film ''Szlakiem troci i łososia Jest ukazany etap oklejania woblerów.

#9 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 21 luty 2009 - 07:55

A może Leszek by napisał mały artykulik na temat robienia woblerków B)

#10 OFFLINE   adzio

adzio

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 125 postów
  • Lokalizacjarzeczki warmii

Napisano 21 luty 2009 - 16:47

A może Leszek by napisał mały artykulik na temat robienia woblerków B)


Jestem za :mellow: :mellow:

#11 OFFLINE   Bobex

Bobex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów
  • LokalizacjaZiemia

Napisano 24 styczeń 2010 - 12:49

Witam !
Mam duży problem z oklejaniem woblerów tkaninami. Otóż próbuję oklejać za pomocą kleju w sztyfcie co według mnie nie ma większej różnicy między klejem butapren a klej w sztyfcie. Zostaje mi nadmiar materiału przy środkowym oczku woblera. Kombinowałem na różne sposoby ale nie wychodzi... Zepsułem już chyba z pół metra tkaniny na próby po których w ogóle nie widać poprawy. Proszę o pomoc. Najlepiej jakieś zdjęcia czy coś w tym stylu. Oczywiście jeżeli ktoś ma swoje tajne sposoby nie musi ich zdradzać. Próbowałem wycinać kształty woblera i naklejać ale nie bardzo to wygląda. Również wciągałem tkaninę w rowek na drut i obciążenie. Nie mam już nerwów do tego ale co wieczór mam ochotę pokombinować coś żeby ta oklejanka w końcu wyszła . Czekam na pomoc i z góry bardzo dziękuje !


Zdjęcia można przysyłać na adres e-mail 3o3ek@onet.eu

#12 OFFLINE   piterek

piterek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów

Napisano 24 styczeń 2010 - 13:37

Czesc Bobex,tak jak uczyl mne jeden z forumowych kolegow :D .Dobrze zagruntuj korpus w caponie.Przez trzy ,czterokrotne zanuzenie,az powierzchnia jest blyszczaca.Nastepnie klej,ja uzywam uniwersalnego,polimerowego kleju dragona.Uzycie odpowiedniego kleju jest bardzo wazne.Mozesz zrobic taki myk,po pokryciu calego korpusu klejem{uzyj twardego pedzla ze szczeciny)przepedzluj go samym rozpuszczalnikiem uniwersalnym.klej robi sie rzadki .Zrob naciecie na oczko np.zyletka i kladz tkanine od brzucha zaczynajac.Na rozcienczonym kleju tkanina pieknie sie uklada.Jesli nadmiar kleju wycieka usun go uzywajac rozpuszczalnika.Acha oklejanie bardzo cienkimi tkaninami jest zawsze trudne.Czyli jakosc tkaniny tez jest wazna.Mam nadzieje ,ze pomoglem.Pozdrawiam

#13 OFFLINE   11111111111111111

11111111111111111

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 24 styczeń 2010 - 21:03

Witam.
Oklejanie woblerów jest proste…… to tylko tak wygląda strasznie……. mamy przygotowany korpus woblera ( powierzchnia gładka !!! pod materiałem będzie widać wszelkie nierówności. Im cieńszy materiał tym lepiej widać )
Warsztat ;
1. klej - uniwersalny klej szewski – bezbarwny do kupienia na każdym targowisku –cena ok. 2- 3 zł za tubkę ( wystarczy na oklejenie ok. 30 -50 woblerów )
2. pędzelek ( twardy )
3. dwa słoiczki ( np. po majonezie )
4. nożyczki
5. rozcieńczalnik _ Nitro do rozcieńczenia kleju
6. strzykawka
W słoiczkach przygotuj sobie klej…… pół tuby do jednego i pół do drugiego. Za pomocą strzykawki do jednego dodaj 1 cm a do drugiego 2 cm rozcieńczalnika. ( strzykawka )
Dobrze wymieszaj pędzelkiem.
Ten rzadszy posłuży Ci do zagruntowania woblera tym drugim będziesz oklejał.
Po prze gruntowaniu …… po ok. 15 minutach można oklejać .
Wytnij kawałek materiału , przyłóż do woblera. Natnij sobie pod oczko dolne woblera , równając do ogona. Z przodu niech wystaje Ci trochę materiału.
Pędzelkiem nałóż klej ( ten gęściejszy ) . Klej pędzelkiem nanosimy tak by było go widać . Nie by spływał !!! Przykładasz woblera do materiału i naciągasz materiał , wzdłuż i wszerz !!! to nie papier nie pęknie.
Łączymy materiał na grzbiecie . Najpierw jedną stronę przyciskamy do woblera – wyrównujemy a następnie na zakładkę…. po delikatnym nałożeniu kleju , zakładamy drugą część materiału. Nadmiar na grzbiecie obcinamy.
Nadmiar materiału na ogonie i przedniej części obcinamy i podklejamy.
Wobler oklejony 
Zdarzy Ci się że trochę kleju przesiąknie Ci przez materiał. Nic nie szkodzi jest bezbarwny i tak go nie będzie widać . Po pewnym czasie i wprawie klej będzie tylko na woblerze nie na palcach.
O zakładkę się nie martw…… Przygotowując powierzchnie pod malowanie ( ok. 10 warstw ) zakładka będzie nie widoczna ale to już inny temat.

Pozdrawiam.

  • eRKa lubi to

#14 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 24 styczeń 2010 - 21:03

Odeśle cię do konkurencyjnego forum ale dużo pisania jest na ten temat, a w końcu i tak będziesz oklejał jak ci wygodnie - w końcu liczy się efekt końcowy.
http://www.pogawedki.wedkarskie.pl/modules.php?name=News& ;amp ;file=article&sid=1868&mode=&order=0&thold=0
http://www.pogawedki.wedkarskie.pl/modules.php?name=News& ;amp ;file=article&sid=1523&mode=&order=0&thold=0

Jeszcze gdzieś widziałem fajny artykuł, ale nie pamiętam teraz na którym forum. Jak znajdę to wrzucę link.

A tak to miej więcej wygląda w moim wykonaniu

Załączone pliki


  • moro lubi to

#15 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 26 styczeń 2010 - 02:17

Oklejając wobka szmatą zawsze zaczynaj od brzuszka wobka a kończ na grzbiecie, wtedy możesz łączenie materiałów zamalować farba i nie bedzie widać. Najłatwiej okleja się duże wobki, poćwicz na jakiś dużych i prostych korpusach a potem coraz to mniejsze. Jeśli na grzbiecie wyjdzie ci jakiś naddatek w postaci fałdki to się nie mart bo po lakierowaniu można go zlikwidować papierem ściernym i trzeba ponawiać to aż uzyska sie równą nawierzchnię na grzbiecie.

Pozdrawiam

#16 OFFLINE   rolcinc77

rolcinc77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 27 styczeń 2010 - 08:16

Witam
Gdzie mozna kupic tanio material na obklejanie.Pozd.

#17 OFFLINE   Bobex

Bobex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów
  • LokalizacjaZiemia

Napisano 27 styczeń 2010 - 12:24

Najlepiej wybrać się to jakiegoś sklepu z tkaninami. Ja znów kupuję tkaniny na allegro.

#18 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 27 styczeń 2010 - 12:35

Witam

Na allegro masz pełen wybór tkanin, są cienkie i grube. Różne kolory.

Nie polecam sprzedającego Bodeqio kupiłem u niego kiedyś lipę, chyba balse i kilka sterów. Stery nie oszlifowane, lipa twarda jak dąb, co do tkaniny to nie miałem zastrzeżeń.

Polecam sprzedającego MATTI333 ma naprawde dobre tkaniny.

szukaj w: WĘDKARSTWO > PRZYNĘTY > SZTUCZNE > WOBLERY :D

znajdziesz tego sporo na allegro



#19 OFFLINE   rolcinc77

rolcinc77

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 27 styczeń 2010 - 21:28

Witam
Dzieki ale tych dwuch juz tez znalazlem ale sa dosc droge.Opruczuc nich nikogo nie znalazlem morzez mie podac jeszcze kogos.:D)
Dzieki i pozdrawiam
  • Daniel13 lubi to

#20 OFFLINE   Krystek

Krystek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 461 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Krystian

Napisano 28 styczeń 2010 - 02:34

Witam
Dzieki ale tych dwuch juz tez znalazlem ale sa dosc droge.Opruczuc nich nikogo nie znalazlem morzez mie podac jeszcze kogos.:D)
Dzieki i pozdrawiam



Jak wolisz, ale żeby coś dorwać tanio to trzeba szukać a tak masz na miejscu tzn na allegro, MATTI333 ma naprawde bardzo dobry wybór tkanin jak, sam bede zamawiał u pana MATTI333 srebrna i złota ale w marcu dopiero bo teraz wstrzymuje sie z mini produkcja wobków :D brak czasu

mozesz tez poszukacj w:

Allegro › Odzież, Obuwie, Dodatki › Galanteria i dodatki › Artykuły krawieckie › Tkaniny

cos wystawiaja raz na jakiś czas z takich tkanin ale to bardzo rzadko, wiec lepiej zgłosić sie do MATTI333 i po kłopocie

pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych