Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Cło za multik z Ebay'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 21 marzec 2009 - 14:06

Właśnie zamówiłem sobie z Minstora na Ebay'u Curado 201D za 151 USD. Pierwszy raz kupuję za granicą i nie wiem, czy mam się spodziewac jeszcze dodatkowo cła. Z chęcią posłucham głosu tych, którzy już to robili.

#2 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 21 marzec 2009 - 14:28

Cła nie zapłacisz bo mieścisz się w kwocie wolnej (zresztą zawsze było małe, chyba ok 4- 5 % ), ale 22% Vat pewnie ci doliczą Chociaż tu jest trochę loterii, raz przechodzi bez opłat, raz doliczają...

Więcej poczytaj sobie chociażby tutaj:

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/100275,paczki_z_zagr anicy_do_150_euro_bez_cla.html

Pozdr







#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 marzec 2009 - 18:17

Za taką kwotę doliczą Ci i cło i podatek VAT - od całości wliczając nawet koszty przesyłki.

Pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 21 marzec 2009 - 19:34

Jak dolicza to cło i Vat, to wyjdzie cholernie drogo. Oj będzie bolało... :angry: Nie pomyślałem, bo mogłem poszukac kogos kto ma krewnych w US. Od przesyłki wysłanej przez osobe fizyczną nie byłoby tych dodatkowych kosztów.

#5 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 21 marzec 2009 - 19:45

Nie ma związku - też by było, chyba, że by było sprowadzone nielegalnie (ale to nie zgodne z prawem).

Pozdrawiam
Remek

#6 OFFLINE   Robson1981

Robson1981

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 377 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 marzec 2009 - 20:47

Czasem jest tak że nic nie naliczają. W zeszłym roku kupowałem echo za 180$ liczyłem na to że będę musiał zapłacić cło i vat a tu miła niespodzianka - zero dodatkowych kosztów - jedyna opłata to ta której dokonałem płacąc kartą kredytową.


#7 OFFLINE   Sith

Sith

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaPyrzyce

Napisano 22 marzec 2009 - 21:12

Właśnie zamówiłem sobie z Minstora na Ebay'u Curado 201D za 151 USD. Pierwszy raz kupuję za granicą i nie wiem, czy mam się spodziewac jeszcze dodatkowo cła. Z chęcią posłucham głosu tych, którzy już to robili.


Wg nowych przepisów zwolnione od cła są przesyłki do 150 Euro, a od Vat-u do 45 Euro. Znając życie, jak zwolnią Ci przesyłkę od cła to nie będą bawić się w VAT. Ale.....

#8 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 22 marzec 2009 - 22:13

.

#9 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 23 marzec 2009 - 14:29

Z własnego przykrego doświadczenia chce poinformować wszystkich zainteresowanych, że to 150 euro wolne od cła to kacza dziennikarska. Doszedłem która to gazeta wyprodukowała i napisałem do nich, ale oczywiście nie dopowiedzieli. Nadal walą cło i Vat od kwoty wyżej niż 45 Euro. Na dodatek rząd cudów dokręcił śrubę i zatrzymują bardzo dużo paczek. Ja czekam na odprawę już 6 tygodni.

#10 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 23 marzec 2009 - 14:42

PS. Moje informacje pochodzą z UC w Wawie. Nieporozumienie polega na tym, że do 150 euro są zwolnione rzeczy przywożone z zagranicy w bagażu. Paczek to nie dotyczy. Potwierdzają to przepisy do których się dokopałem.

#11 OFFLINE   ArturK

ArturK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • Imię:Artur

Napisano 23 marzec 2009 - 16:49

Mam cichutką nadzieje, że jednak nie naliczą. Jak narazie, to dostałem maila z info, że przesyłka została wyałana FEDEX'em i powinienem ją otrzymac w ciagu 3-5 dni roboczych. O tym jak sie sprawa zakończyła, poinformuje po otrzymaniu przesyłki.

#12 OFFLINE   Tomek_N

Tomek_N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1229 postów
  • LokalizacjaFrankfurt nad Menem

Napisano 23 marzec 2009 - 17:05

@Robert

Robercie, troche dziwna sprawa z tym clem. Myslalem ze ta nowa ustawa jest unijna. Z tego co ja wiem to w Niemczech na przesylki do 150 Euro nie naliczaja cla. Popytam sie, bo mi to troche smierdzi oszustwem.

Pozdrawiam
Tomek

#13 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 23 marzec 2009 - 19:19

Tomku, wszystko się zgadza, przepis jest nowy unijny i ma być limit zwiększony nawet do 700 euro. Ale tak jak napisałem dotyczy bagażu a nie paczek.

#14 OFFLINE   garowy

garowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 478 postów

Napisano 23 marzec 2009 - 21:52

.

#15 OFFLINE   Radek.M

Radek.M

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 24 marzec 2009 - 00:03

witam
moim skromnym zdaniem, czytajc wprost przepisy Rozporządzenia Komisji WE, przepis dotyczy zarówno bagażu jak i przesyłek prywatnych - treść rozp. http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2 008:085:0003:0004:PL:PDF
jednocześnie, tak jak wyżej pisał @Robert, od 1 grudnia 2008 limit został zwiększony do kwoty 700 €

kalkulator - https://www.celina.k...lator/index.jsp




#16 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 marzec 2009 - 05:32

Z artykułu wynika jasno, że nasi celnicy nadal stosują naszą ustawę o VAT i walą cło i podatek od 45 Euro, czyli dokładnie tak jak mi to objawiła pani celniczka. Pewnie za jakiś czas się zorientują, że jest coś nie tak ale się już odpowiednio zabezpieczą aby nie zwracać nienależnie pobranego cła.
UE wydaje mnóstwo „fajnych” przepisów. A to sławny u kształcie bananów, czy ten według którego ostatnio w Anglii postawiono przed sądem rodziców którzy zabronili swoim dzieciom uczęszczać na lekcje promujące pedalstwo. I nagle, jeden przepis korzystny dla niewolników UE. A tu masz babo placek –nie chce się przyjąć :wacko: Jak widać są granice miłości :lol:

#17 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 marzec 2009 - 06:05

PS. Wysłałem pytanie do UC.

#18 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 marzec 2009 - 11:22

UC nie wyjasnił mi od jakiej wartości naliczane jest cło. Prawdopodobnie od 700 euro. Pewne jest to, że VAT naliczany jest od 45 euro.

Przepisy art. 52 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr. 54, poz. 535 z późn. zm. http://isip.sejm.gov.pl) zwalniającego od podatku VAT import towarów umieszczonych w przesyłkach wysyłanych z terytorium państwa trzeciego przez osobę fizyczną i przeznaczonych dla osoby fizycznej przebywającej na terytorium kraju, spełniających warunki określone w przepisie do wartości kwoty wyrażonej w złotych odpowiadającej równowartości 45 euro - jest zgodny z Dyrektywą Rady 2006/79/WE z dnia 5 października 2006 r. w sprawie zwolnienia od podatku przy przywozie z państw trzecich małych partii towarów o charakterze niehandlowym
Dziennik Urzędowy L 286 , 17/10/2006 P. 0015 - 0018
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CELEX: 32006L0079:PL:HTML .



#19 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 marzec 2009 - 12:15

Złe wieści, czyli wyzbądźcie się wszelkiej nadziei. Oto kolejna odpowiedz z UC.

cło wg stawki ryczałtowej jest naliczane dla przesyłek o wartości powyżej 45 euro do maks. 700 euro a VAT powyżej 45 euro.

Dla towarów umieszczonych w przesyłkach o wartości powyżej 700 euro stosuje się stawki celne okreslone we Wspólnej Taryfie Celnej.

Podstawę opodatkowania podatkiem VAT importu towarów stanowi wartość celna powiększona o należne cło.



#20 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3757 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 24 marzec 2009 - 12:26

Jedno jest pewne, temat można zamknąć i wysłać dzieci na lekcje seksu alternatywnego wedłu norm UE :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych