Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Idzie wiosna...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2006 - 13:18

@all
za tydzień będziemy już mieli 1 marca :D a jak się słyszy: marzec to przynajmniej mi od razu przychodzi do glowy ze jest to pierwszy miesiac, w ktorym chciałbym zajrzeć z wędką nad Wisłę i dopływy po zimowej przerwie [nie łowię salmonidów, nie łowię także pod lodem] :D

Ponieważ na naszym forum zebrala sie grupa doświadczonych wedkarzy rzecznych, w tym kilku zacnych Wiślaków, chciałbym namówić Was na podzielenie się Waszymi wiosennymi planami - gdzie zamierzacie wybrać się na pierwsze wiosenne wyprawy, jakich ryb będziecie szukać, w jaki sposób :D

Pozdrawiam serdecznie

z Wisłą tak przykładowo wyskoczyłem

#2 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 22 luty 2006 - 13:48

Tak, mi również marzec kojarzy się z wiosną. Tyle tylko, że wówczas Odra i jej dopływy niosą najczęściej o dużo za dużo mętnej cieczy. Dlatego w marcu - czasem już pod koniec lutego - daję spokój drapieżnikom i przestawiam się na... płotki. Wiecie - słoneczko, krzesełko, odległościówka, zanęta... Wspaniała zabawa :mellow: I odpoczynek, aż do końa roztopów...

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2006 - 14:09

Wiecie - słoneczko ...


Wiemy :D te pierwsze rybki zawsze najbardziej ciesza :mellow: moze ja w tym roku zaczne rekonesans od jakiejs leciutkiej przeplywanki jak kiedys ? :unsure:
[rane co ja wypisuje jeszcze wywala mnie z redakcji oczywiscie ze tylko spin B) ]


#4 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 22 luty 2006 - 14:54

Witam

Mi moj okreg zafundowal zakaz spinningowania na mojej Odrze i Warcie od 1 stycznia do 31 kwietnia i tak ma byc co roku ma to zapobiec klusownictwu ,swojego komentarza nie bede pisal chyba jest zbedny :angry:

#5 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 22 luty 2006 - 14:56

Spławik uczy m. in. perfekcyjnego wyczucia siły nurtu, dokładnego wybadania dna. Dlatego spławikowcy dość szybko stają się dobrymi spinningistami. Myślę, że spinningiście tylko na dobre wyjdzie łowienie na spławik. I jeszcze to krzesełko :lol: Ten luzik :mellow:

#6 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 22 luty 2006 - 15:09

Szpiegu, naprawdę współczuję. Jeśli wprowadzenie tego zakazu rzeczywiście motywowano wyłącznie koniecznością ograniczenia kłusownictwa, to wychodzi na to, że jedynie wśród spinnigistów są kłusole. A dla wielu to obelga...

#7 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 22 luty 2006 - 15:17

zakaz idzie ominac nie jest to rozporzadzenie wojewody tylko zo pzw a straz graniczna ani policja nie wiedza co z tym zrobic jedynie PSR ale ich zobaczyc nad woda to tak samo jak zobaczyc yeti ps karte posiadam juz 10 lat poza straza graniczna nikt mnie w zyciu nie kontrolowal i raczej nie zapowiada sie na zmiane

#8 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 22 luty 2006 - 15:31

Ale... No właśnie - pomimo nieudolności naszych służb chroniących rzeki (i nie tylko tych służB), zakaz jest zakazem, nawet jeśli nam się on nie podoba. Ja nie potrafiłbym go łamać. Raczej starałbym się zmienić stanowisko ZO PZW.

#9 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3554 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 22 luty 2006 - 15:57

A ja - rozpocznę marzec alternatywnie: pod lodem na Kisajnie :mellow: :mellow:

#10 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 22 luty 2006 - 16:15

@Mario, nie będziesz chyba właził pod ten lód i łowił z toni na odległościówkę? :mellow: :mellow:

#11 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2006 - 16:22

@Friko,

z moich ostatnich spostrzeżeń wynika, że na Wiśle ciężko będzie się dobrać do jakichkolwiek ryb spinningowych już w marcu.
Ostatnie sezony pokazały (a miała na to duży wpływ rozciągnięta zima), że na dużych rzekach prawie nic się nie dzieje w tym okresie. Szczególnie w tym roku, gdzie jak widać mamy 22 lutego i pełno śniegu za oknem.
Nie zawsze tak jest ale tegoroczna zimna jeszcze trwa.

Osobiście w początkach sezonu lubię jeździć na mniejsze dopływy dużych rzek. Tam szybciej będzie szansa na załapanie pierwszego wiosennego klenia, czy jazia.
Najczęściej wybieram przyujściowe odcinki dopływów, a moje ulubione wiosenne rzeczki to Omulew, Orzyc, Pilica i czasem Świder.
Tam szukam ryb w spokojnych, mało nurtowych miejscach, często w pobliżu zwalisk i krzaków opadających do wody.
Cienka żyłka, kilka różnych wobków i można ruszać.
Jednak początki sezonu są zazwyczaj bardzo trudne.


@Mario,

fajne i oryginalne podejście. :D


#12 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2744 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 22 luty 2006 - 17:21

a moj znajomek wczoraj wlasnie rozpoczal sezon szczupakowy (w szkocji trwa przez caly rok), zadzwonil po 23 i wyciagnal mnie z glebokiego snu, tylko po to zeby powiedziec, ze kupil zezwolenia na niedziele i zlapal 3 szczupaki, ale takie male, najwiekszy 10lbs, no faktycznie slabo... chcialbym zobaczyc jego mine po wedkowaniu na przecietnym polskim lowisku <_<

#13 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3554 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 22 luty 2006 - 17:26

@Jaculek:
będę wiercił, kręcił, gryzł taflę aż się przebiję :lol:
przez najbliższy tydzień w Giżycku ponad -10 stopni w nocy...

Nadchodzi najlepsza pora na podlodowe garbusy i ładne płocie :mellow:
Trzeba tylko uważać przy wyciąganiu okoni z głębszych łowisk, jeżeli chcemy je wypuszczać (zmiana ciśnienia), a powinniśmy to robić, bo są już pięknie wypełnione dojrzewającą ikrą :D

#14 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 22 luty 2006 - 20:42

witam

wiem wiem o co dokladnie chodzi jestem etycznym wedkarzem wiec bede raczej przestrzegal zakazu puki co zostanie mi moj kanalik kolo domu ewentualnie Ilanka albo Mysla nie wiem nie wiem w przyszlym roku bede forsowal ten przepis w ZO PZW

#15 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 22 luty 2006 - 22:36

@Szpiegu, ja też ostrzę sobie ząbki na Ilankę. :mellow: Jeszcze w niej nie łowiłem, ale o pstrągalach już wiele słyszałem. Któregoś dnia się tam wybiorę.

#16 OFFLINE   Jaculek

Jaculek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 211 postów

Napisano 22 luty 2006 - 22:47

@Rongiś
W marcu duże rzeki (a dokładnie Odra :mellow: ) też są świetne. O ile da się w nich łowić. Przy lekko wezbranej, ale stosunkowo klarownej wodzie, jest szansa na bardzo solidnego klenia lub jazia. Jednak wszysko zależy od pogody.
A z dopływami masz rację - o wiosennych kleniach z ciurków dużo może powiedzieć Andrzej Lipiński. Poczekajmy, aż jakimś cudem trafi na ten post :mellow: Klenia to wypatrzy z 300 metrów, a jak ciekawy temat się trafi, to akurat kręci oczka do woblerów:d

#17 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 22 luty 2006 - 23:13

Jeżeli o mnie chodzi to pierwszy wypad na rybki prawdopodobnie będzie na morzu. Spróbuję połowić dorsze trochę delikatniej niż się to zwykle odbywa. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18618 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 luty 2006 - 23:14

Phala, chyba nie mowisz o najblizszej sobocie ???? Czyżby wyprawa JERKA ???

#19 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 22 luty 2006 - 23:15

Raczej nie ale kto wie co przyniesie czas :D
A tak na poważnie to sądzę że gdzieś w połowie marca.

#20 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 23 luty 2006 - 01:28

Napisz cos wiecej o tych pstragach z Ilanki mam do niej moze ze 30 km a znam malo ta rzeke :D bylem pare razy na niej ale nie moglem nic konkretnego trafic w tym roku pojade troszeczke pozniej jakos na przelomie marca kwietnia moze bedzie wlasciwa pora w maju juz nie bede mial czasu bo wtedy tylko bolenie , bolenie i bolenie :D